8614 (JudlKXGayGv) Aktualizovaný: 20. 05. 2026 1. publikácia: 20. 05. 2026

LEMONPIE PONÚKA NA PREDAJ 3I RD S VEĽKÝM POZEMKOM NA TRNÁVKE

Krajná
Bratislava-Ružinov • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

580,000 € 5057 €/m²

Základné informácie

Druh:
Rodinný dom

Typ:
Predaj

Úžitková plocha:
114.7 m²

Plocha pozemku:
705 m²
Info
NA PREDAJ RODINNÝ DOM S VEĽKÝM POZEMKOM NA KRAJNEJ ULICI V BRATISLAVE V RUŽINOVE NA TRNÁVKE

Tento dom je pre je ideálny pre dvojicu, ktorá už nechce bývať v paneláku a dochádzať za oddychom na chalupu alebo pre mladú rodinu, ktorá hľadá kombináciu pokojného bývania s vlastnou záhradou a zároveň nechce odísť z mesta. Sadne tým, ktorí ocenia ticho slepej ulice, ale nechcú sa vzdať plnej občianskej vybavenosti Ružinova, MHD a škôl v okolí. Pozemok s rozlohou 705 m² medzi domami v zastavanej časti mesta je niečo, čo sa v Bratislave dnes ponúka len zriedka, a jeho hodnota porastie nezávisle od toho, ako sa kupujúci rozhodne s domom naložiť. Pre tých, ktorí myslia na dlhodobý horizont, je tu navyše rezerva v zobytniteľnom podkroví s potenciálom 5-izbového domu, ktoré dáva rodine priestor rásť. A pre tých, ktorí chcú mať veci pripravené hneď, znamenajú nová strecha, zateplený plášť, zrekonštruovaný interiér, vlastný plynový kotol, krb a hotová ovocná záhrada možnosť nasťahovať sa bez stresu a postupne si nehnuteľnosť dotvárať vlastným tempom.

Odporúčanie maklérky:
705 m² rovinatého pozemku. V Ružinove. Medzi domami, nie za mestom.

Keď som prvýkrát stála na tomto pozemku, prvé, čo mi napadlo, bolo: “Toto som už v Ružinove dávno nevidela”. Sama roky bývam na Trnávke, denne tu prechádzam ulicami a viem, čo dnes mladé rodiny hľadajú a aj to, ako veľmi ťažko sa to zháňa. Pozemok takejto veľkosti, ku ktorému sa dostanete autom za 15 minút z centra a zároveň pred ním zaparkujete v pokojnej slepej ulici, sa objaví na realitnom trhu v tejto lokalite možno raz za rok.

Čo ma na tomto dome osobne očarilo, nebol pôdorys ani počet izieb. Bola to kombinácia, ktorú v meste nedostanete často: rovinatá slnečná záhrada s dospelými ovocnými stromami, susedia, ktorí sa poznajú a robia spolu jarné upratovanie a guláše, a zároveň jednoduchá dostupnosť MHD a obchodov. Dom je starší, ale zrekonštruovaný, s novou strechou, zatepleným plášťom aj krbom. A nad tým všetkým podkrovie, ktoré z neho v budúcnosti spraví 5-izbový dom, keď deti podrastú.

Základné informácie

Lokalita: Krajná ulica, Bratislava – Trnávka (Ružinov), tichá slepá ulica

Pozemok: 705 m², rovinatý, slnečný po celý deň

Úžitková plocha domu: 69,7 m² (prízemie) + potenciál cca 45 m² (podkrovie na zobytnenie)

Pivnica: cca 8 m²

Dispozícia: 3-izbový dom – obývačka 16,63 m², kuchyňa 10,86 m², spálňa 13,52 m², pracovňa 7,82 m², kúpeľňa 3,81 m² (sprchový kút, okno), samostatné WC, chodba 10,43 m². Po zobytnení podkrovia: 5-izbový dom (+2 izby a kúpeľňa s WC + úložný priestor), všetky izby sú nepriechodné

Parkovanie: 1 kryté státie pod prístreškom za el. bránou + možnosť dobudovať ďalšie 2 miesta pred domom

Technológie: plynový kotol Buderus (cca 10 r., pravidelný servis), radiátorové kúrenie, podlahové kúrenie v kúpeľni, krb s prieduchmi na dokurovanie

Použité materiály: tehla, zateplenie 10 cm polystyrén, plastové okná, bezpečnostné dvere Sherlock, laminát + dlažba

Záhrada: dospelé ovocné stromy – majestátny orech, jabloň, 2× višňa, slivka, hruška, skorá čerešňa, mladá moruša, ríbezle, maliny, 20 koreňov sladkého červeného viniča

Inžinierske siete: elektrina, plyn, voda (mestský vodovod aj vlastná studňa na úžitkovú vodu), žumpa. Verejná kanalizácia je vedená priamo oproti domu na ulici – stačí sa napojiť.

Internet: dostupné pripojenie cez UPC

Orientácia: obývačka a kuchyňa sever (v lete sa neprehrievajú), spálňa a pracovňa západ

Stavba: pôvodne tehlová z roku 1964, kompletná rekonštrukcia 2011 – 2012, nová strecha 2024

Zariadenie: kuchyňa so vstavanými spotrebičmi (rúra, mikrovlnka, digestor, umývačka, varná doska, chladnička), vstavané skrine;

Pozemok – dôvod, prečo si tento dom všimnúť

705 m² rovinatého pozemku v zastavanom Ružinove – rarita, ktorú v BA dnes nájdete len ťažko

Medzi rodinnými domami, nie na okraji mesta – plná občianska vybavenosť po ruke

Slnečný po celý deň – ideálne pre záhradkárčenie, oddych aj deti

Slepá ulica – minimum ruchu, vlastná malá komunita

Priestor na bazén, altánok aj rozdelenie záhrady na okrasnú a úžitkovú časť

Dospelé ovocné stromy – časť práce je hotová, ďalší rozvoj záhrady je už na vašej fantázii

Vlastná studňa – výhoda navyše pri polievaní a údržbe záhrady

Dispozícia prízemia

Po vstupe do domu vás víta priestranná vstupná chodba (10,43 m²) s vlastným bočným oknom, ktorá slúži ako predsieň aj ako spojovací priestor do dennej zóny, spálne a hygienickej časti. Srdcom domu je obývacia izba (16,63 m²) s krbom, ktorý cez prieduchy dokuruje aj ďalšie miestnosti a v zime tvorí príjemnú atmosféru. Na ňu nadväzuje svetlá, prakticky riešená kuchyňa s jedálňou (10,86 m²) – svetlá linka so vstavanými spotrebičmi (rúra, mikrovlnka, digestor, umývačka, varná doska, chladnička), miesto na rodinný jedálenský stôl a okno smerujúce na prednú záhradu a ulicu, takže pri varení máte prirodzený prehľad o tom, čo sa deje pred domom.

Hlavná spálňa (13,52 m²) je tichá miestnosť orientovaná do bočnej časti záhrady, dostatočne veľká na manželskú posteľ, nočné stolíky aj vstavanú skriňu. Pracovňa (7,82 m²) je samostatná menšia izba, ktorá funguje ako home office, detská izba, hosťovská alebo malá druhá spálňa, podľa toho čo práve potrebujete. Hygienickú časť tvorí zrekonštruovaná kúpeľňa so sprchovým kútom (3,81 m²) s vlastným oknom a kombináciou podlahového kúrenia a radiátora, a samostatné WC (1,99 m²), ktoré pri rannej špičke v rodine ocení každý. Zaujímavým prvkom interiéru je drevené točité schodisko vedúce do podkrovia s rozlohou cca 45 m², pripraveného na zobytnenie a budúce rozšírenie domu na 5-izbový.

Interiér – pripravený na bývanie aj rast rodiny

Aj ihneď obývateľný – môžete sa nasťahovať bez zdržania

Kompletná rekonštrukcia 2011 – 2012 vrátane zmeny dispozície (prepojená kuchyňa s obývačkou)

Krb pre atmosféru aj ako funkčný prvok, možnosť dokurovania cez prieduchy

Nová strecha 2024 – veľká investícia, ktorú nemusíte riešiť

Plynový kotol Buderus – pravidelne servisovaný

V lete sa dom neprehrieva vďaka severnej orientácii dennej zóny – klíma nebola potrebná

Potenciál podkrovia (cca 45 m²) – po dostavbe vznikne 5-izbový dom s dvoma detskými izbami, kúpeľňou, WC a malým šatníkom

Rozmery miestností:

Vstupná chodba………………………………………………10,43 m2

Obývacia izba s kuchyňou …………………..………………27,49 m2

Spálňa……………………..……..……………………..…….13,52 m2

Pracovňa/detská izba………………………………………..7,82 m2

Kúpeľňa…….………………..……..…………………..…..….3,81 m2

WC….……………………..……..……………………..……. 1,99 m2

Schodisko………………………………………………….…..4,64m2

Podkrovie…………………………………………………….cca 45m2

Mesačné režijné náklady

Plyn: cca 80 €

Elektrina: cca 40 €

Voda: cca 20 €

OLO: cca 100 € / rok (≈ 8 €/mes.)

Spolu: cca 148 €/mesiac

Lokalita – Bratislav II - Ružinov, Trnávka

Slepá ulica Krajná – ticho a bezpečie, deti von bez stresu

Komunita bytového domu Solidus oproti – mladé rodiny, spoločné akcie (jarné upratovanie ulice, susedské guláše)

Pešo do Palace Zlaté Piesky

Pár minút autom na obchvat (D1, D4), k Avionu a IKEA

Zastávky MHD v pešej dostupnosti

Krajná je krátka, tichá slepá ulica v zabývanej časti Trnávky, bez prejazdovej dopravy. Oproti cez cestu stojí bytový komplex Solidus s prevažne mladými rodinami, čo bezprostrednému okoliu dáva živú susedskú komunitu: jarné upratovanie ulice, susedské guláše, deti vonku každé poobedie. Pre rodiny je dôležité, že základná škola ZŠ Vrútocká 58 je pár minút autom alebo cca 15 minút pešo a v okolí sú aj materské školy MŠ Piesočná 2 (s elokovanými pracoviskami na Rádiovej a Banšelovej) a MŠ Vietnamská. Bežný život je vyriešený doslova v dochádzkovej vzdialenosti: Shopping Palace Zlaté Piesky prejdete pešo za cca 15 minút alebo autom za pár minút, k Avionu a IKEA ste autom za 5 – 7 minút a na obchvat D1 / D4 ste za 5 minút. Centrum Bratislavy autom do 10 – 15 minút mimo špičky.

V dochádzkovej vzdialenosti je aj viac, ako sa od mestskej časti bežne čaká, najmä ak má rodina rada pohyb a vodu. Areál Zlaté Piesky je pár minút autom alebo na bicykli: pláž a kúpalisko v lete, Vodácky klub Zlaté piesky s kanoistikou a kajakom pre deti. Neďaleko je aj lezecká stena K2 či detské centrum Jump Aréna, keď sa deti potrebujú poriadne vyšantiť. K tomu má v najbližších rokoch na južnom brehu jazera vyrásť veľký mestský športový kampus– sedem futbalových ihrísk vrátane mládežníckej akadémie ŠK Slovan Bratislava, atletický štadión medzinárodných parametrov (400 m oval, 8 dráh, technické disciplíny) a mestská multifunkčná aréna. Pre rodinu s deťmi to znamená, že tréningy, krúžky aj víkendový pohyb máte doslova „za rohom“, bez nutnosti voziť deti cez celé mesto.

Z hľadiska MHD je v pohodlnej pešej vzdialenosti (cca 5 – 7 minút) zastávka Bojnická, ktorou prechádza linka 96 spájajúca Trnávku (konečná Avion Shopping Park) s Petržalkou (Romanova) – s prestupom v centre máte odtiaľto pohodlne dostupné Trnavské mýto, Šafárikovo námestie aj Hlavnú stanicu. Pre rodinu to znamená, že máte v meste pokoj, súkromie a vlastnú záhradu – ale bez toho, aby ste boli odkázaní len na auto.

Nehnuteľnosť bola nafotená home staging oddelením našej realitnej kancelárie a fotografie i text inzerátu sú majetkom spoločnosti Lemonpie.

V prípade väčšieho počtu záujemcov si majiteľ vyhradzuje právo uprednostniť najvýhodnejšiu ponuku.

CENA vrátane provízie a realitného servisu

580 000,- €

Volajte Vašu realitnú špecialistku:

Ing. Mária Halászová na 0905 838 910

alebo

Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500

Prečítať viac
Charakteristika

Úžitková plocha:
114.7 m²

Stav nehnuteľnosti:
Kompletná rekonštrukcia

Vlastníctvo:
Osobné

Energie:
148 €

Rok poslednej rekonštrukcie:
2024

Typ konštrukcie:
Tehlová

Počet nadzemných podlaží:
1

Počet podzemných podlaži:
1

Počet izieb / miestností:
3

Počet pivníc:
1

Plocha pozemku:
705 m²

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.

Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape

Kontakt na predajcu

Ing. Mária Halászová Reality

Realitné kancelárie, s. r. o.

Realitné kancelárie

Pribinova 4 • 811 09, Bratislava
Celá ponuka spoločnosti

580,000 € 5057 €/m²

Kontakt na predajcu

Ing. Mária Halászová Reality

Realitné kancelárie, s. r. o.