Zaujímavosti

6 extra drahých hotelových apartmánov 25 Sep

6 extra drahých hotelových apartmánov

Na svete je viacero luxusných hotelov, ktoré sa neboja pýtať pár tisíc eur za jedinú noc. Apartmány, ktoré sa prenajímajú za takéto astronomické sumy, nájdeme od USA až po Čínu. 6 z nich, ktoré prinášame v tomto výbere, patrí vôbec medzi najdrahšie, aké boli kedy prevádzkované.

Zaujímavosti
V ktorých mestách sveta sa žije najdrahšie 23 Sep

V ktorých mestách sveta sa žije najdrahšie

Určiť absolútneho víťaza súťaže o najdrahšie mesto na svete sa pokúša viacero štúdií či prieskumov. Spoločnosti zostavujúce takéto rebríčky však používajú inú metodiku, čoho výsledkom sú iné výsledky. Nižšie uvedené mestá sa však objavujú na horných pozíciách vo viacerých z nich, čo potvrdzuje, že ide o lokality s najvyššími nákladmi na život.

Zaujímavosti
Brooklynský most dostane novú vizáž 21 Sep

Brooklynský most dostane novú vizáž

Jednu z architektonických ikon New Yorku čaká rozsiahla premena. Brooklynský most totiž čoskoro prejde obnovou, ktorej výsledkom bude krajší, modernejší a ekologickejší dizajn. Zároveň sa stane plnohodnotnou verejnou zónou so všetkým, čo k tomu patrí.

Zaujímavosti
Chcete sa stať profesionálnym realitným maklérom? Čo robiť, keď si chcete vybrať svet realít pre svoju prácu 12 Sep

Chcete sa stať profesionálnym realitným maklérom? Čo robiť, keď si chcete vybrať svet realít pre svoju prácu

Ešte donedávna si záujemcovia o maklérsku profesiu na Slovensku lámali hlavu, ako a kde získať potrebné vzdelanie a odborné vedomosti pre túto prácu. Dnes je však na trhu vzdelávací program „Realitný maklér“, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a slúži na získanie realitnej živnosti.

Zaujímavosti
Najšialenejšie mosty sveta 11 Sep

Najšialenejšie mosty sveta

Kým cez niektoré prejdeme rýchlo a pohodlne, iné sú zárukou riadneho adrenalínového zážitku. Reč je o najšialenejších mostoch na svete, ktoré vzbudzujú strach, obdiv aj úžas zároveň. Niekoľko z nich zaujalo aj nás.

Zaujímavosti
Najvyšší kanadský mrakodrap bude „super štíhly“ 07 Sep

Najvyšší kanadský mrakodrap bude „super štíhly“

Kanadské veľkomestá zdobí oveľa menej mrakodrapov ako tie americké. Zopár z nich však v najbližších rokoch prehovorí do poradia najvyšších výškových budov západného sveta. Minimálne vďaka projektu „super štíhleho“ mrakodrapu, ktorý bude najvyšším v krajine.

Zaujímavosti
Byt v Bratislave, alebo rodinný dom na vidieku? 03 Sep

Byt v Bratislave, alebo rodinný dom na vidieku?

Túto dilemu už nemusíte riešiť. Bývať v rodinnom dome je snom mnohých z nás. Oddych na vlastnom pozemku, parkovanie pri dome, susedská intimita, či blízkosť prírody sú silné argumenty pre kúpu domu. Keď sa však pozrieme na ponuky realitných kancelárií, prípadne developerov, zistíme, že cena rodinného domu v Bratislave násobne prekračuje naše finančné možnosti a jedinou alternatívou je kúpa domu v prímestských lokalitách či už južne od Bratislavy napr. Dunajská Lužná, Hamuliakovo, prípadne západne Stupava, Mariánka, Borinka a pod..

PR články
Vo vietnamskom Hanoji prevádzkujú prvý pozlátený hotel na svete 26 Aug

Vo vietnamskom Hanoji prevádzkujú prvý pozlátený hotel na svete

Luxusné hotely, ktorých interiéry zdobia prepychové dekorácie zo vzácnych kovov, nie sú ničím ojedinelým. S rezortom, v ktorom je zlato základným dizajnovým prvkom, sme sa však doteraz nestretli. Zmenil to až nový hotel, ktorý od začiatku leta prevádzkujú vo vietnamskom Hanoji.

Zaujímavosti
14 historických dediniek, v ktorých môžete stále žiť 24 Aug

14 historických dediniek, v ktorých môžete stále žiť

Ak ste unavení hlukom a davmi vo veľkých mestách, možno by ste mali stráviť nejaký čas na mieste, kde sa akoby zastavil čas. Pozrite si týchto 14 malých obcí, ktoré patria medzi najstaršie na svete a pritom sú stále krásne a malebné. Slovensko i Česká republika sa v tomto výbere naozaj majú čím pochváliť.

Zaujímavosti
Japonci vybudujú umelý ostrov s letiskom pre lety do vesmíru 21 Aug

Japonci vybudujú umelý ostrov s letiskom pre lety do vesmíru

S rozvojom vesmírneho programu pribúdajú aj projekty rôznych komplexov a areálov, ktoré majú vytvárať zázemie pre lety do vesmíru. Jeden z takýchto projektov sa pomaly pripravuje v Japonsku.

Zaujímavosti
Pri gréckom ostrove Alonnisos otvorili unikátne podmorské múzeum 17 Aug

Pri gréckom ostrove Alonnisos otvorili unikátne podmorské múzeum

Čaro podmorského sveta sa po apartmánoch a reštauráciách dá sledovať už aj z múzea. Aj keď nové podmorské múzeum sprístupnené v gréckych vodách Egejského mora nie je prvým svojho druhu, jeho expozícia ho robí jedinečným na celom svete.

Zaujímavosti
Južná Kórea bude mať národný futbalový štadión z dreva 14 Aug

Južná Kórea bude mať národný futbalový štadión z dreva

Nie je to prvý projekt svojho druhu, no podľa mnohých kritikov je doposiaľ najlepším. Národný futbalový štadión v Južnej Kórei sa totiž stane súčasťou komplexu, aký sa na športovom poli bežne neobjavuje.

Zaujímavosti