Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia7.6.2019
Aktualizované7.6.2019

8 prezidentských rezidencií od USA po Čínu


Ošiaľ okolo prezidentských volieb na Slovensku je už za nami. Pozornosť sa tak presunie od kampane do samotného prezidentského sídla. S tým vzrastá aj zvedavosť, v akých rezidenciách sídlia prezidenti iných krajín.


1. Biely dom (Washington, USA)
Washingtonské sídlo najmocnejšieho muža planéty pozná z filmov a spravodajských reportáží snáď každý. Rezidencia z konca 18. storočia prešla niekoľkými rekonštrukciami. V súčasnosti ide o komplex, ktorý sa nevyužíva len ako prezidentský úrad, ale tiež ako jeho domov. Známy je najmä Oválnou pracovňou či 2 estetickými vonkajšími kolonádami.

1. Biely dom - www.pixabay.com


2. Casa Rosada (Buenos Aires, Argentína)
Rezidencie latinskoamerických prezidentov nepatria k najoslnivejším, čo však neplatí o tej v argentínskom Buenos Aires. Tamojší palác Casa Rosada je vďaka svojmu vzhľadu a farbe neprehliadnuteľným klenotom celej argentínskej architektúry.   

 

2. Casa Rosada - www.viator.com


3. Elyzejský palác (Paríž, Francúzsko)
Vzácna historická budova navrhnutá v klasickom štýle bola postavená v roku 1722, no sídlom francúzskych prezidentov sa stala až o151 rokov. Podobne ako v prípade Bieleho domu, aj tu sa okrem reprezentatívnych priestorov nachádza takisto obytná časť pre prezidentovu rodinu.

 

3. Elyzejský palác - www.timesofisrael.com


4. Prezidentský palác (Kišiňov, Moldavsko)
Kým väčšina európskych prezidentov sídli v historických budovách, ten moldavský pracuje v objekte, ktorý by málokto považoval za sídlo hlavy štátu. Kišiňovský palác totiž vyzerá skôr ako nejaké postkomunistické divadlo alebo iná kultúrna inštitúcia z čias socializmu.

 

4. Prezidentský palác Moldavsko - www.wikipedia.org


5. Moskovský kremeľ (Moskva, Rusko)
Na prepych, bezpečie a priestrannosť sa ruskí prezidenti sťažovať určite nemôžu. Ich sídlo sa nachádza v samom srdci Moskovského kremľa. Mestská pevnosť ukrývajúca viacero objektov vrátane prezidentského sídla zároveň patrí k najnavštevovanejším miestnym atrakciám.

 

5. Moskovský kremeľ - www.tripsavvy.com


6. Rashtrapati Bhavan (Nové Dillí, India)
Pekné prezidentské sídla, ktoré sa môžu pochváliť unikátnou výzdobou, honosným interiérom či komfortnou obytnou časťou, nájdeme aj v Ázii. Jedným z nich je tiež rezidencia z Nového Dillí, kde pôsobí práve indický prezident.

 

6. Rashtrapati Bhavan - www.stephencurryone.org


7. Prezidentský palác (Nanjing, Čína)
Zmes tradičnej čínskej architektúry, socialistického realizmu a brutalistických prvkov na štýl západu. Aj o tom je prezidentský palác v najľudnatejšej krajine sveta, ktorý trochu neobvykle nestojí v hlavnom meste.    


7. Prezidentský palác Čína - www.nationstates.net

8. Grasalkovičov palác (Bratislava, Slovensko)
Zoznam prezidentských rezidencií môžeme uzavrieť sídlom našej hlavy štátu, ktoré nie je ani veľké, ani malé, ani skromné, ani honosné. Aj takto by sa dal vystihnúť Grasalkovičov palác na Hodžovom námestí v Bratislave, v ktorom bude už čoskoro po prvýkrát šéfovať žena.  

 

8. Grasalkovičov palác - www.welcometobratislava.eu


Zdroj: Reality.sk
Zdroj foto: www.wikipedia.org, www.pixabay.com, www.viator.com, www.timesofisrael.com, www.tripsavvy.com, www.stephencurryone.org,  www.nationstates.net, www.welcometobratislava.euMagazín Reality

 

Darovanie nehnuteľnosti s vecným bremenom dožitia

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát