Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia11.12.2017
Aktualizované11.12.2017

Na Furču v Košiciach zavíta „čmeliak“. Byty Adlerova lákajú exkluzivitou


Bumlbebee Adlerova - NovostavbaBývate v Košiciach alebo v okolí a hľadáte nadštandardné bývanie v blízkosti prírody za dobrú cenu? Ak ste mladá rodina či pár a plánujete spoločnú budúcnosť, na košickom sídlisku Dargovských hrdinov čoskoro vyrastie bytový projekt, ktorý si vás získa viacerými zaujímavými výhodami. Ponúka kvalitné bývanie s výbornou dispozíciou, použitím nadštandardných materiálov, s množstvom dizajnových prvkov a jedinečnou architektúrou v tvare čmeliaka.

Bumlebee Adlerova - novostavba Košice - 

Projekt bytového domu BUMBLEBEE Adlerova na Adlerovej ulici je určený všetkým, ktorí hľadajú kvalitné bývanie s výbornou dispozíciou pri použití kvalitných materiálom v pokojnej časti Košíc, s dobrou dostupnosťou do centra. Pri rannej kávičke na terase či balkóne v dome stvárňujúcom čmeliaka, budú mať budúci obyvatelia krásny výhľad na lesopark či celé mesto.

Pokojné bývanie pre rodiny v blízkosti lesoparku

Bytový dom bude pozostávať z celkovo desiatich podlaží – z toho sú dve podzemné podlažia zapustené do svahu, slúžiace na parkovanie osobných áut. Osem nadzemných podlaží bude mať celkovo 80 bytov - dvoj a trojizbové a 9 dvojpodlažných štvorizbových mezonetov na najvyššom poschodí. Parkovanie vlastníkov bude vyriešené vybudovaním parkovacích miest v teréne (16), ale aj v podzemnej garáži (81).
Hlavným investorom projektu je spoločnosť ADLEROVA, pričom jej stopercentným vlastníkom je Peter Krigler, za ktorým je viacero spoločností, ktoré pôsobia na trhu viac ako 10 rokov. Spomeňme materskú spoločnosť EURO INVEST Development., ktorá sa spolupodieľa na definovaní projektu. Výhradný predajca bytov – realitná kancelária TOBI Real – má dlhoročné skúsenosti a súčasne zastrešuje aj finančný dom. Priamo v sídle na Hlavnej 24 v Košiciach si budúci záujemcovia môžu pozrieť 3D model projektu a dozvedieť sa všetky detaily o danom projekte, vrátane pôdorysov jednotlivých bytov i to, ako si vybaviť financovanie.

Bumblebee Adlerova - novostavba Košice - Furča 

Furčania, bývajte na vyššej úrovni ako doteraz

Projekt  BUMBLEBEE ADLEROVA je zameraný hlavne pre viacčlenné, ale aj pre začínajúce rodiny. Nenájdete v ňom ani jednu garsónku či jednoizbový byt, ak však máte radi stabilitu a pokojné bývanie na vyššej úrovni, tento štýl bývania vám bude určite vyhovovať. Primárnu skupinu klientov podľa slov investora Petra Kriglera tvoria jednak „Furčania", teda ľudia, ktorí poznajú danú lokalitu a vedia oceniť všetky jej výhody. Konkrétne, bezprostrednú blízkosť lesoparku výborný výhľad, pokoj, kompletnú občiansku vybavenosť, ale aj rýchlo spojenie do centra či hlavné dopravné napojenia. 

„Ďalšiu skupinu záujemcov tvoria tí, ktorí plánujú usadiť sa v Košiciach a hľadajú pre seba vhodné bývanie, ktoré nebude v budúcnosti obkolesené budúcou výstavbou. Dôvodom je práve blízky lesopark a pozemok, kde má vodárenská spoločnosť svoje zariadenia, čo vylučuje budúci stavebný ruch, ako je tomu pri mnohých projektoch," objasňuje Krigler.

Nadštandardné vyhotovenie imponuje každému

V čom teda bude konkurenčná výhoda projektu BUMBLEBEE ADLEROVA? Odlišností je hneď viacero. V prvom rade, nejde o žiadne 1-izbové byty či garsónky, kde sa každý tretí mesiac striedajú podnájomníci. Rozloženie bytov a vnútorná dispozícia zaručuje maximálne využitie priestoru bez zbytočných dlhých chodieb a nevyužitých priestorov. 

Bytové jednotky sú predávané v nadštandardnom vyhotovení, teda s kompletnými úpravami povrchov. Každá má priestranný balkón, kde sa pohodlne zmestí sedenie či lehátko. Ako objasňuje Peter Krigler, klienti si môžu vybrať zo širokej ponuky dekorov parkiet, aj interiérových dverí. Taktiež v kúpeľňovom štúdiu existuje možnosť určiť si umiestnenie obkladov vo viacerých farbách. „V rámci predpredaja je pre prvých 40 záujemcov okrem zvýhodnenej ceny bytu ako darček zahrnutá v cene aj kuchynská zostava od tradičného slovenského výrobcu. Dokonca do štádia ukončenia hrubej stavby umožňujeme klientom, samozrejme po vzájomnom odsúhlasení, meniť vnútornú dispozíciu nenosných priečok," tvrdí investor.

Bumblebee Adlerova - novostavba Košice - Furča 

Pri financovaní bývania zbytočne nepreplatíte

Ďalšou výhodou je financovanie projektu. Stačí, ak na začiatku zaplatíte len 15 percent z ceny, následne zvyšok doplatíte až keď si byt preberiete a objekt bude skolaudovaný. Takže, pokiaľ máte vlastné zdroje na prvých 15 percent, úver si môžete zobrať až pred kolaudáciou, pričom zbytočne neplatíte úroky z jeho čiastočného čerpania ešte počas výstavby.

Zatiaľ má investor podpísané rezervačné zmluvy na sedem bytov, avšak predpredaj prebieha zatiaľ len necelý mesiac. „Klienti začínajú pomaly prichádzať a informovať sa. Máme kladnú spätnú väzbu. Ak rodiny alebo mladé páry, ktoré nepotrebujú riešiť svoju bytovú situáciu v najbližšej dobe reálne uvažujú o kúpe, hneď im riešime financovanie úveru či kombináciu viacerých druhov financovania," radí Krigler.

Architektúra v tvare čmeliaka určite zaujme

Generálnym projektantom BUMBLEBEE ADLEROVA  je spoločnosť ADF (architecture design factory). Stojí za mnohými úspešnými projektmi nielen v rámci Košíc. Je tiež garantom tej najvyššej kvality jednak vnútorným členením bytov a využitím obytných priestorov, ale aj celkovým vzhľadom budovy. Dizajn objektu je podľa slov investora navrhnutý tak, aby zaujal už na prvý pohľad. Cieľom bolo, aby bytový komplex pôsobil dojmom „čmeliaka".

Tento efekt má vytvárať predsadená fasáda bytov na 7 až 8 poschodí, kde sa nachádzajú 3-izbové byty, aj 4-izbové mezonety. Všetky byty na týchto poschodiach majú priestranné terasy, ktoré sú šikovne navrhnuté tak, aby na ne nebolo vidieť zo susedných bytov. Dokonalý obraz o mezonetových bytov, ako aj o celom objekte a jeho okolí, poskytne klientom aj 3D model, ktorý má obsahovať aj nočné osvetlenie. Zákazníci požadujúci menšiu výmeru bývania majú na výber dvojizbové byty s viacerými vnútornými dispozíciami a taktiež trojizbové byty s ešte väčšou variabilitou vnútorného usporiadania.

Bumblebee Adlerova - novostavba Košice - Furča 

Vybavenie bytov získajú klienti „na kľúč“

Všetky bytové jednotky budú predávané v nadštandardnom vyhotovení. „Primárne sa snažíme  klientom poskytnúť ich nové bývanie zariadené, ako sa hovorí, na „kľúč". Naším cieľom je realizovať a odovzdávať vysoký nadštandard bytov, ktorých prevedenie si nevyžaduje neskoršie stavebné úpravy. Nie je nič horšie, ako keď klient musí na novostavbe niečo po pol roku meniť či upravovať, lebo mu to nebolo umožnené zo strany developera," poznamenáva Krigler. Takže obrazne povedané, stačí vám zavesiť obraz na stenu, zapojiť televíziu a môžete bývať... 

Najlepšia referencia je vždy spätná väzba a spokojnosť klientov. V dnešnom uponáhľanom a hektickom svete podľa Petra Kriglera ide aj o úsporu času ľuďom, ktorí nemusia zápasiť s dokončovaním bytu. „Sme však flexibilní. Aj v prípade, ak sa rozhodnú pre holobyt, vieme im ho odovzdať aj v takomto stave," radí investor.

Najkvalitnejšie materiály s množstvom dizajnových prvkov

Generálny projektant investora nešetril. Do projektu použil tie najkvalitnejšie materiály, ako aj množstvo dizajnových prvkov, ktoré vyzdvihujú jedinečnosť architektúry a kvalitu stavby ako celku. „Z mnohých uvádzam AL zábradlia na terasách a balkónoch s kombináciou bezpečnostného skla a dizajnovými predsadenými prvkami nenáročnými na údržbu. Vo vnútri sú to sadrové omietky, okná s izolačným troj-sklom či možnosť priameho odvetrania kuchyne cez VZT potrubie. Parkovanie je riešené pohodlne pod bytovým domom na dvoch podzemných poschodiach, takže auto budú mať klienti po celý rok v suchu," s úsmevom poznamenáva Peter Krigler.

Lokalita, v ktorej bude bytový dom postavený, disponuje kompletnou občianskou vybavenosťou, ako je napríklad škola, škôlka, pošta, nákupné reťazce. V súčasnosti investor pracuje aj na využití časti priľahlého pozemku na kombináciu detského ihriska a outdoor crosfit zóny. V rámci projektu BUMBLEBEE ADLEROVA bude vybudovaných aj 16 kusov vonkajších parkovacích státí, ktoré nebudú na predaj, ale budú slúžiť ako pohotovostné, teda najmä pre návštevy.

Dokončenie výstavby prebehne v máji 2019

V súčasnosti je projekt vo fáze spustenia predpredaja, počas ktorého majú klienti najlepšiu možnosť vybrať si nové bývanie. K dispozícii sú ešte všetky typy bytov a ak si ho klient rezervuje v predpredaji, získava všetky výhody, vrátane kuchynskej linky, pričom má garantovanú zvýhodnenú cenu do konca výstavby.

„Za sebou máme viac ako 10-ročnú históriu v rámci nadstavby bytových domov, ale i radových či vila domov. Výstavba začne v marci budúceho roka 2018 a dokončenie plánujeme v máji roku 2019. Klient bude môcť nové bývanie vidieť pred odovzdaním objektu, kde si môže pozrieť kvalitu a stav prác na budúcom byte. Následne odovzdanie zvykneme robiť ešte pred kolaudáciou. Takto umožníme klientovi mal dostatok času na dozariadenie bývania, ako je napríklad vymeranie vstavaných skríň a nábytku na mieru a podobne,“ uzatvára Peter Krigler. Pokiaľ sa investorovi podarí získať dostatočnú zazmluvnenosť pred marcom 2018, s výstavbou začne pravdepodobne ešte skôr.

Viac o projekte na www.adlerova.sk  • Zobraziť publikovaný inzerát