Všetky články

Najväčšia administratívna budova na svete je dokončená 06 Dec

Najväčšia administratívna budova na svete je dokončená

Dlhoročné prvenstvo Pentagónu v rebríčku najväčších administratívnych budov sveta je minulosťou. Na čele poradia ho vystriedal nedávno dokončený administratívny komplex v indickom meste Surat.

Novostavby
Tajomstvá nehnuteľností #23: Kupujete nový rodinný dom a spoliehate sa na kolaudáciu? 04 Dec

Tajomstvá nehnuteľností #23: Kupujete nový rodinný dom a spoliehate sa na kolaudáciu?

Mnoho ľudí si myslí, že kolaudácia je oficiálny kontrolný úkon, ktorý garantuje, že dom je kvalitne a bezpečne postavený. Ďalší ľudia si myslia, že Archimedov zákon platí doma vo vani, ale na verejnej plavárni už nie. Obe skupiny majú jedno spoločné – hrozivo sa mýlia.

Novostavby
Dom kultúry v Rimavskej Sobote čaká komplexná rekonštrukcia 01 Dec

Dom kultúry v Rimavskej Sobote čaká komplexná rekonštrukcia

Budova kultúrneho domu v Rimavskej Sobote oslavuje tento rok 50. výročie začiatku jej výstavby. K okrúhlym narodeninám dostala najlepší možný darček. Mestu na Gemeri sa podarilo získať peniaze na komplexnú rekonštrukciu objektu.

Zaujímavosti
Počet stavebných povolení pre nemecké byty sa prepadol o vyše 27 % 22 Nov

Počet stavebných povolení pre nemecké byty sa prepadol o vyše 27 %

Problém s nedostatočnou ponukou bytov v Nemecku sa v priebehu tohto roka ešte viac prehlbuje. Klesajúca stavebná aktivita na tamojšom bytovom trhu neprináša vyhliadky na pozitívny obrat. Nepriaznivý trend potvrdzuje aj pokles počtu stavebných povolení na výstavbu bytov za 1. polrok.

Odborné analýzy
Nový trend: Stále viac firiem kupuje kancelárske priestory. Dôvodom sú úspory aj lepšia klientela 21 Nov

Nový trend: Stále viac firiem kupuje kancelárske priestory. Dôvodom sú úspory aj lepšia klientela

Kým historicky zvykli menšie aj väčšie firmy vlastniť svoje priestory, v posledných dvadsiatich rokoch prešli spoločnosti pôsobiace v administratíve na prenájom. Tento trend sa však aktuálne opäť začína meniť a dopyt po kúpe vlastných priestorov na podnikanie rastie. V neposlednom rade v dôsledku vysokej inflácie a rastúcich cien, ako aj zväčšujúcej sa ponuky.

Magazín
3D dom za cenu auta 20 Nov

3D dom za cenu auta

Nové bývanie za niekoľko tisíc je snom miliónov ľudí po celom svete. Splniť im ho chce jedna z japonských spoločností, ktorá pracuje na realizácii lacných 3D domov. Najnovší model ponúka za cenu porovnateľnú s cenou kvalitnejšieho auta.

Bývanie a rekreácia
Chodník v korunách stromov s výhľadom na nórske fjordy 17 Nov

Chodník v korunách stromov s výhľadom na nórske fjordy

Chodníky vedúce korunami stromov dnes nie sú ničím ojedinelým. Atrakcie ponúkajúce zážitok z prechádzky ponad stromy postupne rastú vo viacerých krajinách. Obohatiť ho o nezvyčajný výhľad na fjordy umožňuje vyhliadková trasa na juhu Nórska.

Zaujímavosti
Najviac spoločností v TOP 100 najväčších stavebných firiem sveta má Čína 15 Nov

Najviac spoločností v TOP 100 najväčších stavebných firiem sveta má Čína

Celkové tržby 100 najväčších stavebných firiem sveta za rok 2022 dosiahli 1,9 bil. USD. Najväčší podiel z tohto balíka si uchmatli stavebné firmy z Číny. Do najlepšej stovky sa ich dostalo viac ako 50.

Odborné analýzy
Developeri reagujú na vysoké hypotéky 14 Nov

Developeri reagujú na vysoké hypotéky

Sny o novom príbytku sa dnes mnohým Slovákom môžu zdať vzdialenejšie ako kedykoľvek predtým. Rastúce úrokové sadzby a ekonomická nestabilita ich nútia prehodnocovať rozhodnutia a zvažovať, či je vôbec ten správny čas na kúpu nehnuteľnosti. Developer YIT Slovakia preto ponúka riešenia, ktoré záujemcom o bývanie pomôžu prekonať momentálne prekážky a naplniť ich sen o vlastnom bývaní.

Zaujímavosti
Ceny bytov sa v 3. kvartáli stabilizovali, medziročný pokles však pokračuje vo všetkých regiónoch 13 Nov

Ceny bytov sa v 3. kvartáli stabilizovali, medziročný pokles však pokračuje vo všetkých regiónoch

Oproti celoslovenskému poklesu v polovici roku 2023, sa po lete trh s nehnuteľnosťami rozdelil. Dáta za posledné tri mesiace ukazujú otvárajúce sa nožnice medzi cenami nových a starších bytov. Rozdielne pohyby v cenách je možné pozorovať aj v niektorých lokalitách. Potvrdili to aktuálne údaje z aplikácie Trhové reporty realitného portálu Nehnuteľnosti.sk.

Odborné analýzy
V Gelnici postavia po niekoľkých rokoch nový bytový dom 10 Nov

V Gelnici postavia po niekoľkých rokoch nový bytový dom

Obyvatelia Gelnice a okolitých obcí čakajú na nové mestské byty už pár rokov. Problém s ich nedostatkom má čiastočne riešiť výstavba niekoľkých bytových domov. Prvý z nich vyrastie na sídlisku SNP.

Bývanie a rekreácia
Keď skvelý projekt príde s výbornou myšlienkou 0% na 3 roky 09 Nov

Keď skvelý projekt príde s výbornou myšlienkou 0% na 3 roky

Stúpanie úrokových sadzieb je už druhý rok realitou nielen na Slovensku. Vlastné bývanie sa tak stalo nedostupnejším a čoraz viac ľudí odkladá kúpu nehnuteľnosti na neskôr. Developer projektu Popradská v Košiciach aktuálne ponúka záujemcom výhodné podmienky, vďaka ktorým je kúpa bytu v novostavbe opäť reálna. Je jednoduchým riešením pre všetkých – či už kupujú svoje prvé bývanie, chcú vymeniť starý byt za nový, menší za väčší či naopak, prípadne majú záujem investovať.

Zaujímavosti