Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Články pre verejnosť

Zoradiť podľa
Hľadať text:

Zadlženosť slovenských domácností stúpa výrazne nad priemer v regióne

Napriek pozitívnym hospodárskym štatistikám nemá takmer polovica Slovákov pri aktuálnych cenách dosť financií na zabezpečenie vlastného bývania. Zároveň u nás objem úverov domácností stúpa výraznejšie, ako je priemer v regióne.
Dátum vloženia15.10.2018 Aktualizované15.10.2018

Novela katastrálneho zákona prináša v októbri dôležité zmeny

Od 1. októbra nadobúda účinnosť niekoľko zmien katastrálneho zákona, o ktorých by mali vlastníci nehnuteľností vedieť. Novela zákona č.212/2018 Z.z. prináša skrátenie niektorých lehôt v katastrálnom konaní, evidovanie cien nehnuteľností či elektronická služba sledovania zmien v katastri. Informoval o tom Úrad geodézie, kartografie a katastra SR.
Dátum vloženia12.10.2018 Aktualizované12.10.2018

Ako vybrať kuchynskú linku?

Kuchyňa by mala vytvoriť ideálne podmienky na prípravu jedál a samozrejme aj ich konzumáciu. Preto by mal kuchynský nábytok spĺňať dve podmienky - mal by byť estetický a zároveň funkčný. Pravdepodobne najjednoduchším a najpopulárnejším riešením je kúpa kompletnej kuchynskej linky.
Dátum vloženia11.10.2018 Aktualizované11.10.2018

Londýn je najväčším technologickým centrom v EMEA, potenciál rásť má aj Bratislava

Hlavné mesto Veľkej Británie bolo vyhodnotené ako najväčšie centrum, klaster výskumno-technologických prevádzok v regióne EMEA, čo je označenie pre oblasť Európy, Stredného východu a Afriky. Tvrdí to najnovšia štúdia realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.
Dátum vloženia10.10.2018 Aktualizované10.10.2018

Aká bude Bratislava? Urbansummit hľadal odpovede

Mestský festival Urbansummit, ktorý sa konal od 27. do 29. septembra, vytvoril priestor na nezávislú verejnú odbornú diskusiu o rozvoji nášho hlavného mesta.
Dátum vloženia9.10.2018 Aktualizované9.10.2018

8 vecí, ktoré by ste mali stihnúť do vykurovacej sezóny

Chladné dni môžu prísť čo nevidieť a s nimi aj problémy s tepelnou pohodou v domácnosti. Ako sa im vyhnúť? Týchto 8 opatrení by ste mali stihnúť do prvých mrazov.
Dátum vloženia8.10.2018 Aktualizované8.10.2018

Ako vybrať správnu sedačku?

Umiestnenie rohovej sedačky v byte je zaujímavým riešením, ktoré umožňuje maximálne využitie priestoru. Stále viac ľudí si to uvedomuje, a preto popularita rohových sedačiek rastie. Moderné sedačky sa dajú rozkladať, takže vytvárajú miesto nielen pre relax, ale aj pre spanie. Sedačka tak dobre poslúži ako náhradné lôžko pre hostí alebo v prípade, že obývačka funguje aj ako spálňa.
Dátum vloženia5.10.2018 Aktualizované5.10.2018

Seriál rozhovorov - Košičania preferujú novostavby alebo kompletne zrekonštruované byty

S širším výberom na košickom realitnom trhu rastú nároky klientov, ale aj ich rozhľad. Napriek tomu sa realitní makléri stále stretávajú so zásadnými chybami, ktoré sa opakujú. Ako im predísť, sme sa opýtali odborníkov Pavla Mačičáka, majiteľa RE/MAX Aston, Emílie Reich, AA REALITY Košice, Jozefa Tomča, konateľa CASSOVIA REALITAS a Petra Gondoľa, riaditeľa realitnej spoločnosti ASOMIS.
Dátum vloženia4.10.2018 Aktualizované4.10.2018

Seriál rozhovorov - V Košiciach sú v kurze hlavne byty napriek vysokým cenám

Realitný trh v druhom najväčšom slovenskom meste žije intenzívnym životom. Ako v Košiciach pocítili obmedzenia Národnej banky Slovenska (NBS) a aké reality sa tešia najväčšiemu záujmu Košičanov, nám povedali odborníci s dlhoročnou praxou Ing. Jozef Tomčo, konateľ CASSOVIA REALITAS, Ing. Pavol Mačičák, majiteľ RE/MAX Aston, Peter Gondoľ, riaditeľ realitnej spoločnosti ADOMIS a Emília Reich, AA REALITY Košice.
Dátum vloženia3.10.2018 Aktualizované3.10.2018

NR SR schválila novelizáciu zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov

Návrh novely zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ktorý schválila Národná rada SR, by mal najmä zjednodušiť a sprehľadniť právnu úpravu rozhodovania vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Zmeny v zákone nadobudnú účinnosť 1. novembra 2018.
Dátum vloženia1.10.2018 Aktualizované1.10.2018

Magazín Reality

8 vecí, ktoré by ste mali stihnúť do vykurovacej sezóny

8 vecí, ktoré by ste mali stihnúť do vykurovacej sezóny

Rozhovory s realitnými kanceláriami z Košíc

Aký je realitný trh v
Košiciach?

  • Zobraziť publikovaný inzerát