Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť Chalupa, rekreačný domček Predaj Bohunice

RE0000380-19-012207 (285674078665)
Aktualizovaný 19.9.2019 1. publikácia 19.9.2019

Jedinečná pôvodná chalupa na úpätí Štiavnických vrchov

Druh / Typ

Chalupa, rekreačný domček / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Bohunice


[ Reality okres Levice ]
Ulica

NEZADANÉ

Cena vrátane provízie 24 900 €
Celková úžitková plocha 100,00 m2
Popis nehnuteľnosti
Na predaj chalupa/pôvodný ľudový dom v Bohuniciach na úpätí Štiavnických vrchov. Predstavuje typické ľudové obydlie regiónov Tekov a Hont. Najstaršia časť bola postavená v roku 1851 (so zachovaným datovaním). Predná (novšia časť) bola pristavaná na prelome 19. a 20. storočia. Dom má zachované všetky pôvodné konštrukcie vrátane omietok a podláh, naviac funkčné využite ostalo nezmenené. Obývaný bol do roku 2015. Je napojený na elektrinu 220/380V, obecný vodovod. Odpad tu nie je zatiaľ vyriešený (suché WC), prístup je pohodlný po vedľajšej asfaltovej ceste, bezproblémové parkovanie pre viacero áut. 
K chalupe patrí pozemok, na ktorom je postavená plus samostatný (stavebný) pozemok s rozlohou 1057 m2  , ktorý je oddelený od chalupy iba prístupovou cestou. Na pozemku je jedna hospodárska budova a torzo pôvodnej maštale. V súčasnosti je na pozemku vysoká zeleň/stromy a bez väčších zásahov je využiteľný ako vlastný park s ohniskom / altánkom alebo dokonca s jazierkom-tento pozemok je zväčša obkolesený ďalšími voľnými plochami vo vlastníctve obce. 
Ľudový dom je situovaný ideálne na rozhraní Tekovskej vinohradníckej oblasti a úpätia Štiavnických vrchov. Umiestnenie, rôznorodosť týchto regiónov a charakter nehnuteľnosti ho predurčujú k využívaniu pre víkendové alebo trvalé bývanie, prípadne ako investičnú príležitosť aj formou zriadenia ubytovacieho zariadenia / prenájmu. V blízkom okolí sa nachádzajú napr. Banská Štiavnica, Štiavnické tajchy, pamiatková rezervácia skalných obydlí v Brhlovciach. Región je vhodný na turistiku, cyklistiku, prípadne rybolov v jazere Bátovce.
Ľudový dom bol postavený v roku 1851 neskôr na prelome 19. a 20. storočia bola k nemu pristavaná západná časť. Meno pôvodného vlastníka sa nezachovalo. Jedným z predchádzajúcich majiteľov však bol aj národný umelec Karol Machata. 
Na podnet predchádzajúcich vlastníkov bol krajským pamiatkovým úradov (KPÚ) v Nitre vyhlásený za NKP (6/2018).
Sme si vedomí jedinečnosti tejto ponuky. Vhodná je pre nadšeného chalupára, milovníka histórie, tradičných slovenských remesiel a aktívneho oddychu – niekoho, kto potrebuje útočisko pred ruchom veľkomesta alebo aspoň pragmaticky uvažuje nad zhodnotením takej investície – či už využitím rôznych dotačných schém na obnovu NKP (MK SR aj NSK) alebo prípadným prenájmom. Pre obdobné NKP je pomerne jednoduché získať dotácie z MK SR (podrobnejšie informácie prediskutujeme s vážnym záujemcom). Najbližšia výzva na predkladanie žiadostí bude zverejnená v 9-10/2019.
Súčasný majiteľ začal prípravu obnovy pamiatky a jej adaptáciu na súčasné štandardy bývania (formálny názov: Zámer obnovy NKP). K dispozícii je oficiálne stanovisko KPÚ, v ktorom sú popísané možnosti obnovy. Pozitívom je, že ľudový dom sa môže obnoviť  na bývanie, dokonca je schválené i zobytnenie podkrovia. Podrobné vyjadrenia poskytneme k nahliadnutiu vážnym záujemcom pri obhliadke a budú súčasťou kúpnej zmluvy.
Charakteristiky
Celková úžitková plocha 100,00 m2
Plocha obytnej časti 100,00 m2
Stav nehnuteľnosti pôvodný stav
Forma vlastníctva osobné
Kvalitatívny štandard RD z klasických materiálov
Rok výstavby 1980
Výmera pozemku celkom 1 200,00 m2
Elektrický prúd 220/380 V
Pitná voda vodovod
Ostatné informácie
Realitná kancelária
Romantické chalupy, s.r.o. img Počet inzerátov: 1631
Peter Furdík
Mobil +421 905 307 ...
 
Adresa
Nejedlého 67
841 02 Bratislava - Dúbravka
Slovenská republika
Adresa webovej stránky: www.romantickechalupy.sk
Hovoríme Slovensky

Obrázok
Mapa

Magazín Reality

 

Darovanie nehnuteľnosti s vecným bremenom dožitia

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát