(Jucb72ze5q2) Aktualizovaný: 12. 02. 2024 1. publikácia: 12. 02. 2024

Dražba rodinného domu v Nitre (Zobor)

Nitra • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

980 000 € 1719 €/m²

Základné informácie

Druh:
Rodinný dom

Typ:
Dražba

Úžitková plocha:
570 m²

Plocha pozemku:
0 m²
Info
Dražba sa koná na návrh záložného veriteľa v 2. poradí (ktorý nemá postavenie prednostného záložného veriteľa), predmet dražby sa prevádza zaťažený vyššie uvedeným záložným právom prednostného záložného veriteľa Tatra banka, a.s., zavkladovaného pod V- 4755/15, V – 4214/16 (§ 151ma ods. 6 Občianskeho zákonníka).Táto zabezpečená pohľadávka bola ku dňu 22.08.2023 vyčíslená vo výške 353.458,17€.Dražobník týmto v zmysle § 13a ods. 1 zákona č. 527/2002 Z.z. vyzýva dotknuté osoby, aby bez zbytočného odkladu oznámili dražobníkovi všetky skutočnosti, ktoré sú im známe o stave predmetu dražby, ako aj o právach a záväzkoch viaznucich na predmete dražby.
Opis predmetu dražby:Rodinný dom súp.č. 3063 postavený na parc.č. 5038/2 v k.ú. Zobor
POPIS STAVBY
Posúdenie charakteru stavby: Ide o stavbu, v ktorej je viac ako 1/2 podlahovej plochy všetkých miestností určená na bývanie a nemá viac ako 2 nadzemné podlažia a podkrovie. Stavba súčasne spĺňa požiadavku § 43 písm. d, ods. 3 stavebného zákona. Jedná sa o budovu predovšetkým určenú na rodinné bývanie so samostatným vstupom z verejnej komunikácie, ktorá má najviac tri byty, dve nadzemné podlažia a podkrovie. Ocenená stavba má jedno nadzemné podlažie a podkrovie. Má len jeden byt. Z uvedeného dôvodu zaraďujem stavbu medzi rodinné domy.
Ide o murovaný rodinný dom. Nachádza sa v zastavanom území mesta Nitra na ulici Gladiolova 7. Rodinný dom pozostáva z prízemia a podkrovia. Je to atypický prízemný rodinný dom s obytným podkrovím bez suterénu. Súčasťou prízemia sú aj garáže pre dve autá. Má nepravidelnú strechu s krytinou z asfaltových šindľov. Rodinný dom má súpisné číslo 3063 a je postavený na pozemku parc.č. 5038/2 v kat.ú. Zobor. Stavba bola dokončená v roku 2001. Okrem rodinného domu sa na pozemku nachádzajú prístrešky, voliéra a letná kuchyňa.
Prízemie rodinného domu dispozične pozostáva z týchto miestností: garáž pre dve autá, chodba, šatník, zádverie, vstupná hala so schodiskom, veľká obývacia izba s krbom, kuchyňa spojená s jedálňou, špajza, technická miestnosť (kotolňa, práčovňa), kúpeľna, chodba, hosťovská izba. Kruhové schodisko vedie do obytného podkrovia.Obytné podkrovie rodinného domu dispozične pozostáva z týchto miestností: obytná hala s galériou, spálňa, 3x detská izba, šatník, chodba, 2x kúpeľňa s wc, odkladacie priestory. V podroví sú tri balkóny.Oproti pôvodnej projektovej dokumentácii bol prebudovaný povalový priestor.
V danej lokalite je vybudovaný verejný vodovod, zavedený plyn aj elektrina. Rodinný dom je napojený na verejný rozvod elektriny, vody a plynu. Dom je odkanalizovaný do verejnej kanalizácie, prípojkou cez suseda. Prípojka sa napája na verejnú kanalizáciu na Bojnickej ulici.
Technické riešenie:1. Nadzemné podlažie- Základy - betónové - objekt bez podzemného podlažia s vodorovnou izoláciou- Zvislé nosné konštrukcie - murované z iných materiálov (calsilox, siporex, calofrig) v skladobnej hrúbke nad 30 do 40cm; deliace konštrukcie - tehlové (priečkovky)- Vodorovné nosné konštrukcie - stropy - s rovným podhľadom betónové monolitické, prefabrikované a keramické- Schodisko - tvrdé drevo, červený smrek- Strecha - krovy - zložité s nerovnakou výškou hrebeňov s valbami; krytiny strechy na krove - lepenkové lepenkový šindeľ; klampiarske konštrukcie strechy - z medeného plechu úplné strechy (žľaby, zvody, komíny, prieniky, snehové zachytávače)- Úpravy vonkajších povrchov - fasádne omietky - omietky na báze umelých látok- Úpravy vnútorných povrchov - vnútorné omietky - sadrové, striekané (hrubozrnné); vnútorné obklady - prevažnej časti kúpeľne min.nad 1,35 m výšky; - prevažnej časti práčovne min. do 1,35 m výšky; - vane; - samostatnej sprchy; - WC min. do výšky 1 m; - kuchyne min. pri sporáku a dreze (ak je drez na stene)- Výplne otvorov - dvere - plné alebo zasklené z tvrdého dreva; okná - plastové s dvoj. s trojvrstvovým zasklením; okenice a vonkajšie rolety - plastové- Podlahy - podlahy obytných miestností (okrem obytných kuchýň) - parkety, vlysy (okrem bukových), korok, veľkoplošné parkety (drevené, laminátové); dlažby a podlahy ost. miestností - keramické dlažby- Vybavenie kuchýň - sporák elektrický s elektrickou rúrou a keramickou platňou; - umývačka riadu (zabudovaná); - chladnička alebo mraznička (zabudovaná); - odsávač pár; - drezové umývadlo nerezové alebo plastové s ovládaním uzáveru sifónu alebo odkvapkávačom na zeleninu, zabudovaným odpadkovým košom, podložkou pre krájanie a pod.; - kuchynská linka z prírodného dreva (za bežný meter rozvinutej šírky)- Vybavenie kúpeľní - vaňa plastová rohová alebo s vírivkou; - umývadlo; - samostatná sprcha; vodovodné batérie - pákové nerezové so sprchou; - pákové nerezové; záchod - splachovací so zabudovanou nádržkou v stene; - splachovací s umývadlom- Ostatné vybavenie - vráta garážové - s automatickým ovládaním bez ohľadu na materiál; kozub - s vyhrievacou vložkou; - vstavané skrine- Vykurovanie - ústredné vykurovanie - podlahové teplovodné; zdroj vykurovania - kotol ústredného vykurovania značkové kotly, aj prevedenia turbo (Junkers, Vaillant, Leblanc...)- Vnútorné rozvody vody - z plastového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja; zdroj teplej vody - zásobníkový ohrievač elektrický, plynový alebo kombinovaný s ústredným vykurovaním- Vnútorné rozvody kanalizácie - plastové potrubie- Vnútorné rozvody elektroinštalácie - elektroinštalácia ( bez rozvádzačov) - svetelná, motorická; - bleskozvod; elektrický rozvádzač - s automatickým istením- Vnútorné rozvody plynu - rozvod svietiplynu alebo zemného plynu- Konštrukcie naviac - Vstavaná mikrovlnná rúra ; Klimatizačné jednotky; Elektrické ovládanie roliet ; Domáce kino; Zabudované osvetlenie v stropoch; Audiosystém;
2. Nadzemné podlažie- Zvislé nosné konštrukcie - murované z iných materiálov (calsilox, siporex, calofrig) v skladobnej hrúbke nad 30 do 40cm; deliace konštrukcie - tehlové (priečkovky, CDM, panelová konštrukcia, drevené)- Vodorovné nosné konštrukcie - stropy - s rovným podhľadom drevené trámové- Schodisko - mäkké drevo bez podstupníc- Úpravy vonkajších povrchov - fasádne omietky - škrabaný brizolit, omietky na báze umelých látok- Úpravy vnútorných povrchov - vnútorné omietky - sadrové, striekané (hrubozrnné); vnútorné obklady - prevažnej časti kúpeľne min.do 1,35 m výšky; - prevažnej časti kúpeľne min.nad 1,35 m výšky; - vane; - samostatnej sprchy; - WC min. do výšky 1 m- Výplne otvorov - dvere - plné alebo zasklené z tvrdého dreva; okná - plastové s dvoj. s trojvrstvovým zasklením; okenice a vonkajšie rolety - plastové- Podlahy - podlahy obytných miestností (okrem obytných kuchýň) - parkety, vlysy (okrem bukových), korok, veľkoplošné parkety (drevené, laminátové); dlažby a podlahy ost. miestností - keramické dlažby- Vybavenie kúpeľní - vaňa plastová jednoduchá; - vaňa plastová rohová alebo s vírivkou; - umývadlo; - bidet; - samostatná sprcha; vodovodné batérie - pákové nerezové so sprchou; - pákové nerezové s ovládaním uzáveru sifónu umývadla; - pákové nerezové; záchod - splachovací so zabudovanou nádržkou v stene- Ostatné vybavenie - vstavané skrine- Vykurovanie - ústredné vykurovanie - podlahové teplovodné- Vnútorné rozvody vody - z plastového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja- Vnútorné rozvody kanalizácie - plastové potrubie- Vnútorné rozvody elektroinštalácie - elektroinštalácia ( bez rozvádzačov) - svetelná- Konštrukcie naviac - Sadrokartónové podhľady stropov; Zateplenie fasády; Klimatizácia; Audiosystém;
Dom je vo veľmi dobrom stavebnotechnickom a vizuálnom stave. Dom hodnotím ako veľmi dobre umiestniteľný na trhu s nehnuteľnosťami.
Prečítať viac
Charakteristika

Dátum zverejnenia dražby:
28. 11. 2023 00:00

Dátum dražby:
18. 03. 2024 00:00

Dátum obhliadky:
12. 03. 2024 00:00, 15. 03. 2024 00:00

Miesto dražby:
Dunajská 2304/4, 811 08 Bratis

Dobrovoľná dražba:
Nie

Dražobná zábezpeka:
15 000 €

Úžitková plocha:
570 m²

Stav nehnuteľnosti:
Kompletná rekonštrukcia

Vlastníctvo:
Osobné

Rok výstavby:
2001

Typ konštrukcie:
Tehlová

Počet nadzemných podlaží:
2

Prechodová izba:
Nie

Podpivničenie:
Úplné

Vykurovanie:
Ústredné, Podlahové, Krb, Klimatizacia

Prístupová komunikácia:
Asfaltová

Bezpečnosť:
Bezpečnostné dvere

Vybavenie:
Šatníkové skrine

Zariadenie:
Zariadené kompletne

Telekomunikácie:
Káblová TV, Internet
Zobraziť viac

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.


Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

Ingrid Bagin Durdík

SAN DRUM INVEST s.r.o

+4219486...+421948686860 zobraziť číslo

SAN DRUM INVEST s.r.o

Dunajská 2304/4 • 81108, Bratislava-Staré Mesto (Slovensko)
Celá ponuka spoločnosti

980 000 € 1719 €/m²

Kontakt na predajcu

Ingrid Bagin Durdík

SAN DRUM INVEST s.r.o

+4219486...+421948686860 zobraziť číslo