22.-23. marca prebehne zelená konferencia KOBD 2022

Tradičné podujatie, ktoré patrí medzi vrcholové konferencie zamerané na témy spojené s obnovou a financovaním bytových domov, nechýba v kalendári odborných konferencií ani tento rok. Jeho 15. ročník má opäť priniesť nové kontakty, informácie aj ekologické riešenia, ktoré prispejú k podpore udržateľnosti v oblasti stavebníctva a obnovy budov.

Zdroj: sfrb.sk

Zelené a environmentálne akceptovateľné bytové domy

Podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tento rok bude podujatiu dominovať ústredná téma. 15. ročník medzinárodnej konferencie Komplexná obnova bytových domov (KOBD) sa bude niesť v znamení podtitulu Zelené a environmentálne akceptovateľné bytové domy. V súvislosti s touto ústrednou témou sa bude hovoriť najmä o rôznych metódach a postupoch, ktoré robia bytové domy úspornejšie a šetrnejšie voči životnému prostrediu.

Konferencie KOBD sa zúčastní široká odborná verejnosť

„Zeleným“ témam súvisiacim s obnovou bytových domov sa bude na blížiacej sa konferencii venovať viacero odborníkov z rôznych oblastí. Chýbať nebudú experti z vybraných univerzít, ministerstiev či združení. Do bohatého programu podujatia sa zapoja aj zástupcovia firiem či finančných inštitúcií. Účasť má byť opäť medzinárodná, pričom po úspechu z minulých rokov sa očakáva vysoký záujem. 

2-dňový odborný program prezenčnou aj online formou

Konferencia KOBD 2022 bude prebiehať 2 dni. Jej začiatok je naplánovaný na 22. marca. Miestom konania je tatranský Grand Hotel Permon, v ktorom bude celý 2-dňový program prebiehať prezenčnou formou. Organizátori konferencie však zaistia aj živý online prenos na YouTube pre tých, ktorí sa udalosti nezúčastnia osobne, no 15. ročník so všetkým, čo k nemu patrí, si nechcú nechať ujsť. Zdroj: svf.stuba.sk

Podrobné informácie o konferencii, o jej programe a o možnostiach prihlásenia sa nájdete na internetovej stránke www.obnova-domov.sk.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: www.obnova-domov.sk

Zdroj foto: www.obnova-domov.sk, sfrb.sk, svf.stuba.sk