Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Fórum

  [Search] Vyhľadávanie   [Recent Topics] Nedávne témy   [Hottest Topics] Najhorúcejšie témy  
Akropolis realfin s.r.o.
Fórum zoznam » Realitné kancelárie
Autor Správa
Andrea Holla


Zapojených: 03/06/2014 17:03:52
Správ: 1
Offline

Absolutne neodporucam realitnu agenturu Akropolis Realfin s.r.o z Nitry a realitnu maklerku Andreu Krištofovú. V marci mi prenajala byt, v dezolatnom stave, v 4 izbovom byte funguju 3 elektricke zasuvky, atd. O tom nechcem. Zmluvu mam na 1 rok, je 3 juna volal mi akoze spravca bytu... s ktorym nemam zmluvu, mam zmluvu s majitelkou bytu, ta mi telefon neberie, ze ma novych zaujemcov o podnajom a pride na obhliadku. Pani Kristofova sa mi vyhyba, neberie telefon, ak volam z ineho cisla, predstavim sa, hned zlozi. Majitelovi realitky je tiez problem sa dovolat, volam cely den, nikto nedviha. Som zvedava kto vyriesi tuto situaciu.
Štefan Nemlaha


Zapojených: 10/11/2011 10:07:20
Správ: 7
Offline

Za Vašu situáciu nie je zodpovedná realitná kancelária, tá Vám nehnuteľnosť len sprostredkovala (neprenajala) a tým sa jej úloha skončila. Byt ste si vybrali Vy, jeho stav ste predpodkladám poznali z obhliadky, zmluvu ste podpísali s majiteľkou (nie s realitnou kanceláriou). "Správca" bytu Vás o obhliadku nemôže žiadať, len majiteľka (pokiaľ od nej správca nemá splnomocnenie). Z bytu Vás majiteľka nemôže deložovať skôr ako tri mesiace po jej písomnej výpovedi (občiansky zákonník).

Táto správa bola zmenená 6 krát. Posledná zmena bola 06/06/2014 15:49:17

Simonna lenkova


Zapojených: 30/11/2014 16:32:51
Správ: 2
Offline

Ja mám takisto zlé skúsenosti s touto agentúrou a s pani Kristofovou. Kúpili sme cez nich dom zo všetkým co ktomu patrí a po mesiaci nám polovicu stoho ešte zobral predošlý majiteľ čo agentúra zobrala ako samozrejmosť. Je tam zlá elektrika, nefunguje kúrenie. Proste tam nič nieje. A keď sa chceme snimi dohodnúť na stretnutí tak sa nám úplne vyhibajú.
Štefan Nemlaha


Zapojených: 10/11/2011 10:07:20
Správ: 7
Offline

Realitná agentúra nie je zmluvnou stranou pri predaji, môže ňou byť len v zmluve o sprostredkovaní. Vašim protipólom v zmluve o prevode vlastníctva je pôvodný vlastník, s ktorým ste sa mali zmluvne dohodnúť na tom, čo v dome nechá a čo si zoberie. Ak ste tak neurobili, je to Vaša chyba. Predpokladám tiež, že ste boli na obhliadke a so stavom domu ste sa oboznámili. Ak ste si podrobne nepreverili napr. funkčnosť elektriny alebo kúrenia, je neskoro nariekať, mali ste si pred podpisom zmluvy priviesť odborníka, ktorý by stav preveril. Ľudia však všeobecne na takýchto veciach šetria a potom sa čudujú. Ak v zmluve o prevode vlastníctva pôvodný vlastník deklaroval, že elektrina a kúrenie sú v poriadku, môžete od neho žiadať jej sfunkčnenie príp. odškodnenie. Viniť realitnú kanceláriu je však v tomto prípade nemiestne, tá je sprostredkovateľom, ktorý zabezpečuje vzájomný kontakt, prípravu zmlúv, vklad na katastri a pod. (závisí od rozsahu služieb, ktoré vopred prezentuje). Za konečný obsah zmluvy je však zodpovedný ten, kto je podpísaný na jej konci.
Simonna lenkova


Zapojených: 30/11/2014 16:32:51
Správ: 2
Offline

Ja to samozrejme chápem. Ale na obhliadke bola snami len realitacka bez majiteľa. Dokonca doniesla vlastného odborníka ktorý nám povedal že je elektrika aj kúrenie v poriadku. Samozrejme bol to trošku starší dom a treba rátať s menšími opravami ale nie s takýmito. My sme sa v tom veľmi nevyznali takže sme im verili! Ale ide o to ako sa pani realitačka zachovala. Keď sme ju hneď na začiatku kontaktovali že nám nefunguje kúrenie, dokonca nám odpadávala omietka zo steny tak nám naslubovala že to vyrieši a potom sme sa jej mesiac nevedeli ozvať. Doteraz sa nám vyhýba a každý deň len sľubuje že príde a to tam už bývame pol roka.a minimálne uz traja ludia sa stazovali presne na toto takže to nebude len naša chyba. Realitná kancelária by si mala dávať pozor na to ako podvádza ľudí všetkých tým istým spôsobom skôr či neskôr sa na to príde. Takže to je asi z mojej strany všetko.
Štefan Nemlaha


Zapojených: 10/11/2011 10:07:20
Správ: 7
Offline

Ak by som kupoval rodinný dom, určite by som na obhliadku prišiel min. 2-krát a s vlastnými odborníkmi, ktorých poznám alebo mi ich niekto odporučil. A samozrejme by som chcel, aby bol prítomný aj majiteľ alebo aby mi neskôr písomne potvrdil stav nehnuteľnosti a jej funkčnosť. Chápem, že ste verili maklérke a jej odborníkovi a ak sa v tom skutočne vyznal, tak by nemal zavádzať. No na druhej strane platí: "Dôveruj ale preveruj". Čudujem sa maklérke, že Vám sľúbila odstránenie závad, na to by tu mal byť pôvodný vlastník, ona za stav vecí nezodpovedá. Realitná kancelária podľa môjho názoru nepodvádzala, len maklérka nepoznala dokonale stav domu. Opakujem však, za stav je zodpovedný pôvodný vlastník a ak v zmluve tvrdil o dobrom stave domu, dnes by mal niesť plnú zodpovednosť.

Táto správa bola zmenená 1 krát. Posledná zmena bola 03/12/2014 15:04:56

 
Fórum zoznam » Realitné kancelárie
ísť na:   
Powered by JForum 2.1.9 © JForum Team

Magazín Reality

 

Darovanie nehnuteľnosti s vecným bremenom dožitia

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát