Všetky články

Je možné po rozvode žiadať od partnera vrátenie peňazí za rekonštrukciu nehnuteľnosti? 18 Jun

Je možné po rozvode žiadať od partnera vrátenie peňazí za rekonštrukciu nehnuteľnosti?

Delenie hmotného majetku po rozvode má svoje presné pravidlá, čo však s financiami, ktoré boli investované do obkladov, podlahy či strechy? JUDr. Veronika Michalíková z advokátskej kancelárie AKMV nám priblížila, aké nároky majú partneri pri rôznych prípadoch vlastníctva.

Legislatíva
Sídlo spoločnosti Microsoft ukrýva najtichšie miesto na svete 16 Jun

Sídlo spoločnosti Microsoft ukrýva najtichšie miesto na svete

Počujete rozpínanie pľúc, údery srdca aj pohyby v črevách. V horšom prípade sa môžu dostaviť aj halucinácie. Aspoň takto to opisujú odvážlivci, ktorí sa odhodlali vstúpiť do tzv. anechoickej komory ukrytej v priestoroch sídla spoločnosti Microsoft.

Technológie a EKO riešenia
Ako predať byt s hypotékou? 14 Jun

Ako predať byt s hypotékou?

S narastajúcim objemom úverov na bývanie pribúda aj počet predávaných bytov, ktoré sú zaťažené hypotékou. Takéto nehnuteľnosti sú v posledných rokoch bežnou súčasťou realitnej ponuky. Pre predávajúcich to ale znamená o niečo viac starostí pri príprave a následnom priebehu realitného obchodu.

Bývanie a rekreácia
Kamera na dome: Ako môžem použiť nahrávku? 11 Jun

Kamera na dome: Ako môžem použiť nahrávku?

Video monitorovanie je dnes už čím ďalej tým bežnejšie. Využívame ho v rámci opatrení na ochranu života a zdravia, ochranu majetku alebo zabezpečenie dôkazov. Mnohí vlastníci si však neuvedomujú, že aj inštalácia kamery na vlastnom dome alebo v aute podlieha určitým pravidlám. Aké sú základné pravidlá pre vyhotovovanie kamerových záznamov a ich používanie sme sa opýtali JUDr. Veroniky Michalíkovej z advokátskej kancelárie AKMV.

Legislatíva
Praktické tipy, ktoré vám uľahčia rekonštrukciu domu 10 Jun

Praktické tipy, ktoré vám uľahčia rekonštrukciu domu

Rekonštrukcia domu je zložitý proces, ktorý vás často stojí nielen čas a peniaze, ale tiež veľa nervov. Prečítajte si praktické tipy a naplánujte si stavebnú premenu svojho domova tak, aby ste ju zvládli v kľude, bez stresu a nepríjemných prekvapení.

Bývanie a rekreácia
Čo všetko treba vybaviť pri kúpe nehnuteľnosti – stačí si odškrtávať 09 Jun

Čo všetko treba vybaviť pri kúpe nehnuteľnosti – stačí si odškrtávať

Ak plánujete kúpu bytu, domu či pozemku, určite ste si už vypočuli veľa rád. Prinášame vám prehľadný súhrn od našich odborníkov, na čo všetko treba pamätať, aby ste sa vyhli sa chybám, ktoré sa často v praxi opakujú. Na prvý pohľad je to dlhá story, ale zas, nemusíte to urobiť za jeden deň...

Bývanie a rekreácia
Zateplenie strechy minerálnou vlnou alebo PUR penou: nezávislé laboratórium zistilo značné rozdiely 08 Jun

Zateplenie strechy minerálnou vlnou alebo PUR penou: nezávislé laboratórium zistilo značné rozdiely

Medzi kľúčové úžitkové vlastnosti izolantov patria hlavne tepelnoizolačné vlastnosti, ale dôležitá je aj schopnosť pohlcovať zvuk a odolávať požiaru. Pri minerálnej izolácii sú jej vlastnosti ľahko overiteľné, v prípade PUR pien, ktoré sa vyrábajú zo zmesi chemických látok miešaných priamo na stavbe, to ale tak vždy byť nemusí. Asociácia výrobcov minerálnych izolácií AVMI preto dala vykonať nezávislé merania v Univerzitnom centre energeticky efektívnych budov (UCEEB).

Technológie a EKO riešenia
Ako vyrobiť nábytok z paliet? 07 Jun

Ako vyrobiť nábytok z paliet?

Nízke náklady, netradičný dizajn, ohľad na životné prostredie. To sú len niektoré plusy, ktoré prinášajú paletové nábytkové zostavy. S trochou zručnosti a znalosťou výrobného postupu si dokážete rýchlo a jednoducho vyrobiť nábytok z paliet aj sami.

Bývanie a rekreácia
Najväčší solárny park na svete bude viditeľný aj z vesmíru 04 Jun

Najväčší solárny park na svete bude viditeľný aj z vesmíru

V posledných rokoch bolo vo svete zrealizovaných niekoľko rekordne veľkých solárnych parkov. Žiadny z nich sa ale nemôže pochváliť výmerou a kapacitou, akú má dosahovať projekt pripravovaný pod taktovkou spoločnosti Sun Cable.

Technológie a EKO riešenia
Realitný boom v Tatrách a na Spiši: pri predaji získate až o 15,5 % viac 03 Jun

Realitný boom v Tatrách a na Spiši: pri predaji získate až o 15,5 % viac

Podľa NBS sa za prvý kvartál 2021 ceny nehnuteľností zvýšili až o neuveriteľných 15,5% oproti predchádzajúcemu obdobiu. Práve teraz je vhodný čas na predaj aj tej vašej nehnuteľnosti. Situácii napomáhajú i priaznivé úrokové sadzby hypoték, kde sa banky predbiehajú s najnižšími úrokmi.

PR články
Kolaudácia rodinného domu v roku 2021 – kompletný priebeh a poplatky 02 Jun

Kolaudácia rodinného domu v roku 2021 – kompletný priebeh a poplatky

Priebeh realizácie domu zahŕňa viacero etáp od prípravy projektovej dokumentácie cez vybavenie stavebného povolenia až po samotnú výstavbu. Celý proces následne uzatvorí kolaudácia rodinného domu. Práve tá je krokom, ktorým nehnuteľnosť získava štatút legálnej stavby určenej na užívanie.

Bývanie a rekreácia
Ultra-biela farba na fasáde budovy môže nahradiť klimatizáciu 31 May

Ultra-biela farba na fasáde budovy môže nahradiť klimatizáciu

Najrozšírenejšou zbraňou v boji proti prehrievaniu budov je naďalej klimatizácia. S jej využívaním sa však spája zopár mínusov, kvôli ktorým sa vedci opakovane snažia prísť so šetrnejšou náhradou. Tou by mohla byť špeciálne upravená fasáda, ktorej základom je extrémne silný biely odtieň.

Technológie a EKO riešenia