Technológie a EKO riešenia

Sídlo spoločnosti Microsoft ukrýva najtichšie miesto na svete 16 Jun

Sídlo spoločnosti Microsoft ukrýva najtichšie miesto na svete

Počujete rozpínanie pľúc, údery srdca aj pohyby v črevách. V horšom prípade sa môžu dostaviť aj halucinácie. Aspoň takto to opisujú odvážlivci, ktorí sa odhodlali vstúpiť do tzv. anechoickej komory ukrytej v priestoroch sídla spoločnosti Microsoft.

Technológie a EKO riešenia
Zateplenie strechy minerálnou vlnou alebo PUR penou: nezávislé laboratórium zistilo značné rozdiely 08 Jun

Zateplenie strechy minerálnou vlnou alebo PUR penou: nezávislé laboratórium zistilo značné rozdiely

Medzi kľúčové úžitkové vlastnosti izolantov patria hlavne tepelnoizolačné vlastnosti, ale dôležitá je aj schopnosť pohlcovať zvuk a odolávať požiaru. Pri minerálnej izolácii sú jej vlastnosti ľahko overiteľné, v prípade PUR pien, ktoré sa vyrábajú zo zmesi chemických látok miešaných priamo na stavbe, to ale tak vždy byť nemusí. Asociácia výrobcov minerálnych izolácií AVMI preto dala vykonať nezávislé merania v Univerzitnom centre energeticky efektívnych budov (UCEEB).

Technológie a EKO riešenia
Najväčší solárny park na svete bude viditeľný aj z vesmíru 04 Jun

Najväčší solárny park na svete bude viditeľný aj z vesmíru

V posledných rokoch bolo vo svete zrealizovaných niekoľko rekordne veľkých solárnych parkov. Žiadny z nich sa ale nemôže pochváliť výmerou a kapacitou, akú má dosahovať projekt pripravovaný pod taktovkou spoločnosti Sun Cable.

Technológie a EKO riešenia
Ultra-biela farba na fasáde budovy môže nahradiť klimatizáciu 31 May

Ultra-biela farba na fasáde budovy môže nahradiť klimatizáciu

Najrozšírenejšou zbraňou v boji proti prehrievaniu budov je naďalej klimatizácia. S jej využívaním sa však spája zopár mínusov, kvôli ktorým sa vedci opakovane snažia prísť so šetrnejšou náhradou. Tou by mohla byť špeciálne upravená fasáda, ktorej základom je extrémne silný biely odtieň.

Technológie a EKO riešenia
Chcete zelenú strechu za jeden deň? Skúste substrát z minerálnych vlákien 28 May
Mini robot Scout zvládne stráženie domu za pár desiatok eur 19 May

Mini robot Scout zvládne stráženie domu za pár desiatok eur

Ochrana majetku niečo stojí. Cenovo dostupnejšie riešenia, ktoré zvládnu prácu SBS za pomerne menej peňazí, tak ocení mnoho majiteľov nehnuteľností. Za niekoľko desiatok eur im ju vykoná nový miniatúrny robot.

Technológie a EKO riešenia
V Brazílii vyrastie najväčšia továreň na svete vyrábajúca čistý vodík 12 May

V Brazílii vyrastie najväčšia továreň na svete vyrábajúca čistý vodík

Brazília ani zďaleka nepatrí k „zeleným“ veľmociam. To ale nie je prekážkou, aby sa na jej území postavila megalomanská továreň na vodík, ktorá bude obrovskou zásobárňou čistej zelenej energie.

Technológie a EKO riešenia
V Katare vybudujú luxusný ekologický hotel bez fosílnych palív 07 May

V Katare vybudujú luxusný ekologický hotel bez fosílnych palív

Na svete je ďalší z unikátnych „zelených“ projektov. Tentoraz prichádza až z ďalekého Kataru, kde sa má v blízkej budúcnosti vybudovať luxusný ekologický hotel. Prepych ale zďaleka nie je jediný benefit, ktorým sa bude môcť pokroková stavba pochváliť.

Technológie a EKO riešenia
Na Madagaskare má vyrásť prvá 3D škola na svete 14 Apr

Na Madagaskare má vyrásť prvá 3D škola na svete

Počet stavieb vybudovaných pomocou technológie 3D tlače sa rýchlo rozrastá. Stále širší je aj zoznam typov budov, ktoré sa touto stavebnou metódou realizujú. Ten by mala ešte tento rok rozšíriť prvá 3D škola na svete, ktorú plánujú vytlačiť na Madagaskare.

Technológie a EKO riešenia
6 najlepších aplikácií na plánovanie interiéru 02 Apr

6 najlepších aplikácií na plánovanie interiéru

Chystáte sa rekonštruovať byt, maľovať steny alebo len vymeniť nábytok? Pri plánovaní novej podoby vášho interiéru vám môžu pomôcť šikovné mobilné aplikácie. Prinášame vám 6 appiek s najlepšími hodnoteniami, ktoré sú úplne zadarmo.

Technológie a EKO riešenia
Saudská Arábia postaví 170 km dlhé „eko“ veľkomesto bez ciest 29 Mar

Saudská Arábia postaví 170 km dlhé „eko“ veľkomesto bez ciest

Škola, zamestnanie, služby, všetko má byť dostupné do 5 minút pešej chôdze. Aj vďaka tomu nebudú v novom saudskoarabskom veľkomeste potrebné žiadne autá bez ohľadu na to, že The Line bude zrejme najdlhším mestom (nielen) na Arabskom polostrove.

Technológie a EKO riešenia
V Austrálii vyrastie jedna z najzelenších rezidenčných budov planéty 15 Mar

V Austrálii vyrastie jedna z najzelenších rezidenčných budov planéty

V boji o najzelenšiu budovu planéty je stále viac krajín. O prvenstvo chce zabojovať aj Austrália, ktorá už dávnejšie predstavila projekt unikátnej výškovej budovy. Tá nebude vybavená iba úspornými technológiami a živou vegetáciou, ako je to pri iných stavbách tohto typu. Jej prednosťou bude aj výber materiálov na čele s tzv. zeleným betónom.

Technológie a EKO riešenia