Technológie a EKO riešenia

Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potraviny 01 Jul

Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potraviny

So zariadeniami schopnými čistiť a dezinfikovať domácnosť vrátane rôznych vecí v nej sa po vypuknutí pandémie roztrhlo vrece. Medzi technologické novinky tohto typu patrí aj True Wash.

Technológie a EKO riešenia
Najväčšiu zelenú fasádu v Európe má po novom Düsseldorf 29 Jun

Najväčšiu zelenú fasádu v Európe má po novom Düsseldorf

Stavieb s obrovskými zelenými fasádami na starom kontinente pribúda. Žiadna z nich však nedisponuje takou veľkou zelenou plochou ako düsseldorfský objekt Kö-Bogen II. Práve ten je novým rekordérom vo veľkosti živej fasády vysadenej priamo na budove.

Technológie a EKO riešenia
Nemci navrhli plávajúcu elektráreň na 3 druhy obnoviteľných zdrojov energie 24 Jun

Nemci navrhli plávajúcu elektráreň na 3 druhy obnoviteľných zdrojov energie

Hľadanie riešení, ako čo najefektívnejšie uviesť do života zariadenia na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov (OZE), naberá v čase koronakrízy na intenzite. So zaujímavým nápadom prichádza nemecká spoločnosť Sinn Power, ktorá navrhla šikovnú plávajúcu elektráreň.

Technológie a EKO riešenia
Britská firma predstavila ručne napájané svetlo bez elektriny 12 Jun

Britská firma predstavila ručne napájané svetlo bez elektriny

S myšlienkou voľnej energie sa pohráva stále viacej firiem z rôznych odvetví. Výnimkou nie sú ani výrobcovia bytových svetiel. Tí sa snažia prísť s modelmi, ktorých prevádzka nebude vyžadovať elektrinu. Jeden takýto prototyp bol predstavený vo Veľkej Británii.

Technológie a EKO riešenia
Hlinené omietky sú opäť „in“ – aké za a proti ponúkajú 05 Jun

Hlinené omietky sú opäť „in“ – aké za a proti ponúkajú

Stúpajúca popularita prírodných stavebných materiálov vrátila na výslnie aj hlinu. Tá má ako prvok využívaný pri výstavbe domov dlhoročnú tradíciu. V rôznych formách si nachádza uplatnenie aj dnes. Výnimkou nie sú ani stále viac obľúbené hlinené omietky.

Technológie a EKO riešenia
Inteligentné pracovné stoly už merajú aj kvalitu vzduchu v priestore 29 May

Inteligentné pracovné stoly už merajú aj kvalitu vzduchu v priestore

Vývoj v oblasti smart technológií prináša neustále nejaké novinky. Pokrok možno badať aj vo výrobe inteligentných pracovných stolov. Tie najnovšie kúsky už dokážu merať aj kvalitu ovzdušia v priestore.

Technológie a EKO riešenia
Vírusy môže zničiť aj kvalitná čistička vzduchu 13 May

Vírusy môže zničiť aj kvalitná čistička vzduchu

Tipy, ako chrániť seba a svoju domácnosť pred vírusmi, prídu v súčasnej situácii vhod. Kým niektoré sa zaoberajú odolnými materiálmi, iné sa zameriavajú na technológie či spotrebiče schopné eliminovať rôzne druhy vírusov a baktérií. K tým patria aj niektoré čističky vzduchu.

Technológie a EKO riešenia
Na austrálskej univerzite vyvinuli „eko“ betón bez cementu 20 Apr

Na austrálskej univerzite vyvinuli „eko“ betón bez cementu

Preteky o nový druh betónu, ktorý by okrem vyššej kvality ponúkol aj menšiu záťaž na životné prostredie, pokračujú. Len nedávno v nich zabodovali experti zo Swinburnskej univerzity, ktorí predstavili nový „eko“ betón bez cementu.

Technológie a EKO riešenia
Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti 28 Feb

Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti

Úspora nákladov na energie je jednou z kľúčových tém v domácnostiach po celom svete. V jeho vyspelejšej časti nám s tým už nejaký čas pomáhajú rôzne smart technológie. Ich výrobcovia nám zopár z nich predstavili aj začiatkom roka. Nás zaujala hlavne novinka, ktorá slúži na monitorovanie spotreby vody.

Technológie a EKO riešenia
V USA chystajú výstavbu revolučných ekologických cintorínov 06 Jan

V USA chystajú výstavbu revolučných ekologických cintorínov

Ekológia si postupne nachádza miesto aj vo sférach, kde sme sa s ňou doteraz nestýkali, alebo stýkali len vo veľmi malej miere. Po najnovšom má hrať významnú úlohu aj pri pochovávaní ľudí. V USA totiž odhalili projekt revolučného cintorína, ktorý neponúkne iba novú alternatívu pochovávania, ale zároveň má brať ohľad na životné prostredie.

Technológie a EKO riešenia
Aj takto môže vyzerať bytovka budúcnosti 16 Dec

Aj takto môže vyzerať bytovka budúcnosti

Ani zjavne najlepšie a najkrajšie návrhy nie sú zárukou víťazstva v architektonických súťažiach. Presne to sa stalo projektu futuristického bytového domu s vystupujúcimi kruhovými balkónmi, ktorý by pokojne mohol byť príkladom bytovky budúcnosti.

Zaujímavosti
Inteligentné matrace – zlepšia zdravie, odhalia neveru 11 Dec

Inteligentné matrace – zlepšia zdravie, odhalia neveru

Smart technológie nie sú v našich domácnostiach žiadnou novinkou. Svoje miesto si už dlhší čas nachádzajú aj v matracoch, a to v rôznych podobách s rôznymi funkciami.

Zaujímavosti