Odborné analýzy

Najkratšia návratnosť investície do bytu na prenájom je vo Valencii 30 Sep

Najkratšia návratnosť investície do bytu na prenájom je vo Valencii

Pretrvávajúci rast cien bytov komplikuje investičné plány prenajímateľov vo viacerých mestách v EÚ. Kvôli zdražovaniu nehnuteľností sa návratnosť ich investície do bytu na prenájom opakovane predlžuje. Vo Valencii sa tomuto trendu zatiaľ úspešne vyhýbajú.

Odborné analýzy
Návšteva banky vs. online porovnanie hypotéky: Čo sa viac oplatí? 21 Sep

Návšteva banky vs. online porovnanie hypotéky: Čo sa viac oplatí?

Ak ste si už niekedy vybavovali hypotéku, určite ste sa zamýšľali nad tým, či je lepšie ísť do banky alebo si urobiť online porovnanie z pohodlia domova. Pred túto otázku je postavená väčšina z nás, niektorí aj viackrát za život. Najdôležitejšie ale je všetky ponuky bánk dobre zvážiť a konečný výber si dôkladne premyslieť. V dnešnom článku sa dozviete, ktorá možnosť sa viac oplatí.

Odborné analýzy
Hongkong obhájil pozíciu najdrahšieho mesta na svete 17 Aug

Hongkong obhájil pozíciu najdrahšieho mesta na svete

Spoločnosť ECA sa po roku opäť ohlásila s aktuálnym rebríčkom najdrahších miest na svete. V aktuálnom poradí je v porovnaní s minulým rokom niekoľko zmien. Zmeny sa vyhli vedúcej pozícii, na ktorej naďalej kraľuje Hongkong.

Odborné analýzy
10 štátov, ktoré sú najviac ohrozené realitnou bublinou 12 Aug

10 štátov, ktoré sú najviac ohrozené realitnou bublinou

Nezastaviteľný rast cien nehnuteľností postupne prehrieva realitné trhy. Podľa expertov to vo viacerých štátoch sveta vedie k nafukovaniu realitnej bubliny. Nadhodnotené ceny realít sa stávajú hrozbou aj pre našich susedov. Až 3 krajiny susediace so Slovenskom sa v rebríčku štátov, ktoré sú najviac ohrozené realitnou bublinou, dostali do TOP 10.

Odborné analýzy
Inflačné doložky v developerských zmluvách sú ten najmenší problém – 2. časť 29 Jun

Inflačné doložky v developerských zmluvách sú ten najmenší problém – 2. časť

Spolu s mojimi kolegami pomáhame kupujúcim, ktorí sa ocitli v nerovnom boji s developermi a za uplynulých 15 rokov sme zažili stovky realitných príbehov. Pokúsim sa stručne načrtnúť problémy, ktoré v tejto oblasti dlhoročne pretrvávajú a môžu mať nebezpečné následky.

Odborné analýzy
Ako sa tvoria ceny bytov v novostavbách - 1. časť 27 Jun

Ako sa tvoria ceny bytov v novostavbách - 1. časť

Od jesene minulého roka čeria hladiny developerských vôd ponosy potenciálnych kupujúcich na údajne neférové praktiky niektorých developerov pri zmene cien nehnuteľností, ktoré sú vo výstavbe. Je pohoršenie nad zvyšovaním cien oprávnené?

Odborné analýzy
Ponuka kancelárskych priestorov v Bratislave prvýkrát prekročila 2 milióny m² 01 Jun

Ponuka kancelárskych priestorov v Bratislave prvýkrát prekročila 2 milióny m²

V prvom štvrťroku 2022 klesli nájomné transakcie v bratislavských kanceláriách o 56 % oproti koncu roka. Takmer tri štvrtiny z nich boli nové nájmy. Vyplýva to z výsledkov správy Bratislava Research Forum.

Odborné analýzy
Rebríček miest s najväčším počtom miliardárov ovládla Čína 20 May

Rebríček miest s najväčším počtom miliardárov ovládla Čína

Počet miliardárov vo svete opäť vzrástol. Podľa najnovších čísel ich je už viac ako 3300. Výraznou mierou sa pod to podpísali aj čínski magnáti a biznismeni. Ich stúpajúci počet zamiešal aj poradím v rebríčku miest s najväčším počtom miliardárov.

Odborné analýzy
Rebríček najšťastnejších krajín sveta opäť ovládli Severania 11 May

Rebríček najšťastnejších krajín sveta opäť ovládli Severania

Život na severe Európy nemusí byť zákonite šťastný, no podmienky v tomto kúte sveta tomu výrazne napomáhajú. Potvrdzujú to aj pravidelné rebríčky hodnotiace jednotlivé národy a ich aktuálnu mieru šťastia. V tých dominujú práve Severania, a to už niekoľko rokov.

Odborné analýzy
Home-office je najväčším trendom roku 2022 09 May

Home-office je najväčším trendom roku 2022

Práca z domu je fenoménom posledných rokov. Potvrdzuje to fakt, že 52 % ľudí, ktorí majú možnosť pracovať z domu, ju využíva štyri až päťkrát do týždňa. Až 49 % ľudí, ktorí využívajú home-office, plánujú úpravy interiéru pre pracovné účely a 64 % už túto zmenu urobilo.

Odborné analýzy
22.-23. marca prebehne zelená konferencia KOBD 2022 21 Mar

22.-23. marca prebehne zelená konferencia KOBD 2022

Tradičné podujatie, ktoré patrí medzi vrcholové konferencie zamerané na témy spojené s obnovou a financovaním bytových domov, nechýba v kalendári odborných konferencií ani tento rok. Jeho 15. ročník má opäť priniesť nové kontakty, informácie aj ekologické riešenia, ktoré prispejú k podpore udržateľnosti v oblasti stavebníctva a obnovy budov.

Odborné analýzy
Koniec lacných prenájmov: jeseň priniesla nárast cien 10 Jan

Koniec lacných prenájmov: jeseň priniesla nárast cien

Priaznivý vývoj ekonomiky po lete a návrat študentov do škôl priniesol zastavenie poklesu cien prenájmov takmer na celom Slovensku. Tento trend sa však týka len menších bytov, ceny 3-izbových stále ťahá dole nedostatok záujemcov.

Odborné analýzy