Vo visegrádskom kameňolome vyrastie luxusný wellness hotel
Maďarský Visegrád je obľúbeným turistickým cieľom, ktorý vo veľkom navštevujú aj Slováci. Tých by do starobylého mestečka, v ktorom sa formovala aj naša história, mal v blízkej budúcnosti lákať aj nový wellness hotel vybudovaný priamo v kameňolome.
Projekt visegrádskeho wellness hotela v bývalom kameňolome nie je žiadnou novinkou. Jeho prvé kontúry sú dokonca hotové. The Buda Resort, ako je hotel pomenovaný, sa totiž stihol rozostavať, no v priebehu výstavby sa realizácia stopla a objekt ostal opustený. Zmeniť to má dostavba tohto komplexu, za ktorej návrhom je dánsky ateliér Johannes Troppe.
Ideálne miesto na wellness
Už prvotný zámer výstavby hotela v bývalom kameňolome bral do úvahy výhody takéhoto prostredia. Nielenže hostia budú mať pri pobyte viac súkromia a možnosť užiť si originálny zážitok, plusom sú aj blahodarné účinky prírody obklopujúcej kameňolom. Ten tak poslúži ako ideálne miesto na výstavbu špičkovo vybaveného wellness rezortu, ktorý bude zárukou spojenia pohodlia, luxusu a zdravia.
Vybavenie wellness rezortu:
- fínske sauny
- parné kúpele
- svetelné kúpele
- slané bazény
- dve reštaurácie
- záhradné salóniky
- konferenčné priestory
Hotel ponúkne až 210 izieb
Luxus, pohodlie a dôraz na zdravú vnútornú mikroklímu nebude k dispozícii iba vo wellness zóne. Liečivá sila prírody bude prítomná aj vo vybraných priestoroch ubytovacej časti rezortu. Hostia, ktorí sa prídu ubytovať do niektorej z 210 nadštandardne zariadených izieb, sa s ňou stretnú hneď vo vstupnej hale. Tú má strážiť 32-metrová skala, ktorá bude živou spomienkou na bývalý kameňolom.
Nápaditosťou a dôrazom na pohodlie nebudú šetriť ani ďalšie časti rezortu. Architekti pridali do návrhu aj zelené strešné námestie, ktoré poslúži ako spoločenský priestor vhodný na relax, prípadne na organizovanie menších podujatí. Chýbať nebudú ani vonkajšie bazény či priestor vyhradený na cvičenie jógy.
Zdroj: Nehnuteľnosti.sk
Zdroj foto: johannestorpe.com