7 tipov, ako si môžete spríjemniť home office

Problematika domácich kancelárií je v období epidémie koronavírusu aktuálna viac, než kedykoľvek predtým. Dnes si totiž musia vytvárať pracovné prostredie aj tí, ktorí nikdy z domu nepracovali. Prinášame vám niekoľko jednoduchých a šikovných DIY tipov, ako si svoj home office urobiť čo najefektívnejší a zároveň sa v ňom cítiť príjemne naladený.

1. Vytvorte si úložné priestory

Pri práci je potrebné niekam uložiť nielen počítač, ale aj rôzne dokumenty a zložky, aby ste sa v nich neutopili. Ak nemáte dostatok vhodných zásuviek a políc, skúste improvizovať. Podľa stupňa vašej kreativity si môžete vytvoriť „skrinku“ zo škatúľ, alebo nápaditú policu pod monitor.

Zdroj: TwoTwentyOne

Zdroj: Instructables

 

2. Organizéry na všetky spôsoby

Perá, spinky, zošívačky? Všetko treba rozložiť do prehľadných priehradiek. Môžete si ich vytvoriť za pár eur z plastových košíkov, prilepiť na stenu alebo popustiť uzdu svojej fantázii a vyrobiť si vlastný organizér z pestrých škatuliek.

Zdroj: ACraftySpoonful

Zdroj: TwoTwentyOne

Zdroj: ModgePodgeRocksBlog

 

3. DIY pracovný stôl

Ak sa u vás nenájde žiadny stôl, ktorý by sa hodil na prácu, môžete si urobiť vlastný, trebárs aj z drevenej palety. Šikovné sú aj flexibilné stolíky z dvierok skriniek, treba ich len zabezpečiť páskami, aby boli stabilné vo vodorovnej polohe. Po práci sa jednoducho zatvoria a neprekážajú.

Zdroj: bigdiyideas.com

Zdroj: Roger Davies, architecturaldigest.com

Zdroj: Lucas Allen

 

4. Nástenka na úlohy

K efektívnemu pracovnému výkonu potrebujete kalendár, časový harmonogram a pripomienky. Ako vám to viac vyhovuje? Kriedou na tabuli, fixkou na plexiskle alebo si radšej vytvoríte „to-do-list“ zo starých rámčekov a fólie, na ktorú môžete písať popisovačom a potom zotrieť?

Zdroj: Victoria Pearson, countryliving.com

Zdroj: The House of Wood

Zdroj: bigdiyideas.com

 

5. Upracte si káble

S novým pracovníkom v domácnosti pribudnú aj nové káble. Aby ste sa v nich vyznali, zoberte si na pomoc dekoračné lepiace pásky Washi tape, dostanete ich v rôznych farbách, vzoroch a veľkostiach v papiernictve alebo e-shopoch. Ak by sa vám práca s týmito šikovnými páskami zapáčila, môžete si vylepšiť aj top na notebooku alebo podložku pod myš…

Zdroj: TheChicSite

Zdroj: Willow TreediyAndRecipes

Zdroj: alittletipsy.com

 

6. Oživte si pracovné miesto

Odborníci tvrdia, že k dobrému pracovnému výkonu a pohode človek potrebuje výrazné zrakové podnety. Skúste, ako vám pomôžu výrazné farby, obrázky či zaujímavý plagát. Alebo si rovno dajte na stenu západ slnka!

Zdroj: The Homes I Have made

Zdroj: CozyLittleHouse

Zdroj: wallpaperaccess.com

Zdroj: ecopetit.cat

 

7. Nezabúdajte na zeleň

Náš mozog potrebuje k dobrému výkonu čerstvý vzduch. Ten nám môžu v home office priniesť rôzne nenáročné rastliny. Najviac kyslíka produkujú dobre známe svokrine jazyky či ZZ plant alias Zamiokulkas. Ak však máte vhodný balkón alebo terasu, najúčinnejšie bude preniesť si pracovný stôl rovno tam.

Zdroj: invinciblehouseplants.com

Zdroj: Alec Hemer

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk

Zdroj foto: TwoTwentyOne, Instructables, AcraftySpoonful, ModgePodgeRocksBlog, bigdiyideas.com, Roger Davies, architecturaldigest.com, Lucas Allen, Victoria Pearson, countryliving.com, The House of Wood, TheChicSite, Willow TreediyAndRecipes, alittletipsy.com, The Homes I Have made, CozyLittleHouse, wallpaperaccess.com, eazywallz.com, ecopetit.cat, invinciblehouseplants.com, Alec Hemer