Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia30.4.2019
Aktualizované30.4.2019

Čarovná ostrovná vila zo Škótska za 800 000 €


Život pri mori trochu inak, trebárs aj v atraktívnej neoviktoriánskej vile na opustenom škótskom ostrove. Aj na to lákajú britské realitné portály, v ktorých ponuke sa niekedy objavia dych berúce sídla. Jedno také sa predáva priamo na ostrove Isle of Gigha.

Zdroj: rightmove.co.uk

Malý škótsky ostrov so sotva 200 obyvateľmi je terčom záujemcov o kúpu bývania v tomto odľahlom kúte Škótska len výnimočne. Možno aj preto vzbudzujú tamojšie domy, ktoré sa dostanú do realitnej ponuky, toľko pozornosti. To sa podarilo aj atraktívnej vile Leim Farm, ktorá patrí k tomu najkrajšiemu a zároveň najdrahšiemu, čo sa aktuálne v Škótsku predáva.

Priestor, súkromie, harmónia

Snáď každý záujemca o kúpu letného sídla na niektorom zo škótskych ostrovov očakáva tichú a pokojnú atmosféru, kde bude môcť úplne vypnúť. Leim Farm, ktorá je podľa slov bývalých majiteľov zárukou nikým nerušeného súkromia, to má umožňovať ideálne. A to nielen vďaka skvelej polohe, ale najmä kvôli dispozícii vily, jej vybaveniu a tiež návrhu, ktorý vyzdvihuje túžbu po priestore a súkromí, čím v spojitosti s prostredím zaisťuje maximálnu harmóniu.

Zdroj: rightmove.co.uk

Spojenie moderného s klasickým

Vytvoriť harmonickú atmosféru, ktorá by koketovala s ostrovnou klasikou v britskom štýle, vyžadovalo odvážny návrh dýchajúci tradičnými prvkami, no v komfortnom prevedení na moderný spôsob. Obzvlášť preto, že objekt bol postavený len v roku 2008, čo komplikovalo dosiahnutie historického pôvabu. Návrhári však túto úlohu zvládli aj pomocou kamenných fasádnych prvkov pripomínajúcich hradné múry a hojnému využitiu dreva v interiéri.

Poteší aj vlastná knižnica

6 spální, výmera rádovo v desiatkach m² či exteriér vhodný hoci aj na zriadenie malej farmy, nielen to má byť ťahákom tejto ponuky. Dom láka aj na súkromnú knižnicu, ktorú sprevádza novodobý rustikálny štýl. Pobyt v rezidencii sa tak dá využiť na skvelú dovolenku, pri ktorej si užijete neprestajný šum vĺn, magickú prírodu škótskeho ostrova, aktívny relax pri fyzickej práci aj pôžitok z dobrého čítania.

Zdroj: rightmove.co.uk

Jeden z mála domov, ktoré vyrástli na čarovnom ostrove, vyzerá viac než dobre. Napriek tomu nie je jeho predaj žiadnou hotovou záležitosťou. Cena unikátnej vily sa totiž vyšplhala na viac ako 770 000 britských libier.


Zdroj: Reality.skMagazín Reality

 

8 tipov, ako si doma vytvoriť malý home office/ pracovný kútik

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát