Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia5.2.2019
Aktualizované5.2.2019

Obklad imitácie tehly – skvelý nápad na dokončenie stien


Ak nemáte možnosť odhaliť prírodné tehly vašich stien, využite zaujímavú alternatívu na trhu, a to obklady, ktoré imitujú vzhľad tehál.

Keď moderný dizajn ide ruka v ruke s prírodou

Dekoratívne tehlové obklady dokonale odrážajú najdôležitejšie vlastnosti prirodzeného prototypu. Sú ideálnym riešením na zvýraznenie vybraných stien, výkopov, stĺpov a krbov. Obklady napodobňujúce tehly pôsobivo zodpovedajú požiadavkám moderných izieb, pretože sú kompromisom medzi jedinečnou krásou prírody a moderným dizajnom. Vďaka ním ste schopní vytvoriť módne usporiadanie, ktoré harmonizuje s ušľachtilosťou kameňa.

 

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Dekoratívne tehly na stenu v niekoľkých verziách

Tehla na stene môže byť vyrobená z rôznych druhov kameňa. Prírodný kameň je považovaný za najtrvanlivejší a najsofistikovanejší, ľahko sa dá prispôsobiť akémukoľvek vnútornému usporiadaniu. Ďalšou skupinou, ktorá stojí za zmienku, je umelý kameň, ktorému nemožno poprieť množstvo výhod. Umelý dekoratívny kameň je predovšetkým lacnejší, takže väčšina ľudí počas rekonštrukcie sa rozhoduje práve pre neho. Dlaždice zo sadry alebo betónu dokonale napodobňujú prírodný kameň a sú dokonalé ako tepelná izolácia v miestnosti.                      

Vďaka rôznorodosti tohto riešenia si viete vybrať produkt, ktorý najefektívnejšie vyhovuje vašim očakávaniam. Rozhodujúc sa medzi dlaždicami imitujúce tehly, ktoré sú vyrobené zo sadry, im môžeme dať akúkoľvek farbu. V prípade klinkierových tehál získame najlepšiu imitáciu tehál, kde každý prvok bude zafarbený správnym spôsobom. Vďaka použitiu tohto typu dlaždíc dosahujeme dokonalý efekt. Tí, ktorí sa nezaujímajú o stavebné záležitosti, určite nebudú schopní rozpoznať, či ide o skutočnú tehlu alebo len imitáciu.

 

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Kúpeľňa obklopená kameňovou sivou

Po takej dávke teórie je čas pre betóny a príklady dekoratívnych tehlových aplikácií na stene. Spočiatku si vezmeme kúpeľňu, ktorá kvôli svojej špecifickosti bude potrebovať dlaždice s nízkou nasiakavosťou. V tomto prípade je najlepšie staviť na tehlové gresové dlaždice, ktoré dodajú interiéru prírodné krásy, pri zachovaní vynikajúcich vlastností tohto materiálu. Dlaždice Gres sú trvanlivé a príjemné na použitie, takže je možné ich použiť aj v usporiadaní priestorov sprchy alebo vo vani. Ďalšou otázkou je výber správnej farby. V dnešnej dobe sú najpreferovanejšie a  najmodernejšie odtiene šedej. Šedá je maximálne nadčasová farba, ale všetko závisí od vašej osobnej preferencie a vkusu.

 

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Tehlová kuchyňa v tradičnej a modernej verzii

Vzhľadom k vysokým prevádzkovým parametrom, dlaždice napodobňujúce tehly z gresu, dobre fungujú aj v kuchyni. Bez obáv ich môžeme použiť v umývacej zóne aj okolo horáka, kde sa dokážu dobre vysporiadať s účinkami vysokých teplôt a vodných pár. Veľkou výhodou dlaždíc imitujúcich tehlu je aj ich všestrannosť, vďaka čomu dokonale zapadajú do tradičného charakteru kuchyne ale aj jej modernej verzie. Ak ide o tradičný interiér kuchyne, odtiene béžovej a hnedej budú vynikajúcou voľbou. Na moderné interiéry odporúčame odtiene šedej.

 

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Spálňa, obývacia izba a jedáleň v originálnom prevedení

Tehla na stene je univerzálne riešenie aj pre obývaciu izbu, jedáleň alebo dokonca spálňu. Tu máte úplnú slobodu pri výbere materiálu. Farba tehál závisí od toho, v akom štýle je miestnosť zariadená. Ak vo vašej obývacej izbe, jedálni a v spálni dominuje rustikálny akcent, provensálsky alebo škandinávsky štýl, vynikajúcou voľbou je biela alebo šedá tehla, ktorá interiér rozjasní. V podkrovnom priestore je vhodnejší kameň v teplejších farbách, ako je hnedá, béžová alebo medená farba.
Tehlové dlaždice sú veľmi praktické dokončovacie materiály vďaka jednoduchosti montáže, veľkosti a rozmanitosti farebnej škály. Zvážte takéto riešenie nielen z dekoratívnych dôvodov, ale aj vzhaľadom na ich praktickú stránku. Trvanlivý a pevný povrch je zárukou spokojnosti na veľa ďalších rokov.

Pozrite si pestrú ponuku Merkury Marketu v sekcií Obklady a Dekoračné obklady.

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

 PR článokMagazín Reality

 

Mýty a fakty o trvalom pobyte v prenajatom byte

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát