Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť Chalupa, rekreačný domček Predaj Podolie

RE0000380-18-013706 (7_278510138285)
Aktualizovaný 13.12.2018 1. publikácia 13.12.2018

Historická gazdovská usadlosť na veľkom pozemku v obci Podolie na predaj.

Druh / Typ

Chalupa, rekreačný domček / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Podolie


[ Reality okres Nové Mesto nad Váhom ]
Ulica

NEZADANÉ

Cena vrátane provízie 79 990 €
Celková úžitková plocha 125,00 m2
Popis nehnuteľnosti
Ponúkame  historickú  usadlosť pozostávajúca z dvoch chalúp s hospodárskymi objektami na veľkom pozemku v obci Podolie  vzdialenom 15 km od kúpeľného mesta Piešťany- exkluzívne len u nás na predaj.

Prvá chalupa je krásna historická stavba z roku 1882 v pôvodnom stave s mnohými architektonickými dobovými prvkami. Chalupa je v tvare L so širokou prejazdnou bránou postavená z kamenných základov, obvodové múry a priečky prevažne z nepálenej tehly. Strecha a krovy sú v uspokojivom stave. Chalupa je dispozične riešená z dvoch obytných izieb a jednej kuchyne. WC suché na pozemku. Elektrina zapojená 220/380 V. Vhodná na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv.Druhá chalupa je postavená cca v roku 1930  z pálenej tehly s dobrou strešnou konštrukciou vhodnou na dobudovanie podkrovného bývania, chalupa má vlastný vstup na pozemok a takisto dva vchody do domu.Na pozemku sa nachádzajú dve studne z toho jedna je v zastavanej časti verandy domu a druhá v zadnej časti záhrady cca v strede pozemku. Elektrina je zapojená 220/380 V. Voda zo studne. Vodovodná prípojka pred domom, nepripojená. Plyn pripojený – gamatky plus kúrenie v sporáku na tuhé palivo. Odpady bez likvidácie -pred pozemkom je však kanalizačná prípojka. Okná a podlaha drevené v dobrom stave a takisto aj celý dom , ktorý je hneď obývateľný. Dispozičné riešenie pozostáva z dvoch obytných izieb, jednej kuchyne (kde zostala dobová pec na pečenie chleba), kúpeľne, priestrannej komory s dreveným schodiskom na povalu. Celá usadlosť vytvára súkromie a pekný priestor na vybudovanie víkendového sídla, alebo domu  s hospodárskymi priestormi na pestovanie a chov zvierat.Na pozemku sa nachádza garáž s letnou kuchyňou v ktorej je dobová  pec na pečenie chleba, priestranná stodola , drevená kôlňa a maštale pre hovädzí dobytok, kone, prasatá a hydinu. Zadnú časť pozemku tvorí  rozsiahla záhrada s rodiacimi ovocnými stromami.Výhodou tejto nehnuteľnosti je prístupová cesta na pozemok z obidvoch strán parcely.

Obec Podolie leží medzi dvoma okresnými mestami Nové Mesto nad Váhom a Piešťany v peknom prostredí v blízkosti hôr, možnosťou hubárčenia. Je to veľká obec z dostatočnou občianskou vybavenosťou a infraštruktúrou. Okolie je vhodné na turistiku (hrady Beckov , Čachtice, Tematín),  aktívny oddych, cykloturistika, lyžovanie ( Ski  Kálnica 15km) prírodné kúpalisko Zelená voda v Novom Meste nad Váhom 12 km. Vzdialenosť z Trenčína je 43 km a z Bratislavy 98 km.
Charakteristiky
Celková úžitková plocha 125,00 m2
Plocha obytnej časti 125,00 m2
Stav nehnuteľnosti pôvodný stav
Forma vlastníctva osobné
Kvalitatívny štandard RD z klasických materiálov
Rok výstavby 1980
Výmera pozemku celkom 5 772,00 m2
Elektrický prúd 220/380 V
Ostatné informácie
Realitná kancelária
Romantické chalupy, s.r.o. img Počet inzerátov: 1888
Kvetoslav Dolinaj
Mobil +421 907 140 ...
 
Adresa
Nejedlého 67
841 02 Bratislava - Dúbravka
Slovenská republika
Adresa webovej stránky: www.romantickechalupy.sk
Hovoríme Slovensky

Obrázok
Mapa

Magazín Reality

Stavebníctvo a klimatické zmeny

Stavebníctvo a klimatické zmeny

rozhovory s realitnými kanceláriami v ŽIline

V Žiline sa čaká na dokončenie nových bytov

  • Zobraziť publikovaný inzerát