Bývanie a rekreácia

Na okraji obce Sekule má vyrásť 40 nových rodinných domov 28 Feb

Na okraji obce Sekule má vyrásť 40 nových rodinných domov

Na Záhorí sa pripravuje realizácia niekoľkých rezidenčných projektov. Stavať sa má aj v Sekuliach. Investori plánujú na okraji obce v okrese Senica postaviť obytnú zónu so 40 rodinnými domami.

Bývanie a rekreácia
Na michalovskom sídlisku SNP vznikne stovka nových bytov 07 Feb

Na michalovskom sídlisku SNP vznikne stovka nových bytov

Na Zemplíne sa pripravuje realizácia ďalšieho bytového projektu. Nové byty pribudnú v Michalovciach. Investor tam plánuje vybudovať menší obytný komplex. Stovka bytov vznikne na sídlisku SNP.

Bývanie a rekreácia
Pri Paríži vyrastie ďalšia výšková budova s vertikálnymi záhradami 22 Jan

Pri Paríži vyrastie ďalšia výšková budova s vertikálnymi záhradami

Francúzsko patrilo medzi prvé krajiny, kde sa budovali výškové budovy s vertikálnymi záhradami. Polyfunkčný komplex La Forêt Blanche vydláždil cestu ďalším projektom, ktorých fasádu pokrýva živá vegetácia. Stromy a rastliny nebudú chýbať ani na fasáde novej obytnej veže neďaleko Paríža.

Bývanie a rekreácia
Na mieste bývalých kasární v Plzni vyrastie štvrť pre tisícky ľudí 10 Jan

Na mieste bývalých kasární v Plzni vyrastie štvrť pre tisícky ľudí

Areál bývalých kasární v časti Slovany sa dočkal. Opustené pozemky dostanú šancu na nový život. Na mieste, kde kedysi stáli vojenské objekty, bude postavená nová moderná štvrť. Polyfunkčná mestská zóna prinesie bývanie niekoľkým tisíckam ľudí.

Bývanie a rekreácia
Mesto Praha zrekonštruuje vyše 100-ročné Divadlo na Vinohradech 29 Dec

Mesto Praha zrekonštruuje vyše 100-ročné Divadlo na Vinohradech

V českej metropole pokračuje obnova kultúrnych objektov. Rekonštrukciu podstúpi aj Divadlo na Vinohradech. Vyše 100-ročný objekt prejde prvou väčšou modernizáciou od výstavby.

Bývanie a rekreácia
Betónový dom v tvare písmena T zasadený medzi skaly 27 Dec

Betónový dom v tvare písmena T zasadený medzi skaly

Projekty rodinných domov v tvare písmen pribúdajú na celom svete. Pri niektorých ide o vyzdvihnutie originality a estetickej stránky, iné majú neobvyklý dizajn z praktických dôvodov. Praktickú funkciu plní aj betónový dom v tvare T zasadený medzi skaly.

Bývanie a rekreácia
Tajomstvá nehnuteľností #23: Kupujete nový rodinný dom a spoliehate sa na kolaudáciu? 04 Dec

Tajomstvá nehnuteľností #23: Kupujete nový rodinný dom a spoliehate sa na kolaudáciu?

Mnoho ľudí si myslí, že kolaudácia je oficiálny kontrolný úkon, ktorý garantuje, že dom je kvalitne a bezpečne postavený. Ďalší ľudia si myslia, že Archimedov zákon platí doma vo vani, ale na verejnej plavárni už nie. Obe skupiny majú jedno spoločné – hrozivo sa mýlia.

Novostavby
3D dom za cenu auta 20 Nov

3D dom za cenu auta

Nové bývanie za niekoľko tisíc je snom miliónov ľudí po celom svete. Splniť im ho chce jedna z japonských spoločností, ktorá pracuje na realizácii lacných 3D domov. Najnovší model ponúka za cenu porovnateľnú s cenou kvalitnejšieho auta.

Bývanie a rekreácia
V Gelnici postavia po niekoľkých rokoch nový bytový dom 10 Nov

V Gelnici postavia po niekoľkých rokoch nový bytový dom

Obyvatelia Gelnice a okolitých obcí čakajú na nové mestské byty už pár rokov. Problém s ich nedostatkom má čiastočne riešiť výstavba niekoľkých bytových domov. Prvý z nich vyrastie na sídlisku SNP.

Bývanie a rekreácia
Tajomstvá nehnuteľností #22: Žblnkajúca podlaha 08 Nov

Tajomstvá nehnuteľností #22: Žblnkajúca podlaha

Pri našich inšpekciách rodinných domov sa často stretávame s rôznymi chybami podláh. Popri estetických nedostatkoch sa vyskytujú prípady, kedy sa vyžaduje rozsiahla oprava. Takýmto prípadom je aj žblnkajúca podlaha.

Bývanie a rekreácia
Tajomstvá nehnuteľností #21: Rodinný dom nie je kávovar 13 Oct

Tajomstvá nehnuteľností #21: Rodinný dom nie je kávovar

Pri kúpe kuchynského elektrospotrebiča dostanete celú kopu dokumentov. Návod na používanie, vyhlásenie o zhode, certifikát o možnosti predaja na území EÚ, bezpečnostné inštrukcie a tak ďalej. Možno ste zachytili, že v niektorých štátoch sveta dostanete aj písomné poučenie, čo by ste so spotrebičom naozaj nemali robiť. Napríklad sušiť v mikrovlnke mačku, alebo nalievať do kávovaru kolový nápoj. Niekedy zaberá dokumentácia v škatuli toľko miesta čo samotný spotrebič. Ale ako je to pri kúpe rodinného domu?

Bývanie a rekreácia
Farby dodajú kúpeľni jedinečnosť a štýl 13 Sep

Farby dodajú kúpeľni jedinečnosť a štýl

Klasické chrómové alebo biele príslušenstvo a doplnky zariaďovacích predmetov už pomaly ale isto strácajú na popularite. Moderné kúpeľne a toalety vyžadujú nevšedný farebný koncept, a preto sú aktuálne obľúbené tmavšie farby, ako je antracitová, matná alebo lesklá čierna, prípadne rôzne odtiene sivej. Žiadaná je tiež zlatá alebo bronzová farba. Takto kreatívne tónované sprchové žliabky, odtokové sústavy, ovládacie dosky alebo ďalšie vybavenie zažívajú doslova boom.

Bývanie a rekreácia