5 inteligentných vychytávok pre pohodovú obývačku

Po dlhom dni je najlepším relaxom vyložiť si nohy v dokonale efektívnom priestore, ktorý vám na slovo splní vaše požiadavky. Ak je to aj vašim snom, vylepšite si svoju pomocou najnovších inteligentných technológií zameraných na optimálne pohodlie v každej domácnosti.

1. Pre dobrý pocit z čistoty

Prvým krokom k zabezpečeniu komfortného životného priestoru je začať s čistým štítom, teda s čistou podlahou. Robotický vysávač Roborock S6 Pure šliape na päty u nás tradičnému výrobcovi iRobot. Čínska značka Roborock zo stajne spoločnosti Xiaomi ponúka prémiové modely i roboty s veľmi priaznivým pomerom cena/ výkon.  S6 Pure patrí k tým drahším, ale v súčasnosti patrí k špičke. Aby ste získali nepoškvrnené podlahy a čisté rohy, stačí len zapnúť tohto pomocníka s vysokým sacím tlakom a mokrým mopom. Má 3D systém čistenia s bočnými valcami a veľkú nádobu na prach, ktorá zachytí všetky chlpy domácich miláčikov a rôzne druhy nečistôt, navyše ju nie je potrebné často vyprázdňovať. Tento samonabíjací vysávač má navigáciu s dvojitými optickými lasermi a 13 LED snímačov sledovania pohybu, aby sa zabránilo nadmernému nárazu, takže dokáže mapovať čistú cestu akoukoľvek miestnosťou až do 250 m2. Je to jeden z najsilnejších vysávačov na trhu s veľmi dobrou výdržou až 2,5 hodiny.

Zdroj: Xiaomi

Roborock S6 Pure je možné ovládať na diaľku z prepracovanej aplikácie pre smartfóny a kúpite ho od 400 €. Ak sa dokážete vzdať laserovej navigácie a nemáte veľa hustých kobercov, môže vám vyhovieť aj Roborock E4 s odporúčanou cenou 249 € s dobrým pomerom výkonu a ceny.

Zdroj: Xiaomi

2. Pre správnu náladu

Keď je upratané, nálada sa dá vylepšiť aj správnym osvetlením, ktoré je možné upraviť podľa denného jasu. Žiarovky Sengled Smart LED Daylight A19 sú spárované s inteligentným rozbočovačom Sengled Smart Hub a sú hlasovo ovládané prostredníctvom zariadení s podporou Alexa od Amazonu alebo pomocou Google asistenta. Žiarovky je možné inštalovať do väčšiny svietidiel a sú programovateľné tak, aby vám umožňovali nastaviť časy budenia, upraviť jas (do až 800 lúmenov alebo 60 wattov) a skontrolovať energetickú štatistiku z ľubovoľného smartfónu pomocou aplikácie Sengled Home.

Zdroj: Sengled

Balenie s 8 kusmi žiaroviek môžete kúpiť na Amazone za 76,99 dolárov, Smart Hub stojí 29,99 dolárov.

Zdroj: Sengled

3. Pre domácu zábavu

Keď nemôžete ísť do kina, program vám určite zabezpečí niektorý zo systémov domácej zábavy, ktoré sa neustále zlepšujú v kvalite aj obsahu. U nás menej známe televízory zo série TCL 4K Smart LED spotrebiteľom ponúkajú skvelý pomer ceny a kvality. Sú k dispozícii vo veľkostiach uhlopriečky od 43 do 75 palcov, všetko s kvalitou obrazu 4K Ultra HD, aby vytvorili realistický obraz pre ideálny zážitok z domáceho kina.

Zdroj: TCL

Vďaka prístupu k viac ako 500 000 streamovaných filmov a televíznych epizód je možné toto intuitívne zariadenie pripevniť na stenu na sledovanie v kino kvalite. Hlasom ovládaný TCL 50S425 sa spája s Google Assistant a Alexa od Amazonu, aby bolo jednoduché vyvolať najnovšiu šou hodnú pomocou jednoduchého hlasového príkazu.

Ceny sa pohybujú od 229 eur do 699 eur.

Zdroj: TCL

4. Pre dokonalý zvuk

Relaxačný večer určite spríjemnia aj špičkové reproduktory, ktoré vám poskytnú dokonalý zvukový zážitok vyplňujúci miestnosť. Reproduktor Sonos One je ideálny pre milovníkov hudby a prichádza so zabudovanou hlasovou aktiváciou, ktorá sa spája s Google asistentom, zariadeniami Alexa od Amazon aj Siri a poskytuje bohatý priestorový zvuk. Bezdrôtovo ho môžete pripojiť k ďalším modelom systému Sonos Home Sound System, aby ste si mohli vychutnať hudbu v každej miestnosti zvlášť, alebo ozvučiť všetky naraz rovnakou piesňou. Reproduktor je možné ovládať pomocou ľubovoľného smartfónu alebo prostredníctvom Apple AirPlay 2 cez aplikáciu Sonos. Sonos One dostanete od 190 €.

Zdroj: Sonos One

Zdroj: Sonos One

5. Pre pohodlnú kominukáciu

Google Nest Hub Max sa môže stať srdcom i mozgom vašej domácnosti. Umožňuje používateľom kontakt s priateľmi a rodinou pomocou videohovorov a správ. Ak máte zariadenia Google alebo už používate Asistenta Google, bude jeho pripojenie ideálne. Hub slúži aj ako záložné zábavné zariadenie, ktoré prehráva filmy alebo videá z YouTube na 10-palcovom displeji HD. Jeho trojpalcový basový reproduktor a tri vstavané stereofónne reproduktory dokážu prehrávať hudbu z vašich obľúbených streamovacích služieb. Zariadenie je dodávané so zabudovanou kamerou Nest, ktorá vám umožní, skontrolovať svoj domov v neprítomnosti pomocou pohybových a zvukových upozornení, ktoré odosiela priamo do telefónu. Google Next Hub Max pomáha tiež rodinnej organizácii, napríklad tým, že zobrazuje počasie, osobné kalendáre, fotografie z Google a nastavuje pripomienky, a to všetko za približne 270 eur.

Zdroj: Google

Zdroj: Google

Zdroj: mansionglobal.com

Zdroj foto: Xiaomi, Sengled, TCL, Sonos One, Google