Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť Iné priestory Predaj Vaďovce

RE0000380-18-009786 (17_285003293187)
Aktualizovaný 20.9.2018 1. publikácia 20.9.2018

Dobový mlyn na úžasnom pozemku Vaďovce na predaj

Druh / Typ

Iné priestory / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Vaďovce


[ Reality okres Nové Mesto nad Váhom ]
Ulica

NEZADANÉ

Cena vrátane provízie 49 700 €
Celková podlahová plocha 255,00 m2
Popis nehnuteľnosti
Starý zachovalý mlyn a kombinácia priľahlých dobových budov na krásnom zelenom rovinatom slnečnom pozemku v obci Vaďovce vzdialenej 5 km od mesta Stará Turá na predaj.
Nehnuteľnosti ležia pri prístupovej asfaltovej ceste na oplotenom, udržiavanom ozaj peknom pozemku plnom zelene, pozostávajúcom z ovocných , okrasných a úžitkových stromov ( višňa, belica, černice, orech, lieska, gaštan, lipa, rakytník, japonský topoľ), bylinkovej záhradky a okrasných kvetov. Hlavnou dominantou pozemku je mlyn z roku 1870 ( pravdepodobne)  postavený kombináciou kameň hlina. Mlyn  postavený do tvaru písmena L na zastavanej ploche 250 m2 kde jeho obytná časť je rozdelená na dve samostatné bytové jednotky pozostávajúce z dvoch izieb a kuchynky. Hlavnú časť mlyna tvorí viacúrovňová mlynica priechodná na obytné podlažie, ktoré je tiež spojené s jednou obytnou časťou mlyna. Za druhou obytnou časťou sa nachádza ešte hospodárska časť mlyna. Medzi mlynom a ďalšími hospodárskymi priestormi je situované pekné okrasné jazierko. Na tomto priestrannom zo všetkých strán priechodnom pozemku sa  ešte nachádzajú dve funkčné narážané studne, malý samostatne stojaci hlinený  domček a drevená priestranná stodola s menšou  praktickou pivničkou. Mlyn je napojený na elektrickú energiu a voda je k dispozícii zo studne ( prípojka plynu pri pozemku, možnosť pripojenia na obecný vodovod priamo z cesty). Táto kombinácia zaujímavých nehnuteľností pozostávajúca z troch súpisných čísiel má variabilné využitie či už ako štýlové bývanie, alebo priestory na podnikanie ( penzión, reštauračné priestory, zaujímavé svadobné priestory) na krásnom dobre dostupnom pozemku v zaujímavej turisticky vyhľadávanej lokalite.

Obec Vaďovce leží v obkolesení hôr Myjavskej pahorkatiny v nadmorskej výške 228 m n.m. Obec patrila panstvu  Čachtice a v roku 1715 disponovala 3 mlynmi ( prezentovaný mlyn je jediným zachovalým mlynom v obci) z toho vyplýva , že mlyn je pravdepodobne  podstatne starší. Celé okolie je vhodné na turistiku ( hrad Čachtice cca 5 km, priehrada Dubník) , cykloturistika, hubárčenie a aktívny oddych ( lyžovanie Ski Land  Stará Myjava 10 km). Vzdialenosť z okresného Nového Mesta nad Váhom je 17 km z Trenčína 46 km a z Bratislavy 110 km.
Charakteristiky
Celková podlahová plocha 255,00 m2
Stav nehnuteľnosti pôvodný stav
Forma vlastníctva osobné
Prevažujúca konštrukcia objektu tehlová
Rok výstavby 1980
Výťah Nie
Ostatné informácie
Realitná kancelária
Romantické chalupy, s.r.o. img Počet inzerátov: 1991
Kvetoslav Dolinaj
Mobil +421 907 140 ...
Email dolinaj@romantickechalupy.sk
 
Adresa
Nejedlého 67
841 02 Bratislava - Dúbravka
Slovenská republika
Adresa webovej stránky: www.romantickechalupy.sk
Hovoríme Slovensky

Obrázok
Mapa

Magazín Reality

Rozhovory s realitnými kanceláriami z Banskej Bystrici

Aký je realitný trh v
Banskej Bystrici?

Top 10 mostov sveta

Top 10 mostov sveta

  • Zobraziť publikovaný inzerát