Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia13.11.2017
Aktualizované13.11.2017

Rezidenčná časť projektu Sky Park od Zahy Hadid sa rozšíri o ďalšiu vežu


Úspešný developerský projekt Sky Park, ktorý do centra Bratislavy prinesie svetovú architektúru, sa bude rozširovať. K trom vežiam, ktoré tvoria rezidenčnú časť projektu Zahy Hadid, pribudne na dokúpenom susediacom pozemku v poradí už štvrtá veža ponúkajúca nové bývanie. Tá je v súčasnosti v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Štvrtá rezidenčná veža má totožné parametre (31 nadzemných podlaží a výšku 103,8 metrov) a unikátne architektonické riešenie ako predošlé tri veže. Celkovo ponúkne 264 bytových jednotiek a ďalších 372 parkovacích miest. Súčasťou novej veže budú aj priestory na retail a občiansku vybavenosť.

„Sme veľmi radi, že tento unikátny projekt bol verejnosťou aj kupujúcimi prijatý pozitívne, momentálne je už takmer 85% bytov v prvých troch rezidenčných vežiach predaných. Ďalšia rezidenčná veža, ktorá je kópiou predošlých, prinesie nielen rozšírenie projektu Sky Park od Zahy Hadid, ale aj nové verejné priestory od tejto ateliéru tejto jedinečnej architektky,“ hovorí Michal Padych, riaditeľ pre rezidenčné projekty v Penta Real Estate.

Rozšírenie projektu Sky Park vyrastie na pozemku susediacom s pôvodným projektom. Rozloha pozemku prislúchajúceho k novej rezidenčnej veži je takmer 7-tisíc m2 a jeho akvizícia od predošlého majiteľa sa uskutočnila v priebehu tohto roka. Vďaka tejto akvizícii sa tak verejné priestory ešte rozšíria a po dokončení projektu bude jeho súčasťou nový mestský park na rozlohe viac ako 30-tisíc m2.

Aktuálne sú už prvé tri rezidenčné veže vo výstavbe, pričom ich dokončenie sa očakáva koncom roka 2019. Súčasťou Sky Park sú aj dve administratívne budovy, jedna z nich už disponuje aj stavebným povolením.

Zdroj: TS  • Zobraziť publikovaný inzerát