Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť 2-izb. byt Predaj Bratislava - Vrakuňa

RE0004183-19-000093
Aktualizovaný 17.2.2019 1. publikácia 17.2.2019

Industriálne byty "Vodáreň Brezová"

Druh / Typ

2-izb. byt / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Bratislava - Vrakuňa


[ Reality okres Bratislava II ]
Ulica

Brezová

Cena vrátane provízie 133 326 €
Celková podlahová plocha 49,38 m2
Popis nehnuteľnosti
Ponúkame na predaj unikátne priestory na bývanie v industriálnom objekte na Brezovej ulici priamo vo Vrakuňskom lesoparku.

Industriálny objekt bývalej vodárne, v ktorom sa nachádzajú dva 2-izbové a dva 3-izbové byty, leží priamo vo Vrakuňskom lesoparku ktorého rozloha je 7,5 ha. Praktické a moderné bývanie spájajúce industriálnou históriu a moderný štandard života v tichej lokalite, ideálnej pre pokojný mestský život, profituje zo svojej polohy v jedinečnej zeleni.

Popis bytov:
Projekt industriálnych bytov a nebytových priestorov „Vodáreň Brezová“ je situovaný v stabilizovanom území na ulici Brezovej v mestskej časti Bratislava - Vrakuňa.

Výmera ponúkaných 2-izbových bytov je od 49,38m2 do 105,61m2, výmera 3-izbových bytov je od 91,41m2 do 149,65m2 vrátane balkóna a terasy. Dispozícia je riešená prakticky, a to tak aby spĺňala požiadavku náročnejších klientov s ohľadom na funkčnosť a modernosť bytu. Byty sú svetlé a vzdušné s vysokými stropmi, svetlá výška 1np je 3,2m a 2.np. je 2,95m. Napriek svojej nízkej podlažnosti (tri nadzemné a jedno podzemné podlažie) objekt disponuje moderným výťahom a každému bytu, či nebytovému priestoru, prislúcha určitý počet parkovacích státí v uzatvorenom dvore. Architekt pri svojom návrhu použil „pamiatkársky“ postup a snažil sa zachovať z pôvodnej stavby čo najviac a pracovať s tým čo už bolo vybudované. Zaujímavosťou sú výrazné industriálne prvky a detaily priamo v interiéri bytov a to, pohľadový betón, murivo z pôvodných plných pálených tehál, priznané oceľové konštrukcie, povrchová elektroinštalácia a industriálne svietidlá. Byty pozostávajú zo vstupnej chodby, spální, kúpeľne a WC, otvorenej obývacej izby prepojenej s kuchyňou. Z obývacej časti je prístupná slnečná terasa alebo balkón.

Cena ponúkaných bytov je v stave holobyt od 133.326 € do 336.411 € vrátane DPH. Parkovanie pre každý byt a nebytový priestor v cene 7.200 € vrátane DPH je zabezpečené v uzavretom dvore a nie je zahrnuté do ceny bytu a nebytového priestoru, platí sa samostatne.

Nebytové priestory v objekte pozostávajú zo vzdušného a presvetleného Atelieru o výmere 220,97m2 vrátane terasy ktorej výmera je 60,63m2. Nachádza sa na 1.pp (suterén) a je prepojený s ďalšou časťou na 1.pp – studňou o výmere 60,73m2. Studňa môže slúžiť ako súčasť ateliérového priestoru ale taktiež ako samostatný priestor s vlastným vstupom. Cena ateliéru je 300.555 € a cena studne (skladu) je 95.602 € vrátane DPH.

Predpokladaný termín ukončenia výstavby je jeseň 2018.

História:
Revitalizácii objektu bývalej vodárne predchádzali viaceré výskumy, naštudovanie dokumentácie a rozhovory s bývalými zamestnancami. Následné práce rešpektovali pôvodný ráz stavby. Vo finále výsledok spája bratislavskú industriálnu históriu s modernými štandardmi života.

Vodohospodársky objekt bol postavený v roku 1916 až 1918 pre dodávku priemyselnej vody závodov Alfreda Nobela. 40-roky boli obdobím kedy sa rozhodol magistrát premočenú pôdu v okolí vysušiť zasadením stromov. Rastliny stiahli vlhkosť a vznikol lesopark ktorý ocenili všetci Vrakunčania.

V r.1955 prevádzka vodárne skončila a budova sa ďalej nevyužívala, následne začala chátrať. Po r.1989 prebehlo viacero pokusov o prebudovanie, revitalizáciu, či oživenie. Žiadny z nich nebol veľmi úspešný a budova naďalej chátrala. V r.2016 nový majiteľ začal proces revitalizácie vodárne za účelom pretvorenia objektu na moderné bývanie ktoré si zachováva svojho industriálneho ducha. Je to unikátny priestor, ktorý sa už nikdy nikde nezopakuje.

Prevedenie:
Pri výstavbe industriálneho bytového domu sú požívané kvalitné stavebné materiály v snahe docieliť vyšší stavebný štandard bytového domu. Byty aj nebytové priestory sú predávané v stave holobyt/holopriestor.

Nosný systém je tvorený kombináciou stĺpového a stenového železobetónového systému s tehlovou výplňou. Obvodové steny sú opatrené omietkou so zateplením. Okná a balkónové dvere sú hliníkové s izolačným trojsklom. Medzi bytové steny sú riešené ako zvukovo izolačné murivo z keramických tehál s indexom nepriezvučnosti 52 dB. Deliace priečky v bytoch sú taktiež z keramických tehál. Na interiérové steny je aplikovaná strojová omietka opatrená dvojitým náterom bielej farby v kombinácii s priznanými tehlovými stenami. Podlaha v obytných miestnostiach, kúpeľni, WC bude anhydridový poter. Každý byt má zásuvkové a svetelné okruhy vrátane zásuviek a vypínačov. Dodávka tepla (vykurovanie) a ohrev TUV bude zabezpečený vlastným plynovým kotlom. a podlahovým vykurovaním.

Lokalita:
Tichá a pokojná časť Bratislavy - ani nebudete vedieť, že bývate v meste. Jediná nehnuteľnosť ktorá ponúka bývanie v lesoparku. K dispozícii je kompletná občianska vybavenosť, reštaurácie, banky, športoviská, vzdelávacie inštitúcie, ZŠ a MŠ a tiež napojenie na mestskou dopravou v neďalekej centrálnej časti Vrakune. Vďaka neďalekému cestnému ťahu ste v centre, či na diaľničnom obchvate, za pár minút.
Charakteristiky
Celková podlahová plocha 49,38 m2
Nadzemné podlažie ostatné podlažie
Výťah Áno
Stav nehnuteľnosti novostavba
Vybavenie holostavba
Konštrukcia bytu tehlová
Rok kolaudácie 2016 - 2018
Zateplenie budovy Áno
Realitná kancelária
GRAVITAS a.s. img Počet inzerátov: 113
Ing.arch. Tatiana Hucíková
Mobil +421 901 771 ...
 
Adresa
Budyšínska 36
83102 Bratislava - Nové Mesto
Slovenská republika
Adresa webovej stránky: www.gravitas.sk
Hovoríme SlovenskyAnglicky
Obrázok
Mapa

Magazín Reality

Stavebníctvo a klimatické zmeny

Stavebníctvo a klimatické zmeny

rozhovory s realitnými kanceláriami v ŽIline

V Žiline sa čaká na dokončenie nových bytov

 • Zobraziť publikovaný inzerát