(JuY9rjLOItD) Aktualizovaný: 09. 08. 2022 1. publikácia: 05. 08. 2022

Jedinečný rodinný dom s vynikajúcou polohou nad mestom a nádhernou záhradou

Zelená
Ružomberok • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

Cena dohodou

Základné informácie

Druh:
Rodinný dom

Typ:
Predaj

Úžitková plocha:
0 m²

Plocha pozemku:
1 350 m²
Info

POLOHA, POLOHA, POLOHA...


Kto z nás by nepoznal toto základné pravidlo kúpy nehnuteľnosti. A veru v tomto prípade platí stopercentne. Keď sa ho budete držať, určite máte na desaťročia vyhrané. Tento originálny rodinný dom sa nachádza  priamo v meste Ružomberok, a to konkrétne na mieste všetkým nielen Ružomberčanom ale aj jeho návštevníkom dobre známom a obľúbenom – Kalvárií. Toto miesto svojou rýchlou dostupnosťou do centra dokonale spája bežný každodenný rodinný život s chvíľami vytúženého pokoja a odpočinku vďaka jeho malebnému prepojeniu s prírodou. Dostatok  nádhernej fauny a flóry s ich charakteristickým zvukom spevavých vtáčkov a cvrlikajúcich svrčkov sa nenachádza len v nádherne vypestovanej a oku i srdcu lahodiacej záhrade domu, ale aj za jeho bránami v okolitej prírode. Kamkoľvek sa z domu alebo pohodlia svojho kresla v záhrade či už pri východe alebo západe slnka pozriete, budete sa fascinovať výhľadom na malebné  končiare okolitých končiarov Malej i Veľkej Fatry, Chočských vrchov, Západných, Nízkych ale aj Vysokých Tatier, a svoje mesto budete mať  pritom stále ako na dlani.  Kedykoľvek, keď precitnete aj len z bežného odpočinku po práci v záhradnom kresle nebudete si v prvom okamžiku istý, či ste na dovolenke niekde v horách či pri mori, alebo na mieste kde je nielen „všadedobre“, ale v tomto prípade doslova vždy najlepšie. Miesto priam ideálna aj na rýchle prechádzky, beh, či bicyklovanie priamo v lone prírody nad domom, prípadne blízkom ski/bike parku Malinôm Brdom v tesnej blízkosti.    


Skrátka miesto, ktoré si tak zamilujete, že nebudete chcieť z neho nikdy odísť.  


 DOKONALÉ RODINNÉ SÍDLO...


      A ak navyše v dispozícií tohto vskutku originálneho a dispozične veľmi zaujímavo riešeného domu objavíte aj jeho praktickosť, malebnosť, a pohodlnosť, o tie najkrajšie chvíle prežité so svojimi najbližšími budete mať postarané. Výhľad na hrajúce sa deti v záhrade z ktorejkoľvek  dennej časti domu Vám poskytne pocit radosti aj pokoja z ich bezpečia, čo môže byť pre Vás prínosom aj v rýchlejšom dokončení svojich pracovných či rodinných povinnosti a rýchlemu sa zapojeniu do spoločných hier či šarvátok na dvore. Obľúbené miesto si tu určite nájdu aj vaši štvornohí miláčikovia, na ktorých tu čaká samostatná časť uzavretého pozemku s prístreškom (vedľa garáže a pod domom) a zároveň dostatočný výbeh. Zmenením či zrušením tohto miesta môžete zas naopak získať  otvorenú plochu pre svojich dvoj- či štvor-kolesových tátošov priamo na dvore, čo má význam pre Vás v prípade že ich nechcete nabíjať či parkovať v garáži resp. na prístupovej ceste pred domom.


IDEÁLNE MIESTO PRE VAŠE HOBBY...


        Neoceniteľnou prednosťou tohto sídla je aj samostatná podpivničená a štýlovo presklená prístavba v hornej časti záhrady, ktorá môže slúžiť ako pracovňa (aktuálne ateliér), ubytovacia časť pre hostí, vinárnička,  letná záhrada s posedením,  miestom pre vaše hobby,  prípadne záhradný bar pre verejnosť vďaka jeho polohe na hranici pozemku a blízkosti vysoko navštevovanej kultúrnej pamiatky – kalvárií.    


DOVOLENKA VO VLASTNEJ ZÁHRADE...


      Záhrada Vás v každom ročnom období svojim pôvabom. Na 1350m2 pozemku nájdete dostatok miesta pre odpočinok v obklopení vzácnych  i ovocných drevín, krov, rastlín a pestrofarebných kvetov. V dolnej časti je umiestnený záhon pre dopestovanie vlastnej zeleniny , korenín a byliniek. 


Súčasťou domu je aj prístavba pre aktívny i pasívny relax s rebrinami a náčiním na cvičenie, triskovým sprchovým kútom s výrobňou pary, jakuzzou,  WC, a presklenou odťahovacou stenou dômyselne spojenou s terasou v  záhrade.


Nečudoval by som sa veru, ak by ste 90% svojho voľného času trávili na tomto mieste, prípadne chytali bronz na niektorej z terás v záhrade. Súkromie celého objektu dokonale zabezpečuje murovaný resp. betónový plot zo strán verejného prístupu. 


POĎME SA ZABÝ(/Á)VAŤ...


      Dve veci, ktoré Vás budú zaujímať v novom dome ako prvé:


      - aký komfort Vám poskytne priestor, v ktorom budete tráviť väčšinu, zväčša spoločného času


     - kto si ktorú izbu „uchmatne“ pre svoj osobný priestor a nočný či denný odpočinok.


Samozrejme pozrieme sa aj na ďalšie nemenej podstatné veci , ako sú réžie, skladové priestory , ale tie Vám neutečú, tak pozorne sledujte (zatiaľ) popis.


                PRÍZEMIE:


        Prístup k domu je po dvoch samostatných prístupových dlažbových cestách z obecnej komunikácie, ktoré môžete využívať na parkovanie. Jedna poskytuje prístup do priestrannej garáže druhá k hlavnej bránke pre peší vstup na pozemok. A ak by ešte boli 4 parkovacie miesta málo, je tu ešte možnosť rozšírenia či už cesty prípadne využitím vedľajšieho vydláždeného priestoru pod domom.  Vstup na pozemok  od bráničky  je  dômyselne riešený jeho prestrešením, vstupná veranda s veľkorysou výškou klenbových stropov 350 cm  okamžite dáva poznať kam ste vošli. Steny z prírodného kameňa v kombinácií s drevenou väzbou a drevenými obkladmi stien vyzdvihujú jedinečnosť celej stavby.   Cez verandu a schodiskový priestor v rovnako štýle vstupujeme priamo do otvoreného priestranstva domu. V jeho pravej časti sa nachádza na mieru osadený kuchynský kút s kuchynským pultom, v jeho prednej časti jedálenská časť, priamo pred Vami sa priestor otvára do obývacej časti s krbom a štýlovým presvetleným stropom umelecky dekorovanom dreveným obkladom v jednote s centrálnou komodou z masívu.   Priestor je dostatočne osvetlený aj zadnými francúzskymi oknami, cez ktoré sa dostanete do domáceho presvetleného welness s jakuzzou, sprchovým kútom a výstupom na terasu.  Chodba vľavo Vás dovedie do ďalších dvoch obytných miestnosti v prízemí, veľkej kúpeľne a samostatného WC. Ak nemáte radi poschodia, môžete pre svoje súkromie uprednostniť najbližšiu izbu, prípadne o štyri schodíky vyššiu spáľňu v severnej časti domu so zabudovanými skriňami a balkónom poskytujúcim fantastický výhľad na celé mesto, Veľký Choč, Likavský hrad, Jalovec, Baranec a dokonca Veľkotatranský Kriváň!  Schodiskom pri predsieni sa dostanete do prvého podlažia, prípadne podpivničenej časti domu


                NADZEMNÉ PODLAŽIE:


                ...zapôsobí na vás pokojnou priam chatovou atmosférou.  Na výber sú tri izby a spoločná kúpeľňa s dvomi umývadlami, rohovou vaňou, WC a fantastickým výhľadom vyššie uvedeného popisu.


Izba napravo má južný priestranný balkón (spoločný s vedľajšou izbou) s výhľadom do záhrady a neďaleký les,  stredná izba poskytuje najvyšší priestor a zároveň balkóny na východnú aj južnú stranu, k dispozícií je ešte tretia najútulnejšia izba vhodná aj ako šatník či pracovňa. 


                PODZEMNÉ PODLAŽIE:


                Prístup do podpivničenej časti domu je s centrálneho schodiska ako aj priamo z garáže. Sú tu skladové miestnosti a technická miestnosť s bojlerom a plynovým kotlom pre ústredné vykurovanie a ohrev vody. 


                NÁDVORIE:


                Dom je prístupný z každej strany, okolie tvorí zväčša kvalitná záhradná dlažba prípadne podlahový kameň. To umožňuje prístup tak do domu, ako aj garáže,   k jeho hlavnému i zadnému nádvoriu, ostatným vchodom do domu, oddychovej časti za domom,  posedeniu pri záhradnom krbe a chodníkom do ďalších časti záhrady.


RADŠEJ RAZ ZAŽIŤ, AKO STOKRÁT ČÍTAŤ...         


        Priznám sa, že popisom interiéru možno nedokážem vytvoriť  jeho hodnovernú víziu, no som presvedčený, že už jeho prvá obhliadka Vám dokáže vdýchnuť jeho pravú atmosféru. Atmosféru energie, vyrovnanosti i radosti,  ktorá Vás bude v tomto dome počas celého obdobia jeho užívania sprevádzať. Tento dom je priam predurčený pre úspešných a cieľavedomých ľudí, ktorí vedia tvrdo kráčať za svojimi cieľmi no zároveň si nechajú do svojho života vpúšťať dostatok hojnosti a radosti a vedie sa aj o tieto pocity podeliť so svojou najbližšou rodinou. Dom je pre svoju dispozíciu, malebnosť prostredia a zároveň blízkosť centra vhodný najmä pre rodiny s vyrastajúcimi a vzdelávajúcimi sa deťmi, juniormi, so svojim okruhom záujmov, no užiť si ho určite budú vedieť aj staršie páry s početne rozvetvenou generáciou detí a vnúčat, ktoré sa budú mať kde stretávať a tráviť spoločné chvíle. 


      Je lepšie jeho atmosféru raz zažiť, ako stokrát čítať. Odmeňte sa za svoju prácu tými najkrajšími pocitmi a zážitkami, ktoré Vám a vašim najbližším bezpochyby bývanie v tomto dome prinesie.   Ďakujem za Váš čas strávený čítaním a teším sa na vaše horúce ohlasy  i otázky či už v emailovej schránke alebo priamo telefonicky, kde Vám  rád  predstavím ďalšie informácie aj prednosti tohto prémiového domu   a vzájomne si môžeme dohodnúť aj skorý  termín obhliadky. 


 


 

Prečítať viac
Charakteristika

Stav nehnuteľnosti:
Pôvodný stav

Vlastníctvo:
Osobné

Druh domu:
Rodinná vila

Prechodová izba:
Nie

Plocha pozemku:
1 350 m²

Zastavaná plocha:
250 m²

Vybavenie:
Predzáhradka
Zobraziť viac

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.


Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

Peter Furinda

+421948912266 zobraziť číslo

Cena dohodou

Kontakt na predajcu

Peter Furinda

+421948912266 zobraziť číslo