(Ju9Wwp-SZY6) Aktualizovaný: 11. 08. 2022 1. publikácia: 11. 08. 2022

Rodinný dom, chalupa Ordzovany pri Spišskom hrade

Ordzovany
Ordzovany • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

65 000 € 361 €/m²

Základné informácie

Druh:
Chalupa, rekreačný domček

Typ:
Predaj

Úžitková plocha:
180 m²

Plocha pozemku:
731 m²
Info
Číslo ponuky: 8091 - Ponúkame na predaj VIDIECKY RODINNÝ DOM - CHALUPU nachádzajúcu sa v atraktívnom prírodnom prostredí pri Spišskom hrade v obci Ordzovany (Košice 50 minút autom, Prešov 30 minút, Poprad 30 minút, Spišská Nová Ves 25 minút). Dom je ideálny pre REKREAČNÉ VYŽITIE - TURISTIKA, CYKLOTURISTIKA, ODDYCH, RELAX. Pozemok s celkovou výmerou 731 m2 je situovaný na slnečnom mieste v strede dediny. Dom je možné využiť aj na TRVALÉ BÝVANIE v rodinnom dome ALEBO AJ NA PODNIKATEĽSKÉ ÚČELY.

DOM - CHALUPA je riešený ako jednopodlažný objekt s podkrovím v tvare L, čiastošne podpivničený. Zastavaná plocha domu je 206 m2. Strecha je sedlová, krytina škridľa. Veľký priestor v podkroví možno po rekonštrukcii využiť na zobytnenie. Dom postavený pred približne 100 rokmi je kamennej konštrukcie, v minulosti bol využívaný ako richtársky dom, potraviny alebo pohostinstvo.

Dom má svoju prednä a zadnú časť. Do obidvoch sa vstupuje z veľkej terasy s výmerou cca 40 m2. Pri vstupe do prednej časti domu je predsieň, samostatné WC, komora, veľká presvetlenná kuchyňa s dostatkom miesta pre jedálenský stôl, izba s krbom, veľká spálňa, kúpelňa s vaňou a zabudovanou saunou, chodba s výstupom na terasu. Z terasy vedie vstup aj do vedľajšej zadnej časti domu, ktorá v minulosti bola hospodárskou časťou, neurčenou na bývanie. Nachádza sa tu chodba, veľká miesnosť (bývalé pohostinstvo) so schodiskom na povalu, vstup do pivnice, sklad, WC a kúpeľňa s vaňou. Vykurovanie je riešené ako ústredné, zdrojom tepla je plynový kotol zn. JUNKERS. Ohrev vody je riešený el. bojlerom. Dom je napojený na inžinierske siete: el. energia, vodovod. Odpad je riešený žumpou. Dom má kamerový systém. Za terasou v smere do dvora je spevnená plocha a trávnik.

Za domom sa nachádza obecná spoločenská sála využívaná sporadicky na konanie obecných podujatí, za pozemkom je oplotené obecné ihrisko. Obec Ordzovany má v blízkosti dostatok možností na poznávanie a pešiu turistiku. Je to ideálny štartovací bod pre cykloturistiku všetkými smermi - Spišský hrad, Žehra, archeologická lokalita Dreveník, Spišské Podhradie, Sivá brada, Levočské vrchy či Branisko. V blízkosti je možné realizovať aj zimné športy - neďaleko sa nachádzajú bežecké lyžiarske trate v rámci LEVOČA NORDIC CENTRUM (lnc.sk) - čo je športový areál zameraný na bežecké lyžovanie v krásnom prostredí Levočských vrchov v lokalite Krúžok pri Vyšných Repašoch.
Prečítať viac
Charakteristika

Úžitková plocha:
180 m²

Stav nehnuteľnosti:
Čiastočná rekonštrukcia

Vlastníctvo:
Osobné

Orientácia:
Východná

Počet izieb / miestností:
4

Prechodová izba:
Nie

Počet kúpeľní:
1

Terás:
1

Podpivničenie:
Čiastočné

Vykurovanie:
Ústredné

Plocha pozemku:
731 m²

Zastavaná plocha:
206 m²

Prístupová komunikácia:
Asfaltová

Bezpečnosť:
Kamerový systém

Vybavenie:
Predzáhradka, Pivnica

Voľnočasové aktivity:
Turistika, Cykloturistika
Zobraziť viac

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.


Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

Ing. Martin Karchňák

LAGUNA REALITY, s.r.o

+421907898188 zobraziť číslo

LAGUNA REALITY, s.r.o

Zimná 59 • 05201, Spišská Nová Ves
Celá ponuka spoločnosti

65 000 € 361 €/m²

Kontakt na predajcu

Ing. Martin Karchňák

LAGUNA REALITY, s.r.o

+421907898188 zobraziť číslo