Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Články pre verejnosť

Zoradiť podľa
Hľadať text:

Seriál rozhovorov: Ceny novostavieb sú pre mnohých Zvolenčanov príliš vysoké

Vysoké ceny bytov v novostavbách vyhnali nahor vo Zvolene aj hodnotu starších bytov. Ako na to reagujú klienti realitných kancelárií, nám povedali odborníci Marta Severínyová, konateľka SEVOReal, Michal Zdycha, konateľ RK Krásne bývanie, Róbert Hiriak, realitný maklér ABC realitná a Ružena Babicová, realitný maklér AKM Kapital.
Dátum vloženia22.1.2019 Aktualizované22.1.2019

Seriál rozhovorov: Vo Zvolene prestavujú bývalé internáty na byty

Na zvolenskom realitnom trhu je už takmer dva roky veľký dopyt po novom bývaní, na prelome rokov sa však dostal do situácie, keď sú nehnuteľnosti v príťažlivých lokalitách za dostupné ceny vypredané.
Dátum vloženia21.1.2019 Aktualizované21.1.2019

Záver roka 2018 vystrelil cenovky bytov ešte vyššie Aký bude rok 2019 na realitnom trhu?

Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bytov. V 1. polroku rástli ceny bývania najmä mimo hlavného mesta. Tretí štvrťrok priniesol jemnú stagnáciu cien, ale dlho očakávané zmiernenie neprišlo ani v závere roku 2018. Cenovky rástli naďalej, aj keď miernejším tempom. Pre realitný trh to bol úspešný a turbulentný rok plný zmien. Nehnuteľnosti mizli z ponuky závratnou rýchlosťou, predávali sa nielen novostavby, ale aj staršie byty a realitný trh sa vyznačoval v tomto období extrémne nízkou ponukou bytov na predaj.
Dátum vloženia18.1.2019 Aktualizované18.1.2019

Praktické rady pre malú kuchyňu

Malá kuchyňa je veľkou výzvou. Prinášame vám praktické rady, ktoré aj s malou kuchyňou urobia zázraky. Môže sa zdať, že zariadiť malú kuchyňu je jednoduchá úloha, skutočnosť je však iná. Veľkosť kuchyne je nemenná, ale vy z nej za každú cenu chcete vyťažiť maximum. S našimi radami aj s malou kuchyňou urobíte zázraky.
Dátum vloženia15.1.2019 Aktualizované15.1.2019

Pri pokračujúcom trende úverov na bývanie sa môže zadlženie domácností strojnásobiť

Aktuálne vysoká miera vlastníctva nehnuteľností by v budúcnosti mohla viesť k extrémnej zadlženosti domácností v SR. Až 90 % domácností u nás vlastní nehnuteľnosť, v ktorej býva. Uvádza to decembrová analýza Národnej banky Slovenska (NBS).
Dátum vloženia10.1.2019 Aktualizované10.1.2019

GUTHAUS viac ako osobitá architektúra

Prvé, čo v prípade projektu GUTHAUS zaujme a rozhodne si aj zapamätáme je netradičná podoba fasády. Originálna rezidencia predstavená developerskou spoločnosťou CORWIN a.s. však plánuje okrem atraktívneho vzhľadu poskytnúť viac, pri jej začiatkoch boli stanovené ciele s dosahom na širšie súvislosti. Stredobodom návrhu sa prirodzene stáva človek, jeho potreby a fungovanie nielen vo vnútornom, ale aj vonkajšom priestore.
Dátum vloženia10.1.2019 Aktualizované10.1.2019

Portfólio deviatich retail parkov na Slovensku má nového majiteľa

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management kupuje portfólio deviatich regionálnych retail parkov na Slovensku. Predáva ich spoločnosť KLM Real Estate. Súčasťou transakcie je aj predkupné právo na ďalšie retail parky, ktoré developer v súčasnosti pripravuje. Uviedla to vo svojej správe realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá KLMre zastupovala.
Dátum vloženia9.1.2019 Aktualizované9.1.2019

Výsledky súťaže EXPO 2020 Dubaj

„Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti" znie formulácia hlavnej idey, v duchu ktorej sa ponesie prestížna svetová výstava EXPO 2020 v Dubaji.
Dátum vloženia8.1.2019 Aktualizované8.1.2019

Akú sedačku vybrať?

V súčasnosti je rohová sedačka najpopulárnejším a najefektívnejším riešením pre obývaciu izbu zariadenú v klasickom alebo modernom štýle. Tento nábytok skutočne nahradil tradičné pohovky vďaka svojmu pôvodnému vzhľadu a multifunkčnosti. Pri rozhodovaní o kúpe rohovej sedačky však musíte pamätať na niekoľko základných pravidiel, ktoré sú zárukou spokojnosti s jej používaním. Pozrime sa na túto tému trochu bližšie.
Dátum vloženia8.1.2019 Aktualizované8.1.2019

Na STU v Bratislave otvorili učebňu zameranú na 3D tlač stavebných modelov

Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave otvorila pred koncom roka učebňu zameranú na 3D tlač stavebných a architektonických modelov. Študenti fakulty tak získajú skúsenosti s najnovšími technológiami. Vybavenie učebne škole poskytla spoločnosť Penta Real Estate.
Dátum vloženia7.1.2019 Aktualizované7.1.2019

Magazín Reality

Stavebníctvo a klimatické zmeny

Stavebníctvo a klimatické zmeny

rozhovory s realitnými kanceláriami v ŽIline

V Žiline sa čaká na dokončenie nových bytov

  • Zobraziť publikovaný inzerát