Bývanie a rekreácia

Tajomstvá nehnuteľností #5: Dvere alebo plachta? 11 Oct

Tajomstvá nehnuteľností #5: Dvere alebo plachta?

Pri kupovaní novej nehnuteľnosti v stave holopriestoru môžu nastať situácie, na ktoré by ste málokedy pomysleli. Dokonca aj také, kvôli ktorým sa bude musieť časť interiéru búrať. Príbeh tímu Kvalitné bývanie nám ukazuje, prečo je kontrola holopriestoru taká dôležitá.

Bývanie a rekreácia
V realitnej ponuke v New Yorku sa objavil luxusný byt na predaj za 169 mil. USD 22 Sep

V realitnej ponuke v New Yorku sa objavil luxusný byt na predaj za 169 mil. USD

Najlepšie byty na Manhattane sa predávajú za milióny dolárov. Ich cena rastie úmerne s tým, aká je ich veľkosť, ako sú vybavené a v ktorej lokalite sa nachádzajú, resp. aká je ich poloha v danom rezidenčnom objekte. V prípade jedného z bytov na adrese 432 Park Avenue sa jeho cena aj vďaka týmto kritériám vyšplhala až na 169 mil. USD.

Bývanie a rekreácia
Privátny realitný maklér pre každého 14 Sep

Privátny realitný maklér pre každého

Predaj nehnuteľnosti je výrazne jednoduchší so skúseným realitným maklérom. Ako vám môže pomôcť, nám vysvetlil Slavomír Bušovský, RSc.

Bývanie a rekreácia
Žiadosť o hypotéku: Ktoré faktory najviac ovplyvňujú vašu bonitu? 01 Sep

Žiadosť o hypotéku: Ktoré faktory najviac ovplyvňujú vašu bonitu?

Banky sa pri schvaľovaní hypoték pridŕžajú svojej vlastnej metodiky. Napriek tomu sa môže každá žiadosť posúdiť individuálne. V takomto prípade hrá kľúčovú úlohu okrem zabezpečenia aj bonita. Tú ovplyvňuje niekoľko faktorov, na základe ktorých sa banka rozhodne, či danú žiadosť schváli.

Bývanie a rekreácia
Tajomstvá nehnuteľností #3: Krtko 23 Aug

Tajomstvá nehnuteľností #3: Krtko

Dnes mnohí záujemcovia o bývanie volia kúpu staršieho domu, ktorý si upravia podľa vlastných predstáv. Požadovaná veľkosť sa najčastejšie rieši nadstavbou alebo prístavbou. Staršie domy však ukrývajú veľa tajomstiev, ktoré pri úpravách môžu klásť prekážky. Inšpekcia nehnuteľností vám ich pomôže odhaliť.

Bývanie a rekreácia
Gedeon Wilhelm Majunke a jeho tatranská architektúra 18 Aug

Gedeon Wilhelm Majunke a jeho tatranská architektúra

Rok 2021 sprevádza množstvo okrúhlych výročí spojených s narodením alebo úmrtím vplyvných domácich aj zahraničných architektov. Jedným z nich bol Gedeon Wilhelm Majunke, ktorý zomrel pred 100 rokmi. Vysokým Tatrám ale stihol zanechať elegantné zrubové stavby v hrazdenom štýle, ktoré sú typickým prvkom tatranskej architektúry.

Bývanie a rekreácia
Aká je ideálna teplota a vlhkosť v byte? 02 Aug

Aká je ideálna teplota a vlhkosť v byte?

Každý majiteľ bytu túži po pohodlnom bývaní so zdravou vnútornou mikroklímou. Tá ale závisí od niekoľkých faktorov. Medzi tie, ktoré kvalitatívnu úroveň bývania v danej nehnuteľnosti ovplyvňujú najviac, patrí práve teplota a vlhkosť.

Bývanie a rekreácia
Luxusné bývanie v drevenej vodárenskej veži za necelých 5 mil. USD 26 Jul

Luxusné bývanie v drevenej vodárenskej veži za necelých 5 mil. USD

Vo svete nájdeme viacero príbytkov, ktoré boli zriadené v nevyužívaných vodárenských vežiach. Máloktoré z nich však ponúkajú luxusné bývanie, za ktoré si predávajúci pýta skoro 5 mil. USD.

Bývanie a rekreácia
Tajomstvá nehnuteľností #2: Čo oko nevidí, peňaženku neskôr zabolí 21 Jul

Tajomstvá nehnuteľností #2: Čo oko nevidí, peňaženku neskôr zabolí

Inšpekcia nehnuteľností nie je kontrola drobných škrabančekov na stenách ani skúšanie teplej vody v umývadle. Na kontrolu takýchto vecí nepotrebujete byť stavebný inžinier. Inšpekcia nehnuteľností je úplne niečo iné, pričom niektoré firmy, ktoré túto službu ponúkajú, žiaľ, začínajú, aj končia pri tých škrabančekoch a teplej vode. Výber kvalitnej firmy, ktorá dokáže vašu vyhliadnutú nehnuteľnosť naozaj skontrolovať, je preto dôležitý.

Bývanie a rekreácia
Zabuchnuté dvere? Nepodliehajte panike a postupujte podľa krízového plánu 16 Jul

Zabuchnuté dvere? Nepodliehajte panike a postupujte podľa krízového plánu

Môže sa to stať každému a často za úplne nečakaných okolností. V takých chvíľach je dôležité zachovať pokoj a postupovať podľa spoľahlivého scenára. Pozrite sa, ako.

Bývanie a rekreácia
Vidiecke bývanie budúcnosti na dánsky spôsob 12 Jul

Vidiecke bývanie budúcnosti na dánsky spôsob

Hľadanie riešení, ktoré majú v blízkej budúcnosti priniesť čo najzdravšie, najšetrnejšie a najpohodlnejšie bývanie, pokračuje. Ďalším zaujímavým projektom sa doň zapojilo aj Dánsko. Práve v severskej krajine vyrastie experimentálna obytná štvrť, ktorá má byť ukážkou toho, ako by mohlo vyzerať vidiecke bývanie budúcnosti.

Bývanie a rekreácia
3 luxusné nehnuteľnosti s vlastnou jaskyňou 30 Jun

3 luxusné nehnuteľnosti s vlastnou jaskyňou

Späť ku koreňom. Aj takto sa dá nazvať záujem o bývanie v dome s vlastnou jaskyňou. V prípade 3 uvedených objektov sa ale nejedná o žiadne praveké príbytky. Každý z nich ponúka luxusné bývanie, ktoré je inšpiratívnou ukážkou toho, ako sa dá vďaka jaskyni experimentovať s neobvyklým dizajnom a dispozičným riešením.

Zaujímavosti