Technológie a EKO riešenia

Najšetrnejšiu priemyselnú budovu sveta má Česko 18 Sep

Najšetrnejšiu priemyselnú budovu sveta má Česko

Za inšpiráciou, ako stavať šetrné priemyselné objekty v zelenom ekologickom štýle, nie je potrebné cestovať po celej planéte. Kvalitné stavby tohto typu nájdeme aj v susednom Česku. Jednej z nich sa dokonca ušiel titul najšetrnejšej priemyselnej budovy sveta.

Technológie a EKO riešenia
Malajzia chystá výstavbu nezávislého ostrovného „eko“ mesta 16 Sep

Malajzia chystá výstavbu nezávislého ostrovného „eko“ mesta

Na svete je ďalší megalomanský projekt v zelenom štýle, ktorý môže pozdvihnúť trvalo udržateľnú architektúru. Tentoraz sa jedná o nadčasové ekologické mesto, ktoré sa má vybudovať na jednom z malajských ostrovov.

Technológie a EKO riešenia
Nemecko chystá opatrenia na reguláciu svetelného smogu 31 Aug

Nemecko chystá opatrenia na reguláciu svetelného smogu

Vysoká spotreba elektriny, značná environmentálna záťaž, úbytok jednotlivých hmyzích populácií. To sú len niektoré z dopadov svetelného smogu, o ktorého nežiaducom vplyve sa hovorí čoraz viac. S tým sa na stôl dostávajú návrhy, ktorých zavádzanie do praxe by mohlo jeho množstvo obmedziť.

Magazín
V Singapure postavia najvyšší modulárny mrakodrap na svete 28 Aug

V Singapure postavia najvyšší modulárny mrakodrap na svete

Dva nové mrakodrapy Avenue South Residences budú postavené z prefabrikovaných modulov. Podľa tvorcov je to trend budúcnosti – skrátia čas stavby, zabezpečia jej vyššiu bezpečnosť a obmedzia osobný kontakt medzi stavbármi. To všetko bude vítané v post-covidovej ére.

Technológie a EKO riešenia
Najlepší luxusní kuchynskí pomocníci na rok 2020 19 Aug

Najlepší luxusní kuchynskí pomocníci na rok 2020

Luxusné kuchynské značky sa dnes zameriavajú na špičkové technológie, ale aj na úspornosť, ekológiu a pôsobivý dizajn. Pozrite si týchto 10 vychytávok, ktoré sú vo svojom segmente pre rok 2020 nielen najdrahšie, ale aj výnimočné svojimi funkciami.

Technológie a EKO riešenia
Európa má prvý 2-podlažný 3D dom 07 Aug

Európa má prvý 2-podlažný 3D dom

Realizácia budov pomocou techniky 3D tlače napreduje po celom svete. Už nejaký čas sa jej nadmieru darí aj na starom kontinente. Jej postupný rozvoj po najnovšom vyústil do „výstavby“ prvého 2-podlažného 3D rodinného domu.

Technológie a EKO riešenia
Ako sa dá využiť korok v stavebníctve a interiérovom dizajne 29 Jul

Ako sa dá využiť korok v stavebníctve a interiérovom dizajne

Korok sa pôvodne využíval hlavne na výrobu zátok do fliaš s alkoholom. Jeho pozitíva však postupne začali objavovať aj stavebníci a bytoví dizajnéri. Obľúbený materiál sa tak čoraz častejšie stáva súčasťou našich domácností, a to hneď v niekoľkých formách.

Technológie a EKO riešenia
Nórsko chystá výstavbu najekologickejšej továrne sveta 27 Jul

Nórsko chystá výstavbu najekologickejšej továrne sveta

Veľké továrne sú len jedným z aspektov, ktorý sa podpisuje na neustálom znečisťovaní životného prostredia. Výstavba šetrnejších priemyselných objektov síce rastúci problém nezastaví, no aspoň čiastočne by mohla prispieť k jeho riešeniu. Príkladom je projekt z nórskeho Magnoru, kde má vyrásť najekologickejšia továreň na svete.

Technológie a EKO riešenia
Chladenie a vykurovanie budov pomocou okien plných vody 24 Jul

Chladenie a vykurovanie budov pomocou okien plných vody

Z oblasti výroby moderných okenných systémov prichádza na scénu revolučná novinka. Tá ponúkne podstatne viac ako ktorékoľvek doteraz predstavené okná. Podľa vedcov, ktorí stoja za jej návrhom, má okrem klasickej funkcie, akú od okien očakávame, slúžiť aj ako zariadenie na chladenie a vykurovanie budov.

Technológie a EKO riešenia
Smart Home technológie, ktoré prinesú do vašej domácnosti wellness 20 Jul

Smart Home technológie, ktoré prinesú do vašej domácnosti wellness

Inteligentná domáca technika sa vyvíja neuveriteľným tempom a prináša stále dostupnejšie vychytávky, ktoré dokážu vylepšiť váš životný priestor, pomôžu vám zrelaxovať a dokonca vám nahradia aj návštevu wellness centier.

Technológie a EKO riešenia
Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potraviny 01 Jul

Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potraviny

So zariadeniami schopnými čistiť a dezinfikovať domácnosť vrátane rôznych vecí v nej sa po vypuknutí pandémie roztrhlo vrece. Medzi technologické novinky tohto typu patrí aj True Wash.

Technológie a EKO riešenia
Najväčšiu zelenú fasádu v Európe má po novom Düsseldorf 29 Jun

Najväčšiu zelenú fasádu v Európe má po novom Düsseldorf

Stavieb s obrovskými zelenými fasádami na starom kontinente pribúda. Žiadna z nich však nedisponuje takou veľkou zelenou plochou ako düsseldorfský objekt Kö-Bogen II. Práve ten je novým rekordérom vo veľkosti živej fasády vysadenej priamo na budove.

Technológie a EKO riešenia