Bývanie a rekreácia

Bežná izbová teplota v európskych domácnostiach sa líši 02 Dec

Bežná izbová teplota v európskych domácnostiach sa líši

Vykurovacia sezóna je v plnom prúde. S tým sa dostáva do popredia otázka, aká izbová teplota je optimálna. Domácnosti v jednotlivých európskych štátoch to vidia inak. Bežná izbová teplota sa v jednotlivých krajinách líši.

Bývanie a rekreácia
Dostupné bývanie v Bratislave? Ceny v Ovocných sadoch začínajú už na 109 tisíc eur 30 Nov

Dostupné bývanie v Bratislave? Ceny v Ovocných sadoch začínajú už na 109 tisíc eur

Nedostatok bytov, rastúce ceny materiálov a stále prísnejšie podmienky na získanie hypotéky vyháňajú ceny nehnuteľností do výšok, ktoré si môže dovoliť málokto z nás. Aj v hlavnom meste však rastie projekt, ktorý ponúka kvalitné bývanie za rozumnú cenu. Po úspešnej prvej etape ponúka projekt Ovocné sady jedinečnú možnosť bývať výhodne a už do dvoch rokov.

Bývanie a rekreácia
V nezdravých domovoch žije až 20 % Slovákov 23 Nov

V nezdravých domovoch žije až 20 % Slovákov

Jedna pätina našej krajiny je denne vystavená aspoň jednému zo štyroch faktorov, ktoré nepriaznivo vplývajú na vnútorné prostredie a zdravie človeka. Podľa štúdie Healthy Homes Barometer sú to hlavne vlhkosť, plesne, nadmerný hluk, chlad a nedostatok denného svetla.

Odborné analýzy
Ekologický dom s panoramatickým výhľadom na brehu Hrona 02 Nov

Ekologický dom s panoramatickým výhľadom na brehu Hrona

Rodinný dom pre mladú rodinu na kraji obce Starý Tekov na prvý pohľad upúta netypickým vzhľadom, zaujímavou kombináciou úpravy fasády a farieb na oknách. Veľkorysé drevené okná sú nielen farebne skombinované, ale ponúkajú aj výhľady na všetky svetové strany.

Bývanie a rekreácia
Ako správne nastaviť vykurovanie 26 Oct

Ako správne nastaviť vykurovanie

Šetrenie teplom je túto jeseň témou číslo 1. O tom, koľko ho miniete, však v najbližších mesiacoch nebude rozhodovať len počasie a zateplenie domu, ale aj vaše užívateľské návyky. Prinášame vám rady, ako pri nastavení vykurovania neplytvať a zároveň si udržať optimálnu tepelnú pohodu.

Bývanie a rekreácia
Ako vyčistiť fasádu domu 19 Oct

Ako vyčistiť fasádu domu

Ak sa vám zdá, že fasáda vášho domu potrebuje čistenie, mali by ste zistiť, či sa jedná len o usadený prach alebo sa vám na nej usadili riasy či huby. Podľa toho treba zvoliť spôsob čistenia, no do úvahy treba brať aj to, akým spôsobom je povrchovo upravená.

Bývanie a rekreácia
Moderný dom, ktorý s citom zapadá do vidieckej zástavby 12 Oct

Moderný dom, ktorý s citom zapadá do vidieckej zástavby

Majitelia domu v pražskej okrajovej časti Běchovice si pôvodne chceli zrekonštruovať starý domček „ako po babičke“. Kvôli narušenej statike ho však museli zbúrať. Na jeho mieste vzniklo komfortné bývanie pre mladých ľudí s tradičnými prvkami, ktoré sadli do predmestskej idylky ako uliate.

Novostavby
15 nápadov, ako vyriešiť plot pre väčšie súkromie 07 Oct

15 nápadov, ako vyriešiť plot pre väčšie súkromie

Máme tých našich susedov radi, ale nemusia zas vidieť všetko. Mnohí majitelia domov by si chceli užívať svoj dvor a záhradu v čo najväčšom súkromí. Ako to vyriešiť tak, aby nám dával pocit bezpečia a zároveň aj skvelo vyzeral? Pozrite si našich 15 inšpirácií.

Bývanie a rekreácia
Vrúbkované sklo v interiéri: Ako urobiť z priestoru dizajnový originál 03 Oct

Vrúbkované sklo v interiéri: Ako urobiť z priestoru dizajnový originál

Vrúbkované, drážkované, rebrované alebo ryhované – akokoľvek ho nazvete, urobí veľký dojem v každej miestnosti. Pozrite si 9 nápadov z celého sveta, ako ho môžete využiť aj u vás doma.

Bývanie a rekreácia
Byt v centre Bratislavy: s moderným dizajnom mu vrátili aj pečať histórie 26 Aug

Byt v centre Bratislavy: s moderným dizajnom mu vrátili aj pečať histórie

Päťčlenná rodina si priala kompletne zrekonštruovať svoje bývanie v hlavnom meste s plochou 110 m² tak, aby vyhovelo jej potrebám. Návrhu bytu sa ujali architekti zo štúdia Perspektiv a s úctou k starobylej lokalite v ňom skombinovali historizujúce prvky s moderným designom.

Bývanie a rekreácia
7 častých chýb pri svojpomocnom maľovaní stien a ako im predísť 22 Aug

7 častých chýb pri svojpomocnom maľovaní stien a ako im predísť

Maľovanie stien v interiéri je vstupnou bránou do sveta domácich majstrov – zvládne ho každý, kto už niekedy držal v ruke štetec a poradí sa v predajni s farbami. No keďže sa to zdá také jednoduché, robíme pri maľovaní chyby, ktoré nám môžu vzhľad miestnosti zbytočne pokaziť. Pritom stačí pár profesionálnych rád a dosiahnete dokonalý výsledok.

Bývanie a rekreácia
V Indickom oceáne vznikne plávajúce mesto pre 20 000 ľudí 19 Aug

V Indickom oceáne vznikne plávajúce mesto pre 20 000 ľudí

Bývanie budúcnosti môže mať rôzne podoby. Jednou z nich sú aj plávajúce mestá, ktoré majú ambíciu ponúknuť zdravší a šetrnejší spôsob života. V súčasnosti je na stole hneď niekoľko projektov tohto druhu. Nechýba medzi nimi nadčasový projekt, ktorý sa začal realizovať priamo v Indickom oceáne.

Bývanie a rekreácia