Všetky články

Vrúbkované sklo v interiéri: Ako urobiť z priestoru dizajnový originál 03 Oct

Vrúbkované sklo v interiéri: Ako urobiť z priestoru dizajnový originál

Vrúbkované, drážkované, rebrované alebo ryhované – akokoľvek ho nazvete, urobí veľký dojem v každej miestnosti. Pozrite si 9 nápadov z celého sveta, ako ho môžete využiť aj u vás doma.

Bývanie a rekreácia
Najkratšia návratnosť investície do bytu na prenájom je vo Valencii 30 Sep

Najkratšia návratnosť investície do bytu na prenájom je vo Valencii

Pretrvávajúci rast cien bytov komplikuje investičné plány prenajímateľov vo viacerých mestách v EÚ. Kvôli zdražovaniu nehnuteľností sa návratnosť ich investície do bytu na prenájom opakovane predlžuje. Vo Valencii sa tomuto trendu zatiaľ úspešne vyhýbajú.

Odborné analýzy
10 najväčších miest Európy: ako sa v nich žije? 29 Sep

10 najväčších miest Európy: ako sa v nich žije?

Typické európske veľkomestá nedosahujú svetové rekordy v počte obyvateľov. Dokazuje to aj zoznam 10 najväčších miest v Európe – polovica z nich nepatrí do Európskej únie a niektoré ani nepredstavujú tradičnú európsku kultúru.

Zaujímavosti
Rekonštrukcia vyhliadkovej veže na Dukle 28 Sep

Rekonštrukcia vyhliadkovej veže na Dukle

Priaznivci vojenskej histórie si počas leta nemohli pozrieť slovensko-poľské pohraničné územie, na ktorom prebiehala Karpatsko-duklianska operácia, z vtáčej perspektívy. Ich plány prekazila rekonštrukcia vyhliadkovej veže na Dukle.

Zaujímavosti
Vybrané štáty EÚ zakážu inštaláciu plynových kotlov v novostavbách 23 Sep

Vybrané štáty EÚ zakážu inštaláciu plynových kotlov v novostavbách

Vykurovacie systémy na zemný plyn v niektorých európskych štátoch čoskoro skončia. Zemným plynom budú môcť kúriť už iba majitelia starších bytov a rodinných domov. V novostavbách bude inštalácia zariadení na tento druh paliva zakázaná. Takýto zákaz už schválilo alebo v najbližšom čase schváli niekoľko štátov EÚ.

Legislatíva
Návšteva banky vs. online porovnanie hypotéky: Čo sa viac oplatí? 21 Sep

Návšteva banky vs. online porovnanie hypotéky: Čo sa viac oplatí?

Ak ste si už niekedy vybavovali hypotéku, určite ste sa zamýšľali nad tým, či je lepšie ísť do banky alebo si urobiť online porovnanie z pohodlia domova. Pred túto otázku je postavená väčšina z nás, niektorí aj viackrát za život. Najdôležitejšie ale je všetky ponuky bánk dobre zvážiť a konečný výber si dôkladne premyslieť. V dnešnom článku sa dozviete, ktorá možnosť sa viac oplatí.

Odborné analýzy
Najvyšší kostol na svete sídli v Nemecku 21 Sep
Hrdzavejúca Eiffelova veža potrebuje rekonštrukciu 16 Sep

Hrdzavejúca Eiffelova veža potrebuje rekonštrukciu

Pýchou Paríža mala byť len 2 desaťročia. V marci tohto roka uplynulo už 133 rokov, čo je neodmysliteľným symbolom francúzskej metropoly. Ak podstúpi rozsiahlu renováciu, nad parkom Champ-de-Mars sa môže vypínať minimálne ďalších 133 rokov.

Zaujímavosti
Technológie, ktoré by nemali chýbať žiadnej modernej novostavbe 01 Sep

Technológie, ktoré by nemali chýbať žiadnej modernej novostavbe

Mnohí naši starí rodičia sa ani nestíhajú diviť, čo za technické vymoženosti nám dnes robia spoločnosť v našich domácnostiach. O inom vykurovaní ako uhlím či neskôr plynom, o bráne, ktorá sa im otvorí sama či oknách, ktoré sa zrazu zatemnia, sa im mohlo len snívať. No my dnes tieto možnosti máme, tak prečo ich nevyužiť?

Zaujímavosti
Najpôsobivejšie verejné záhrady na svete 31 Aug

Najpôsobivejšie verejné záhrady na svete

Krásne vybudované záhrady vždy slúžia ako útočisko pred ruchom a lákajú k oddychu. Niektorí záhradní architekti však dokážu vytvoriť taký waw efekt, že naň pozeráme s nemým úžasom. Pozrite si 10 verejných záhrad z celého sveta, ktoré neprestávajú svojich návštevníkov fascinovať dlhé roky i desaťročia.

Zaujímavosti
Nový športový komplex pre budúcoročnú univerziádu v Číne 29 Aug

Nový športový komplex pre budúcoročnú univerziádu v Číne

Východoázijské štáty ovládli program najväčších medzinárodných športových podujatí organizovaných v prvej časti aktuálnej dekády. Po letnej olympiáde v Tokiu a zimných hrách v Pekingu sa v tejto časti sveta uskutoční ďalšia top udalosť. Budúcoročná letná univerziáda bude prebiehať v útrobách nového športového komplexu.

Zaujímavosti
Byt v centre Bratislavy: s moderným dizajnom mu vrátili aj pečať histórie 26 Aug

Byt v centre Bratislavy: s moderným dizajnom mu vrátili aj pečať histórie

Päťčlenná rodina si priala kompletne zrekonštruovať svoje bývanie v hlavnom meste s plochou 110 m² tak, aby vyhovelo jej potrebám. Návrhu bytu sa ujali architekti zo štúdia Perspektiv a s úctou k starobylej lokalite v ňom skombinovali historizujúce prvky s moderným designom.

Bývanie a rekreácia