15518 (Ju_xE6KH2TN) Aktualizovaný: 19. 05. 2026 1. publikácia: 19. 05. 2026

PREDAJ Kompletne zrekonštruovaný rodinný dom / chalupa na Horehroní (Beňuš – Gašparovo), okr. Brezno

Beňuš • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

195,000 € 1300 €/m²

Základné informácie

Druh:
Rodinný dom

Typ:
Predaj

Úžitková plocha:
150 m²

Plocha pozemku:
750 m²
Info
XEMAR (matej.belocaban@xemar.sk alebo 0907 895 125) ponúka na predaj nádherný, kompletne zrekonštruovaný rodinný dom v malebnom horskom prostredí na prahu Nízkych Tatier, v obci Beňuš (časť Gašparovo, okres Brezno). Dom momentálne slúži ako víkendová chalupa, no je plne prispôsobený na celoročné komfortné bývanie alebo okamžitý prenájom (kapacita až 11 osôb).

Nachádza sa v tichej lokalite len 50 m od rieky Hron, s očarujúcim výhľadom na les.

Základné parametre:Zastavaná plocha: 120 m²

Pozemok: 750 m² (udržiavaný, s ovocnými stromami a kríkmi + vlastná studňa)

Konštrukcia: Plná pálená tehla (žiadna nabíjanica), zateplenie 80 mm polystyrén + nová fasáda (skvelé izolačné vlastnosti – v lete príjemný chládok).

Stav nehnuteľnosti: Kompletná, precízna rekonštrukcia (rok 2020) – dom je pripravený na okamžité nasťahovanie bez akýchkoľvek ďalších investícií!

Dispozícia domu:Vyvýšené prízemie: 2x samostatná spálňa, priestranná obývacia izba s novými krbovými kachľami (vyvložkovaný komín s certifikátom), kompletne vybavená kuchyňa, 2x kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC (v jednej je práčka).

Podkrovie: Plne obytná a vykurovaná manzarda. Ďalší veľký priestor (cca 50 m²) s plne pochôdznou podlahou je pripravený na dobudovanie (vyvedená elektrina a kúrenie, stačí osadiť sadrokartónové priečky).

Suterén: Dom je čiastočne podpivničený (pivnica je v pôvodnom stave).

Rozsah kompletnej rekonštrukcie (r. 2020):Nové prípojky vody, elektriny a odpadu + nová žumpa (5 m³).

Odvlhčovacia drenáž okolo domu.

Nové podlahy vrátane štrkových lôžok, betónových dosiek a keramickej dlažby.

Vodné podlahové kúrenie napojené na nový el. kotol (samostatné termostaty v každej miestnosti) + nový el. bojler na ohrev vody.

Nové omietky, sadrokartónové stropy odizolované 30 cm minerálnou vlnou.

Nové plastové okná a nová plechová strešná krytina.

Vysoko funkčné TV rozvody vo všetkých izbách.

Lokalita a potenciál:Dom bol rekonštruovaný pre vlastné účely s dôrazom na kvalitu. Vďaka polohe je ideálny pre milovníkov prírody a zimných športov – v okruhu do 20 km sa nachádzajú top lyžiarske strediská: Mýto pod Ďumbierom, Tále, Chopok, Čierny Balog, Polomka, ako aj cyklotrasy a turistické chodníky.

Bonus: Po malej investícii do dokončenia podkrovia je nehnuteľnosť ideálna aj na podnikateľské účely (ubytovanie v súkromí / penzión).

Neváhajte a dohodnite si obhliadku ešte dnes. Viac na t. č. 0907 895 125 alebo matej.belocaban@xemar.sk
Prečítať viac
Charakteristika

Úžitková plocha:
150 m²

Stav nehnuteľnosti:
Kompletná rekonštrukcia

Vlastníctvo:
Osobné

Počet nadzemných podlaží:
2

Počet izieb / miestností:
-1

Plocha pozemku:
750 m²

Zastavaná plocha:
120 m²

Zariadenie:
Zariadené kompletne
Zobraziť viac

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.

Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape

Kontakt na predajcu

JUDr. Matej Belo-Caban

XEMAR realitná kancelária s.r.o.

XEMAR realitná spoločnosť s.r.o.

M.Rázusa 1509/22 • 974 01, Banská Bystrica
Celá ponuka spoločnosti

195,000 € 1300 €/m²

Kontakt na predajcu

JUDr. Matej Belo-Caban

XEMAR realitná kancelária s.r.o.