Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Články pre verejnosť

Zoradiť podľa
Hľadať text:

8 spoľahlivých krokov k výberu správnej dlažby Hľadáte dlažbu do kúpeľne či na terasu? Vyberajte podľa týchto krokov

Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne, kuchyne či terasy? Kvalitná dlažba je pri tejto obnove veľmi dôležitá. Mali by ste sa zamerať nielen na farby a vzory, ale hlavne na potrebné technické parametre. Poradíme vám, ako postupovať, aby vám vydržala roky krásna a nepoškodená.
Dátum vloženia13.9.2019 Aktualizované13.9.2019

Prenajímanie apartmánov pri mori – kde, ako, za koľko

Prenajímanie apartmánov pri mori môže byť celkom slušným zdrojom bočného príjmu. Možnosť privyrobiť si takýmto spôsobom využívajú aj Slováci. Ak aj vás láka šanca na túto formu zárobku, potom sú nasledujúce riadky určené vám.
Dátum vloženia11.9.2019 Aktualizované11.9.2019

6 energetických rastlín, ktoré zlepšia domácu mikroklímu

Takmer každá rastlina je prirodzeným producentom kyslíka so schopnosťou pohlcovať prach a iné škodliviny. Niektoré z nich sa ale pestujú ako tzv. energetické rastliny, ktoré disponujú ďalšími cnosťami smerodajnými pre tvorbu zdravšej domácej mikroklímy.
Dátum vloženia9.9.2019 Aktualizované9.9.2019

Darovanie nehnuteľnosti s vecným bremenom dožitia – na čo si treba dať pozor?

Darovanie nehnuteľnosti medzi príbuznými, teda medzi rodičmi, prípadne starými rodičmi a deťmi s dojednaním práva doživotného bývania ako vecného bremena je pomerne bežný spôsob odovzdania nehnuteľnosti. Právnička vám poradí, na čo si treba dať pozor, aby sa predišlo neskorším komplikáciám.
Dátum vloženia6.9.2019 Aktualizované6.9.2019

Dáva vám chladnička signály, že už má tepla dosť? Pozrite sa, čo znamenajú

Nie je žiadnym tajomstvom, že chladničky majú najviac porúch v lete. Teplotný rozdiel, ktorý musia zvládnuť, je totiž aspoň o 7 – 10 °C väčší. Keď spozorujete divné javy, ktoré sa s ňou predtým nediali, nemusíte hneď volať opravára. Niektoré chybičky môžete diagnostikovať aj sami.
Dátum vloženia4.9.2019 Aktualizované4.9.2019

Štátna prémia k stavebnému sporeniu bude v roku 2020 rovnaká

Podmienky stavebného sporenia pre rok 2020 sú už definitívne známe. Po opakovaných úpravách z posledných rokov sa tentoraz meniť nebudú. Rovnaká ostane aj maximálna výška štátnej prémie.
Dátum vloženia30.8.2019 Aktualizované30.8.2019

5 európskych škôl s najlepšími podmienkami pre žiakov

Blížiaci sa koniec prázdnin a s tým spojené prípravy na nový školský rok patria k tým najmenej obľúbeným obdobiam u žiakov aj ich rodičov. Možno by boli viac nadšení, ak by mali možnosť navštevovať niektorú z najlepšie vybavených škôl Európy.
Dátum vloženia28.8.2019 Aktualizované28.8.2019

Chcete pracovať z domu? Nezabudnite na toto

Práca z domu je dnes snom (aj realitou) mnohých. Niektoré dnešné nové povolania si nevyžadujú neustálu účasť na bežnom pracovisku, čo je skvelou devízou. Lenže tak, ako musia byť vhodne na prácu vybavené aj klasické kancelárie, rovnako by ste niektoré veci nemali podceniť ani vtedy, ak sa chystáte pracovať z pohodlia domova. Nie, na pohovke naozaj nie je zdravé pracovať.
Dátum vloženia27.8.2019 Aktualizované27.8.2019

Vyhrajte prenájom bytu alebo domu na celý rok zadarmo

Kto by nechcel bývať celý rok zadarmo. Portál Nehnuteľnosti.sk teraz všetkým svojim návštevníkom takúto možnosť ponúka. Stačí ak sa zapojíte do práve spustenej Súťaže a za svoj prenajatý byt alebo dom nebudete musieť celý rok zaplatiť ani euro. Pravidlá sú veľmi jednoduché a do súťaže sa môže zapojiť naozaj každý.
Dátum vloženia26.8.2019 Aktualizované27.8.2019

V 2017 bolo vydaných 16 tisíc energetických certifikátov pre rodinné domy, MDV SR z nich skontrolovalo sedem

Ministerstvo dopravy a výstavby SR si podľa organizácie Budovy pre budúcnosť neplní svoju zákonnú povinnosť a nekontroluje dostatočne kvalitu energetických certifikátov rodinných domov. Z takmer 16-tisíc certifikátov vydaných v roku 2017 skontrolovali iba sedem. Povinnosť predložiť energetický certifikát pri kolaudácii domu je pritom na Slovensku zavedená 10 rokov a Slováci za ne za ten čas zaplatili vyše 17 miliónov eur.
Dátum vloženia23.8.2019 Aktualizované23.8.2019

Magazín Reality

 

Darovanie nehnuteľnosti s vecným bremenom dožitia

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát