Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť Historický objekt Predaj Hontianske Moravce

RE0000380-19-009130 (18_281006171556)
Aktualizovaný 13.7.2019 1. publikácia 13.7.2019

Kamenná kúria v blízkosti kúpeľov Dudince

Druh / Typ

Historický objekt / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Hontianske Moravce


[ Reality okres Krupina ]
Ulica

NEZADANÉ

Cena vrátane provízie 59 500 €
Celková podlahová plocha 206,00 m2
Popis nehnuteľnosti
Dom na predaj v Hontianskych Moravciach so zaujímavou históriou.  Jedná sa o netradične riešený  dom s krytou časťou dvora, ktorý dokáže poskytnúť nadpriemerný európsky štandard bývania aj pre viacgeneračnú rodinu.

Objekt sa skladá z dvoch domov, v ktorých je 7 izieb, kuchyňa, kúpeľňa a wc.  Zadné miestnosti, ktoré v súčasnosti slúžia ako odkladacie priestory a kôlne sa tiež môžu v budúcnosti používať aj ako obytné priestory. Dom prešiel značnou, ale citlivou rekonštrukciou, pri ktorej bola zrealizovaná výmena okien, urobené podlahy, omietky, zateplené stropy. Okná vo dvore sú nové drevené, urobené v pôvodnom štýle a opatrené kovanými mrežami, ktoré im dodávajú zaujímavý vzhľad.  Miestnosti sú priestranné, suché, svetlé a sú v nich zachovalé drevené trámové stropy (niektoré originálne ozdobené maľbou). Netradične sú vymaľované aj drevené dvere, ako aj maľovky na stenách – v niektorých izbách sú ponechané časti pôvodných starých malieb a vytvárajú zaujímavú výzdobu priestoru. Dom je vykurovaný ústredným kúrením elektrinou alebo drevom. Odpady sú riešené obecnou  kanalizáciou. Vo dvore je drevený domček, ktorý môže slúžiť po menšej úprave aj ako dom pre návštevy. V záhrade za domom sú ovocné stromy a časť záhrady je zeleninová.  Spojovacia vstupná brána poskytuje po jej uzavretí dokonalé súkromie pre majiteľov, ako aj návštevníkov domu. Tento skvostný dom je vhodný na  celoročné bývanie,  na chalupu, alebo ho možno pretvoriť na menší penzión pre klientov kúpeľov v Dudinciach, ktorí hľadajú pokojnú rodinnú atmosféru s možnosťou vlastného programu počas absolvovania liečebných procedúr.

Obec Hontianske Moravce sa nachádza 3 km od kúpeľov Dudince, ktoré sú vyhľadávané pre svoje liečivé pramene po celý rok návštevníkmi z celej Európy. Dedina poskytuje úplnú občiansku vybavenosť, nachádza sa tu aj penzión pre seniorov, nad obcou je bažantnica.  Starý evanjelický kostol je postavený na pôvodnom, ktorý sa datuje do 14. storočia; v kultúrnom dome je kaplnka katolíckej cirkvi a v radovej zástavbe je umiestnený malý pravoslávny kostolík. Okolie obce poskytuje skvelé podmienky pre turistiku (pešiu, cyklo), okolité hory možnosť poľovačiek, v hubárskej sezóne množstvo húb a neďaleké Dudince celoročný relax v liečivej vode.
Charakteristiky
Celková podlahová plocha 206,00 m2
Forma vlastníctva osobné
Rok výstavby 1980
Ostatné informácie
Realitná kancelária
Romantické chalupy, s.r.o. img Počet inzerátov: 1689
Mgr. Anna Jakubíková
Mobil +421 903 765 ...
 
Adresa
Nejedlého 67
841 02 Bratislava - Dúbravka
Slovenská republika
Adresa webovej stránky: www.romantickechalupy.sk
Hovoríme Slovensky

Obrázok
Mapa

Magazín Reality

 

Aké zmeny na nás čakajú pri poskytovaní úverov od 01. júla?

 

  

Aké trendy aktuálne letia v predaji tieniacej techniky

  • Zobraziť publikovaný inzerát