Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť Iný komerčný objekt Predaj Podolie

RE0000380-18-013709 (23_278510138285)
Aktualizovaný 13.12.2018 1. publikácia 13.12.2018

Historická gazdovská usadlosť na veľkom pozemku v obci Podolie na predaj.

Druh / Typ

Iný komerčný objekt / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Podolie


[ Reality okres Nové Mesto nad Váhom ]
Ulica

NEZADANÉ

Cena vrátane provízie 79 990 €
Celková podlahová plocha 125,00 m2
Popis nehnuteľnosti
Ponúkame  historickú  usadlosť pozostávajúca z dvoch chalúp s hospodárskymi objektami na veľkom pozemku v obci Podolie  vzdialenom 15 km od kúpeľného mesta Piešťany- exkluzívne len u nás na predaj.

Prvá chalupa je krásna historická stavba z roku 1882 v pôvodnom stave s mnohými architektonickými dobovými prvkami. Chalupa je v tvare L so širokou prejazdnou bránou postavená z kamenných základov, obvodové múry a priečky prevažne z nepálenej tehly. Strecha a krovy sú v uspokojivom stave. Chalupa je dispozične riešená z dvoch obytných izieb a jednej kuchyne. WC suché na pozemku. Elektrina zapojená 220/380 V. Vhodná na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv.Druhá chalupa je postavená cca v roku 1930  z pálenej tehly s dobrou strešnou konštrukciou vhodnou na dobudovanie podkrovného bývania, chalupa má vlastný vstup na pozemok a takisto dva vchody do domu.Na pozemku sa nachádzajú dve studne z toho jedna je v zastavanej časti verandy domu a druhá v zadnej časti záhrady cca v strede pozemku. Elektrina je zapojená 220/380 V. Voda zo studne. Vodovodná prípojka pred domom, nepripojená. Plyn pripojený – gamatky plus kúrenie v sporáku na tuhé palivo. Odpady bez likvidácie -pred pozemkom je však kanalizačná prípojka. Okná a podlaha drevené v dobrom stave a takisto aj celý dom , ktorý je hneď obývateľný. Dispozičné riešenie pozostáva z dvoch obytných izieb, jednej kuchyne (kde zostala dobová pec na pečenie chleba), kúpeľne, priestrannej komory s dreveným schodiskom na povalu. Celá usadlosť vytvára súkromie a pekný priestor na vybudovanie víkendového sídla, alebo domu  s hospodárskymi priestormi na pestovanie a chov zvierat.Na pozemku sa nachádza garáž s letnou kuchyňou v ktorej je dobová  pec na pečenie chleba, priestranná stodola , drevená kôlňa a maštale pre hovädzí dobytok, kone, prasatá a hydinu. Zadnú časť pozemku tvorí  rozsiahla záhrada s rodiacimi ovocnými stromami.Výhodou tejto nehnuteľnosti je prístupová cesta na pozemok z obidvoch strán parcely.

Obec Podolie leží medzi dvoma okresnými mestami Nové Mesto nad Váhom a Piešťany v peknom prostredí v blízkosti hôr, možnosťou hubárčenia. Je to veľká obec z dostatočnou občianskou vybavenosťou a infraštruktúrou. Okolie je vhodné na turistiku (hrady Beckov , Čachtice, Tematín),  aktívny oddych, cykloturistika, lyžovanie ( Ski  Kálnica 15km) prírodné kúpalisko Zelená voda v Novom Meste nad Váhom 12 km. Vzdialenosť z Trenčína je 43 km a z Bratislavy 98 km.
Charakteristiky
Celková podlahová plocha 125,00 m2
Stav nehnuteľnosti pôvodný stav
Forma vlastníctva osobné
Prevažujúca konštrukcia objektu zmiešaná konštrukcia
Rok výstavby 1980
Ostatné informácie
Realitná kancelária
Romantické chalupy, s.r.o. img Počet inzerátov: 1873
Kvetoslav Dolinaj
Mobil +421 907 140 ...
 
Adresa
Nejedlého 67
841 02 Bratislava - Dúbravka
Slovenská republika
Adresa webovej stránky: www.romantickechalupy.sk
Hovoríme Slovensky

Obrázok
Mapa

Magazín Reality

Stavebníctvo a klimatické zmeny

Stavebníctvo a klimatické zmeny

rozhovory s realitnými kanceláriami v ŽIline

V Žiline sa čaká na dokončenie nových bytov

  • Zobraziť publikovaný inzerát