Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia20.8.2018
Aktualizované20.8.2018

Top 10 najpôsobivejších hotelov na vrcholoch hôr


Najkrajšie letoviská sveta sa nemusia nachádzať len pri mori. Pozrite si hotely, ktoré ponúkajú návštevníkom malebné výhľady a pokojné útočisko pred ruchom každodenného života.

Pozri tiež: Top 10 mostov sveta , Top 10 hotelov na vode , 10 neuveriteľných hotelov sveta

10. Bellevue Kriens, Švajčiarsko
Vo Švajčiarskych Alpách je hotelov s výhľadom veľa, ale len máloktorý má také strategické umiestnenie ako Bellevue Kriens. Do hotela sa môžu hostia dostať len na lanovke, má iba 20 izieb a všetky majú panoramatický výhľad na Alpy a jazero Lucerne. Bol postavený v šesťdesiatych rokoch miestnym finančníkom, ktorý chcel návštevníkom priniesť najkrajší východ Slnka na svete vo výške 2132 metrov nad morom.

10 Hotel Bellevue Kriens Switzerland Zdroj pilatus.ch
10 - Hotel Bellevue Kriens Switzerland Zdroj: pilatus.ch

9. Alyeska Resort, Girdwood, Aljaška
Pokochať sa pohľadom na prírodných krásach aljašskej divočiny chodia návštevníci do Hotela Alyeska, ktorá sa nachádza v horskom údolí Girdwood, len hodinu južne od Anchorage. Rezort je obklopený majestátnymi vrcholmi, ľadovcami a výhľadom na oceán. Hostia si môžu pozrieť panorámu z lanovky alebo vyraziť po turistických chodníkoch.

9 Alyeska Resort Girdwood USA Alaska Zdroj alaska.org
9 - Alyeska Resort Girdwood USA Alaska Zdroj: alaska.org

8. Fairmont Tremblant, Kanada Quebec
Na úpätí Laurentínských hôr sa nachádza rezort s krásnym výhľadom na vrch Mont-Tremblant. Scenéria sa mení s každou sezónou, hostia sa môžu počas leta prechádzať po zelených lesoch, liezť po skalách, raftovať alebo si vychutnať zimnú sezónu na saniach. Za preskúmanie stoja okolité mestá Mont Tremblant a St. Jovite s ich tradičnými jedlami Quebecois a unikátnymi remeselnými obchodmi.

8 Fairmont Tremblant Mont Tremblant Kanada Quebec Zdroj GoTravelaz
8 - Fairmont Tremblant Mont Tremblant Kanada Quebec Zdroj: GoTravelaz

7. Salto Chico Lodge, Čile
Z hotela v Patagónii na brehu vodopádu Salto Chico sa otvára panoramatický výhľad na národný park Torres del Paine a pohorie Paine Massif. Hostia si môžu vybrať v hotelovej stajni jedného z 26 žrebcov na jazdu na koni po rozľahlom pozemku alebo si vychutnať scenériu z luxusných apartmánov. Patagónia je známa tradičnou kultúrou juhoamerických pastierov a hotel ponúka aj výlety do Estancia de Enero medzi gaučov, ktorí pasú ovce, dobytok a trénujú kone.

7 Salto Chico Lodge Patagonia Chile Zdroj Knowmad Adventures
7 - Salto Chico Lodge Patagonia Chile Zdroj: Knowmad Adventures
6. St. Regis Lhasa Resort, Tibet, Čína
Rezort St. Regis v Lhase ponúka jedinečné výhľady na himalájske pohorie a legendárny palác Potala, ktorý bol do roku 1959 sídlom dalajlámu a dnes je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Hotelový bazén Golden Energy a jeho tradičná architektúra vzdáva poctu tibetskej elegancii a jednoduchosti. Z hotela je to len kúsok na prehliadku Mont Everestu, 600-ročného kláštora Tashilunpo alebo starobylého paláca Yunbulakang.

6 St. Regis Lhasa Resort Tibet Zdroj Enchanting Travels
6 - St. Regis Lhasa Resort Tibet Zdroj: Enchanting Travels

5. Safari Lodge Ulusaba, Južná Afrika
Hotel pre milovníkov africkej divočiny založil sir Richard Branson v rezervácii Sabi Sands na kraji národného parku Kruger National Park. Luxusný päťhviezdičkový rezort pozostáva z dvoch chát, ktoré sú rozptýlené na hrebeni kopcov a prepojené s okolitou krajinou. Skúsení sprievodcovia sprevádzajú hostí na súkromných safari výpravách, môžu si však užívať aj tenisové kurty, fitness a priestranný vonkajší bazén s lehátkami s nádherným výhľadom na celú prírodnú rezerváciu.  

5 Ulusaba-Rock-Lodge South Africa Zdroj Chalo Africa
5 - Ulusaba-Rock-Lodge South Africa Zdroj: Chalo Africa

4. Monastero Santa Rosa, Taliansko
Na západnom pobreží Talianska, na polceste medzi mestami Positano a Almafi leží čarovné stredisko, ktoré bolo vybudované na mieste zrúcaniny kláštora zo 17. storočia. Pri stavbe majitelia spolupracovali s miestnym tímom architektov a historikov, aby zachovali pôvodnú atmosféru kláštora. Časť zariadenia vyrábal neapolský stolár a mnoho originálnych kúskov v interiéri je získaných z pouličných trhov pobrežia Amalfi.  

4 Monastero Santa Rosa Italy Zdroj Architectural Digest
4 - Monastero Santa Rosa Italy Zdroj: Architectural Digest

3. Wildflower Hall Shimla, India
Scenérie panenskej prírody Himalájí a starožitné zariadenie a dekorácie v koloniálnom štýle robia z hotela Wildflower Hall jedným z prémiových horských stredísk na svete. Hostia rezortu sa cítia, akoby vstúpili do rozprávky. Môžu si pozrieť okolité lesy pešo alebo si vychutnať výhľad na zasnežené hory z vyhrievaného vonkajšieho bazéna.

3 Wildflower Hall Shimla India Zdroj oberoihotels.com
3 - Wildflower Hall Shimla India Zdroj: oberoihotels.com

2. Amangani Jackson Hole, USA Wyoming
Hotel Amangani na vrchu East Gros Ventre pri Jackson Hole je jedným z najkrajších letovísk na svete. Hotel ponúka jedinečný výhľad na hory Grand Teton a okolité lúky a údolia. Hostia si môžu vychutnať scenérie z hotelového vonkajšieho bazéna alebo z exkluzívnych apartmánov rezortu. Môžete sa tam zoznámiť s okolím s knihou o pôvodnej kultúre domorodých Američanov alebo sa prechádzať po galérii regionálnych umeleckých diel či nakúpiť šperky miestnych remeselníkov.

2_Amangani_Jackson Hole_USA Wyoming_Zdroj Elle Decor
2 - Amangani Jackson Hole USA Wyoming Zdroj: Elle Decor

1. Kasbah Tamadot  Maroko
Rezort Kasbah Tamadot získal opäť svoju pôvodnú veľkoleposť. Letovisko, ktoré  bolo kedysi súkromnou vilou talianskeho umelca, sa nachádza na úpätí pohoria Atlas s výhľadom na malebné údolie rieky.  Areál hodinu jazdy od mesta Marakeš ponúka nekonečné bazény, súkromnú zbierku výtvarného umenia a artefaktov a autentické berberské stany s nádherným výhľadom.

1 Kasbah Tamadot High Atlas Morocco Zdroj International Traveller
1 - Kasbah Tamadot High Atlas Morocco Zdroj: International Traveller

1 Kasbah Tamadot High Atlas Morocco Zdroj Virgin Limited Edition
1 - Kasbah Tamadot High Atlas Morocco Zdroj: Virgin Limited Edition

Pozri tiež: Top 10 mostov sveta , Top 10 hotelov na vode , 10 neuveriteľných hotelov sveta

Zdroj: fodors.com, travel.nine.com.au, traveller.comMagazín Reality

 

8 tipov, ako si doma vytvoriť malý home office/ pracovný kútik

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát