RE0005610-17-000004 Aktualizovaný: 17. 05. 2019 1. publikácia: 17. 11. 2017

Predaj DOMU KULTÚRY v Banskej Bystrici

Námestie slobody
Banská Bystrica • Slovenská republika Ukázať na mape
Ukázať na mape

Cena na vyžiadanie

Poznámka k cene: cena dohodou
Základné informácie

Druh:
Iný prevádzkový objekt

Typ:
Predaj

Celková podlahová plocha:
17712 m²
Info
PRIPRAVOVANÁ OPAKOVANÁ DRAŽBA NEHNUTEĽNOSTÍ

Dom kultúry sa nachádza v obytnej a administratívnej zóne centrálnej časti mesta Banská Bystrica, vedľa Námestia slobody. Lokalita je využívaná ako kultúrno - spoločenská a oddychová zóna mesta.

Objekt je päť podlažný, s jedným podzemným podlažím a štyrmi výškovo rozdielne uskočenými nadzemnými podlažiami, stavba je atypická, má pôdorysný tvar obdĺžnikový rozmerov cca 111,5 m x 44,5 m, v podzemnom podlaží sú obslužné priestory, sklady a bývalé bábkové divadlo, v nadzemných podlažiach sú priestory pre kultúru, prednášky, výuku a administratívu.

Prvé podzemné podlažie dispozične pozostáva zo skladových a technických priestorov, elektrorozvodne, strojovne vzduchotechniky, strojovne výťahu, kotolne, trafo, údržby, dielní, schodísk, chodieb, hygienických priestorov, bábkového divadla so zázemím, velína a pod.

Prvé nadzemné podlažie dispozične pozostáva zo vstupných priestorov, vestibulu estrádnej sály, vstupu z átria, zádverí, schodísk, kuchyne, skladov, podjaviskového priestoru, miestnosti pre orchester, kina s hľadiskom, šatní, vestibulu divadla, telefónnej ústredne, vrátnice, hygieny, kancelárií a jedného bytu.

Druhé nadzemné podlažie dispozične pozostáva z estrádnej sály s javiskom, foyera estrádnej sály, schodiska, reštaurácie a prípravy, divadla s javiskom a hľadiskom, šatní a zázemia, hygieny, veľkej a malej baletnej sály, skladov, učební a hygieny, knižnice, veľkej prednáškovej sály a chodieb.

Tretie nadzemné podlažie dispozične pozostáva z kaviarne so zázemím a hygienou, priestoru estrádnej sály a javiska, balkónu estrádnej sály, fotoateliéru, premietárne, réžie, priestoru hľadiska a javiska divadla, šatní, chodieb, hygieny a technologických priestorov.

Štvrté nadzemné podlažie dispozične pozostáva z ateliéru, nevyužitých priestorov, priestorov divadla (chodby, hygieny, techniky), priestorov estrádne sály (balkóna, lóží, technických miestností a chodieb.

Priestory sa dajú rôznymi spôsobmi navzájom prepájať či uzatvárať. Projektované priestory v minulosti slúžili hlavne ako estrádna sála s rovnou podlahou a balkónom, komorné divadlo, kaviareň a reštaurácia, poslucháreň, kino, bábkové divadlo, kino a ďalšie herne, záujmové krúžky a zariadenia pre deti.

Stavba je z roku 1979, pričom prístavba kina a podchodu je z roku 1988.

Objekt sa nachádza v ochrannom pásme pamiatkovej rezervácie, resp. pamiatkovej zóny.
Prečítať viac
Charakteristika

Stav nehnuteľnosti:
pôvodný stav

Forma vlastníctva:
firemné

Rok výstavby:
1979

Počet nadzemných podlaží:
4

Počet podzemných podlaží:
1

Obstavaný priestor:
83595.48 m³

Príjazd:
asfaltová cesta
Zobraziť viac

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.


Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

JUDr. Vojtech Jágerský

+421 907 318 260
Zobraziť číslo

LawService Recovery, k.s.

Ponuky spoločnosti: 1

Strážska cesta 223 • 96001, Zvolen (SK)

Cena na vyžiadanie

JUDr. Vojtech Jágerský

+421 907 318 260
Zobraziť číslo