Zaujímavosti

Angličania otvorili prvé letisko pre lietajúce autá na svete 24 Jun

Angličania otvorili prvé letisko pre lietajúce autá na svete

„Prichádzajúca zelená revolúcia v leteckej doprave!“ hovorí spoločnosť Air-One, ktorá otvorila prvé centrum dronov s nulovými emisiami Urban-Air Port na prevoz cestujúcich a nákladov v Coventry v Anglicku.

Zaujímavosti
Radíme: Ako si správne poistiť bývanie v rôznych životných situáciách 06 Jun

Radíme: Ako si správne poistiť bývanie v rôznych životných situáciách

Odborníci z poisťovne Generali vám poradia, na čo myslieť a akých chýb sa vyvarovať.

Zaujímavosti
V ČR sprístupnili najdlhší visutý most pre peších na svete 06 Jun

V ČR sprístupnili najdlhší visutý most pre peších na svete

Česká republika si ukoristila ďalšie cenné prvenstvo. Tentoraz sa jej podarilo ovládnuť rebríček najdlhších visutých mostov pre peších. Svetové prvenstvo získala vďaka novej atrakcii v horách nad obcou Dolná Morava.

Zaujímavosti
Nová najvyššia budova v Japonsku dosiahla svoj vrchol 30 May

Nová najvyššia budova v Japonsku dosiahla svoj vrchol

Niekoľkoročné prvenstvo presláveného projektu Abeno Harukas v rebríčku najvyšších japonských budov je minulosťou. 300-metrová výšková budova, ktorá sa vypína nad mestom Osaka, musela prepustiť vedúcu priečku rozostavanému mrakodrapu z Tokia.

Zaujímavosti
Najužší obytný mrakodrap na svete 27 May

Najužší obytný mrakodrap na svete

Poprední svetoví architekti neustále posúvajú hranice toho, čo je v architektúre možné. V aktuálne prebiehajúcej dekáde prekonali už niekoľko stavebných rekordov. Jedným z nich je dokončenie najužšieho obytného mrakodrapu na svete.

Zaujímavosti
Najzvláštnejšie stavby sveta: The Stata Center v Bostone 18 May

Najzvláštnejšie stavby sveta: The Stata Center v Bostone

V USA sa nájde množstvo neobvyklých stavieb, ktoré vzbudzujú pozornosť kurióznym dizajnom. Jedno z takýchto diel stojí aj v Bostone, ktorý je typický skôr konvenčnejšou architektúrou. Aj preto v ňom zvláštna stavba s podivným vzhľadom vyniká ešte viac.

Zaujímavosti
Nehnuteľnosti v roku 2022: Prečo kupovať? 04 May

Nehnuteľnosti v roku 2022: Prečo kupovať?

Kúpa nehnuteľnosti nie je vôbec jednoduchá. Práve preto si ju musí budúci vlastník dobre premyslieť. Počítať musí nielen so súčasnou, ale aj s budúcou situáciou. Do úvahy by mal vziať niekoľko scenárov a následne sa buď pustiť do kúpy, alebo počkať. Odborníci však aj v tomto období odporúčajú nehnuteľnosť kúpiť. Prečo netreba čakať?

Zaujímavosti
Dubaj má nové futuristické Múzeum budúcnosti s ornamentálnou fasádou 04 May

Dubaj má nové futuristické Múzeum budúcnosti s ornamentálnou fasádou

Pestrý zoznam dubajských megastavieb sa naďalej rozširuje. Novým prírastkom, ktorý oživil miestnu architektonickú mapu, je nedávno otvorené Múzeum budúcnosti. Objekt dekorovaný unikátnou ornamentálnou fasádou sa ihneď zaradil medzi najoriginálnejšie stavby v regióne pri Perzskom zálive.

Zaujímavosti
Čína stavia 50-metrové slnečné hodiny s kultúrnym centrom vo vnútri 27 Apr

Čína stavia 50-metrové slnečné hodiny s kultúrnym centrom vo vnútri

Čínska architektúra naďalej prekvapuje originálnymi návrhmi kultúrnych centier. Do realizácie jedného z nich sa pustili v meste Jen-tchaj, kde postupne rastie nový kultúrny komplex. Zriadený bude v útrobách 50-metrovej veže, ktorá bude slúžiť aj ako slnečné hodiny.

Zaujímavosti
7 najšpinavších miest v domácnosti 25 Apr

7 najšpinavších miest v domácnosti

Možno vás to prekvapí, ale nepatrí medzi ne odpadkový kôš ani záchodová misa. Sú to miesta, ktoré sú ťažko dostupné alebo prehliadané. Nemusíte ich drhnúť každý deň, no venujte im pozornosť aspoň pri jarnom upratovaní. Pozrite sa, kde ich nájdete.

Zaujímavosti
Saudská Arábia chystá najväčšiu krytú lyžiarsku halu, väčšiu ako v Dubaji 15 Apr

Saudská Arábia chystá najväčšiu krytú lyžiarsku halu, väčšiu ako v Dubaji

SAE nie sú ani zďaleka krajinou zimných športov. Aj preto sa dávnejšia výstavba krytej lyžiarskej haly v Dubaji stretla s rozpačitými reakciami. Napriek tomu sa lyžiarskej hale darí, čo potvrdzuje aj viacnásobný zisk titulu najlepšieho krytého lyžiarskeho areálu na svete. O niečo podobné sa chce pokúsiť aj Saudská Arábia.

Zaujímavosti
5 z najkrajších a najlepších golfových ihrísk v Európe 13 Apr

5 z najkrajších a najlepších golfových ihrísk v Európe

Golf získava priaznivcov v celej Európe. S narastajúcim počtom aktívnych aj pasívnych športovcov pribúdajú aj kvalitné golfové areály ponúkajúce maximálny komfort. Skvelý zážitok z hry sa dá zažiť na viacerých európskych ihriskách. 5 z nich sa pravidelne radí do rebríčkov najlepších a zároveň najkrajších golfových ihrísk na starom kontinente.

Zaujímavosti