Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Detail článku

Dátum vloženia27.8.2018
Aktualizované27.8.2018

10 neuveriteľných hotelov sveta


Veľa dovolenkových destinácií dnes ponúka komfort, malebné prostredie a množstvo aktivít. Niektoré z nich však vytvorili projekty, pri ktorých hosťom padne sánka v nemom úžase. Ak hľadáte nápad pre originálne rekreačné zariadenie, alebo túžite zaujať priateľov bombastickými fotkami z dovolenky, máme pre vás inšpiráciu.

Pozri tiež: Top 10 mostov sveta , Top 10 hotelov na vode , Top 10 hotelov v horách

10. Costa Verde, Kostarika

Koho by napadlo vybudovať hotel zo starého Boeingu? Jedine hotel Costa Verde. Hotelieri zachránili letún z roku 1965 z letiska San José a prepravili ho do Kostariky. Hotel Costa Verde sa nachádza v dažďovom pralese medzi Národným parkom Manuel Antonio a Tichým oceánom a teraz ponúka okrem 70-tich izieb postavených na džungľových hrebeňoch a balkónoch aj apartmán v Boeingu 727 s dvomi spálňami. Po rozsiahlej rekonštrukcii sa lietadlo a okolité drevené paluby nachádzajú na 15-metrovom podstavci s panoramatickým výhľadom na oceán a džungľu. V rezorte si môžete vychutnať aj luxusné vybavenie, tri útesové bazény s terasami a jedinečnú lokálnu gastronómiu v štyroch reštauráciách.

Boeing 727 Hotel Costa Verde Costa Rica Zdroj: Wikimedia
Boeing 727 Hotel Costa Verde Costa Rica Zdroj: Wikimedia

9. La Balade des Gnomes, Durbuy, Belgicko

Chalúpka s menom „Cesta škriatkov“ je pravdepodobne najmenším hotelom na svete. Štylizovaná podoba Trójskeho koňa je jedným z rozprávkových výtvorov pri romantickom belgickom mestečku Durbuy a určite neschová historickú grécku armádu, ale zmestia sa do nej štyri osoby. Po vstupe cez padací most je interiér rovnako nezvyčajný ako fasáda, domček s dvomi spálňami zdobí nápaditá zmes vyrezávaného dreva, železných trámov a zvláštnych vitráží. Hotel je dielom architekta - hoteliera Dominika Noela.

La Balade des Gnomes Durbuy Belgium Zdroj: experiencebelgium.be
La Balade des Gnomes Durbuy Belgium Zdroj: experiencebelgium.be

8. Wigwam Motel, Arizona, USA

Dedinka 15-tich wigwamov v mestečku Holbrook je ideálnym miestom, keď hľadáte v Arizone originálne ubytovanie za nízku cenu alebo putujete po legendárnej diaľnici Route 66. Je jedným z troch motelov, ktoré zostali z pôvodného reťazca siedmich, postavených v roku 1950. Dnes je zaradený do registra historických miest US Register of Historic Places. Wigwamy majú etnický indiánsky vzhľad, zvnútra sú však vybavené pohodlným zariadením a hneď vedľa je parkovisko s dekoratívnymi veteránmi. Môžete čakať romantický pestrofarebný západ slnka a nocľah vás bude stáť menej ako 35 €. Čo viac si môžete priať?

Wigwam motel Holbrook Arizona Zdroj: Ayay.co.uk
Wigwam motel Holbrook Arizona Zdroj: Ayay.co.uk

7. Aurora Express, Aljaška, USA

Retro hotelový vlak Aurora Express poskytuje nocľah s raňajkami na Aljaške v penzióne zo zrekonštruovaných železničných vagónov. Veteránske vozne boli pôvodne múzeom, teraz sú usadené vysoko na kopci s výhľadom na Fairbanks, najväčšie mesto vo vnútrozemí Aljašky. Tento originálny vlak je jedným zo série spacích vozňov 1956 Pullman a dnes je prerobený na štyri elegantné apartmány. Arlene je nemocničný vozeň s dĺžkou 80 m, ktoré sa používalo v druhej svetovej vojne a dnes je premenený na dve spálne. Zlatá Nellie Caboose je luxusná verzia vagónu a je kráľovský vyzdobená. Raňajky sa podávajú v autentickom Diner Car s nádhernou nástennou maľbou na strope.

Aurora Express Alaska USA Zdroj: Uniq Hotels
Aurora Express Alaska USA Zdroj: Uniq Hotels

6. Free Spirit Spheres, Kanada

Tri guľové domčeky “Eve“, “Eryn” a “Melody” sú určené pre spojenie s prírodou bez ľudských stôp a meditáciu. Sú umiestné medzi vysokými stromami západného pobrežia dažďového pralesa na ostrove Vancouver v Kanade. Aby boli hostia obklopení prírodnými materiálmi, sú interiéry vybudované v malebnom jachtárskom štýle s drevenými obkladmi a mosadznými dekoráciami, zavesené sú na sieti lán, ktorá im umožňuje pohyb a tak údajne podporuje tvorivé myslenie. Aby však prírody na hostí nebolo až priveľa, rezort je pripojený na elektrinu a domčeky majú zabudované reproduktory aby si mohli púšťať obľúbenú hudbu.

Free Spirit Spheres Canada Zdroj: Canadian Traveller
Free Spirit Spheres Canada Zdroj: Canadian Traveller

5. Spitbank Fort, Gosport, Veľká Británia

Spirbank je unikátnym hotelom na mori pri južnom pobreží Anglicka len 2 hodiny od Londýna. Jeho luxusný priestor je určený pre 16 osôb, poskytuje súkromie, ale aj služby, ktoré zabezpečia nezabudnuteľnú dovolenku. Hosťom sú k dispozícii strešné horské kúpele s teplým bazénom a saunou, ohnisko, panoramatický výhľad na more, bar a výborná reštaurácia. Z tohto ostrovčeka môžete raz do roka sledovať aj známe jachtárske preteky Round the Island Race. 

Spitbank Fort Gosport England Zdroj: The Bossard Quartet
Spitbank Fort Gosport England Zdroj: The Bossard Quartet

4. Sun Cruise Resort, Gangwon-do, Južná Kórea

Hotel Sun Cruise síce vyzerá ako výsledok stroskotania, jeho koncepcia je však premyslená do detailov. Ponúka luxus výletnej lode pre tých, ktorí na výletnú plavbu nemajú čas alebo žalúdok. Projekt je ako prvý na svete postavený podľa skutočnej lode, hlavná budova na útese je 165 m dlhá, 45 m vysoká a údajne váži 30 tisíc ton. Rezort je zameraný na dokonalú rodinnú dovolenku, ponúka 360-stupňový panoramatický výhľad na celé okolie, vyhliadku na oceán z paluby so skleným dnom zavesenej nad morom, obrovský bazén, fitness i wellness centrum. V rezorte sa nachádza rodinný park, príjemná pláž a populárne rybárske reštaurácie.

Korea Gangneung Sun Cruise Hotel Zdroj: Votemeyo
Korea Gangneung Sun Cruise Hotel Zdroj: Votemeyo

3. 9 Hours Capsule Hotel, Kyoto, Japonsko

Kapsulové hotely spolu so sushi a karaoke predstavujú pre turistov kolorit Japonska, „deväťhodinový“ hotel v Kyoto patrí navyše medzi 5 najlepších v krajine. Napriek tomu, že patrí medzi najlacnejšie (cena za noc sa pohybuje od 30 do 40 €), môžete sa v ňom spoľahnúť na bezchybnú čistotu, spacie podložky navrhnuté pre dokonalú relaxáciu a spánkový systém Panasonic, ktorý vás jemne uspí a zobudí v nastavenom čase modulovaním svetla. Technológie tu hrajú sólo, môžete si ich užiť v zónach oddelených pre mužov a ženy, v tichých výťahoch i pohodlných kúpeľniach. Za futuristický dizajn môže hotel vďačiť architektom Design Studio S. Masaaki Hiromura a Takaakimu Nakamurovi.

Capsule Hotel Kyoto Zdroj: Imgur
Capsule Hotel Kyoto Zdroj: Imgur

2. Sheraton Huzhou Hot Spring Resort, Huzhou, Čína

Obrovská žiariaca podkova, ktorá leží v „meste hodvábu“ Huzhou na jazere Tai, je v skutočnosti „šiškou“, pretože spodné konce sú v skutočnosti spojené dvoma úrovňami suterénu. Patrí do siete Sheraton a nezaostáva za svojimi západnými bratmi v opulentnosti a luxuse. Ponúka 321 priestranných izieb, vrátane 44 apartmánov a 39 viliek, prezidentský apartmán, fitness centrum, spa, bazény, štyri reštaurácie, kaviareň a špičkové technológie pre usporiadanie konferencií. Projekt je dielom architekta Yansong Ma a postavila ho spoločnosť Shanghai Feizhou Group.

Sheraton Huzhou hot spring resort Huzhou China Zdroj: Clipmass
Sheraton Huzhou hot spring resort Huzhou China Zdroj: Clipmass

1. Faralda Crane, Amsterdam, Holandsko

Hoci hotel Faralda Crane na prvý pohľad pôsobí industriálnym dojmom, jeho tri apartmány patria medzi najdrahšie v Holansku a ponúkajú luxus doslova na vysokej úrovni, nachádzajú sa totiž v bývalých kabínach žeriavu takmer 50 metrov nad zemou. Prekvapia nielen dizajnovým zariadením, ale aj nádherným výhľadom na záliv jazera Ij a celý Amsterdam.  Ak by to ešte predsa len bolo málo, môžete relaxovať vo vírivke na najvyššom poschodí, alebo si odtiaľ rovno skočiť bungee jumping.

Faralda crane boutique hotel Amsterdam Zdroj: Vossy
Faralda crane boutique hotel Amsterdam Zdroj: Vossy

Faralda crane boutique hotel Amsterdam Zdroj: Vossy
Faralda crane boutique hotel Amsterdam Zdroj: Vossy

Pozri tiež: Top 10 mostov sveta , Top 10 hotelov na vode , Top 10 hotelov v horách

Zdroj: TripAdvisor



Magazín Reality

 

8 tipov, ako si doma vytvoriť malý home office/ pracovný kútik

 

 

  • Zobraziť publikovaný inzerát