Ako si zo suvenírov z dovolenky vytvoriť originálne dekorácie

Magnetkami na chladničke či figúrkami vo vitrínke už dnes nikoho neohúrite a po čase vám budú zavadzať. Skúste sa na dovolenke pozerať na suveníry trochu kreatívnejšie – ako by ste s nimi mohli skrášliť svoj interiér? Niekedy stačí len trochu fantázie a zručnosti a originálny prvok vášho priestoru je na svete. Pozrite si pár tipov, čo všetko môžete vytvoriť.

 

Sviečky v mušli

Krásne veľké mušle, ktoré ste našli na pláži by bola škoda nechať povaľovať v šuflíku. Môžete si z nich vyrobiť sviečky – vytvoria vám pri večeri krásne spomienky na leto, a prinesú prirodzený šarm na každý stôl. Na výrobu potrebujete len parafín na sviečky alebo palmový vosk a knôt s podstavcom.

Exotický kvetináč

Menšie mušle môžete použiť aj na výzdobu kvetináča či vázy. Treba k nim len vhodné lepidlo. Takýto povrch sa ideálne hodí k sukulentom alebo exotickým rastlinám.

Nábytok s foto obtlačou

Jedinečné zábery z dovolenky si nemusíte len zarámovať, môžete si z nich dať vyrobiť foto obtlač na vinylovú nálepku. Tú potom môžete použiť na stenu ako tapetu alebo na starú stoličku či skrinku. Prinesú do interiéru svieže pohľady na prírodu a krásne spomienky.

Prírodné stolovanie

Ak ste si z dovolenky priniesli zaujímavé kamene, môžete z nich vyrobiť prírodnú dekoráciu vášho stola pri večeri na terase alebo v záhrade. Umiestnite ich na textil alebo mach a pripojte k nim aj sviečky, aby vrhli teplú žiaru na kompozíciu.

Kamienky do skla

Najjednoduchšou cestou ako nechať kamienky vyniknúť, je naaranžovať ich do sklenej vázy či misy.  Veľmi im to svedčí aj v kombinácii s mušličkami, stužkami a rastlinami. Vázu môžete nahradiť aj obyčajným zaváracím pohárom. Nevyzerá to vôbec zle.

Kamienkové mozaiky

Drobnými alebo plochými kamienkami môžete polepiť rôzne povrchy od vázy po kvetináč. Stačí si len zohnať vhodnú lepiacu hmotu podľa podkladu. Pokiaľ sa jedná o väčší predmet, je vhodné ho vopred obaliť tkaninou, kamene sa vám budú na povrch oveľa lepšie umiestňovať. Prilepené kamene môžete nakoniec nalakovať pre dosiahnutie lesklého efektu.

Súkromná galéria

Zarámované fotografie či maľby má mnoho ľudí, vy si však môžete vytvoriť vlastnú galériu na mieru a vo farebnej palete, ktorá vám oživí decentný interiér.  Na stenu môžete rozmiestniť farebné košíky z Balkánu, kmeňové masky z Afriky, škrabošky z Benátok či zarámované textílie z Orientu. Keď ich navyše osvetlíte svetelnými bodmi, získate jedinečné umelecké dielo.

Dominantné vankúše

Vankúše sa v byte vždy zídu, hlavne ak máte pohovku v neutrálnom odtieni. Rôznofarebné vankúše oživia každú obývačku a čím ich bude viac, tým budú zaujímavejšie. Ak ste na dovolenke na takéto vychytávky nenarazili, môžete si ich ušiť z etnických textílií, ktoré dostanete ako šatky či deky.

Originálna kuchynská zástena

Čo robiť so zbierkou nálepiek, etikiet, pivných podložiek či pohľadníc z dovoleniek? Napríklad vytvoriť koláž na kuchynskú zástenu. Táto pôsobivá kolekcia je zabezpečená za plexisklom, aby sa nepoškodila pri varení.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, marthastewart.com, inspiri.sk, houzz.com Zdroj foto: allthingsheartandhome.com, homesfeed.com, marthastewart.com, houzz.com, decoist.com, annieselke.com, essentialindulgenceco.com, inspiri.sk, buzz16.com, hometalk.com, ideastand.com, bhg.com, pinterest.ca