Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia2.1.2017
Aktualizované2.1.2017

Reality: Monako sa rozrastie


MonacoAmbiciózny projekt predstavili v Monackom kniežatstve. S podporou vládcu chcú developeri investovať približne dve miliardy eur s cieľom získať na úkor mora ďalšie stavebné pozemky, ktorých cena je na limitovanej ploche súše extrémne vysoká a v priemere dosahuje aj vyše 90 000 eur za meter štvorcový.

Celková plocha miništátu je iba 196 hektárov, pričom k jej navýšeniu na úkor mora už došlo za vlády kniežaťa Rainiera III.
Jeho syn Albert II. podporil zámer pokračovať v tomto smere. Zámer predpokladá vytvorenie novej plochy navezením zeminou a výstavbu niekoľkých obytných komplexov najvyššieho štandardu vrátane infraštruktúry, parku s japonskou záhradou, pobrežnou promenádou a prístaviskom pre jachty.

Predpokladá sa, že iba v prvej etape navezenie potrebného štrku a piesku zo Sicílie zaberie minimálne 40 mesiacov. Na druhej strane sa čoraz silnejšie ozývajú ochrancovia prírody, ktorí poukazujú na likvidáciu podmorského ekosystému pri pobreží Monaka.

Zdroj a foto: Telegraph.

Byty na predaj / Byty na prenájom / Reality Bratislava / Prenájom Bratislava / Novostavby Bratislava
Byty na predaj Bratislava / Byty na prenájom Bratislava / Byty na predaj Košice / Reality Banská Bystrica
Reality Martin / Reality Nitra / Reality Žilina / Reality Trnava / Reality Trenčín / Reality Prešov / Reality Košice

Pozemky na predaj / Chaty na predaj / Predaj RD / Realitné kancelárie / Právna poradňa reality
Vyhľadávanie na mape reality / Súkromná inzercia nehnuteľnosti / Stavebné pozemky na predaj  • Zobraziť publikovaný inzerát