Vážení klienti, ku dňu 20.3.2020 aktualizujeme naše Všeobecné obchodné podmienky.


Všetky články

Ako rástli výdavky slovenských domácností v rokoch 2009-2018 03 Apr

Ako rástli výdavky slovenských domácností v rokoch 2009-2018

Miera výdavkov našich domácností je ostro sledovanou témou. Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) dokonca pravidelne spracúva štúdie hodnotiace pomer medzi príjmami domácností a ich výdavkami. Zopár zaujímavých čísel priniesol aj v novej publikácii Naše regióny.

Odborné analýzy
Realitní agenti môžu robiť obhliadky 02 Apr

Realitní agenti môžu robiť obhliadky

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej Republiky oficiálne povolil realizáciu obhliadok nehnuteľností.

Zaujímavosti
Prvá online realitná konferencia NARKS – Ako rozhýbať biznis 01 Apr

Prvá online realitná konferencia NARKS – Ako rozhýbať biznis

V piatok sa môžete zúčastniť 1. realitnej online konferencie LIVE, ktorá reaguje na dnešnú situáciu. Stačí, ak budete 3. apríla o 17.00 sledovať Facebook profil alebo YouTube kanál Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska NARKS. Bude sa vysielať naživo a prístup online je voľný.

Legislatíva
Banky pre koronavírus odkladajú splátky a obmedzujú hypotéky 01 Apr

Banky pre koronavírus odkladajú splátky a obmedzujú hypotéky

Epidémia spôsobená koronavírusom nezvyšuje iba počty nakazených ľudí. Dôsledky jej šírenia môžu spraviť prievan aj v našich peňaženkách. Pocítiť by ho mohli najmä klienti splácajúci úvery.

Zaujímavosti
Realitné kancelárie a autobazáre – „Pomôžeme vám“ 31 Mar

Realitné kancelárie a autobazáre – „Pomôžeme vám“

Realitný, ako aj automobilový segment patria medzi tie, ktoré koronavírusová kríza a opatrenia s ňou spojené, výrazne zasiahla. Preto sa spoločnosť United Classifieds, prevádzkovateľ najväčších realitných a automobilových inzertných portálov na Slovensku - Nehnuteľnosti.sk a Autobazar.eu rozhodla, že realitným kanceláriám, autobazárom, maklérom a predajcom podá pomocnú ruku. 

Zaujímavosti
TOP 10 najdrahších budov sveta 30 Mar

TOP 10 najdrahších budov sveta

Vlády, developeri alebo iní vlastníci sú za budovy ašpirujúce na získanie nejakého titulu s prívlastkom „naj“ ochotní utratiť milióny dolárov. V prípade niektorých projektov sa dokonca jedná až o miliardy, čo potvrdí aj rebríček TOP 10 najdrahších budov sveta.

Zaujímavosti
V Holandsku vybudujú kancelárske centrum plávajúce na vode 27 Mar

V Holandsku vybudujú kancelárske centrum plávajúce na vode

Zelené kancelárske budovy sú stále viac v kurze. Len v Holandsku ich chcú v najbližších mesiacoch postaviť niekoľko desiatok. Jednou z nich má byť unikátny plávajúci objekt, ktorý má už tento rok zakotviť v Rotterdame.

Zaujímavosti
Ako nahrať video do vášho inzerátu 26 Mar

Ako nahrať video do vášho inzerátu

Udalosti posledných týždňov nám všetkým veľmi skomplikovali život. Našťastie máme k dispozícií technológie, ktoré nám aj v týchto náročných chvíľach vedia pomôcť. Prečo ich teda nevyužiť naplno aj pri predaji či prenájme nehnuteľností? Pri tom je to také jednoduché. Potrebujete k tomu len telefón a pripojenie na internet. Nahratie videa a pripojenie k Vášmu inzerátu Vás nestojí veľa času, no môže pomôcť predať alebo prenajať Vašu nehnuteľnosť.

Zaujímavosti
Od 1. apríla môžete žiadať o dotáciu na zateplenie rodinného domu 25 Mar

Od 1. apríla môžete žiadať o dotáciu na zateplenie rodinného domu

Šiesta výzva na príspevok na zateplenie starších rodinných domov bola vyhlásená a ak splníte podmienky, môžete dostať dotáciu až 8 800 €. Podľa skúseností z minulých kôl nie je proces zložitý, poradíme vám, ako ho absolvovať úspešne a bez stresu.

Legislatíva
Globálne investície do komerčných nehnuteľností v roku 2019 dosiahli 800 miliárd dolárov 23 Mar

Globálne investície do komerčných nehnuteľností v roku 2019 dosiahli 800 miliárd dolárov

Rok 2019 bol najsilnejším rokom investícií do komerčných nehnuteľností vo svete. Objemy investícií do tohto sektoru sa v štvrtom štvrťroku 2019 zvýšili o 10 % na 245 miliárd dolárov. To prispelo k celoročnej aktivite 800 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast o 4 % oproti roku 2018. Vyplýva to zo správy globálnej realitno – poradenskej spoločnosti JLL.

Odborné analýzy
V Číne je otvorená prvá plne robotická reštaurácia na svete 20 Mar

V Číne je otvorená prvá plne robotická reštaurácia na svete

Čína má na konte ďalšie významné prvenstvo. V najľudnatejšej krajine planéty totiž krátko po začiatku roka otvorili prvú plne robotickú reštauráciu na svete. V praxi to znamená, že o celý jej chod sa starajú výhradne roboty.

Zaujímavosti
Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti – aké sú rozdiely 18 Mar

Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti – aké sú rozdiely

Napriek tomu, že na Slovensku sa ročne uzavrú tisíce nových poistných zmlúv spojených s bývaním, mnoho poistencov sa opakovane sťažuje na nevyhovujúce poistenie majetku. Problémom býva práve neznalosť rozdielov medzi poistením nehnuteľnosti a poistením domácnosti.

Zaujímavosti