Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť Chalupa, rekreačný domček Predaj Vaďovce

RE0000380-18-009784 (7_285003293187)
Aktualizovaný 20.9.2018 1. publikácia 20.9.2018

Dobový mlyn na úžasnom pozemku Vaďovce na predaj

Druh / Typ

Chalupa, rekreačný domček / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Vaďovce


[ Reality okres Nové Mesto nad Váhom ]
Ulica

NEZADANÉ

Cena vrátane provízie 49 700 €
Celková úžitková plocha 255,00 m2
Popis nehnuteľnosti
Starý zachovalý mlyn a kombinácia priľahlých dobových budov na krásnom zelenom rovinatom slnečnom pozemku v obci Vaďovce vzdialenej 5 km od mesta Stará Turá na predaj.
Nehnuteľnosti ležia pri prístupovej asfaltovej ceste na oplotenom, udržiavanom ozaj peknom pozemku plnom zelene, pozostávajúcom z ovocných , okrasných a úžitkových stromov ( višňa, belica, černice, orech, lieska, gaštan, lipa, rakytník, japonský topoľ), bylinkovej záhradky a okrasných kvetov. Hlavnou dominantou pozemku je mlyn z roku 1870 ( pravdepodobne)  postavený kombináciou kameň hlina. Mlyn  postavený do tvaru písmena L na zastavanej ploche 250 m2 kde jeho obytná časť je rozdelená na dve samostatné bytové jednotky pozostávajúce z dvoch izieb a kuchynky. Hlavnú časť mlyna tvorí viacúrovňová mlynica priechodná na obytné podlažie, ktoré je tiež spojené s jednou obytnou časťou mlyna. Za druhou obytnou časťou sa nachádza ešte hospodárska časť mlyna. Medzi mlynom a ďalšími hospodárskymi priestormi je situované pekné okrasné jazierko. Na tomto priestrannom zo všetkých strán priechodnom pozemku sa  ešte nachádzajú dve funkčné narážané studne, malý samostatne stojaci hlinený  domček a drevená priestranná stodola s menšou  praktickou pivničkou. Mlyn je napojený na elektrickú energiu a voda je k dispozícii zo studne ( prípojka plynu pri pozemku, možnosť pripojenia na obecný vodovod priamo z cesty). Táto kombinácia zaujímavých nehnuteľností pozostávajúca z troch súpisných čísiel má variabilné využitie či už ako štýlové bývanie, alebo priestory na podnikanie ( penzión, reštauračné priestory, zaujímavé svadobné priestory) na krásnom dobre dostupnom pozemku v zaujímavej turisticky vyhľadávanej lokalite.

Obec Vaďovce leží v obkolesení hôr Myjavskej pahorkatiny v nadmorskej výške 228 m n.m. Obec patrila panstvu  Čachtice a v roku 1715 disponovala 3 mlynmi ( prezentovaný mlyn je jediným zachovalým mlynom v obci) z toho vyplýva , že mlyn je pravdepodobne  podstatne starší. Celé okolie je vhodné na turistiku ( hrad Čachtice cca 5 km, priehrada Dubník) , cykloturistika, hubárčenie a aktívny oddych ( lyžovanie Ski Land  Stará Myjava 10 km). Vzdialenosť z okresného Nového Mesta nad Váhom je 17 km z Trenčína 46 km a z Bratislavy 110 km.
Charakteristiky
Celková úžitková plocha 255,00 m2
Plocha obytnej časti 255,00 m2
Stav nehnuteľnosti pôvodný stav
Forma vlastníctva osobné
Kvalitatívny štandard RD z klasických materiálov
Rok výstavby 1980
Výmera pozemku celkom 2 427,00 m2
Elektrický prúd 220/380 V
Ostatné informácie
Realitná kancelária
Romantické chalupy, s.r.o. img Počet inzerátov: 2004
Kvetoslav Dolinaj
Mobil +421 907 140 ...
Email dolinaj@romantickechalupy.sk
 
Adresa
Nejedlého 67
841 02 Bratislava - Dúbravka
Slovenská republika
Adresa webovej stránky: www.romantickechalupy.sk
Hovoríme Slovensky

Obrázok
Mapa

Magazín Reality

Počet dokončených bytov v SR

V prvom polroku sa dokončilo viac bytov

Rozhovory s realitnými kanceláriami z Banskej Bystrici

Aký je realitný trh v
Banskej Bystrici?

  • Zobraziť publikovaný inzerát