Všetky články

Premena starej farmárskej budovy neďaleko Turína na penzión 10 Jul

Premena starej farmárskej budovy neďaleko Turína na penzión

Prestavba opustených budov na ubytovacie zariadenia sa stala trendom vo viacerých regiónoch Talianska. Premenou prešla aj hospodárska budova na jednej z fariem pri obci Poirino. Výsledkom konverzie je útulný penzión vzdialený iba pár kilometrov od Turína.

Zaujímavosti
Prvý plne elektrický štadión v americkej futbalovej lige MLS 03 Jul

Prvý plne elektrický štadión v americkej futbalovej lige MLS

Zelené trendy zasiahli aj výstavbu športovej infraštruktúry. Návrhy viacerých štadiónov vsádzajú na šetrné materiály a zariadenia. V znamení udržateľnosti bol navrhnutý aj nový futbalový stánok v New Yorku.

Zaujímavosti
Ako sa starať o bazén? 26 Jun

Ako sa starať o bazén?

Pôžitok z relaxu vo vlastnom bazéne niečo stojí. Okrem finančnej investície vyžaduje aj čas a trochu námahy vynakladanej pri pravidelnej starostlivosti. Tá zahŕňa niekoľko krokov, ktorých výsledkom je čistá voda s optimálnou tvrdosťou a úrovňou pH.

Bývanie a rekreácia
Kráľovský plávajúci hotel na indickom jazere 19 Jun

Kráľovský plávajúci hotel na indickom jazere

India láka milióny turistov z celého sveta. Návštevníci sa môžu ubytovať vo viacerých unikátnych hoteloch ponúkajúcich nezabudnuteľný dovolenkový zážitok. Pobyt ako z rozprávky im ponúka aj romantický plávajúci hotel s kráľovským nadštandardom.

Zaujímavosti
Najvyšší opustený mrakodrap na svete 12 Jun

Najvyšší opustený mrakodrap na svete

Mal byť pýchou čínskeho mesta Tchien-ťin. Po rokoch výstavby sprevádzanej komplikáciami dosiahol svoj vrchol. Otvorenia sa nakoniec nedočkal. Ostal prázdny a nevyužívaný. Dodnes sa vypína nad mestom ako najvyšší opustený mrakodrap na svete.

Zaujímavosti
Nové udržateľné letisko v Sydney otvoria v roku 2026 05 Jun

Nové udržateľné letisko v Sydney otvoria v roku 2026

Stavebné práce na novom letisku v Sydney sú v plnom prúde. Iniciátori projektu nedávno potvrdili predpokladaný termín jeho otvorenia v roku 2026. Udržateľný dopravný komplex sa stane druhým medzinárodným letiskom v austrálskom veľkomeste.

Zaujímavosti
Pri Železnej studničke sa začína stavať. Už o 2 roky môžete bývať v srdci Malých Karpát 03 Jun

Pri Železnej studničke sa začína stavať. Už o 2 roky môžete bývať v srdci Malých Karpát

V budúcom bratislavskom centre inovácií vznikne nové bývanie. Projekt PRI STUDNIČKE bude postavený v oblasti Patrónky, ktorá púta pozornosť vďaka atraktívnym danostiam miestnej krajiny a tiež reálnym vyhliadkam na pomerne unikátny rozvoj územia. Developer už získal právoplatné stavebné povolenie a výstavba začala teraz v júni. 

Magazín
Kľúčové prvky úspešného interiérového dizajnu 02 Jun

Kľúčové prvky úspešného interiérového dizajnu

Interiérový dizajn je umenie premeniť akýkoľvek priestor na útulné a funkčné prostredie, ktorému však bežný človek nemusí vždy rozumieť, prípadne disponovať na realizáciu vhodnými prostriedkami a schopnosťami. Ak si preto aj vy chcete zo svojho bytu spraviť domov, ktorý bude odrážať váš štýl a osobnosť, ale nemáte na to potrebné predpoklady alebo čas, môžete sa obrátiť na interiérových dizajnérov.

Magazín
Presklené fasády a oceľové konštrukcie – inovatívne spojenie unikátnych materiálov 31 May

Presklené fasády a oceľové konštrukcie – inovatívne spojenie unikátnych materiálov

Moderná architektúra, ktorá tvorí základnú súčasť urbanizácie, sa neustále posúva vpred aj vďaka unikátnym spojeniam stavebných materiálov. Takýmto jedinečným prvkom sú aj presklené fasády a oceľové konštrukcie, ktoré dodávajú stavebným projektom nielen krásu, ale aj efektivitu a trvanlivosť, a prinášajú zároveň do architektúry nové dimenzie a možnosti.

Magazín
Na akú strechu sa dá inštalovať fotovoltika? 29 May

Na akú strechu sa dá inštalovať fotovoltika?

Mnoho majiteľov domov si predstavuje, že pri montáži fotovoltiky hlavnou požiadavkou na strechu je jej orientácia na juh. Aby však dosiahli požadované úspory energie a zaistili bezpečnosť svojho domova, musia vyriešiť ešte niekoľko dôležitých otázok. Poradíme vám, na čo sa zamerať.

Bývanie a rekreácia
Výber sprchového setu. Každá súčasť je dôležitá, vyberajte starostlivo 23 May

Výber sprchového setu. Každá súčasť je dôležitá, vyberajte starostlivo

Sprchové sety sú voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú kompletné vybavenie do novej sprchy a chcú pritom ušetriť. Sprchový set vychádza výhodnejšie ako zakúpenie jednotlivých súčastí.

Magazín
V Londýne sa pripravuje výškový projekt s najnižšou uhlíkovou stopou 22 May

V Londýne sa pripravuje výškový projekt s najnižšou uhlíkovou stopou

Veľká Británia si dala za cieľ dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050. Londýn to chce stihnúť o 20 rokov skôr. Prispieť k tomu má výstavba a následná prevádzka budov s nulovou uhlíkovou stopou. Bez produkcie uhlíkových emisií má byť prevádzkovaný aj nový výškový projekt 18 Blackfriars Road.

Technológie a EKO riešenia