Všetky články

Brooklynský most dostane novú vizáž 21 Sep

Brooklynský most dostane novú vizáž

Jednu z architektonických ikon New Yorku čaká rozsiahla premena. Brooklynský most totiž čoskoro prejde obnovou, ktorej výsledkom bude krajší, modernejší a ekologickejší dizajn. Zároveň sa stane plnohodnotnou verejnou zónou so všetkým, čo k tomu patrí.

Zaujímavosti
Najšetrnejšiu priemyselnú budovu sveta má Česko 18 Sep

Najšetrnejšiu priemyselnú budovu sveta má Česko

Za inšpiráciou, ako stavať šetrné priemyselné objekty v zelenom ekologickom štýle, nie je potrebné cestovať po celej planéte. Kvalitné stavby tohto typu nájdeme aj v susednom Česku. Jednej z nich sa dokonca ušiel titul najšetrnejšej priemyselnej budovy sveta.

Technológie a EKO riešenia
Malajzia chystá výstavbu nezávislého ostrovného „eko“ mesta 16 Sep

Malajzia chystá výstavbu nezávislého ostrovného „eko“ mesta

Na svete je ďalší megalomanský projekt v zelenom štýle, ktorý môže pozdvihnúť trvalo udržateľnú architektúru. Tentoraz sa jedná o nadčasové ekologické mesto, ktoré sa má vybudovať na jednom z malajských ostrovov.

Technológie a EKO riešenia
Chcete sa stať profesionálnym realitným maklérom? Čo robiť, keď si chcete vybrať svet realít pre svoju prácu 12 Sep

Chcete sa stať profesionálnym realitným maklérom? Čo robiť, keď si chcete vybrať svet realít pre svoju prácu

Ešte donedávna si záujemcovia o maklérsku profesiu na Slovensku lámali hlavu, ako a kde získať potrebné vzdelanie a odborné vedomosti pre túto prácu. Dnes je však na trhu vzdelávací program „Realitný maklér“, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a slúži na získanie realitnej živnosti.

Zaujímavosti
Najšialenejšie mosty sveta 11 Sep

Najšialenejšie mosty sveta

Kým cez niektoré prejdeme rýchlo a pohodlne, iné sú zárukou riadneho adrenalínového zážitku. Reč je o najšialenejších mostoch na svete, ktoré vzbudzujú strach, obdiv aj úžas zároveň. Niekoľko z nich zaujalo aj nás.

Zaujímavosti
Rekordne nízke úroky hypoték prajú refinancovaniu 09 Sep

Rekordne nízke úroky hypoték prajú refinancovaniu

Na Slovensku v súčasnosti banky poskytujú úvery na bývanie s rekordne nízkymi úrokovými sadzbami. Analytička radí, že práve preto teraz môžete refinancovaním starších úverov na bývanie výrazne ušetriť.

Odborné analýzy
Najvyšší kanadský mrakodrap bude „super štíhly“ 07 Sep

Najvyšší kanadský mrakodrap bude „super štíhly“

Kanadské veľkomestá zdobí oveľa menej mrakodrapov ako tie americké. Zopár z nich však v najbližších rokoch prehovorí do poradia najvyšších výškových budov západného sveta. Minimálne vďaka projektu „super štíhleho“ mrakodrapu, ktorý bude najvyšším v krajine.

Zaujímavosti
Mladí Európania odchádzajú od rodičov vyše 26-roční 04 Sep

Mladí Európania odchádzajú od rodičov vyše 26-roční

Vek odchodu mladých Európanov od rodičov sa veľmi nemení. V tzv. mama-hoteli žili aj vlani priemerne zhruba 26 rokov. Aspoň tak to vyplýva z nedávno zverejnených čísel Eurostatu, ktorý opäť mapoval priemernú dĺžku života Európanov vo veku od 25 do 34 rokov u rodičov.

Odborné analýzy
Byt v Bratislave, alebo rodinný dom na vidieku? 03 Sep

Byt v Bratislave, alebo rodinný dom na vidieku?

Túto dilemu už nemusíte riešiť. Bývať v rodinnom dome je snom mnohých z nás. Oddych na vlastnom pozemku, parkovanie pri dome, susedská intimita, či blízkosť prírody sú silné argumenty pre kúpu domu. Keď sa však pozrieme na ponuky realitných kancelárií, prípadne developerov, zistíme, že cena rodinného domu v Bratislave násobne prekračuje naše finančné možnosti a jedinou alternatívou je kúpa domu v prímestských lokalitách či už južne od Bratislavy napr. Dunajská Lužná, Hamuliakovo, prípadne západne Stupava, Mariánka, Borinka a pod..

PR články
Index realitného zdravia sa zlepšuje aj počas dovoleniek 02 Sep

Index realitného zdravia sa zlepšuje aj počas dovoleniek

V júli prekonal index realitného zdravia prognózy a dosiahol hodnotu 2,66. Podľa prieskumu nezávislej Agentúry pre marketingový výskum trhu, reklamy a médií AKO® sa bude aj v auguste zlepšovať a klesne na 2,6.

Odborné analýzy
Ceny bytov napriek kríze rastú, nájmy však poklesli 01 Sep

Ceny bytov napriek kríze rastú, nájmy však poklesli

V polovici roka ceny bytov na Slovensku oproti minulému štvrťroku vzrástli v priemere o 3,6 %. Analytici Nehnuteľnosti.sk predpovedajú, že tento trend môže naďalej pokračovať.

Odborné analýzy
Nemecko chystá opatrenia na reguláciu svetelného smogu 31 Aug

Nemecko chystá opatrenia na reguláciu svetelného smogu

Vysoká spotreba elektriny, značná environmentálna záťaž, úbytok jednotlivých hmyzích populácií. To sú len niektoré z dopadov svetelného smogu, o ktorého nežiaducom vplyve sa hovorí čoraz viac. S tým sa na stôl dostávajú návrhy, ktorých zavádzanie do praxe by mohlo jeho množstvo obmedziť.

Magazín