Všetky články

Plesne na stenách: Ako proti nim bojovať? 17 Jan

Plesne na stenách: Ako proti nim bojovať?

Plesne môžu vznikať v starších domoch i v novostavbách, ich príčinou býva nadmerná vlhkosť. Skôr, ako začnete plesne odstraňovať, treba zistiť, odkiaľ sa tam vlhkosť nabrala, aby sa problém neopakoval.

Bývanie a rekreácia
25 najatraktívnejších cestovateľských lokalít pre rok 2022 14 Jan

25 najatraktívnejších cestovateľských lokalít pre rok 2022

Koncom roka sa v magazínoch a na vybraných portáloch už tradične objavujú rebríčky najkrajších cestovateľských lokalít pre nadchádzajúce obdobie. S podobným rebríčkom prišiel medzi prvými National Geographic. Jeho editori už v novembri predstavili 25 atraktívnych destinácií, ktoré by budúci rok nemali chýbať v hľadáčiku cestovateľov.

Zaujímavosti
Najdlhší obytný dom na svete 12 Jan

Najdlhší obytný dom na svete

Rebríčku najdlhších stavieb planéty kraľujú mohutné opevnenia. Do širšieho zoznamu extrémne dlhých stavieb sa však zaradil aj jeden ukrajinský obytný komplex. Jedná sa o obrovský panelák, ktorý je oficiálne považovaný za najdlhší obytný dom na svete.

Bývanie a rekreácia
Koniec lacných prenájmov: jeseň priniesla nárast cien 10 Jan

Koniec lacných prenájmov: jeseň priniesla nárast cien

Priaznivý vývoj ekonomiky po lete a návrat študentov do škôl priniesol zastavenie poklesu cien prenájmov takmer na celom Slovensku. Tento trend sa však týka len menších bytov, ceny 3-izbových stále ťahá dole nedostatok záujemcov.

Odborné analýzy
November príjemne prekvapil, čo čaká realitný trh v decembri? 07 Jan

November príjemne prekvapil, čo čaká realitný trh v decembri?

Novembrový Index realitného zdravia je aj napriek negatívnym predpovediam lepší o jednu stotinu ako v októbri. Dosiahol hodnotu 2,56, avšak prognózované hodnotenie na december je takmer o dve desatiny horšie: 2,75.

Odborné analýzy
Varšavský mrakodrap sprístupní jedinečnú vyhliadkovú terasu vo výške 200 metrov 05 Jan

Varšavský mrakodrap sprístupní jedinečnú vyhliadkovú terasu vo výške 200 metrov

Mrakodrapy nemusia slúžiť len ako obytné či kancelárske budovy. Niektoré z nich sa stávajú aj vyhľadávanou atrakciou. Dôvodom sú špeciálne prispôsobené vyhliadkové terasy, ktoré ponúkajú ďalekosiahle panoramatické výhľady. Jedinečná vyhliadková zóna bude od budúceho roka prístupná aj vo Varšave.

Zaujímavosti
Cenná pamiatka pod Bratislavským hradom sa dočká novej prezentácie 05 Jan

Cenná pamiatka pod Bratislavským hradom sa dočká novej prezentácie

Vodná veža, jedna z najcennejších bratislavských národných kultúrnych pamiatok sa po rokoch dočká novej podoby. Budúca prezentácia má byť hodná jej významu a zároveň má zodpovedať dnešným názorom na postavenie historického dedičstva v premieňajúcej sa mestskej štruktúre.

Zaujímavosti
Modulárny minidom Elona Muska za 50 000 USD 06 Dec

Modulárny minidom Elona Muska za 50 000 USD

Obdivovaný aj nenávidený miliardár už dávnejšie splnil svoj sľub o postupnom predaji všetkého nehnuteľného majetku, po ktorom nasledovalo presťahovanie do mini domu. Mnohí z jeho neprajníkov však stále neveria, že Elon vydrží bývať v takomto príbytku dlhodobo.

Bývanie a rekreácia
Správna starostlivosť o trávnik v priebehu roka 03 Dec

Správna starostlivosť o trávnik v priebehu roka

Zdravý a úhľadný trávnik je základom každého exteriéru, ktorý má plniť praktickú aj estetickú úlohu. K tomu však potrebuje neustálu opateru, vďaka ktorej ho udržíme vo vynikajúcej kondícii v priebehu celého roka.

Bývanie a rekreácia
Október bol lepší, november to nepotiahne, hovoria realitní odborníci 02 Dec

Október bol lepší, november to nepotiahne, hovoria realitní odborníci

Index realitného zdravia sa v októbri zlepšil o 7 stotín na 2,57, avšak prognóza na november 2,65 avizuje spomalenie realitného trhu.

Odborné analýzy
V Paríži vyrastie 180-metrová pyramída 01 Dec

V Paríži vyrastie 180-metrová pyramída

Francúzska metropola sa dlhé roky vyhýbala výstavbe mrakodrapov. Pred niekoľkými rokmi však toto „tabu“ prelomila realizáciou hneď 2 výškových objektov. K tým má už v najbližších rokoch pribudnúť 180-metrová pyramída, ktorá sa po ukončení realizácie zaradí medzi najkrajšie moderné stavby (nielen) vo Francúzsku.

Zaujímavosti
Mesto s najdrahšími nehnuteľnosťami na bývanie 29 Nov

Mesto s najdrahšími nehnuteľnosťami na bývanie

Nie je to New York, Paríž, Dubaj ani Sydney. Prvenstvo v rebríčku miest s najdrahšími rezidenčnými nehnuteľnosťami na svete si už niekoľko rokov drží malý mestský štát na pobreží Francúzskej riviéry. Dôvodov, pre ktoré sú byty a domy v Monaku najdrahšie na svete, je hneď niekoľko.

Bývanie a rekreácia