Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia9.8.2019
Aktualizované9.8.2019

Ako si zo suvenírov z dovolenky vytvoriť originálne dekorácie


Magnetkami na chladničke či figúrkami vo vitrínke už dnes nikoho neohúrite a po čase vám budú zavadzať. Skúste sa na dovolenke pozerať na suveníry trochu kreatívnejšie – ako by ste s nimi mohli skrášliť svoj interiér? Niekedy stačí len trochu fantázie a zručnosti a originálny prvok vášho priestoru je na svete. Pozrite si pár tipov, čo všetko môžete vytvoriť.

 Sviečky v mušli
Krásne veľké mušle, ktoré ste našli na pláži by bola škoda nechať povaľovať v šuflíku. Môžete si z nich vyrobiť sviečky – vytvoria vám pri večeri krásne spomienky na leto, a prinesú prirodzený šarm na každý stôl. Na výrobu potrebujete len parafín na sviečky alebo palmový vosk a knôt s podstavcom.


Exotický kvetináč
Menšie mušle môžete použiť aj na výzdobu kvetináča či vázy. Treba k nim len vhodné lepidlo. Takýto povrch sa ideálne hodí k sukulentom alebo exotickým rastlinám.


Nábytok s foto obtlačou
Jedinečné zábery z dovolenky si nemusíte len zarámovať, môžete si z nich dať vyrobiť foto obtlač na vinylovú nálepku. Tú potom môžete použiť na stenu ako tapetu alebo na starú stoličku či skrinku. Prinesú do interiéru svieže pohľady na prírodu a krásne spomienky.


Prírodné stolovanie

Ak ste si z dovolenky priniesli zaujímavé kamene, môžete z nich vyrobiť prírodnú dekoráciu vášho stola pri večeri na terase alebo v záhrade. Umiestnite ich na textil alebo mach a pripojte k nim aj sviečky, aby vrhli teplú žiaru na kompozíciu.


Kamienky do skla
Najjednoduchšou cestou ako nechať kamienky vyniknúť, je naaranžovať ich do sklenej vázy či misy.  Veľmi im to svedčí aj v kombinácii s mušličkami, stužkami a rastlinami. Vázu môžete nahradiť aj obyčajným zaváracím pohárom. Nevyzerá to vôbec zle.


Kamienkové mozaiky


Drobnými alebo plochými kamienkami môžete polepiť rôzne povrchy od vázy po kvetináč. Stačí si len zohnať vhodnú lepiacu hmotu podľa podkladu. Pokiaľ sa jedná o väčší predmet, je vhodné ho vopred obaliť tkaninou, kamene sa vám budú na povrch oveľa lepšie umiestňovať. Prilepené kamene môžete nakoniec nalakovať pre dosiahnutie lesklého efektu.


Súkromná galéria


Zarámované fotografie či maľby má mnoho ľudí, vy si však môžete vytvoriť vlastnú galériu na mieru a vo farebnej palete, ktorá vám oživí decentný interiér.  Na stenu môžete rozmiestniť farebné košíky z Balkánu, kmeňové masky z Afriky, škrabošky z Benátok či zarámované textílie z Orientu. Keď ich navyše osvetlíte svetelnými bodmi, získate jedinečné umelecké dielo.


Dominantné vankúše
Vankúše sa v byte vždy zídu, hlavne ak máte pohovku v neutrálnom odtieni. Rôznofarebné vankúše oživia každú obývačku a čím ich bude viac, tým budú zaujímavejšie. Ak ste na dovolenke na takéto vychytávky nenarazili, môžete si ich ušiť z etnických textílií, ktoré dostanete ako šatky či deky.


Originálna kuchynská zástena
Čo robiť so zbierkou nálepiek, etikiet, pivných podložiek či pohľadníc z dovoleniek? Napríklad vytvoriť koláž na kuchynskú zástenu. Táto pôsobivá kolekcia je zabezpečená za plexisklom, aby sa nepoškodila pri varení.


Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, marthastewart.com, inspiri.sk, houzz.com
Zdroj foto: allthingsheartandhome.com, homesfeed.com, marthastewart.com, houzz.com, decoist.com, annieselke.com, essentialindulgenceco.com, inspiri.sk, buzz16.com, hometalk.com, ideastand.com, bhg.com, pinterest.ca
Magazín Reality

 

Mýty a fakty o trvalom pobyte v prenajatom byte

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát