Interiérové trendy na rok 2020 odhalené

Čakali na nich dizajnéri, predajcovia aj majitelia bytov. Nové interiérové trendy pre rok 2020 majú priniesť hneď niekoľko noviniek, ktoré údajne dokážu vniesť do domácností viac komfortu a zdravej atmosféry. Posúďte sami, či sa im to môže podariť.

Farbou roka bude pastelovo zelená

Svet farieb má každý rok novú kráľovnú. Od januára bude na tróne sedieť ďalšia z nich, ktorá ovplyvní budúcoročné trendy. O slovo sa ale prihlási viacero odtieňov, medzi ktorými nebude chýbať pastelovo zelená, teda neo mint, ako je oficiálne pomenovaná. Opäť pôjde o odvážny odtieň, ktorý bude pre mnohých neprijateľný. Komu by sa zdali steny v tomto prevedení príliš excentrické, môže siahnuť aspoň po pastelovo zelených textíliách alebo bytových doplnkoch. 

 

Zdroj: www.shutterstock.com

 

Zelená aj pre recyklované materiály

V tomto prípade nejde o farbu, aj keď recyklovaný nábytok a zelené sfarbenie sa vylučovať nemusí. Kľúčové však je, že dizajnéri čoraz častejšie siahajú po doplnkoch z recyklovaných materiálov ako plast, papier, sklo či dokonca rifľovina. Medzi trendmi ale ostávajú aj tradičné recyklované kúsky, napr. nábytok z nevyužívaných paliet, sudov alebo pneumatík.

 

Zdroj: neuheiten.koelnmesse.net

 

Do hry vstupuje skladací nábytok

Rozkladací nábytok, obľúbený najmä pre svoju praktickosť a mobilitu, síce nie je žiadnou novinkou, no od nového roka bude v interiérovom dizajne zohrávať ešte dôležitejšiu úlohu. Platiť to bude najmä v domácnostiach s mladými pármi, ktoré si kupujú menšie nehnuteľnosti, kde je možnosť zložiť nábytok a presunúť ho na iné miesto obzvlášť vítaná.  

 

Zdroj: margueritederricourt.com

 

Koberce, ktoré budú zdobiť steny

Funkcia kobercov sa v posledných mesiacoch posunula na novú úroveň. Po novom sa začali objavovať aj ako dekorácia na stenách, čo okamžite oslovilo autorov budúcoročných trendov. Tí považujú takéto nezvyčajné využitie kobercov za niečo nové, čo môže zo stien zosadiť aj dlhodobo populárne obrazy a fotografie.

 

Zdroj: carpetvista.com

 

Ornamenty a geometrické vzory

Pri spomínaných nástenných kobercoch sa budú vyhľadávať najmä modely s ornamentmi. Tie však ovládnu interiérový dizajn aj v iných oblastiach. Spolu s geometrickými vzormi oživia aj obrusy, závesy či posteľnú bielizeň. Chýbať ale nebudú ani na stenách, a to v rôznych štýloch od klasického vintage až po moderné pastelové či metalické prevedenia.  

 

Zdroj: decoist.com

 

Trendov pre rok 2020 bude, samozrejme, podstatne viac. Mnohé z nich sa nebudú opierať len o farby, tvary a vzory, ale tiež o udržateľnosť a praktické využitie. Je len na vás, ktoré z nich ulahodia vášmu vkusu a stanú sa výzvou, ako vniesť do domácnosti príjemnú zmenu vedúcu k vyššiemu komfortu a zdravšej domácej atmosfére.

Zdroj foto: www.shutterstock.com, neuheiten.koelnmesse.net, margueritederricourt.com, carpetvista.com, decoist.com