Bývanie a rekreácia

Drevostavba verzus murovaný dom: 8 bodov, ktoré treba zvážiť 01 Jan

Drevostavba verzus murovaný dom: 8 bodov, ktoré treba zvážiť

Aj keď sú dnes na Slovensku sendvičové drevostavby stále obľúbenejšie, niektorí sa stále spoliehajú na tradičnú murovanú klasiku. Je však aj mnoho takých, ktorí pri plánovaní svojho budúceho domu stále zvažujú, na ktorú stranu sa prikloniť. Práve pre nich je užitočný náš manuál, ktorý zahŕňa všetky dôležité body pri rozhodovaní.

Bývanie a rekreácia
Pobyt v Mexiku vo veľkom sude od tequily 11 Dec

Pobyt v Mexiku vo veľkom sude od tequily

Niektoré hotelové rezorty nešetria nápaditosťou, vďaka ktorej môžu hostia zažiť celkom netradičné ubytovanie. Príkladom je aj jedno z ubytovacích zariadení v mexickom meste Tequila. Práve tam sa dá stráviť pobyt v netypických ubytovacích objektoch zriadených na spôsob sudov od obľúbeného miestneho alkoholu.

Bývanie a rekreácia
Byt pre milovníka techno – trochu tajomný, trochu šialený 07 Dec

Byt pre milovníka techno – trochu tajomný, trochu šialený

Tento nový byt dokonale odzrkadľuje osobnosť svojho majiteľa: je odvážny, extravagantný, nebojí sa nezvyčajných kombinácií ani dlhých večierkov. Československý ateliér Perspektiv mu ho navrhol presne na mieru.

Bývanie a rekreácia
Izbové rastliny, ktoré možno pestovať na tmavých miestach 13 Nov

Izbové rastliny, ktoré možno pestovať na tmavých miestach

Dni sa skracujú, denného svetla je menej. Dopady jeho ubúdajúcich dávok nepocítia iba ľudia, ale aj izbové rastliny. To ale neplatí o druhoch, ktoré bez akýchkoľvek problémov zvládnu pestovanie v prítmí, v tieni alebo v tmavých kútoch izieb.

Bývanie a rekreácia
Rast cien bytov sa v septembri zastavil, je za tým aj rýchly predaj novostavieb 30 Oct

Rast cien bytov sa v septembri zastavil, je za tým aj rýchly predaj novostavieb

V treťom štvrťroku sa rast cien bytov na Slovensku výrazne spomalil, v niektorých regiónoch môžeme vidieť aj mierny pokles. Dôvodom je nielen vplyv pandémie na realitný trh, ale hlavne fakt, že drahšie byty v novostavbách sa z predaja rýchlo vytrácajú a priemer cien tak klesá. Tento trend vidíme aj pri rekreačných nehnuteľnostiach.

Odborné analýzy
Orientácia domu a miestností v ňom podľa svetových strán 28 Oct

Orientácia domu a miestností v ňom podľa svetových strán

Komfort a zdravé vnútorné prostredie v našej domácnosti závisí od viacerých faktorov. Jedným z nich je orientácia stavby a jednotlivých miestností v jej interiéri. Práve tá sa podieľa na tvorbe optimálnych podmienok na bývanie, pričom dôležitú úlohu zohráva aj pri celkovej spotrebe energií.

Bývanie a rekreácia
Splnený sen v podobe domu z 11 lodných kontajnerov 14 Oct

Splnený sen v podobe domu z 11 lodných kontajnerov

Kým niektoré domy sú postavené rýchlo a tuctovo, za inými stojí niekoľkoročný životný príbeh plný inšpirácie. K takým patrí aj houstonský dom z 11 prepravných kontajnerov, ktorého realizáciou si jeho majiteľ splnil obrovský sen.

Bývanie a rekreácia
Vo francúzskych Alpách testujú modulovú kabínu pre pobyty v prírode 08 Jul

Vo francúzskych Alpách testujú modulovú kabínu pre pobyty v prírode

V alpských krajinách sa už dlhšie hovorí o realizácii špeciálnych modulových príbytkov, ktoré by turistom ponúkli nový rozmer ubytovania bez toho, aby to zaťažovalo prírodu. S prvým prototypom prichádza Francúzsko, ktoré predstavilo šikovnú kruhovú kabínu, aktuálne testovanú priamo uprostred alpského lesa.

Bývanie a rekreácia
Ako vniesť vidiecky štýl do mestského bytu 15 May

Ako vniesť vidiecky štýl do mestského bytu

Návrat k tradíciám, prirodzenosť namiesto gýču, dôraz na prírodné materiály. Nielen to robí vidiecky štýl stále viac obľúbeným aj v mestskom prostredí. S osvedčenými tipmi si ho bez problémov môžete vniesť do svojho bytu aj vy.

Bývanie a rekreácia
7 tipov, ako si môžete spríjemniť home office 11 May

7 tipov, ako si môžete spríjemniť home office

Problematika domácich kancelárií je v období epidémie koronavírusu aktuálna viac, než kedykoľvek predtým. Dnes si totiž musia vytvárať pracovné prostredie aj tí, ktorí nikdy z domu nepracovali. Prinášame vám niekoľko jednoduchých a šikovných DIY tipov, ako si svoj home office urobiť čo najefektívnejší a zároveň sa v ňom cítiť príjemne naladený.

Bývanie a rekreácia
Ako pripraviť byt či dom na predaj počas epidémie koronavírusu 17 Apr

Ako pripraviť byt či dom na predaj počas epidémie koronavírusu

Pri predaji nehnuteľnosti je vizuálna príprava priestoru kľúčová a nikdy to neplatilo tak, ako v čase krízových opatrení spojených s pandémiou. V čase, keď sa osobný kontakt obmedzuje na minimum sú fotografie alebo video prehliadka nevyhnutné. Poradíme vám, ako pripraviť váš dom či byt na fotenie tak, aby urobil ten najlepší dojem.

Bývanie a rekreácia
Airbnb ponúka kvôli koronavírusu rušenie rezervácií zdarma 06 Apr

Airbnb ponúka kvôli koronavírusu rušenie rezervácií zdarma

Obmedzenie cestovania kvôli koronavírusu urobí škrt cez rozpočet mnohým ubytovacím zariadeniam aj portálom, ktoré ubytovanie sprostredkúvajú. Niektoré z nich aj napriek tomu prichádzajú s možnosťou bezplatného rušenia rezervácií, čo po najnovšom platí aj v prípade Airbnb.

Bývanie a rekreácia