Zaujímavosti

Do dedičstva UNESCO pribudli nové prírodné a kultúrne pamiatky 08 Sep

Do dedičstva UNESCO pribudli nové prírodné a kultúrne pamiatky

Tohtoročná letná sezóna sa niesla v znamení pomerne vysokej návštevnosti prírodných a kultúrnych pamiatok vo viacerých štátoch. Medzi najnavštevovanejšie z nich patrili tie, ktoré sú súčasťou zoznamu dedičstva UNESCO vrátane jeho najnovších členov.

Zaujímavosti
V malebnej chorvátskej dedinke si teraz môžete kúpiť dom za 13 centov 03 Sep

V malebnej chorvátskej dedinke si teraz môžete kúpiť dom za 13 centov

Mesto Legrad v severnom Chorvátsku predáva domy za 13 centov. Má to však podmienku -obyvatelia sa musia zaviazať, že tu zostanú najmenej 15 rokov.

Zaujímavosti
Gedeon Wilhelm Majunke a jeho tatranská architektúra 27 Aug

Gedeon Wilhelm Majunke a jeho tatranská architektúra

Rok 2021 sprevádza množstvo okrúhlych výročí spojených s narodením alebo úmrtím vplyvných domácich aj zahraničných architektov. Jedným z nich bol Gedeon Wilhelm Majunke, ktorý zomrel pred 100 rokmi. Vysokým Tatrám ale stihol zanechať elegantné zrubové stavby v hrazdenom štýle, ktoré sú typickým prvkom tatranskej architektúry.

Zaujímavosti
Najzvláštnejšie stavby sveta: Elephant Building 16 Aug

Najzvláštnejšie stavby sveta: Elephant Building

Architekti sa pri tvorbe návrhov dokážu inšpirovať čímkoľvek. Ako vhodný vzor, podľa ktorého navrhujú dizajn predmetnej stavby, môže poslúžiť aj obyčajný slon. Príkladom je výšková budova z thajského Bangkoku.

Zaujímavosti
12 najúžasnejších opustených miest na svete 11 Aug

12 najúžasnejších opustených miest na svete

Niektorí ich môžu vidieť ako chátrajúce trosky, iní budú tieto zabudnuté miesta považovať za prekrásne priestory, na ktorých zastal čas.

Zaujímavosti
Inšpirujte sa: Toto je top 6 interiérových trendov roku 2021 05 Aug

Inšpirujte sa: Toto je top 6 interiérových trendov roku 2021

Rok 2021 je už v plnom prúde, a tak nastal čas vyhodnotiť, ktoré interiérové trendy sa dostali najviac do popredia. Vybrali sme pre vás 6 top trendov interiérového dizajnu, ktoré majú pred sebou svetlú budúcnosť.

Zaujímavosti
Zariaďujeme terasu: Aké sú trendy v roku 2021? 05 Aug

Zariaďujeme terasu: Aké sú trendy v roku 2021?

Ľudia čoraz viac myslia pri stavbe domu aj na jeho bezprostredné okolie a dávajú si na ňom záležať. Práve terasa je v predstavách majiteľov oázou pokoja a odpočinku, miesto, kde si môžu dokonale oddýchnuť či stretnúť sa s priateľmi. Na čo však myslieť pri jej zariadení a aké sú trendy tohto roka?

Zaujímavosti
Najzvláštnejšie stavby sveta: Bytový dom Habitat 67 04 Aug

Najzvláštnejšie stavby sveta: Bytový dom Habitat 67

Vo svete je množstvo budov, ktoré vzbudzujú pozornosť experimentálnym vzhľadom. Nie všetky však boli pochopené a prijaté, čo ich zaradilo medzi najzvláštnejšie stavby sveta. K tým patrí aj bytový dom Habitat 67 v kanadskom Montreale.

Zaujímavosti
V Dubaji vzniká nadčasová podnikateľská štvrť pre online predajcov 30 Jul

V Dubaji vzniká nadčasová podnikateľská štvrť pre online predajcov

Aj keď online predaj prebieha na internete, k prevádzke eshopov a iných internetových platforiem na obchodovanie sú často potrebné sklady a kancelárie. S rastúcim predajom bude dopyt zo strany podnikateľov po takýchto priestoroch stále vyšší. Uspokojiť by ho mohli špeciálne podnikateľské štvrte, aká rastie v Dubaji.

Zaujímavosti
Váš partner pre reality v Levoči 27 Jul

Váš partner pre reality v Levoči

Každý kto chce predať alebo kúpiť miesto pre svoju rodinu, podnikanie alebo oddych využíva služby realitného makléra. Skôr či neskôr budeme potrebovať poradiť ako najlepšie predať aj tú svoju nehnuteľnosť a prečo to ponechať na služby profesionálneho realitného makléra si povieme nižšie.

PR články
V Petrohrade vyrastie druhý najvyšší mrakodrap na svete 23 Jul

V Petrohrade vyrastie druhý najvyšší mrakodrap na svete

Rebríček najvyšších budov na svete čaká po kratšej pauze ďalšia zmena poradia. K tej príde rovno na vrcholových pozíciách a postará sa o ňu Rusko. V Petrohrade chcú totiž postaviť druhý najvyšší mrakodrap na svete.

Zaujímavosti
Najkrajšie a najväčšie prírodné mosty na svete 19 Jul

Najkrajšie a najväčšie prírodné mosty na svete

Obrovské cestné mosty pre vozidlá či unikátne visuté mosty pre peších sú vrcholovými dielami špičkových architektov z rôznych kútov sveta. Top architektkou, ktorá dokáže vytvoriť jedinečné mosty, je však aj sama príroda. Výsledkom jej kreativity je viacero nádherných prírodných mostov, ktoré zároveň patria medzi najväčšie na svete.

Zaujímavosti