Presklené fasády a oceľové konštrukcie – inovatívne spojenie unikátnych materiálov

Moderná architektúra, ktorá tvorí základnú súčasť urbanizácie, sa neustále posúva vpred aj vďaka unikátnym spojeniam stavebných materiálov. Takýmto jedinečným prvkom sú aj presklené fasády a oceľové konštrukcie, ktoré dodávajú stavebným projektom nielen krásu, ale aj efektivitu a trvanlivosť, a prinášajú zároveň do architektúry nové dimenzie a možnosti.

Presklené fasády

Zdroj: Pixabay.com

Presklené fasády ponúkajú širokú škálu výhod

Ako prvé poskytujú moderné presklené fasády objektu dostatok prirodzeného svetla, čím sa minimalizuje potreba umelého osvetlenia, šetrí energiou a vytvára príjemnejšia vnútorná atmosféra.

Jednou z dnes najviac cenených výhod presklených fasád je však aj to, že dodávajú budovám moderný a elegantný vzhľad. Presklené fasády AVG sa vyrábajú pomocou špeciálnych sklenených výplní. Tie sa pripevnia na nosnú konštrukciu, ktorá je navrhnutá tak, aby bolo odolná, pevná a funkčná. Z rôznych typov konštrukcie si dokonca môžete vybrať tú, ktorá je vybavená fotovoltaikou.

Vyšší komfort ponúkajú fasády, ktoré sú vyrobené nielen z tepelno či zvukovo izolačného, ale najmä bezpečnostného skla a sú dostupné na https://www.avg-group.com/.

Všestranné oceľové konštrukcie

Oceľové konštrukcie sú známe svojou pevnosťou, odolnosťou a všestrannosťou, čo prináša viaceré výhody. Konštrukcie z ocele sú odolné voči vonkajším vplyvom, ako sú vietor, sneh a zemetrasenia. Ich montáž je rýchla a jednoduchá, čo znižuje čas výstavby a celkové náklady.

Oceľové konštrukcie umožňujú vytvoriť rôznorodé tvary a veľkosti, takže je pomocou nich možné stvárniť jedinečné a kreatívne návrhy. Najčastejšie ide o montované haly a budovy, ako aj pomocné a technologické oceľové konštrukcie. K dispozícii je tiež výroba oceľových nosníkov, priehradových a rámových väzníkov, ako aj výroba schodísk, rebríkov a ďalších zámočníckych konštrukcií, základom ktorých je vždy materiál s vysokou pevnosťou a nízkou hmotnosťou. Výhodou tiež je, že moderné oceľové konštrukcie si aj pri svojom vysokom statickom zaťažení zachovávajú schopnosť odolávať deformáciám.

Kombinácia presklených fasád a oceľových konštrukcií umožňuje vytvárať budovy, ktoré sú nielen krásne a funkčné, ale aj energeticky úspornejšie. Ide tak o unikátne spojenie, ktoré bude pri navrhovaní a výstavbe budov zohrávať dôležitú úlohu aj v budúcnosti. Materiály sú vhodné pre použitie pri výškových budovách, kancelárskych objektoch, letiskách aj obchodných centrách.

PR článok