Všetky články

Investície do kancelárií v strednej a východnej Európe klesli o 37,5 %, so štartom očkovania sa očakáva oživenie 20 Jan

Investície do kancelárií v strednej a východnej Európe klesli o 37,5 %, so štartom očkovania sa očakáva oživenie

V prvých troch kvartáloch 2020 zaujali investori a nájomcovia kancelárskych priestorov vyčkávací postoj a tak poklesol celkový objem investícií aj počet transakcií. Vyplýva to zo správy poradensko – realitnej spoločnosti Colliers International, ktorá prináša aj predpoveď scenárov do konca roka 2022.

Odborné analýzy
Investovanie do nehnuteľností v dobe korony si vyžaduje väčšiu transparentnosť 18 Jan

Investovanie do nehnuteľností v dobe korony si vyžaduje väčšiu transparentnosť

Základom je minimalizácia rizík – čo znamená mať dostatok informácií, vytváranie portfólia so skúsenými partnermi a rozloženie kapitálu do viacerých segmentov nehnuteľností.

PR články
Najväčšia vertikálna farma Európy má za sebou zber prvej úrody 18 Jan

Najväčšia vertikálna farma Európy má za sebou zber prvej úrody

Nedostatok pozemkov, zlé podmienky na pestovanie či snaha o lacnejšie plodiny, nielen to sú dôvody, pre ktoré sa už dávnejšie začali budovať obrovské vertikálne farmy. Jedna z nich bola pred koncom minulého roka otvorená v Dánsku. Po niekoľkých týždňoch už má za sebou aj prvý zber.

Technológie a EKO riešenia
Malý robotický tank, ktorý pomôže s prácou v záhrade 15 Jan

Malý robotický tank, ktorý pomôže s prácou v záhrade

Tempo vývoja robotických zariadení sa naďalej zrýchľuje. Robotika, smart technológie a umelá inteligencia si tak získavajú čoraz stabilnejšie miesto aj v našich domácnostiach. Jedným z cieľov výrobcov takýchto zariadení sú už nejaký čas aj exteriéry.

Technológie a EKO riešenia
Ktoré krajiny budú v roku 2021 naj(ne)bezpečnejšie? 13 Jan

Ktoré krajiny budú v roku 2021 naj(ne)bezpečnejšie?

Rok 2020 bol pre cestovný ruch jeden z najslabších za posledné obdobie. Dôvod je jasný. Kartami zamiešalo vypuknutie pandémie, ktoré neskrížilo plány iba cestovateľom, ale aj majiteľom ubytovacích zariadení. Ako to bude v nadchádzajúcich mesiacoch, to je stále otázne. Situáciu však monitorujú aj rebríčky naj(ne)bezpečnejších krajín v roku 2021.

Odborné analýzy
Taliansky architekt navrhol modulárne pavilóny na očkovanie proti Covid-19 11 Jan

Taliansky architekt navrhol modulárne pavilóny na očkovanie proti Covid-19

K hromadnému očkovaniu proti ochoreniu Covid-19 sa schyľuje čoraz rýchlejšie. Medzi štáty, ktoré plánujú začať s masívnou vakcináciou v čo najbližšej možnej dobe, patrí aj Taliansko. Práve tam by mohli byť na tento účel využité špeciálne modulárne očkovacie pavilóny.

Zaujímavosti
10 najlepších nákupov na zimu v lockdowne 08 Jan

10 najlepších nákupov na zimu v lockdowne

Či sa ocitnete v karanténe, alebo budete strážiť deti, čakajú vás dlhé dni a večery. Máme pre vás 10 tipov, ktoré vám ich môžu spríjemniť a môžete ich dokonca stihnúť v internetových výpredajoch.

Zaujímavosti
V Nemecku tlačia obytný dom pomocou najrýchlejšej 3D tlačiarne na svete 06 Jan

V Nemecku tlačia obytný dom pomocou najrýchlejšej 3D tlačiarne na svete

Technológia 3D tlače sa posunula o ďalší malý krok vpred. Tentoraz sa pod to podpísalo použitie najrýchlejšej 3D tlačiarne, aká je momentálne v obehu. Aspoň tak to prezentuje spoločnosť, ktorá stojí za týmto výkonným 3D zariadením schopným zefektívniť celkový proces realizácie 3D budov.

Technológie a EKO riešenia
Ako postupovať, keď zistíme, že nebudeme schopní splácať splátky za hypotéku 04 Jan

Ako postupovať, keď zistíme, že nebudeme schopní splácať splátky za hypotéku

Jedným z opatrení na zmiernenie následkov pandémie je aj „covidový“ odklad splátok hypotéky. Obdobie odkladu splátok sa však pre mnohých dlžníkov chýli ku koncu a ich finančná situácia sa stále nezlepšila. Aké majú možnosti? Opýtali sme sa právničky z advokátskej kancelárie AKMV.

Legislatíva
Drevostavba verzus murovaný dom: 8 bodov, ktoré treba zvážiť 01 Jan

Drevostavba verzus murovaný dom: 8 bodov, ktoré treba zvážiť

Aj keď sú dnes na Slovensku sendvičové drevostavby stále obľúbenejšie, niektorí sa stále spoliehajú na tradičnú murovanú klasiku. Je však aj mnoho takých, ktorí pri plánovaní svojho budúceho domu stále zvažujú, na ktorú stranu sa prikloniť. Práve pre nich je užitočný náš manuál, ktorý zahŕňa všetky dôležité body pri rozhodovaní.

Bývanie a rekreácia
Index realitného zdravia sa v novembri zlepšil, výhľad je však negatívny 30 Dec

Index realitného zdravia sa v novembri zlepšil, výhľad je však negatívny

Index realitného zdravia (IRZ) v novembri v porovnaní s predošlým mesiacom (2,99) mierne vzrástol na 2,88. Podľa prieskumu nezávislej Agentúry pre marketingový výskum trhu, reklamy a médií AKO® však výhľad na december smeruje k tretej najhoršej hodnote v histórií meraní 3,04.

Odborné analýzy
Domácnosti v EÚ dávajú na bývanie skoro štvrtinu výdavkov 28 Dec

Domácnosti v EÚ dávajú na bývanie skoro štvrtinu výdavkov

Chod domácnosti sa nezaobíde bez viacerých výdavkov. Žiadny z nich ale občanovi EÚ nesiahne do vrecka tak hlboko ako bývanie. To si už tradične ukrajuje skoro štvrtinový podiel zo všetkých nákladov na domácnosť. Inak tomu nebolo ani v roku 2019.

Odborné analýzy