5 znakov eco-friendly kancelárie

Krajší dizajn, nižšie náklady, zdravšie prostredie. A čo je najlepšie, odmenou za voľbu kancelárie v štýle eco-friendly môže byť aj viac energie do práce a s tým spojené lepšie pracovné výsledky.

Foto: www.pixabay.com

Developeri a dizajnéri prikladajú čoraz väčší dôraz na realizáciu administratívnych projektov, ktorým nechýba orientácia na ekológiu a trvalú udržateľnosť. Eco-friendly kancelárií je tak na trhu stále viac, pričom mnohé z nich disponujú vysokým štandardom. A mnohé z nich sa vám podarí spoznať práve vďaka 5 znakom, ktoré sú pre priestory tohto druhu typické. 

1.    Zariadenie v štýle minimalizmu

Len máloktorá eco-friendly kancelária býva preplnená zbytočným zariadením či dokonca gýčovými doplnkami nepotrebnými pre danú prácu. Tento druh priestorov vsádza skôr na voľnosť a dobré prevzdušnenie.  

   

Foto: www.pixabay.com

 

2.    V priestore nechýba živá vegetácia

Živé izbové rastlinstvo síce nie je podmienkou, aby bola kancelária zariadená v štýle eko, no vo väčšine prípadov robí jej užívateľovi spoločnosť. Neplní si tak len ochrannú funkciu, ale stará sa aj o produkciu kyslíka a vstrebávanie nečistôt.

3.    Dôraz kladený na eko materiály

Medzi kľúčové znaky patrí tiež prítomnosť prírodných materiálov, a to hneď v niekoľkých podobách. Tou dominantou je drevený nábytok a doplnky zhotovené z rôznych prírodných prvkov.

 

Foto: www.pixabay.com

4.    O slovo sa hlási aj recyklácia

Neodmysliteľnou súčasťou ekologických priestorov je aj recyklovanie. Nejde len o triedenie odpadu, ale aj o použitie recyklovaných materiálov, ktoré sa využívajú tak pri práci, ako aj pri samotnom zariaďovaní priestoru.

 

5.    Poloha v zelenej budove

Nie je to len zariadenie samotnej kancelárie, ktoré jej udeľuje pomyselný štatút eco-friendly. Podstatné je aj to, v akom objekte priestor sídli. Kredit každej takej kancelárie zvyšuje poloha v budove, ktorá využíva obnoviteľné zdroje energie a ďalšie zelené prvky. Moderné kancelárie so zdravou atmosférou sú celkom dobrým predpokladom na zvyšovanie pracovnej produktivity. Eco-friendly priestory tak nie sú iba dočasným módnym výstrelkom, ale novým trendom, ktorý posúva interiérový dizajn na kancelárskom trhu na vyšší level.

   

Foto: www.pixabay.com

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk