(Ju9clcQ8qh2) Aktualizovaný: 01. 12. 2023 1. publikácia: 27. 11. 2023

Na predaj historická budova v centre mesta Nitra s vlastným parkovaním Farská ulica.

Nitra • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

550 000 € 2331 €/m²

Základné informácie

Druh:
Administratívny objekt

Typ:
Predaj

Úžitková plocha:
236 m²
Info
TUreality Vám ponúka na predaj historickú budovu vo veľmi dobrom stave v centre mesta Nitra na Farskej ulici užívanú od roku 1912 vedenú na liste vlastníctva ako rodinný dom.

Zastavaná plocha je 236 m2 a k budove ešte prislúcha vlastné parkovisko s celkovou plochou 238 m2 s možnosťou parkovania cca 7 - 8 osobných vozidiel. Parkovisko má vlastný vstup s posuvnou bránou od Ďurkovej ulice.

Samotný objekt pozostáva z podzemného podlažia v ktorom sa nachádzajú klenbové pivničné priestory, ktorých základy sú vyhotovené zo zmiešaných stavebných materiálov (kameň, tehla). Táto časť prešla poslednou rekonštrukciou v roku 2015 kde celý pivničný priestor bol oddrenážovaný a bolo zabránené vzlínajúcej spodnej vode a vlhkosti. Tak tiež v rámci tejto rekonštrukcie bolo oddrenážované celé parkovisko a bola položená nová zámková dlažba s odvodňovacím systémom.

Nadzemné využiteľné podlažia sú dve plus podkrovný priestor s podlahovou plochou cca 100 m2, ktorý je možné do budúcna využiť na zobytnenie. Na 1.N.P. sa nachádza fungujúca prevádzka, ktorá v prípade obojstrannej dohody s terajšími majiteľmi by rada ostala v priestoroch ako nájomca. Samozrejme v prípade ak máte iné úmysly s nehnuteľnosťou, aj tieto priestory budú uvoľnené.
Veľkou výhodou je, že do tejto prevádzky je samostatný vstup a pri využití priestorov na ďalšom podlaží tu máme druhý samostatný vstup do budovy a po schodisku sa dostaneme na otvorenú pavlač 2.N.P. z ktorej sú dva vstupy do samotných priestorov ktoré si dispozične viete upraviť podľa vlastných predstáv.

Samotný objekt disponuje viacerými toaletami, kuchynkou na oboch podlažiach a každé podlažie je vykurované samostatným plynovým kotlom zabezpečujúcim aj ohrev TÚV. Tepelnú pohodu v zimných mesiacoch zabezpečujú ploché radiátory umiestnené na stenách.

Celá budova je vyhotovená z pálenej tehly, stropy sú drevené trámové s rovným podhľadom a je na nich zavesený kazetový systém SDK. Okná a dvere sú vyhotovené z drevených eurohranolov s dvojitým izolačným zasklením. Krov je sedlový konštrukcia (hrady, krokvy) pôvodné v rámci rekonštrukcie bolo menené latovanie a bola položená nová škridlová krytina Tondach (bobrovka). Samozrejmosťou je, že objekt je zabezpečený aj bleskozvodom, alarmom, klimatizáciou a internet je riešený technológiou šírenou vzduchom.

Komplexnou rekonštrukciou objekt prešiel v 90 rokoch a je napojený na všetky inžinierske siete voda, elektrika, plyn, kanalizácia. Nachádza sa v pamiatkovej zóne mesta. Do budúcna má dom pre nového majiteľa viacúčelové využitie či už na bývanie, podnikanie, prenajímanie. Určite je táto ponuka pre Vás veľmi dobrou investíciou.

Celková cena za objekt spolu s priľahlým parkoviskom je 550 000 eur vrátane provízie.

Energetický certifikát nebol predložený.

mail: sklenar@tureality.sk
Radi Vám pomôžeme aj s vybavením najvýhodnejšieho HÚ.
Prečítať viac
Charakteristika

Úžitková plocha:
236 m²

Stav nehnuteľnosti:
Kompletná rekonštrukcia

Vlastníctvo:
Iné

Rok výstavby:
1980

Počet nadzemných podlaží:
1

Elektrina:
Nedostupné

Odpadové vody:
Nedostupné

Plyn:
Nedostupné

Voda:
Nedostupné
Zobraziť viac

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.


Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

Ing. Martin Sklenár

Nitra

+4214132...+421413217800 zobraziť číslo

TUreality s.r.o.

Čermánské námestie 23 • 949 01, 500011 (Slovensko)
Celá ponuka spoločnosti

550 000 € 2331 €/m²

Kontakt na predajcu

Ing. Martin Sklenár

Nitra

+4214132...+421413217800 zobraziť číslo