Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia20.4.2017
Aktualizované20.4.2017

Dubová alej – miesto pre harmonický život s unikátnou architektúrou


Dubova alej - novostavba Ivanka pri Dunaji 

Bytový komplex s tromi samostatnými bytovými domami, spojenými zeleňou a chodníkmi začnú čoskoro stavať v Ivanke pri Dunaji, ktorá susedí s hlavným mestom Bratislava. Po dlhšom období tak budú mať Ivančania nové nadštandardné bývanie, navyše s unikátnou architektúrou, v pokojnom a harmonickom prostredí. Celý projekt Dubová alej má priniesť 270 bytov, ale aj priestory pre služby a občiansku vybavenosť. Jeho dominanciou bude aj skutočná dubová alej, lemujúca chodník po celej dĺžke projektu až k zastavanej časti obce, čím s citom predelí architektúru komplexu a zabezpečí oddychové zóny pre obyvateľov..
 
Dubova alej - novostavba Ivanka pri DunajiPohodové bývanie kúsok od mesta
„Keďže obec Ivanka pri Dunaji je nám dobre známa  a v minulosti sme tu realizovali menšie stavby, vedeli sme, že má veľký potenciál. A to hlavne vo svojej polohe voči Bratislave, občianskej vybavenosti a možnosti voľno-časových aktivít,“ prezrádza  Peter Krigler, manažér zo spoločnosti EURO INVEST Development, s.r.o..  Ich hlavnou víziou bolo priniesť dostupné bývanie pre mladých, ako aj bývanie pre tých, ktorí sa v obci chcú usadiť na dlhšie a hľadajú kompromis medzi bývaním v hlavnom meste, alebo v satelitných obciach.

Dubova alej - novostavba Ivanka pri Dunaji

 

 

 

Taktiež umiestnenie bytového komplexu bude rozumne riešené, blízko hlavnej cesty, pričom nenaruší centrum dediny, ale ponúkne občiansku vybavenosť na dosah. Investorom projektu je EURO INVEST Development, s.r.o., ktorá ukončila výstavbu projektu „Vila domov" v Moste pri Bratislave, kde sa aj nachádza momentálne predajné miesto Dubovej aleje. „V sídle spoločnosti investora si záujemcovia môžu osobne pozrieť zloženie štandardu bytov a dozvedieť sa potrebné informácie priamo od zamestnancov. Neskôr bude vytvorený vzorový byt priamo v projekte, kde sa presunie aj predajné miesto. Bude to flexibilnejšie a klient pri obhliadke dostane ucelený obraz o svojom budúcom bývaní,“ dodáva Krigler.

Začiatok výstavby v druhej polovici roka
Výstava obytnej zóny bola ohlásená v Ivanke pri Dunaji ešte v roku 2015, proces posudzovania vplyvov na životné prostredie sa však kvôli iniciatíve aktivistov pozdržal viac ako 1,5 roka. „Počas tohoto obdobia sme mali dostatok času „vyladiť“ štandardy a technicky dopracovať potrebné detaily projektu. V rámci spoločných rokovaní s obcou sme pri stavebnom objekte SO.03 v BLOKU I vyčlenili priestory aj na predškolské zariadenie a v BLOKU III definovali  priestory pre polyfunkciu,“ dodáva manažér. Samotná koncepcia, rozloženie blokov, ako aj komunikácie pre statickú dopravu, ostali bez zmien. Taktiež sa zmenila medzičasom legislatíva a tak obci pribudnú nemalé financie v rámci schváleného poplatku za rozvoj.

Dubova alej - novostavba Ivanka pri Dunaji

V marci tohto roku investor získal územné rozhodnutie, momentálne prebieha proces správoplatnenia a nasledovať bude stavebné povolenie. Predpoklad začiatku výstavby je podľa Petra Kriglera v druhej polovici roka 2017. Prvé byty budú k dispozícii do 14 až 16 mesiacov od zahájenia výstavby, teda v treťom až štvrtom kvartáli 2018. „Začíname s výstavbou stavebného objektu SO.01, BLOK Iblok I, následne budeme pokračovať BLOKOMblokom II, ktorý začneme stavať približne so štvormesačným odstupom. To isté platí aj pre blok BLOK III.  Spolu s výstavbou prvého bloku  bude realizovaná aj rozsiahla križovatka k projektu, i dubová alej s chodníkom a lavičkami na oddych. Naším cieľom je, aby sa klienti po nasťahovaní ešte necítili nasledujúcich päť rokov ako na stavenisku, ale aby si mohli užívať svoje nové bývanie.“

Dubova alej - novostavba Ivanka pri DunajiDostatočné presvetlenie bytov a maximálny komfort
V BLOKOCH I a III je plánových po 33 bytov a v strednom BLOKU II 30 bytov. V treťom bytovom dome sú pripravené priestory pre služby a občiansku vybavenosť. V  BLOKU I bude na prízemí predškolské zariadenie. Ako ďalej poznamenáva Peter Krigler, až do ukončenia hrubej stavby budú mať klienti možnosť meniť vnútornú dispozíciu bytu, v rámci nenosných prvkov, ako aj umiestnenie rozvodov. „Chceme opäť ponúknuť viac ako konkurencia, a tak klient si u nás „holobyt“ nekúpi. Byty predávame v štandarde, ktorý tvoria zariaďovacie predmety od renomovaných výrobcov. V podstate, aj keď hovoríme o štandarde, často je podobné vybavenie prezentované u iných projektoch ako nadštandardné,“ dodáva manažér.

Investor chcel v projekte ponúknuť zaujímavé riešenia pre čo najširší okruh klientov, preto je možné kúpiť si napríklad tzv. štartovacie byty, ale aj dvoj-, troj- či viac izbové byty až po 5-izbový veľkometrážny byt pre náročnejších. Prevažujú však dvoj izbové byty s viacerými variáciami a orientáciou na východ alebo západ. Vybrané byty je dokonca možné vzájomne prepojiť do väčších celkov, ak by ste chceli nadobudnúť ešte veľkorysejší priestor na bývanie.Dubova alej - novostavba Ivanka pri DunajiMnožstvo benefitov – v komplexe i mimo neho
Hlavnou výhodou projektu je samotné riešenie s množstvom zelene, cyklotrasou priamo pred projektom, pohodlné parkovanie v garážach, výťah či bezbariérový vstup. V bytoch je to podlahové vykurovanie, optika až priamo do bytu, či kvalitné okná s  izolačným trojsklom alebo akustické murivo medzi jednotlivými bytmi. „V rámci priestorov vyčlenených na občiansku vybavenosť získajú možnosť využívať ponúkané služby všetci obyvatelia Ivanky či okolitých obcí. Náš projekt uvažuje s prepojením na športovo rekreačnú zónu ktorá vznikne na susednom obecnom pozemku. Pre klientov ponúkame v spolupráci s finančnými inštitúciami prefinancovanie kúpy bytu až do sto percent z ceny nehnuteľnosti, samozrejme v závislosti od bonity klienta.“
 
Ďalším lákadlom, a zároveň odlišnosťou od ostatných konkurenčných projektov, je využitie celej plochy strechy na štyroch nadzemných podlažiach na každom boku na slnečné fotovoltaické panely  ktorá bude slúžiť primárne na ohrev teplej. „Toto výraznou mierou šetrí životné prostredie a znižuje náklady vlastníkov na energie. Žiadne radiátory, ktoré uberajú z použiteľného priestoru bytu, podlahové kúrenie zabezpečí tepelný komfort vo všetkých miestnostiach, spolu s kvalitnými 6-komorovými oknami s  izolačným trojsklom, zabezpečenom vetraní aj pri zavretých oknách, s podtlakovým odsávaním v sociálnych zariadeniach poskytne priestor na komfortné bývanie s minimálnymi nákladmi,“ uzatvára Krigler.

Dubova alej - novostavba Ivanka pri Dunaji

Obchodné priestory vhodné pre služby

V Dubovej aleji potom môžete mať okrem svojho vlastného domova hoci aj kanceláriu, obchod, kaviareň, kadernícky či masážny salón alebo inú prevádzku. Počas výstavby sa totiž budú vytvárať na prízemí priestory pre obchodné prevádzky. „Radi by sme do nich dostali napríklad pobočku niektorej z bánk, ale primárne sú priestory určené pre drobné podnikateľské aktivity ako kaderníctvo, masážny či kozmetický salón, prípadne kancelárie pre realitné alebo cestovné kancelárie. Dispozíciu priestorov pre občiansku vybavenosť vieme podľa potreby budúceho užívateľa prispôsobiť prípadným spájaním bytov na prízemí  či zväčšením predajnej plochy,“ spresňuje Peter Krigler.

Projekt Dubová alej ráta aj s dostatočným množstvom parkovacích miest. V každom stavebnom objekte bude 72 parkovacích státí, celkovo teda 216 garážových miest v suteréne, ale aj dostatok plôch na parkovanie pred objektom. Už existujúca občianska vybavenosť bude od projektu dostupná do 500 metrov, vrátane autobusovej zástavky, škôlky, obchodov či kaviarní. 

Dubová alej ako dominanta celej obce
Na architektúru projektu Dubovej aleje je investor obzvlášť hrdý, nakoľko dal na dobré rady architektov a bral ohľad aj na okolité prostredie. „Zóna, kde je projekt situovaný, dovoľuje využiť až 35 percentnú zastavanosť, mi však nemáme v projekte ani 24 percent. Je to na úkor veľkosti profitu, no v prospech celkového dojmu z bytového komplexu, kde dominuje dubová alej lemujúca chodník po celej dĺžke projektu až k zastavanej časti obce,“ uzatvára manažér.

Práve tento prvok má v budúcnosti vytvoriť novú dominantu pri vstupe do obci. Duby sa začnú vysádzať už pri kolaudácií prvého bloku tak, aby pri ukončení výstavby už pôsobili dojmom, ako by tam boli odnepamäti. Zóna Dubovej aleje má byť dopravne napojená na Bernolákovskú cestu, na okraji lokality obytnej zóny Dombale majú v budúcnosti vyrásť športoviská a oddychová zóna. Obec plánuje využiť pozemok, ktorý priamo susední s projektom, na voľnočasové aktivity pre ľudí rôzneho veku.

Dubova alej - novostavba Ivanka pri Dunaji
   • Zobraziť publikovaný inzerát