Zaujímavosti

Taliansky architekt navrhol modulárne pavilóny na očkovanie proti Covid-19 11 Jan

Taliansky architekt navrhol modulárne pavilóny na očkovanie proti Covid-19

K hromadnému očkovaniu proti ochoreniu Covid-19 sa schyľuje čoraz rýchlejšie. Medzi štáty, ktoré plánujú začať s masívnou vakcináciou v čo najbližšej možnej dobe, patrí aj Taliansko. Práve tam by mohli byť na tento účel využité špeciálne modulárne očkovacie pavilóny.

Zaujímavosti
10 najlepších nákupov na zimu v lockdowne 08 Jan

10 najlepších nákupov na zimu v lockdowne

Či sa ocitnete v karanténe, alebo budete strážiť deti, čakajú vás dlhé dni a večery. Máme pre vás 10 tipov, ktoré vám ich môžu spríjemniť a môžete ich dokonca stihnúť v internetových výpredajoch.

Zaujímavosti
Aké ubytovanie ponúkajú hotely na európskych letiskách 18 Dec

Aké ubytovanie ponúkajú hotely na európskych letiskách

Zmeškaný let, preloženie cesty či dostupnosť letiskového terminálu. To sú len niektoré dôvody, pre ktoré nemajú hotely zriadené priamo na jednotlivých európskych letiskách núdzu o hostí.

Zaujímavosti
Najlepšie vinice sveta za rok 2020 16 Dec

Najlepšie vinice sveta za rok 2020

Zástupcovia vinohradníckeho turizmu vedia, kde sa nachádzajú najlepšie vinice planéty. Nám ostatným na to odpovedia výsledky súťaže World’s Best Vineyards Awards, ktorá našla svojich víťazov aj v roku 2020.

Zaujímavosti
10 realitných magnátov s miliardovými aktívami 14 Dec

10 realitných magnátov s miliardovými aktívami

Obchodovanie s nehnuteľnosťami je pre mnohých investorov „zlatou baňou“. Svoje o tom vie aj desiatka boháčov, ktorí vďaka realitám zarobili miliardy dolárov, čo ich automaticky zaradilo medzi najbohatších realitných magnátov na svete.

Zaujímavosti
Návrat ku koreňom: Lesné domčeky zriadené v kameňoch 09 Dec

Návrat ku koreňom: Lesné domčeky zriadené v kameňoch

Stále viac architektov a dizajnérov upozorňuje na stúpajúci dopyt po návrate k bývaniu v súlade s prírodou. Ten sa premieta do rôznych rezidenčných projektov, ktoré ukazujú jednotlivé možnosti takéhoto spôsobu bývania. Možným príkladom je aj projekt Dolmen Shleter, ktorý vsadil na bývanie rovno v kameňoch.

Zaujímavosti
7 z najstarších stále fungujúcich reštaurácií v Európe 02 Dec

7 z najstarších stále fungujúcich reštaurácií v Európe

Prežili vojny, epidémie, zmeny režimov, snáď prežijú aj koronakrízu. Reštaurácie, ktoré patria medzi najstaršie v Európe, tu už totiž sú niekoľko storočí. V návštevnosti ale bez problémov konkurujú aj najmodernejším a najluxusnejším gastroprevádzkam.

Zaujímavosti
Cenu za najlepšiu výškovú budovu získali štokholmské obytné mrakodrapy 23 Nov

Cenu za najlepšiu výškovú budovu získali štokholmské obytné mrakodrapy

Najlepšie projekty výškových budov sú pravidelne oceňované rôznymi cenami. Jednou z nich je aj International Highrise Award, ktorá je každé 2 roky udeľovaná porotcami z Deutsches Architekturmuseum (DAM). V tomto roku sa ušla štokholmským obytným vežiam Norra Tornen.

Zaujímavosti
Ako sa bývalo v Bielom dome za Jackie Kennedyovej, Michelle Obamovej a Melanie Trumpovej 16 Nov

Ako sa bývalo v Bielom dome za Jackie Kennedyovej, Michelle Obamovej a Melanie Trumpovej

O tom, čo za svojej vlády zmenili americkí prezidenti, sa dozvieme zo všetkých médií, čo všetko však vyriešili v Bielom dome ich manželky, to nebýva často na pretrase. Nemajú to vôbec jednoduché, o rekonštrukcie a inovácie musia žiadať Výbor pre ochranu Bieleho domu.

Zaujímavosti
Chcete oživiť interiér Vášho bytu alebo domu? Skúste fototapety. 02 Nov

Chcete oživiť interiér Vášho bytu alebo domu? Skúste fototapety.

Mať vlastnú strechu nad hlavou je pravdepodobne snom každého z nás. Keď sa nám podarí si ho splniť, rozmýšľame, ako ho zariadiť a čím si ho zútulniť, aby sme sa v ňom cítili príjemne a mohli ho nazvať domovom. Fototoapety dnes prežívajú veľký návrat. Jednoduché bývanie zútulnia a pomôžu mu vytvoriť atmosféru pohodlia a pohody, kvôli ktorej sa budete domov stále tešiť.

Zaujímavosti
Hlasujte o najlepší interiér v INSAID AWARDS 2020 31 Oct

Hlasujte o najlepší interiér v INSAID AWARDS 2020

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID organizuje prvý ročník súťaže INSAID AWARDS 2020 o ceny za najlepší slovenský interiér v šiestich kategóriách. Do súťaže sa prihlásilo 58 interiérov zrealizovaných za ostatnú päťročnicu. Odborná porota osobne obhliadla interiéry z vybraného shortlistu, precestovala vyše 750km naprieč Slovenskom, aby vybrala víťaza v každej kategórii.

PR články
Príbeh smelého farmára – pôdu nechce predať, farmárči uprostred letiska 30 Oct

Príbeh smelého farmára – pôdu nechce predať, farmárči uprostred letiska

Výstavba letísk vo svete pripravila o pôdu tisíce farmárov. Inak to nebolo ani v prípade projektu Narita International Airport v Tokiu. To vybudovali napriek odporu majiteľov pozemkov, na ktorých letisko stojí. Projekt však stále nie je zrealizovaný podľa plánov. Jeden z farmárov totiž vytrvalo odoláva a svoje pozemky odmieta predať.

Zaujímavosti