Všetky články

Index realitného zdravia sa po koronavíruse vracia do normálu 06 Jul

Index realitného zdravia sa po koronavíruse vracia do normálu

V marci dosiahla hodnota Indexu realitného zdravia IRZ 3,7 na Slovensku najhorší výsledok od roku 2013. V máji sa však postupne priblížila k normálu, aktuálne IRZ je 2,91 s výhľadom na budúci mesiac 2,67. Ak sa trend potvrdí, v júni by sa index mohol ustáliť na dlhodobom priemere. Vyplýva to z prieskumu nezávislej Agentúry pre marketingový výskum trhu, reklamy a médií AKO®.

Odborné analýzy
Ako sa dá stará továreň prerobiť na vkusný spoločenský priestor 03 Jul

Ako sa dá stará továreň prerobiť na vkusný spoločenský priestor

Projekty premeny starých nevyužívaných industriálnych komplexov na moderné obytné a komerčné priestory sú medzi architektmi čoraz väčším hitom. Rýchlo rastúcej obľube sa tešia aj v susednom Česku. Napr. vo Varnsdorfe nedávno dostala novú tvár tamojšia bývalá továreň.

Zaujímavosti
Korporácie prehodnocujú svoje realitné portfóliá 02 Jul

Korporácie prehodnocujú svoje realitné portfóliá

Záujem korporácii uvoľňovať svoj kapitál viazaný v nehnuteľnostiach bol v prvom polroku 2020 v regióne EMEA na vzostupe. Informuje o tom štúdia realitno-poradenskej spoločnosti JLL.

Odborné analýzy
Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potraviny 01 Jul

Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potraviny

So zariadeniami schopnými čistiť a dezinfikovať domácnosť vrátane rôznych vecí v nej sa po vypuknutí pandémie roztrhlo vrece. Medzi technologické novinky tohto typu patrí aj True Wash.

Technológie a EKO riešenia
Najväčšiu zelenú fasádu v Európe má po novom Düsseldorf 29 Jun

Najväčšiu zelenú fasádu v Európe má po novom Düsseldorf

Stavieb s obrovskými zelenými fasádami na starom kontinente pribúda. Žiadna z nich však nedisponuje takou veľkou zelenou plochou ako düsseldorfský objekt Kö-Bogen II. Práve ten je novým rekordérom vo veľkosti živej fasády vysadenej priamo na budove.

Technológie a EKO riešenia
Dubaj má ďalšiu neuveriteľnú stavbu – tentoraz deravý hotel 26 Jun

Dubaj má ďalšiu neuveriteľnú stavbu – tentoraz deravý hotel

Dubaj pravidelne šokuje svetovú verejnosť unikátnymi stavebnými projektmi. Podarilo sa mu to aj v prípade realizácie hotela ME Dubai. Ten je ďalším z nepretržite rastúceho zoznamu neuveriteľných architektonických diel, ktoré zapĺňajú panorámu veľkomesta.

Zaujímavosti
Nemci navrhli plávajúcu elektráreň na 3 druhy obnoviteľných zdrojov energie 24 Jun

Nemci navrhli plávajúcu elektráreň na 3 druhy obnoviteľných zdrojov energie

Hľadanie riešení, ako čo najefektívnejšie uviesť do života zariadenia na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov (OZE), naberá v čase koronakrízy na intenzite. So zaujímavým nápadom prichádza nemecká spoločnosť Sinn Power, ktorá navrhla šikovnú plávajúcu elektráreň.

Technológie a EKO riešenia
Drevené vtáčie búdky imitujú dizajn reálnych domov 22 Jun

Drevené vtáčie búdky imitujú dizajn reálnych domov

Bungalovy, plážové vily či pasívne rodinné domy už nie sú iba pre ľudí. Spojenie úspory, komfortu a moderného dizajnu po novom ocenia aj členovia vtáčej ríše. Istá kalifornská firma totiž pre nich vyrába búdky, ktoré sú reálnou zmenšeninou vybraných rodinných domov.

Zaujímavosti
Juhokórejský ostrov sa premení na obrovský zelený rezort 19 Jun

Juhokórejský ostrov sa premení na obrovský zelený rezort

Trvalo udržateľná architektúra opäť ukazuje svoj potenciál. Tentoraz odhaľuje, ako sa dajú stavať veľké megalomanské rezorty s maximálnym ohľadom na okolité prostredie. Jeden taký sa pripravuje na juhokórejskom ostrove Gyeongdo.

Zaujímavosti
Takto budú vyzerať vesmírne byty pre turistov v roku 2024 17 Jun

Takto budú vyzerať vesmírne byty pre turistov v roku 2024

NASA nedávno predstavila dizajn pre svoje prvé vesmírne moduly, v ktorých umožní ubytovanie návštevníkom Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS v roku 2024. Výstavba prvých modulov sa začne tento rok.

Zaujímavosti
5 vojenských megastavieb – kedysi slávnych, dnes opustených 15 Jun

5 vojenských megastavieb – kedysi slávnych, dnes opustených

Kedysi boli pýchou svojich armád a jednými z najväčších stavebných projektov planéty. Dnes sú z nich iba šedé prízraky, ktoré stoja v tieni menších a modernejších vojenských komplexov.

Zaujímavosti
Novostavba pri Žiline s vysoko reprezentatívnymi priestormi 14 Jun

Novostavba pri Žiline s vysoko reprezentatívnymi priestormi

V mestskej časti Žiliny – Považský Chlmec postavila developerská spoločnosť ANTRACIT PROPERTY reprezentatívny objekt ANTRACIT Point. V súčasnosti už je takmer plne obsadený a na prenájom ostávajú posledné priestory.

PR články