Dizajnové vychytávky pre kúpeľňu 21. storočia

Kvalitné, moderné, technicky prepracované, dobre vyzerajúce a pritom ľahko použiteľné výrobky uľahčujú človeku život. Sú praktické, šetria čas a poskytujú dostatok priestoru všetkým vekovým skupinám užívateľov. Aj z kúpeľne sa tak môže ľahko stať príjemné a komfortné miesto nielen na hygienu, ale aj na odpočinok.

Napúšťanie vane zospodu

Klasické vaňové batérie postupom času zastarávajú a stávajú sa neestetickými. Sú náchylné na znečistenie mikroorganizmami a vodným kameňom. Mnohým užívateľom navyše vo vani neustále prekážajú alebo ich nejakým spôsobom obmedzujú. Pri ich používaní sú hlučné a okolie vane je tiež spravidla neustále mokré a tým opäť znečistené od vodného kameňa. Spoľahlivé, estetické a bezúdržbové riešenie týchto problémov ponúkajú súpravy Multiplex Trio F od spoločnosti Viega.

Farebné sprchové žliabky

Farby predstavujú skvelý spôsob, ako rýchlo dodať nielen kúpeľniam dojem útulnosti a elegancie. Avšak ich výber by mal vždy zapadať do hlavnej koncepcie celého domu alebo bytu. Decentné lokálne zvýraznenie ponúkajú farebné sprchové žliabky Advantix Cleviva (antracitový, pozlátený, champagne a medený odtieň). Jemné kontúry, špičkový dizajn, kvalitný materiál a správne zvolený farebný odtieň dokážu v sprche vytvoriť skutočne ojedinelý harmonický efekt.

Viacgeneračná toaleta

Výška WC má významný vplyv na komfort užívania. Deťom napríklad viac vyhovuje, keď je WC nižšie. Dospelí a hlavne starší ľudia ocenia naopak vyššiu pozíciu. Predstenový systém Viega Prevista vo vyhotovení s nastaviteľnou výškou umožňuje WC keramiku posunúť až o osem centimetrov nahor alebo nadol.

Ambientné osvetlenie

Typickým príkladom súčasnej luxusnej toalety sa stávajú ovládacie dosky s ambientným podsvietením. Zdôrazňujú individuálne poňatie práce so svetlom aj v tom najbizarnejšom detaile, avšak okrem luxusného nádychu sú aj nadmieru praktické. Osvetlenie toaliet býva predovšetkým v nočných hodinách, kedy je citlivosť našich očí značne zvýšená, často problematické. Nočné svetlo by malo byť neagresívne a s minimálnym svetelným tokom, aby sme po návrate do postele opäť v pokoji zaspali. Šikovným riešením je ambientné LED osvetlenie WC ovládacích dosiek Viega Visign.

Elegantné sifóny

Návrh modernej kúpeľne je založený najmä na precíznej práci s jemnými geometrickými obrysmi. Forma oblých tvarov je v súčasnej architektúre vysoko aktuálna téma. Tento trend nájdeme nielen u nábytku, sedacích súprav a svietidiel, ale aj u audiosystémov a smartfónov. Je úzko spojený s doposiaľ dominujúcim minimalistickým trendom, ktorý posúva ďalej do jemnejších a emocionálnejších foriem. Rovnako ako podumývadlový sifón Viega Eleganta 1 s rohovými ventilmi v jemných geometrických tvaroch.

www.viega.sk

PR článok