Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia9.5.2018
Aktualizované9.5.2018

Máte výhodnú hypotéku? Nepokazte si to


Máte výhodnú hypotéku? Nepokazte si to 

Kúpa nehnuteľnosti je veľké životné rozhodnutie, ktoré prináša starosti aj radosti. Aby ste z nového bytu či domu mali hlavne radosť, nesmiete zabudnúť na jeho energetické náklady. Čo robiť, aby ste na to nedoplatili? 

Keď už máte bláznivý kolotoč rozhodovania, vybavovania a podpisovania za sebou, konečne si môžete trochu vydýchnuť. Prichádza na rad príjemnejšia časť. Začína sa hľadanie správneho rozostavenia nábytku, kombinovanie farieb či výber spotrebičov...

Aké budú náklady na bývanie? 

Aké budú náklady na bývanie?
Na čo však v tomto momente stále mnohí zabúdajú, to sú náklady na bývanie, v ktorých hrajú hlavnú rolu práve náklady na energie. Ak ste boli prezieraví a k mesačným splátkam hypotéky ste si dopredu pripočítali tieto výdavky, dobre pre vás.

Ak nie, stále existujú spôsoby, ako si pomôcť a tieto náklady šikovne znížiť. Keďže prichádzate do nového domova, s jeho energetickou náročnosťou sa zoznámite postupne. Hneď ako sa stanete majiteľom, sa však môžete pozrieť na celú domácnosť komplexne. Nezabudnite brať do úvahy hlavne kúrenie, ohrev vody, ale aj osvetlenie.

Ako znížiť náklady, nie komfort? 

Ako znížiť náklady, nie komfort?
Prvé, čo vám určite napadne, je utiahnuť si opasok a jednoducho šetriť energiami. No do nového domova sa chcete sťahovať, aby ste si komfort zvýšili.

Tak ako je dobre mať poruke odborníka na nehnuteľnosti či špecialistu na hypotéky, existujú experti aj na spotrebu energií v domácnosti. Tí vám s tým vedia pomôcť.

Dajte si poradiť, nič to nestojí
Bezplatné energetické poradenstvo poskytuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), ktorá je spolufinancovaná zo zdrojov Európskej únie.

Alebo sa môžete obrátiť na energetických Expertov z innogy. Toto poradenstvo je rovnako bezplatné. Spoločnosť innogy ho na požiadanie poskytuje všetkým záujemcom bez ohľadu na to, či ste ich zákazníkom alebo nie.

Takto si ľahko môžete znížiť ročné náklady aj o 200 €. A v čase, keď si beriete hypotéku a prerátavate každé euro, sa to oplatí, čo poviete?

 

Zdroj a foto: Innogy
PR ČlánokMagazín Reality

Počet dokončených bytov v SR

V prvom polroku sa dokončilo viac bytov

Rozhovory s realitnými kanceláriami z Banskej Bystrici

Aký je realitný trh v
Banskej Bystrici?

  • Zobraziť publikovaný inzerát