Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť Iný komerčný objekt Predaj Kečovo

RE0004502-16-000054
Aktualizovaný 22.5.2018 1. publikácia 22.5.2018

PREDAJ: Wellness Resort Domica

Druh / Typ

Iný komerčný objekt / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Kečovo


[ Reality okres Rožňava ]
Ulica

DOMICA

Cena vrátane provízie 600 000 €
Celková podlahová plocha 5 529,82 m2
  share on facebook

Popis nehnuteľnosti
Ponúkame na predaj Wellness Resort Domica, ktorý sa nachádza v ochrannom pásme chráneného územia národnej pamiatky "DOMICA" pri obci Kečovo s pozemkom o rozlohe 24 704m2. 


Wellness Resort Domica pozostáva z nasledovných objektov:
                               - Hotel – vstupná časť (913,5m2)
                               - Hotel – ubytovacia časť (1187,6 m2)
                               - Hotel DOMICA (916,72m2)
                               - Wellnes (900,6m2)
                               - Rozostavaná stavba HRAD (1035,65m2)
                               - 4x Bungalov (376,85 m2)
                               - ČOV (čistička odpadových vôd)
                               - Vodojem
                               - Vodná nádrž vodojemu

POPIS:
HOTEL – VSTUPNÁ ČASŤ :
Objekt hotela sa nachádza v ochrannom pásme chráneného územia národnej pamiatky "DOMICA" pri obci Kečovo, k. ú. Kečovo. Je umiestnený v centrálnej časti rekreačno - oddychového areálu Domica. Polyfunkčný objekt je s tromi nadzemnými podlažiami.
Samotný objekt má pôdorysne tvar obdĺžnika s polorotundovým výčnelkom. Objekt je prístupný z dvoch nadzemných podlaží, na 1.NP sa nachádza hlavný vstup a prevádzkovo zásobovacie vstupy. Na 2.NP sa nachádzajú vstupy do objektu z bočných strán.
 Jednotlivé nadzemné podlažia sú medzi sebou prepojené jedným schodiskom pre návštevníkom, jedným služobným schodiskom, jedným výťahom pre návštevníkov a dvoma prevádzkovo zásobovacími výťahmi. 1.NP je rozdelené na dve základné časti - 1 časť s využitím pre návštevníkov a 2 časť s využitím pre zamestnancov.
V 1. časti sa nachádza zádverie, centrálna hala so schodiskom a výťahom pre návštevníkov, pokladňa + infocentrum, komerčný priestor, hygienické zariadenia pre návštevníkov.
 V 2. časti sú umiestnené priestory pre zamestnancov - šatne, hygiena, zásobovacie výťahy, služobné schodisko a technické miestnosti. Na 2.NP sú situované vstupy a výstupy do ostatných časti areálu, recepcia, kancelária a rýchle občerstvenie s príslušenstvom, prípravou a skladmi. Na 2.NP a 3.NP je možnosť dostať sa výťahom alebo schodiskom. Pre zamestnancov je samostatne služobné schodisko a výťah.

HOTEL – UBYTOVACIA ČASŤ:
- ubytovacia časť je nepodpivničená, dvojpodlažná budova I. NP a II. NP). Hlavnými účelovými jednotkami objektu sú na prízemí izby a apartmány a na II. nadzemnom podlaží kotolňa a vyhliadkový balkón.
1.NP (1129,81 m2) - 1. prízemie kde sú dva apartmány a 22 x izba, 24 x kúpeľňa + WC, komunikačný priestor - schodisko, chodba, miestnosť pre chyžnú, sklad a terasa.
2.NP (57,79 m2) - 1. poschodie kde je chodba + schodisko, kotolňa a balkón.
Objekt je v prevažnej miere jednopodlažný, len v strednom segmente je dvojpodlažný. Jednotlivé miestnosti hotelových izieb a apartmánov sú orientované na juh. Do objektu sa vstupuje z pešieho chodníka v úrovni I. nadzemného podlažia do vstupného zádveria. Vstupná časť je nadväzujúcou na schodisko do vstupnej haly hotela a zároveň aj z terénu. Z haly je umožnený prístup do pravej a ľavej chodby, ktoré vedú priamo k hotelovým izbám. Ľavá časť ubytovacej časti je riešená 8 dvojlôžkovými hotelovými izbami so vstupom z jednej strany chodby, skladu prádla čistého a špinavého a miestnosti pre upratovačky plus čistiace prostriedky. Na pravej strane ubytovacej časti sa nachádza 14 dvojlôžkových hotelových izieb so vstupom z oboch strán chodby, z ktorých jedna je upravená pre užívanie osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. Na konci chodby sú riešené dva štvorlôžkové apartmány s predsienkou, sociálnym zariadením, spálňou a obývacou izbou. Apartmány sú prispôsobené pre ubytovanie 4 osôb, tak že v sociálnom zariadení sú dve umývadlá a v obývacej izbe je rozkladací gauč pre dve osoby. Na konci chodby pri apartmánoch je riešený jeden sklad na prádlo. Každá dvojposteľová izba má vstupnú predsienku a sociálne zariadenie (umývadlo, vaňa, WC).

Hotel DOMICA:
Objekt - Hotel DOMICA je z časti podpivničený, riešený ako dvojpodlažná budova s podkrovím (I.PP, I. NP a II. NP a III. Podkrovie) , postavený v roku 1960, slúžiaci ako budova občianskej výstavby(hotel, pôvodne zabezpečujúci stravovanie a ubytovanie návštevníkov jaskyne DOMICA, určitý čas ho využívala i pohraničná stráž). V suteréne sa nachádzali skladové priestory, na prízemí bola jedáleň so zázemím, sociálne zariadenie, recepcia a školiaca miestnosť, na poschodí a v podkroví boli priestory na ubytovanie so sociálnym zariadeniami a priestory pre lekárov, podkrovná časť strechy bola nevyužívaná. 

WELLNES:
Wellness - je riešený ako dvojpodlažná budova ( I. PP a I. NP) umiestnená v centrálnej časti rekreačne - oddychového areálu Domica. Objekt slúžiaci ako budova občianskej výstavby (objekt relaxačne - zábavných vodných aktivít, akými sú napr. inhalácie, vírivé masáže, tepelne - vodné svetelné atrakcie atď.) Čiastočne vytvára pre deti rozprávkový svet.

BUNGALOV 4x:
- bungalov - je riešený ako jednopodlažná budova s dvomi podkroviami, t.j. trojpodlažný s pultovými strechami. Na pozemku sa nachádzajú štyri identické bungalovy.
Prízemie (166,91 m2) obsahuje tri izby s vlastnými hygienickými zariadeniami, chodbu, balkón, kotolňu a miestnosť pre upratovačku.
Poschodie (122,49 m2) obsahuje tri izby s vlastnými hygienickými zariadeniami, chodbu, balkón a miestnosť pre upratovačku.
Podkrovie (87,45m2) obsahuje apartmán s dvomi izbami, predsieňou, balkónom, kúpeľňou a WC.

Rozostavaná stavba HRAD :
Objekt - Hrad je riešený ako trojpodlažná budova bez podpivničenia, rozostavaná stavba, začiatok výstavby v roku 2008. Objekt je rozdelený do dvoch prevádzkových celkov. Jeden má byť sprístupnený verejnosti - návštevníkom, druhý bude vyhradený pre hercov. Vstupy do objektov sú riešené tak, aby nadväzovali na rozprávkovú trasu. Hlavným vstupom do objektu pre návštevníkov bude vstup z južnej strany terénnym schodiskom do priestoru budúcej univerzálnej sály. Návštevníci budú môcť ďalej využívať hlavné nádvorie, z ktorého bude možné dostať sa na amfiteáter, kde sa budú odohrávať rozprávkové scény. 
Rozčlenenie jednotlivých miestností na prvom nadzemnom podlaží bude: vstupné nádvorie, podlubie, terasa, WC- imobilný, WC - muži, predsieň, WC - ženy, upratovačka + čistiace prostriedky, chodba, šatňa - muži, hygiena - muži, WC - ženy, šatňa - ženy, hygiena - ženy, WC - muži, javisko, amfiteáter, bočný vstup, prepojovacia chodba, hlavný vstup, vstupná chodba, univerzálna sála, trhové nádvorie, sklad. 
Rozčlenenie jednotlivých miestnosti na druhom nadzemnom podlaží bude: pavlač, schody, univerzálna sála, univerzálna sála, sklad, schodisko, sklad, vonkajšie schodisko. 
Rozčlenenie jednotlivých miestnosti na treťom nadzemnom podlaží bude: nevyužívané podkrovie 1, nevyužívané podkrovie 2, 3x technická obsluha javiska a schodisko.
Areál je zastavaný rekreačnými objektmi, s dostatkom voľnej plochy, s možnosťou ďalšieho rozšírenia. Areál je dobre prístupný cez prístupové komunikácie, spevnené plochy a chodníky. Parkovanie je umožnené dostatočnými vhodnými parkovacími plochami.

OKOLIE
Wellness Resort Domica sa nachádza cca 1 km od obce Kečovo a Dlhá Ves, okres Rožňava, oproti jaskyni DOMICA. Jaskyňa Domica je najväčšia jaskyňa Slovenského krasu. Zaraďuje sa medzi jaskyne svetového významu. Nachádza sa v južnom svahu Silickej planiny, predstavuje časť jaskynného komplexu, ktorý vytvára s jaskyňou Baradla v Maďarsku jeden genetický systém celkovej dĺžky cca 25 km. Samotná Domica je dlhá 5 358 m, z čoho je od roku 1932 pre verejnosť sprístupnený okruh dlhý 1 315 m. 

V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ NA TEL. ČÍSLE: 0948 39 27 27
alebo prostredníctvom emailu: matus.janak@auctioneer.sk
Charakteristiky
Celková podlahová plocha 5 529,82 m2
Výmera pozemku celkom 24 704,00 m2
Zastavaná plocha 25 683,00 m2
Stav nehnuteľnosti novostavba
Prevažujúca konštrukcia objektu tehlová
Rok výstavby 2008
Celkový počet objektov 10
Príjazd asfaltová cesta
Spôsob vykurovania ústredné kúrenie
Zdroj tepla zemný plyn
Príprava teplej vody súbežne s ÚK
Sauna Áno
Odpadové vody domová čistička
Súčasná prevádzka mimo prevádzky
Možnosti rozšírenia možnosť rozšírenia
Ostatné informácie
Dražobná spoločnosť
Auctioneer s.r.o. img Počet inzerátov: 11
Auctioneer s.r.o
Mobil +421 948 392 727
Email janak.m@auctioneer.sk
Iné kontaktné údaje auctioneer@auctioneer.sk
Adresa
Špitálska 61
81108 Bratislava - Staré Mesto
Slovenská republika
Telefón: +421 948 392 727, +421 948 481 515
Fax
Adresa webovej stránky: www.auctioneer.sk
Email auctioneer@auctioneer.sk
Iné kontaktné údaje
Hovoríme

e-Vizitka
Obrázok
Dokument
ZP 23 2014 Domica komplex s r o _ K
Mapa
 • Zobraziť publikovaný inzerát