Bývanie a rekreácia

Vo francúzskych Alpách testujú modulovú kabínu pre pobyty v prírode 08 Jul

Vo francúzskych Alpách testujú modulovú kabínu pre pobyty v prírode

V alpských krajinách sa už dlhšie hovorí o realizácii špeciálnych modulových príbytkov, ktoré by turistom ponúkli nový rozmer ubytovania bez toho, aby to zaťažovalo prírodu. S prvým prototypom prichádza Francúzsko, ktoré predstavilo šikovnú kruhovú kabínu, aktuálne testovanú priamo uprostred alpského lesa.

Bývanie a rekreácia
Ako vniesť vidiecky štýl do mestského bytu 15 May

Ako vniesť vidiecky štýl do mestského bytu

Návrat k tradíciám, prirodzenosť namiesto gýču, dôraz na prírodné materiály. Nielen to robí vidiecky štýl stále viac obľúbeným aj v mestskom prostredí. S osvedčenými tipmi si ho bez problémov môžete vniesť do svojho bytu aj vy.

Bývanie a rekreácia
7 tipov, ako si môžete spríjemniť home office 11 May

7 tipov, ako si môžete spríjemniť home office

Problematika domácich kancelárií je v období epidémie koronavírusu aktuálna viac, než kedykoľvek predtým. Dnes si totiž musia vytvárať pracovné prostredie aj tí, ktorí nikdy z domu nepracovali. Prinášame vám niekoľko jednoduchých a šikovných DIY tipov, ako si svoj home office urobiť čo najefektívnejší a zároveň sa v ňom cítiť príjemne naladený.

Bývanie a rekreácia
Ako pripraviť byt či dom na predaj počas epidémie koronavírusu 17 Apr

Ako pripraviť byt či dom na predaj počas epidémie koronavírusu

Pri predaji nehnuteľnosti je vizuálna príprava priestoru kľúčová a nikdy to neplatilo tak, ako v čase krízových opatrení spojených s pandémiou. V čase, keď sa osobný kontakt obmedzuje na minimum sú fotografie alebo video prehliadka nevyhnutné. Poradíme vám, ako pripraviť váš dom či byt na fotenie tak, aby urobil ten najlepší dojem.

Bývanie a rekreácia
Airbnb ponúka kvôli koronavírusu rušenie rezervácií zdarma 06 Apr

Airbnb ponúka kvôli koronavírusu rušenie rezervácií zdarma

Obmedzenie cestovania kvôli koronavírusu urobí škrt cez rozpočet mnohým ubytovacím zariadeniam aj portálom, ktoré ubytovanie sprostredkúvajú. Niektoré z nich aj napriek tomu prichádzajú s možnosťou bezplatného rušenia rezervácií, čo po najnovšom platí aj v prípade Airbnb.

Bývanie a rekreácia
Jedlý les zmení záhradu na domácu potravinovú „továreň“ 13 Mar

Jedlý les zmení záhradu na domácu potravinovú „továreň“

Ovocná a zeleninová sebestačnosť, organické potraviny z vlastnej domácej produkcie či vytváranie krajšieho a zdravšieho domova. To sú len niektoré z plusov, pre ktoré sa tzv. jedlý les stáva hitom v rôznych kútoch sveta.

Bývanie a rekreácia
Ceny bývania v EÚ stúpli od roku 2007 takmer o pätinu 02 Mar

Ceny bývania v EÚ stúpli od roku 2007 takmer o pätinu

Európsky trh s bývaním má za sebou poriadne turbulentnú a dynamickú dekádu. Kým v jej prvej polovici ceny bytov a domov aj v dôsledku dopadov stále doznievajúcej krízy striedavo stúpali a klesali, v druhej skoro nepretržite rástli. Od roku 2007 si tak zapísali nárast takmer o pätinu zo svojej hodnoty.

Bývanie a rekreácia
Ozeleňte si byt machovými stenami 05 Feb

Ozeleňte si byt machovými stenami

Praktický osoh, elegantný vzhľad a skvelá schopnosť oživiť každý priestor. Nielen to sú pozitíva tzv. machových stien, s ktorými dáte zelenú krajšiemu a živšiemu domovu, a to doslova.

Bývanie a rekreácia
Mercedes medzi sporákmi – môže byť váš za 500 tisíc dolárov 27 Dec

Mercedes medzi sporákmi – môže byť váš za 500 tisíc dolárov

Áno, na našej planéte existuje paralelný kulinársky svet, v ktorom sú sporáky zo špeciálnej austenitickej ocelej, majú sedem typov horákov, dve rúry a varia najlepšie na svete.

Zaujímavosti
Aj takto môže vyzerať bytovka budúcnosti 16 Dec

Aj takto môže vyzerať bytovka budúcnosti

Ani zjavne najlepšie a najkrajšie návrhy nie sú zárukou víťazstva v architektonických súťažiach. Presne to sa stalo projektu futuristického bytového domu s vystupujúcimi kruhovými balkónmi, ktorý by pokojne mohol byť príkladom bytovky budúcnosti.

Zaujímavosti
Interiérové trendy na rok 2020 odhalené 25 Nov

Interiérové trendy na rok 2020 odhalené

Čakali na nich dizajnéri, predajcovia aj majitelia bytov. Nové interiérové trendy pre rok 2020 majú priniesť hneď niekoľko noviniek, ktoré údajne dokážu vniesť do domácností viac komfortu a zdravej atmosféry. Posúďte sami, či sa im to môže podariť.

Zaujímavosti
Japandi štýl – alebo ako spojiť Škandináviu s Japonskom 22 Nov

Japandi štýl – alebo ako spojiť Škandináviu s Japonskom

Kým spájanie niektorých protipólov dopadne fiaskom, v iných prípadoch zožne celkom slušný úspech. Podobné je to pri interiérovom štýle japandi, ktorý vznikol fúziou dvoch smerov prichádzajúcich z úplne iných kultúr, regiónov a dizajnérskych oblastí.

Zaujímavosti