Zaujímavosti

25 najatraktívnejších cestovateľských lokalít pre rok 2022 14 Jan

25 najatraktívnejších cestovateľských lokalít pre rok 2022

Koncom roka sa v magazínoch a na vybraných portáloch už tradične objavujú rebríčky najkrajších cestovateľských lokalít pre nadchádzajúce obdobie. S podobným rebríčkom prišiel medzi prvými National Geographic. Jeho editori už v novembri predstavili 25 atraktívnych destinácií, ktoré by budúci rok nemali chýbať v hľadáčiku cestovateľov.

Zaujímavosti
Varšavský mrakodrap sprístupní jedinečnú vyhliadkovú terasu vo výške 200 metrov 05 Jan

Varšavský mrakodrap sprístupní jedinečnú vyhliadkovú terasu vo výške 200 metrov

Mrakodrapy nemusia slúžiť len ako obytné či kancelárske budovy. Niektoré z nich sa stávajú aj vyhľadávanou atrakciou. Dôvodom sú špeciálne prispôsobené vyhliadkové terasy, ktoré ponúkajú ďalekosiahle panoramatické výhľady. Jedinečná vyhliadková zóna bude od budúceho roka prístupná aj vo Varšave.

Zaujímavosti
Cenná pamiatka pod Bratislavským hradom sa dočká novej prezentácie 05 Jan

Cenná pamiatka pod Bratislavským hradom sa dočká novej prezentácie

Vodná veža, jedna z najcennejších bratislavských národných kultúrnych pamiatok sa po rokoch dočká novej podoby. Budúca prezentácia má byť hodná jej významu a zároveň má zodpovedať dnešným názorom na postavenie historického dedičstva v premieňajúcej sa mestskej štruktúre.

Zaujímavosti
V Paríži vyrastie 180-metrová pyramída 01 Dec

V Paríži vyrastie 180-metrová pyramída

Francúzska metropola sa dlhé roky vyhýbala výstavbe mrakodrapov. Pred niekoľkými rokmi však toto „tabu“ prelomila realizáciou hneď 2 výškových objektov. K tým má už v najbližších rokoch pribudnúť 180-metrová pyramída, ktorá sa po ukončení realizácie zaradí medzi najkrajšie moderné stavby (nielen) vo Francúzsku.

Zaujímavosti
Zábavný park a hotelový rezort na ropnej plošine 26 Nov

Zábavný park a hotelový rezort na ropnej plošine

Bláznivá adrenalínová zábava v industriálnom štýle. Aj týmito slovami by sa dala opísať atmosféra, ktorú budú môcť už v blízkej budúcnosti okúsiť návštevníci pripravovaného zábavného parku The Rig. Ten ponúkne domácim aj zahraničným turistom celkom iné dobrodružstvo, na aké sú zvyknutí z iných zábavných parkov.

Zaujímavosti
Kde v zahraničí investovať do luxusných nehnuteľností? 23 Nov

Kde v zahraničí investovať do luxusných nehnuteľností?

Luxusné nehnuteľnosti patria dlhodobo medzi najvyhľadávanejšie investičné aktíva. V posledných mesiacoch zaznamenali ďalší nárast dopytu, ktorý sa zvyšoval najmä kvôli neistote na akciových a komoditných trhoch. Mnohí investori tak presúvajú časť svojho investičného portfólia práve do luxusných nehnuteľností.

Zaujímavosti
Najkrajšie historické mosty na Slovensku 19 Nov

Najkrajšie historické mosty na Slovensku

Aj v malej 5-miliónovej krajine sa môžu nachádzať tisícky mostov. Na Slovensku je ich v súčasnosti viac ako 20 000. Len časť z nich sa však môže pochváliť cennou historickou hodnotou a zároveň účasťou v zozname najkrajších historických mostov v krajine.

Zaujímavosti
Najkrajšie skanzeny ľudovej architektúry v krajinách V4 15 Nov

Najkrajšie skanzeny ľudovej architektúry v krajinách V4

Nie všetky európske štáty sa môžu pochváliť takým množstvom skanzenov so vzácnymi ľudovými stavbami ako krajiny V4. Mnohé z týchto múzeí v prírode nie sú iba obrovské a historicky cenné, ale aj krásne, čo ešte viac zvyšuje ich návštevnosť. Príkladom toho je 8 skanzenov z Poľska, Česka, Maďarska a Slovenska.

Zaujímavosti
Najstarší skanzen na svete 10 Nov

Najstarší skanzen na svete

Múzeá v prírode sú dnes bežnou súčasťou ponuky turistických zaujímavostí vybraných krajín sveta. Dlhodobú tradíciu majú najmä v Európe, kde vznikali za účelom ochrany vzácnych tradičných stavieb prevažne vidieckeho charakteru. Prvé z nich bolo zriadené ešte v 19. storočí v Škandinávii.

Zaujímavosti
Vo Veľkom kaňone sa otvára nový hotel ponúkajúci pobyt pod hviezdami 08 Nov

Vo Veľkom kaňone sa otvára nový hotel ponúkajúci pobyt pod hviezdami

Grand Canyon patrí medzi najkrajšie miesta v USA. Nie náhodou sa ročná návštevnosť tejto lokality pohybuje v státisícoch, pričom mnohí návštevníci tu ostávajú niekoľko dní. Po najnovšom im to umožní aj nový hotel, v ktorom budú môcť okúsiť bývanie priamo pod hviezdami.

Zaujímavosti
Neviditeľná architektúra, ktorá lieči 05 Nov

Neviditeľná architektúra, ktorá lieči

Svetová zdravotnícka organizácia označila hluk za najvýznamnejšiu hrozbu pre zdravé životné prostredie, bezprostredne po znečistení ovzdušia. Podľa štúdie Oxford Economic má hluk negatívny dopad nielen na to, ako sa cítime, ale aj na náš výkon a spokojnosť.

Zaujímavosti
Inteligentná domácnosť: Čo to je, ako funguje a oplatí sa do nej vôbec investovať? 31 Oct

Inteligentná domácnosť: Čo to je, ako funguje a oplatí sa do nej vôbec investovať?

Inteligentná domácnosť, z anglického výrazu „smart home“, nie je v súčasnosti ničím nezvyčajným. Chod domácnosti v mnohých smeroch zjednodušuje, urýchľuje a zefektívňuje. Je to moderný prostriedok, vďaka ktorému bude váš život pohodlnejší. Zautomatizovaním niektorých činností v domácnosti získate čas navyše, ktorý môžete využiť oveľa príjemnejšie.

Zaujímavosti