RE0005750-20-000316 (AR-25273)

Exkluzívne iba u nás Penzión u Cipára

ZAKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh:
Hotel, penzión

Typ:
Predaj

Výmera pozemku celkom
1056 m²
Ulica:

Mesto:
Žilina, Slovenská republika

Aktualizovaný: 22. 05. 2020 1. publikácia: 22. 05. 2020
Ponúkame na predaj objekt U Cipára. Je kombináciou hostinca s turistickou ubytovňou a malými potravinami, na rozhraní okresov Bytča a Čadca – v sedle Semeteš. Prevádzka sa nachádza na hlavnej ceste medzi Veľkým Rovným a Turzovkou, no najmä na frekventovanej turistickej trase Javornícky chodník a v strede bežkárskej Beskydsko-javorníckej magistrály.
Hostinec bol aj je, dlhé roky vychýreným miestom. Pred niekoľkými rokmi bol rozšírený o možnosť ubytovania, po rekonštrukcii funguje nepretržite 13 rokov. Má dobré meno a klientelu nielen medzi turistami, cyklistami a bežkármi. Pretože má vnútorné aj vonkajšie priestory vhodné i na rodinné oslavy či spoločenské posedenia a plne vybavenú kuchyňu, vyhľadávajú ju tiež pracovné kolektívy či rodiny. Má jedinečnú old time atmosféru, ľahký prístup pešo (je na turistickej, cyklistickej i bežkárskej trati), no zároveň i autom, pretože je na hlavnej cestnej komunikácii.
Bol zrekonštruovaný, má ústredné kúrenie na pevné palivo - samopodávací automatický kotol, ale aj výkonné krbové kachle v hostinci. Na prízemí sú malé potraviny. Vo vedľajšom vchode je štýlový hostinec s výčapným pultom, krbovými kachľami a posedením pre 20 ľudí. Súčasťou je i salónik pre ďalších 20 ľudí, ktorý môžu využívať ako spoločenskú miestnosť aj ubytovaní hostia alebo príležitostná uzavretá spoločnosť. Vedľa salónika je plne vybavená kuchyňa, ktorá je k dispozícii ubytovaným. Má el. sporák, chladničku, umývačku riadu, mikrovlnku, riad na varenie, stolovanie či grilovanie. Na poschodí je 5 dvojlôžkových izieb (v prípade potreby je ešte možné rozložiť v každej izbe 2 prístelky, teda kapacita je 20 osôb). Toalety, sprchy a kúpeľne sú rozdelené na dámske a pánske. Hostinec má aj vonkajšiu terasu pre hostí, rovnako však samostatnú terasu a veľké trávnaté ihrisko s futbalovými bránami, má aj ubytovacia časť. Pre ubytovaných je k dispozícii ohradené a uzamykateľné parkovisko, pred budovou je však dosť parkovacích miest aj pre príležitostných zákazníkov. V blízkej budúcnosti je plánovaná rekonštrukcia celej hlavnej cesty. Objekt je podpivničený pôvodnou klenbovou kamennou pivnicou s kamennými schodmi, po úpravách vhodnou, napríklad, pre komorné posedenie pri víne. Obytné priestory je v prípade potreby možné rozšíriť aj v podkroví. Súčasťou prízemia je i priestranná garáž, do ktorej je možné zaparkovať i nákladné auto.
Keďže zo strany turistov zaznamenávame stále väčší záujem o stravovanie, novému majiteľovi sa núka i možnosť rozšíriť prevádzku o reštauračné služby.
Samozrejme, že budovu i pozemok okolo je, na základe rozhodnutia nového majiteľa, možné využívať aj inak.
Okolie prevádzky U Cipára je turistickou oblasťou, okolitý vysocký chotár je kolískou drotárstva , Semeteš bol súčasťou Drotárie – cesty, po ktorej v minulosti odchádzali do sveta, často až za more, kysuckí drotári. Je tiež súčasťou 50 km dlhého Javorníckeho chodníka, ktorý je výnimočný v rámci celej Európy. Na 15 zastávkach môžu turisti prostredníctvom artefaktov z kameňa, dreva, kovu a skla spoznať tvorbu významných umelcov z Kysúc či Považia. Jedným z nich je tiež legenda slovenského kultúrneho a výtvarného života – Miroslav Cipár, ktorý sa na Semeteši dokonca narodil a rád sa sem vracia. Aj miestny hostinec U Cipára nesie meno po jeho predkoch, ktorí tu roky gazdovali a prevádzkovali ho. Z obce Vysoká nad Kysucou pochádzajú i predkovia posledného kozmonauta na Mesiaci - Eugena Čerňana, ktorý má v obci svoje múzeum. Okrem bežkárskych tratí je priam na skok aj na zjazdovku v Bílej či do moravských hotelov s welnessom. To všetko sú dôvody, prečo tu počas roka turistický ruch neutícha.

Bližšie informácie poskytneme na mriso@astonreal.sk alebo 0911488199.
Prečítať viac

Charakteristika

Stav nehnuteľnosti: pôvodný stav
Forma vlastníctva: firemné
Zobraziť viac

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

Jakub Mrišo - Považská Bystrica

Jakub Mrišo - Považská Bystrica

+421 911 488 199 Zobraziť číslo

AstonReal s.r.o.

AstonReal s.r.o.

člen NARKS

Ponuky spoločnosti: 960

Horná 32
97401, Banská Bystrica (SK)

Cena na vyžiadanie

Jakub Mrišo - Považská Bystrica

Jakub Mrišo - Považská Bystrica

AstonReal s.r.o.

+421 911 488 199 Zobraziť číslo

Ďalšie ponuky inzerenta