Vážení klienti, ku dňu 20.3.2020 aktualizujeme naše Všeobecné obchodné podmienky.


Odborné analýzy

Ako rástli výdavky slovenských domácností v rokoch 2009-2018 03 Apr

Ako rástli výdavky slovenských domácností v rokoch 2009-2018

Miera výdavkov našich domácností je ostro sledovanou témou. Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) dokonca pravidelne spracúva štúdie hodnotiace pomer medzi príjmami domácností a ich výdavkami. Zopár zaujímavých čísel priniesol aj v novej publikácii Naše regióny.

Odborné analýzy
Globálne investície do komerčných nehnuteľností v roku 2019 dosiahli 800 miliárd dolárov 23 Mar

Globálne investície do komerčných nehnuteľností v roku 2019 dosiahli 800 miliárd dolárov

Rok 2019 bol najsilnejším rokom investícií do komerčných nehnuteľností vo svete. Objemy investícií do tohto sektoru sa v štvrtom štvrťroku 2019 zvýšili o 10 % na 245 miliárd dolárov. To prispelo k celoročnej aktivite 800 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast o 4 % oproti roku 2018. Vyplýva to zo správy globálnej realitno – poradenskej spoločnosti JLL.

Odborné analýzy
V Bratislave sa zvýšila výmera prenajatých kancelárií o 133 % 04 Mar

V Bratislave sa zvýšila výmera prenajatých kancelárií o 133 %

Na konci roku 2019 boli v Bratislave dokončené tri budovy, vo výstavbe ostáva ešte desať na rok 2020. Vyplýva to z výsledkov správy Bratislava Research Forum.

Odborné analýzy
Slováci majú jedny z najvyšších nákladov na bývanie v EÚ, tento rok opäť porastú 21 Feb

Slováci majú jedny z najvyšších nákladov na bývanie v EÚ, tento rok opäť porastú

Výdavky slovenských domácností na bývanie tvorili vlani viac ako štvrtinu z celkových mesačných výdavkov, čo nás zaraďuje na špičku Európskej únie. Tento rok nim pribudnú zvýšené ceny elektriny, plynu a daní z nehnuteľností.

Odborné analýzy
5 trendov, ktoré budú u nás formovať v roku 2020 realitný trh 10 Feb

5 trendov, ktoré budú u nás formovať v roku 2020 realitný trh

Realitný trh nie je odolný voči vonkajším faktorom, práve naopak. S akými témami sa bude musieť vysporiadať v budúcom roku oblasť komerčných nehnuteľností v strednej a východnej Európe, aby projekty prežili, načrtla správa realitno – poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield.

Odborné analýzy
Väčšina slovenských milionárov by v prípade ďalšej krízy už nepanikárila 20 Dec

Väčšina slovenských milionárov by v prípade ďalšej krízy už nepanikárila

Slovenskí dolároví milionári sú po predošlej kríze v roku 2008 poučení. Až 70 % z nich tvrdí, že by aktíva nepredávali, ale radšej kupovali. Uvádza to prieskum J&T Banka Wealth Report 2019.

Odborné analýzy
Ktoré naše mestá a dediny trápi rýchly úbytok obyvateľstva 13 Dec

Ktoré naše mestá a dediny trápi rýchly úbytok obyvateľstva

Nezamestnanosť, nízke platy, horšie podnikateľské prostredie či nedostatočná ponuka bytov. To sú len niektoré z problémov, ktoré trápia viaceré slovenské mestá alebo obce trpiace rýchlym úbytkom obyvateľstva.

Zaujímavosti
Koľko peňazí míňajú Slováci v nákupných centrách? 28 Oct

Koľko peňazí míňajú Slováci v nákupných centrách?

Zákazníci na Slovensku sú ochotní míňať v nákupných centrách približne to isté množstvo peňazí ako v roku 2018. Najvyšší medziročný nárast nastal v gastronomických prevádzkach. Vyplýva to zo Správy Shopping centre index (SCI) 2019 poradensko-realitnej spoločnosti CBRE na Slovensku.

Odborné analýzy
Kedy praskne realitná bublina? Podľa odborníkov to ešte tak skoro nebude 14 Oct

Kedy praskne realitná bublina? Podľa odborníkov to ešte tak skoro nebude

Ekonomickí odborníci v posledných mesiacoch čoraz viac skloňujú slovo kríza a tvrdia, že určite príde, otázne je len, kedy a čo ju spôsobí. Kedy je toto nebezpečie reálne?

Odborné analýzy
Objem úverov na bývanie aj v máji stúpol, Slováci siahajú na úspory 29 Jul

Objem úverov na bývanie aj v máji stúpol, Slováci siahajú na úspory

Podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) stav úverov na bývanie vzrástol v máji 2019 na 28,6 miliardy eur, čo predstavuje  oproti minulému roku vzostup viac ako 11 %. Extrémne nízke sadzby slovenských bánk obyvateľom pomáhajú, zároveň však zvyšujú ceny nehnuteľností.

Odborné analýzy
Ženy majú našetrených viac peňazí 24 Jun

Ženy majú našetrených viac peňazí

Hoci muži sporia mesačne o 5 % viac ako ženy, práve nežnejšie pohlavie má nasporenú celkovo vyššiu čiastku, a to až o 6 %. Podľa prieskumu Slovenskej sporiteľne majú ženy v rámci sporenia na rezervu našetrenú sumu približne na úrovni 2 000 eur. Mesačne dokážu dať bokom približne 190 eur. Analýza sa robila v máji tohto roka na vzorke viac ako 100-tisíc klientov.

Odborné analýzy
Stavebná produkcia sa v apríli medziročne znížila o 4,5 % 17 Jun

Stavebná produkcia sa v apríli medziročne znížila o 4,5 %

Stavebná produkcia v apríli 2019 medziročne znížila o 4,5 % a dosiahla 423 miliónov eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 0,9 % nižšia ako v marci 2019. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Odborné analýzy