Zaujímavosti

Aj takto môže vyzerať bytovka budúcnosti 16 Dec

Aj takto môže vyzerať bytovka budúcnosti

Ani zjavne najlepšie a najkrajšie návrhy nie sú zárukou víťazstva v architektonických súťažiach. Presne to sa stalo projektu futuristického bytového domu s vystupujúcimi kruhovými balkónmi, ktorý by pokojne mohol byť príkladom bytovky budúcnosti.

Zaujímavosti
Ktoré naše mestá a dediny trápi rýchly úbytok obyvateľstva 13 Dec

Ktoré naše mestá a dediny trápi rýchly úbytok obyvateľstva

Nezamestnanosť, nízke platy, horšie podnikateľské prostredie či nedostatočná ponuka bytov. To sú len niektoré z problémov, ktoré trápia viaceré slovenské mestá alebo obce trpiace rýchlym úbytkom obyvateľstva.

Zaujímavosti
Inteligentné matrace – zlepšia zdravie, odhalia neveru 11 Dec

Inteligentné matrace – zlepšia zdravie, odhalia neveru

Smart technológie nie sú v našich domácnostiach žiadnou novinkou. Svoje miesto si už dlhší čas nachádzajú aj v matracoch, a to v rôznych podobách s rôznymi funkciami.

Zaujímavosti
Aké doplnky z recyklovaných materiálov uplatniť v interiéri 09 Dec

Aké doplnky z recyklovaných materiálov uplatniť v interiéri

S udržateľnosťou a ochranou životného prostredia to myslia vážne už aj v interiérovom dizajne. Medzi najnovšími trendmi sa totiž stále častejšie objavujú najrôznejšie doplnky z recyklovaných materiálov.

Zaujímavosti
Slovensko sa teší mega prílevu kórejského kapitálu 27 Nov

Slovensko sa teší mega prílevu kórejského kapitálu

Stredná a východná Európa i Slovensko pociťujú prudký rast investícií do nehnuteľností z Južnej Kórei, čo nemá obdobu. Stredobodom záujmu sú hlavne prosperujúce metropolitné mestá. Potvrdzuje to správa Colliers International, Skanska a Dentons.

Zaujímavosti
Interiérové trendy na rok 2020 odhalené 25 Nov

Interiérové trendy na rok 2020 odhalené

Čakali na nich dizajnéri, predajcovia aj majitelia bytov. Nové interiérové trendy pre rok 2020 majú priniesť hneď niekoľko noviniek, ktoré údajne dokážu vniesť do domácností viac komfortu a zdravej atmosféry. Posúďte sami, či sa im to môže podariť.

Zaujímavosti
Japandi štýl – alebo ako spojiť Škandináviu s Japonskom 22 Nov

Japandi štýl – alebo ako spojiť Škandináviu s Japonskom

Kým spájanie niektorých protipólov dopadne fiaskom, v iných prípadoch zožne celkom slušný úspech. Podobné je to pri interiérovom štýle japandi, ktorý vznikol fúziou dvoch smerov prichádzajúcich z úplne iných kultúr, regiónov a dizajnérskych oblastí.

Zaujímavosti
Najstarší realitný portál na Slovensku prešiel kompletným redizajnom 19 Nov

Najstarší realitný portál na Slovensku prešiel kompletným redizajnom

Portál Reality.sk, ktorý stál pri samotnom vzniku realitnej inzercie na internete, prichádza s úplne novým dizajnom. Vizuál Reality.sk sa mení po 18 rokoch pôsobenia na slovenskom internete a realitnom trhu. Súčasťou veľkých zmien je moderné a prehľadné grafické spracovanie s dôrazom na pohodlné používanie na mobilných telefónoch.

Zaujímavosti
Vyberáme biokrb – ktorý typ zvoliť 11 Nov

Vyberáme biokrb – ktorý typ zvoliť

Mobilita, estetický dojem, čistá a šetrná prevádzka, to sú iba niektoré benefity, ktoré ponúkajú biokrby. Ako alternatíva voči klasickým kozubom sa neuchytili iba v bytoch. Jednotlivé typy a ich praktické aj estetické vlastnosti si našli svoje miesto aj v rodinných domoch.

Bývanie a rekreácia
Koľko peňazí míňajú Slováci v nákupných centrách? 28 Oct

Koľko peňazí míňajú Slováci v nákupných centrách?

Zákazníci na Slovensku sú ochotní míňať v nákupných centrách približne to isté množstvo peňazí ako v roku 2018. Najvyšší medziročný nárast nastal v gastronomických prevádzkach. Vyplýva to zo Správy Shopping centre index (SCI) 2019 poradensko-realitnej spoločnosti CBRE na Slovensku.

Odborné analýzy
7 cenných rád do novej vykurovacej sezóny 23 Oct

7 cenných rád do novej vykurovacej sezóny

Vykurovacia sezóna síce oficiálne začína 1. septembra, no v závislosti od počasia štartuje vždy o pár dní neskôr. Inak tomu nebolo ani tento rok. Teploty posledných dní stačili na to, aby sa kúrenie v domácnostiach rozbehlo naplno. A s tým prichádza aj niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vstúpiť do novej sezóny a následne aj zdravšie a efektívnejšie kúriť.

Bývanie a rekreácia
Tieto stavebné úpravy robia Slováci najčastejšie - čo pri nich treba ohlásiť? 21 Oct

Tieto stavebné úpravy robia Slováci najčastejšie - čo pri nich treba ohlásiť?

Ak sa chystáte rekonštruovať niečo vo svojom byte a nechcete riskovať anonymné udanie na stavebnom úrade a pokutu, mali by ste vedieť, ktoré úpravy treba ohlásiť, ktoré nie a kedy potrebujete aj stavebné povolenie.

Bývanie a rekreácia