Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia5.9.2018
Aktualizované5.9.2018

Firmy majú možnosť získať financie na služby architektov


Malé a stredné podniky môžu získať voucher na architektonické služby v hodnote až do 10-tisíc eur. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spustila registráciu záujemcov, registrovať sa dá do 31.1.2019. Príspevok je súčasťou národného projektu SIEA Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu v SR.

SIEA ponúka novú formu európskej pomoci, ktorá má podporiť kreatívny priemysel na Slovensku. Registráciu na vouchery pre malé a stredné podniku spustila 23. augusta 2018, firmy s nimi môžu pokryť až 50 % nákladov na služby a dajú sa využiť do 31. januára 2019. Na prvú výzvu pre oblasť architektúry je vyčlenených 1 milión eur. Minimálna hodnota vouchera je stanovená na 1 000 eur a maximálna je 10-tisíc eur. „Podnikatelia, ktorí získajú voucher, zaplatia celú zákazku a po predložení kompletnej dokumentácie im SIEA voucher spätne preplatí,“ informuje hovorca agentúry Stanislav Jurikovič a dodáva, že pri registrácii si podnikateľ vyberá, či podá žiadosť do prvého kola hodnotenia s termínom ukončenia realizácie svojho projektu do 31. októbra 2018 alebo do druhého kola s termínom ukončenia do 31. januára 2019.

Podmienky registrácie

Registrovať sa možno počas pracovných dní v čase od 12:00 do 20:00 h. Pri elektronickej registrácii vyplní podnikateľ formulár, do ktorého uvedie aj názov víťazného dodávateľa, ktorý predložil najnižšiu cenovú ponuku. Od okamihu zaregistrovania sú pre podnikateľa v systéme rezervované prostriedky na jeho voucher.

Architekti môžu o spoluprácu so SEIA stále požiadať

Dodávatelia služieb, ktoré sú predmetom kreatívnych voucherov, musia podnikať v príslušnom odvetví minimálne rok. Ak sa chcú do projektu zapojiť, môžu požiadať o zápis do zoznamu oprávnených realizátorov. Po podpísaní zmluvy o spolupráci so SIEA bude ich profil zverejnený v Galérii realizátorov na stránke projektu. Ak dodávateľ s najnižšou cenovou ponukou nie je v zozname, o zápis musí požiadať najneskôr do piatich dní odvtedy, čo podnikateľ predloží žiadosť o kreatívny voucher. Aktuálne je v galérii zverejnených približne 50 profilov realizátorov, viac ako sto ďalších už požiadalo o registráciu.

Dizajn, programovanie i reklama

Podpora kreatívneho priemyslu v rámci tohto programu však nezostane iba pri architektoch. Zverejnené sú už napríklad aj podmienky poskytovania voucherov na služby dizajnérov. Registráciu voucherov v tomto odvetví spustili 30. augusta 2018. Na jeseň plánuje SIEA vyhlásiť aj výzvy na vouchere v odvetviach programovanie a tiež reklama a marketing. Rovnako ako pri dizajne aj v týchto odvetviach bude maximálna hodnota vouchera 5 000 eur.

Operačný program Výskum a inovácie pre 1 500 podnikov

Kreatívne vouchere sú určené pre mikro-, malé a stredné podniky, ktoré majú záujem inovovať a využiť pritom služby z vybraných oblastí kreatívneho priemyslu. Nová forma európskej pomoci je súčasťou národného projektu SIEA s názvom Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu v SR. V rámci projektu, ktorý je financovaný z Operačného programu Výskum a inovácie, budú v nasledujúcich rokoch vydané vouchere v hodnote 7,5 mil. eur pre minimálne 1 500 podnikov.

Zdroj: SITAMagazín Reality

Za najlepšiu dlhodobú investíciu Slováci považujú kúpu nehnuteľnosti

Za najlepšiu dlhodobú investíciu Slováci považujú kúpu nehnuteľnosti

Zateplenie chalupy si vyžaduje iný prístup ako dom

Zateplenie chalupy si vyžaduje iný prístup ako dom

  • Zobraziť publikovaný inzerát