Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia15.5.2018
Aktualizované15.5.2018

5 trendov v dizajne kancelárskych priestorov na rok 2018


Tak, ako sa menia požiadavky na pracovný proces, mení sa aj pracovné prostredie v administratívnych budovách. Tu je 5 hlavných trendov, ktoré budú vládnuť v tomto roku moderným pracoviskám.

1. Flexibilné priestory
Práca v mnohých sektoroch je dnes veľmi dynamická a vyžaduje si rôzne typy aktivít. Preto je veľmi praktické vybaviť kancelárske priestory zariadením, ktoré sa dá jednoducho presúvať a usporiadať v rôznych zostavách. Tak môže jeden a ten istý priestor slúžiť pre stretnutia s klientmi či partnermi, interné stretnutia, alebo neformálne sedenia pri príprave rôznych projektov.

Inovatívne spoločné priestory a flexibilita
Foto: www.robinpowered.com

2. Prírodné prvky a tvary
V posledných rokoch narastá hlavne v mestských zastavaných štvrtiach záujem o zeleň v kanceláriách. Tá sa dá do administratívnej budovy vniesť rôznymi spôsobmi. Môžu to byť vegetačné steny v exteriéri aj interiéri, strešné či terasové záhrady, rôzne vodné fontánky a vodopády, ale aj dizajn, ktorý prírodu pripomína. „Biofilný“ dizajn môže využívať fototapety s prírodnými motívmi i farby a vzory, ktoré prírodu napodobňujú.

Zelené kancelárie a prírodne tvary
Foto: www.officesnapshots.com

3. Inovatívne koncepty a technológie
Inovatívne prostredie si každý predstavuje inak, malo by však byť šité na mieru podľa zamerania firmy a podporovať zvýšenie efektivity práce. Kancelársky dizajn bez tradičných pracovných stolov a miestností privíta hlavne mladá generácia. Deti Milénia sa radi premiestňujú zo svojich pracovných miest a vyhovujú im otvorené nekonvenčné priestory umožňujúce komunikáciu, spoluprácu a individuálne aktivity. Zariadenie môžu tvoriť kreslá, vaky na sedenie alebo taburety. V modernej kancelárii musia byť tiež integrované technológie, ktoré pomáhajú zamestnancom pri riešení pracovných úloh. Zamestnávateľ by nemal zabudnúť na obrazovky pre prezentácie, videokonferencie, bezdrôtové nabíjacie porty, smartboardy alebo systémy zdieľania dát.

Kancelárske priestory a technológie
Foto: www.mmoser.com

4. Súkromie a zónovanie
Napriek trendu otvorených flexibilných pracovných priestorov sa z kancelárií nemôžu vytratiť súkromné zóny, v ktorých môžu zamestnanci nerušene telefonovať alebo sa sústrediť na individuálnu prácu. Môžu byť oddelené opticky alebo zabezpečiť aj zvukovú izoláciu.

Variácie miestností pre stretnutie
Foto: www.officesnapshots.com

5. Usporiadanie inšpirované domácnosťou
Zamestnanci často trávia na pracovisku viac času ako doma, preto ich optimálny výkon podporia „domáce“ prvky, ktoré vytvárajú pocit pohody a rovnováhy. Či už je to pohovka na relax, kuchynské zariadenie, bar, telocvičňa alebo herňa, vytvorí originálny priestor, ktorý podporuje kreativitu a správne pracovné naladenie.

Kancelárie ako domácnosť - inšpirácia
Foto: www.home-designing.com

Zdroj: Reality.sk, www.mmoser.com, www.home-designing.com, www.robinpowered.com, www.officesnapshots.comMagazín Reality

Top 10 mostov sveta

Top 10 mostov sveta

Tlač 3D domov

Domy vyrobené 3D tlačou môžu byť lacnejšie

  • Zobraziť publikovaný inzerát