Novostavby

Výstavba novej knižnice v Prahe 24 Aug

Výstavba novej knižnice v Prahe

V pražskej štvrti Petřiny prebieha realizácia ďalšieho stavebného projektu za milióny korún. Výsledkom výstavby bude nové sídlo jednej z pobočiek Mestskej knižnice Praha. Nová budova nahradí súčasné sídlo miestnej knižničnej pobočky, ktoré je v objekte z 50. rokov.

Novostavby
Nový pražský most sa začne stavať na prelome augusta a septembra 08 Aug

Nový pražský most sa začne stavať na prelome augusta a septembra

V českej metropole sa schyľuje k výstavbe ďalšieho mosta. Nové technické dielo povedie ponad Vltavu a spojí mestské časti Praha 4 a Praha 5. Jeho realizácia bude významným krokom k rozvoju dopravy a urýchleniu presunov v týchto častiach mesta. Výstavba má začať na prelome augusta a septembra tohto roka.

Novostavby
V Košiciach prebieha výstavba Národného tréningového centra 27 Jul

V Košiciach prebieha výstavba Národného tréningového centra

Malo byť novým Národným tenisovým centrom, no od pôvodného návrhu bolo nakoniec upustené. Realizáciu nového športoviska v Košiciach to však nezastavilo. Rozostavané tenisové stredisko v metropole východu si udržalo aj štatút „národné“. Širšej športovej verejnosti bude slúžiť ako Národné tréningové centrum.

Novostavby
Najväčší kancelársky komplex spoločnosti Google je dokončený 20 Jul

Najväčší kancelársky komplex spoločnosti Google je dokončený

Zamestnanci spoločnosti Google majú k dispozícii nové kancelárske priestory. Rozsiahle administratívne centrum bolo v máji dokončené v kalifornskom Silicon Valley. Komplex je celkovo najväčším administratívnym centrom tohto technologického giganta.

Novostavby
Inflačné doložky v developerských zmluvách sú ten najmenší problém – 2. časť 29 Jun

Inflačné doložky v developerských zmluvách sú ten najmenší problém – 2. časť

Spolu s mojimi kolegami pomáhame kupujúcim, ktorí sa ocitli v nerovnom boji s developermi a za uplynulých 15 rokov sme zažili stovky realitných príbehov. Pokúsim sa stručne načrtnúť problémy, ktoré v tejto oblasti dlhoročne pretrvávajú a môžu mať nebezpečné následky.

Odborné analýzy
Ako sa tvoria ceny bytov v novostavbách - 1. časť 27 Jun

Ako sa tvoria ceny bytov v novostavbách - 1. časť

Od jesene minulého roka čeria hladiny developerských vôd ponosy potenciálnych kupujúcich na údajne neférové praktiky niektorých developerov pri zmene cien nehnuteľností, ktoré sú vo výstavbe. Je pohoršenie nad zvyšovaním cien oprávnené?

Odborné analýzy
Na nový obchodný dom IKEA vo Viedni je radosť pozerať, navyše je absolútne trvalo udržateľný 08 Jun

Na nový obchodný dom IKEA vo Viedni je radosť pozerať, navyše je absolútne trvalo udržateľný

Keď IKEA zadávala projekt architektom, zdôraznila: „Urobte to tak, aby sme boli dobrým susedom“. Tímu Querkraft Architekten sa podaril naozaj majstrovský kúsok, nová prevádzka prináša pridanú hodnotu do mestskej štvrte. Otvorili ju v auguste 2021.

Novostavby
Proxenta obnovuje predaj bytov v projekte Kesselbauer, k dispozícii je iba časť ponuky 23 May

Proxenta obnovuje predaj bytov v projekte Kesselbauer, k dispozícii je iba časť ponuky

V úplnom centre hlavného mesta, na Námestí 1. mája, sa už naplno odhalila fasáda projektu Kesselbauer. Ten vyrástol na mieste bývalej pekárne veľkopodnikateľa Alexandra Kesselbauera. Odkaz na minulosť lokality nesie nielen v svojom názve, ale aj v obnove priečelia pôvodného domu. Tú vyžadoval od developera, ktorým je investičná skupina Proxenta, pamiatkový úrad.

Novostavby
Tajomstvá nehnuteľností #12: Remeslo so zlatým dnom alebo skôr remeslo na dne? 23 May

Tajomstvá nehnuteľností #12: Remeslo so zlatým dnom alebo skôr remeslo na dne?

Dnešný diel je posledný z prvej série Tajomstiev nehnuteľností. Zavŕšime ním tucet zaujímavých tém z realitnej praxe. Premýšľali sme, čo by bola vhodná téma na záver a rozhodli sme sa pre remeselné jednohubky. Na konci tohto článku si môžete prezrieť aj zoznam predošlých tajomstiev.

Novostavby
Krásne presvetlený interiér: Rodinný dom s preskleným átriom uprostred 03 May

Krásne presvetlený interiér: Rodinný dom s preskleným átriom uprostred

Množstvo denného svetla v interiéri – to je dominantný prvok luxusnej vily v obci Hôrky, ktorá sa nachádza iba 3 km od Žiliny. Veľké presklené plochy tvoria značnú časť fasády rodinného domu a vdychujú mu jedinečnú vizuálnu podobu.

Novostavby
Ostrava Tower bude najvyššia budova v ČR 11 Mar

Ostrava Tower bude najvyššia budova v ČR

Susedné Česko nikdy nepatrilo medzi architektonické veľmoci, ktoré súťažia o pozície v rebríčkoch najvyšších budov. Aktuálne najvyššia budova v ČR má totiž len niečo cez 100 metrov. To sa má zmeniť po realizácii veže Ostrava Tower, ktorá ašpiruje na titul novej najvyššej budovy v ČR.

Novostavby
Novostavba Livana je plná funkčných, ekologických a SMART riešení 09 Mar

Novostavba Livana je plná funkčných, ekologických a SMART riešení

Prémiová lokalita v Záhorskej Bystrici s výhľadom na lesy Malých Karpát, to je len maličkosť oproti tomu, čo vám vo finále Livana ponúka. Bytový projekt začína s výstavbou na jar 2022 a už teraz sú niektoré z bytov predané alebo rezervované. Nepremeškajte svoju príležitosť na nové, atraktívne a SMART bývanie v Bratislave.

Novostavby