Zaujímavosti

Ako sa dá stará továreň prerobiť na vkusný spoločenský priestor 03 Jul

Ako sa dá stará továreň prerobiť na vkusný spoločenský priestor

Projekty premeny starých nevyužívaných industriálnych komplexov na moderné obytné a komerčné priestory sú medzi architektmi čoraz väčším hitom. Rýchlo rastúcej obľube sa tešia aj v susednom Česku. Napr. vo Varnsdorfe nedávno dostala novú tvár tamojšia bývalá továreň.

Zaujímavosti
Dubaj má ďalšiu neuveriteľnú stavbu – tentoraz deravý hotel 26 Jun

Dubaj má ďalšiu neuveriteľnú stavbu – tentoraz deravý hotel

Dubaj pravidelne šokuje svetovú verejnosť unikátnymi stavebnými projektmi. Podarilo sa mu to aj v prípade realizácie hotela ME Dubai. Ten je ďalším z nepretržite rastúceho zoznamu neuveriteľných architektonických diel, ktoré zapĺňajú panorámu veľkomesta.

Zaujímavosti
Drevené vtáčie búdky imitujú dizajn reálnych domov 22 Jun

Drevené vtáčie búdky imitujú dizajn reálnych domov

Bungalovy, plážové vily či pasívne rodinné domy už nie sú iba pre ľudí. Spojenie úspory, komfortu a moderného dizajnu po novom ocenia aj členovia vtáčej ríše. Istá kalifornská firma totiž pre nich vyrába búdky, ktoré sú reálnou zmenšeninou vybraných rodinných domov.

Zaujímavosti
Juhokórejský ostrov sa premení na obrovský zelený rezort 19 Jun

Juhokórejský ostrov sa premení na obrovský zelený rezort

Trvalo udržateľná architektúra opäť ukazuje svoj potenciál. Tentoraz odhaľuje, ako sa dajú stavať veľké megalomanské rezorty s maximálnym ohľadom na okolité prostredie. Jeden taký sa pripravuje na juhokórejskom ostrove Gyeongdo.

Zaujímavosti
Takto budú vyzerať vesmírne byty pre turistov v roku 2024 17 Jun

Takto budú vyzerať vesmírne byty pre turistov v roku 2024

NASA nedávno predstavila dizajn pre svoje prvé vesmírne moduly, v ktorých umožní ubytovanie návštevníkom Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS v roku 2024. Výstavba prvých modulov sa začne tento rok.

Zaujímavosti
5 vojenských megastavieb – kedysi slávnych, dnes opustených 15 Jun

5 vojenských megastavieb – kedysi slávnych, dnes opustených

Kedysi boli pýchou svojich armád a jednými z najväčších stavebných projektov planéty. Dnes sú z nich iba šedé prízraky, ktoré stoja v tieni menších a modernejších vojenských komplexov.

Zaujímavosti
Novostavba pri Žiline s vysoko reprezentatívnymi priestormi 14 Jun

Novostavba pri Žiline s vysoko reprezentatívnymi priestormi

V mestskej časti Žiliny – Považský Chlmec postavila developerská spoločnosť ANTRACIT PROPERTY reprezentatívny objekt ANTRACIT Point. V súčasnosti už je takmer plne obsadený a na prenájom ostávajú posledné priestory.

PR články
Niekoľko tipov od hypotekárneho poradcu, ktoré vám pomôžu pri výbere banky 09 Jun

Niekoľko tipov od hypotekárneho poradcu, ktoré vám pomôžu pri výbere banky

Nevhodným výberom hypotéky alebo a banky sa ľahko môžete chytiť do pasce problémov, ktoré neskôr bude náročné naprávať. Ak si však necháte poradiť, môžete na hypotéke ušetriť tisícky eur.

Zaujímavosti
5 obľúbených štýlov bývania: Ktorý sa k vám osobnostne hodí? 02 Jun

5 obľúbených štýlov bývania: Ktorý sa k vám osobnostne hodí?

Bývanie by malo byť harmonické s osobnosťami a chuťami jeho obyvateľov. Svojou útulnosťou by nám malo byť útočiskom po náročnom dni. V obývacích priestoroch trávime čas so svojou rodinou alebo vítame našich hostí. Inšpirujte sa preto našimi štýlmi bývania, ktoré sú po celom svete mimoriadne obľúbené.  Predstavíme vám škandinávsky, industriálny, rustikálny, retro a hygge štýl. Veríme, že práve pre svoju osobitosť a pohodlie si získajú aj vás.

Zaujímavosti
To je nápad – park rovno vo vnútri bytového domu 01 Jun

To je nápad – park rovno vo vnútri bytového domu

Nie všetky neobývané byty čakajú na nových nájomcov. Niektoré sa začnú využívať aj za účelom iným ako obytným. V jednom z bytových domov v čínskom meste Xiamen sa dokonca dá nájsť prípad, ktorý ukazuje, ako možno voľný bytový priestor prerobiť na park.

Zaujímavosti
10 najškaredších mrakodrapov na svete 27 May

10 najškaredších mrakodrapov na svete

Navrhnúť masívnu budovu, ktorá bude vďaka svojej výške dotvárať panorámu mesta na dlhé roky, nie je jednoduché. Niekedy sa podarí vytvoriť originálne architektonické dielo, ktoré sa stane nadčasovým. A inokedy to niekde zaškrípe. Buď to architekt preženie, alebo k výtvoru skrátka nepasuje pozadie. Pozrite si 10 najškaredších výškových budov, ktoré mali odvážne ambície, ale mohli radšej ostať len na papieri...

Zaujímavosti
Záujem o nehnuteľnosti výrazne rastie 23 May

Záujem o nehnuteľnosti výrazne rastie

Od začiatku mája výrazne rastie návštevnosť realitných portálov, ako aj dopyt po samotných nehnuteľnostiach.

Zaujímavosti