Zaujímavosti

Top 10 ikonických vežových hodín sveta 26 May

Top 10 ikonických vežových hodín sveta

Tik-tak, tik-tak, hodinky nám celý život vymeriavajú čas na udalosti a aktivity, ktoré zažívame a vykonávame. Mnohé to však robia vo veľkom štýle a niektoré ho merali dávno pred tým, ako sme sa začali dívať na naše digitálky či mobily...

Zaujímavosti
Najlepšie tehlové stavby na svete 24 May

Najlepšie tehlové stavby na svete

Tehla má v stavebníctve nezastupiteľné miesto. To si neudržiava iba vďaka dlhoročnej tradícii, ale aj kvôli širokým konštrukčným a dizajnovým možnostiam, ktoré výstavba z tohto materiálu prináša. Príkladom sú aj najkrajšie tehlové stavby na svete, ktoré sú skvelou ukážkou potenciálu tehly pri realizácii moderných budov.

Zaujímavosti
Top 10 mostov sveta 14 May

Top 10 mostov sveta

Na Slovensku sa nám s mostami príliš nedarí, našťastie sa môžeme inšpirovať skvostnými konštrukciami zo zahraničia. Vybrali sme pre vás desať mostov, z ktorých každý má nálepku „naj“ v niektorej kategórii.

Zaujímavosti
V Katare vybudujú luxusný ekologický hotel bez fosílnych palív 07 May

V Katare vybudujú luxusný ekologický hotel bez fosílnych palív

Na svete je ďalší z unikátnych „zelených“ projektov. Tentoraz prichádza až z ďalekého Kataru, kde sa má v blízkej budúcnosti vybudovať luxusný ekologický hotel. Prepych ale zďaleka nie je jediný benefit, ktorým sa bude môcť pokroková stavba pochváliť.

Technológie a EKO riešenia
Najkrajšie stanice metra sú v Európe 05 May

Najkrajšie stanice metra sú v Európe

Hlavný účel metra je jasný. Okrem praktickej dopravnej funkcie však môže plniť aj tú estetickú. Príkladom sú podzemné staničné priestory vo vybraných európskych mestách, ktoré patria medzi najkrajšie stanice metra na svete.

Zaujímavosti
V týchto mestách sídlia najkrajšie nemocnice sveta 23 Apr

V týchto mestách sídlia najkrajšie nemocnice sveta

Primárnou funkciou nemocníc a ich personálu je poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Elegantný dizajn s útulným interiérom je však plusom, ktorým nepohrdnú pacienti ani lekári. Svoje o tom vedia všetci, ktorí navštevujú najkrajšie nemocnice sveta.

Zaujímavosti
TOP 10 najvyšších budov na Slovensku 17 Apr

TOP 10 najvyšších budov na Slovensku

Výškové budovy začali na slovenskej architektonickej mape pribúdať slušným tempom. Niektoré z nich sa zaradili medzi najvyššie budovy na Slovensku a tým zmenili aktuálne poradie vo vedúcej desiatke.

Zaujímavosti
Žabka rýchlo expanduje na západe krajiny, hľadá priestory i nadšených podnikateľov 16 Apr

Žabka rýchlo expanduje na západe krajiny, hľadá priestory i nadšených podnikateľov

Potraviny Žabka úspešne pokračujú v ďalšom otváraní nových obchodov na západnom Slovensku a hľadajú voľné priestory v ďalších mestách. Odporúčanie im môžete poslať aj vy.

PR články
V USA budujú prvé luxusné 3D domy 09 Apr

V USA budujú prvé luxusné 3D domy

Realizácia budov pomocou 3D tlače nie je v USA žiadnou novinkou. 3D tlačiarne sa však doposiaľ používali len pri niekoľkých „jednorazových“ projektoch. Úspešné dokončenie skupiny budov, ktoré postupne vyrastú v Texase, tak prinesie prvú väčšiu sériu takýchto príbytkov v USA, navyše s prívlastkom „luxusné“.

Zaujímavosti
V Červenom mori vybudujú raj na zemi 26 Mar

V Červenom mori vybudujú raj na zemi

Prívlastok „raj na zemi“ si udelilo už niekoľko ostrovov, resp. rezortov, ktoré na nich sídlia. Žiadny z nich ale údajne návštevníkom neponúkne to, čo komplex vznikajúci na jednom zo súostroví v Červenom mori neďaleko Saudskej Arábie.

Zaujímavosti
Experiment s čiernym interiérom reštaurácie 22 Mar

Experiment s čiernym interiérom reštaurácie

Nejde o prvý ani posledný interiér, ktorý sa celý ponoril do čiernej. Na rozdiel od bytov alebo umeleckých ateliérov využívaných iba majiteľmi je však návrh jednej z reštaurácií v japonskej metropole riskantným experimentom. Či ide o skvelý nadčasový ťah alebo nepodarený nápad, to ukáže návštevnosť zariadenia v prvých mesiacoch jej prevádzky.

Zaujímavosti
Top 5 svetových domov s vlastným hokejovým ihriskom 24 Feb

Top 5 svetových domov s vlastným hokejovým ihriskom

Kryté klzisko v dome nie je zlé, máte na ňom vždy výhodu domáceho ľadu. V USA, kde je hokej doslova kultom, ich nájdeme habadej, my sme však pre vás vybrali tie najlepšie. A pozor, niektoré sú aj na predaj!

Zaujímavosti