(JuYQ2Ya4AUr) Aktualizovaný: 03. 10. 2022 1. publikácia: 03. 10. 2022

Bývajte v susedstve pripravovaných Nových Vajnorov, len 7 minút od OC Vajnory

Pri starom letisku
Bratislava-Vajnory • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

195 990 € 3161 €/m²

Základné informácie

Druh:
3 izbový byt

Typ:
Predaj

Úžitková plocha:
62,17 m²
Info
Ak patríte k skupine záujemcov, ktorí hľadajú pre rodinné bývanie 3 izbový byt slušnej výmery za cenu nepresahujúcu 200.000 EUR, tak asi viete, že je to ako hľadať ihlu v kope sena. Pozornosť musíte upriamiť najmä na okrajové časti Bratislavy, kde však musíte hľadať kompromis medzi dopravnou dostupnosťou a zázemím infraštruktúry. Developerské projekty zamerané na cenovú dostupnosť ako Ovocné Sady v Trnávke, či Rendez v rovnomennej lokalite, síce ponúkajú 3 izbové byty, avšak najdostupnejší až od 236.000 EUR a lokalita projektov v porovnaní s touto ponukou značne zaostáva.

Tento 3 izbový byt sa nachádza v zrekolaudovanom bytovom dome na ulici Pri starom letisku. Priemyselný charakter územia však čoskoro nahradí a prebije dlho očakávaný projekt Nové Vajnory, ktoré majú byť novou Bratislavskou mestskou štvrťou na susediacej ploche niekdajšieho starého letiska s výmerou viac ako 85 hektárov. Okrem množstva zelených plôch, nových parkov, detských ihrísk sa tu má vybudovať aj jazero s rekreačnou funkciou. Keď dnes kúpite byt v tejto lokalita v priebehu dekády narastú ceny nehnuteľností v tejto lokalite viac, ako v ktorejkoľvek inej mestskej časti.

Už dnes však oproti spomínanej konkurencii bývanie v tejto lokalite ponúka obchodný dom s niekoľkými prevádzkami vrátane potravín Tesco len 7 minút od vchodu. Teraz sa k ním pridali aj novo postavené potraviny Lidl, prakticky cez cestu naproti obchodnému domu. Umiestnenie zvýhodňuje aj fakt, že do mesta môžete zvoliť dve prístupové trasy, po obchvate, na ktorý sa napojíte po necelých 2 kilometroch, alebo po málo užívanej trase s napojením na Račiansku. Záleží len od toho, kde chodí vaše dieťa do školy, či kde máte pracovisko.

Bytový dom:
Bytový dom prešiel zmenou funkcie a kompletnou rekonštrukciou v roku 2005, kedy sa okrem novej zateplenej fasády, nových spoločných priestorov, vybudovali aj dispozície nových bytov či úplne nové rozvody. Ide o panelový dom, ktorý disponuje 4 poschodiami a jedným výťahom. Obrovským benefitom je areál v podielovom vlastníctve vlastníkov bytov v tomto dome, ktorý okrem pohodlného a bezplatného parkovania, ktoré Vám nikto nikdy nevezme, ponúka aj detské ihrisko s preliezkou a pieskoviskom. To má v dohľadnej dobe dokonca prejsť rekonštrukciou a bude ešte zmodernizované. Berúc do úvahy všetky tieto benefity, pri tejto predajnej cene, bude táto ponuka silným favoritom nejednej rodiny.

Náklady:
Náklady za správu bytu, ktorá zahŕňa aj vykurovanie či teplú vodu, sú pri dvojčlennej rodine nastavené na 135 eur mesačne, k čomu si stačí pridať už len zálohovú platbu na elektrinu a poplatok za internet a televíziu od UPC, ktorý tu má zriadené pripojenie.

Byt, zariadenie a stav:
Byty boli v čase odpredaja (2005) odovzdávané novým vlastníkom v štandarde. Aktuálny majiteľ tohto 3 izbového bytu na 2 poschodí je prvo-majiteľom, pričom si byt dozariadil a dokončil už podľa seba. Väčšina vstavaného zariadenia sa teda dátuje do tohto obdobia. Dispozícii bytu dominuje priestranná predsieň s výmerou 8.6m2, pričom sa ponúka alternatíva dispozičného prepojenia s kuchyňou. Predsieň je zároveň priestorom odkiaľ sa pristupuje to všetkých častí bytu, vrátane nočnej, ktorú tvoria dve spálne s výmerou väčšej 12m2 a menšej (aktuálne detskej) 10.6m2. Obývacia časť je prepojená s kuchyňou s celkovou výmerou 14.4m2 a 9.1m2. Juho-západná orientácia bytu dokonale presvetľuje jeho interiér, pričom o ideálnu klímu sa stará klimatizačná jednotka, ktorá je tu nainštalovaná. Sociálne zázemie v podobe samostatnej toalety a kúpeľne, susedí so šatníkom, ktorý je netypickou súčasťou, no o to viac oceníte jeho prínos. Okrem šatstva tu pohodlne uskladníte aj detské športové hračky ako bicykel, či kočík, ktoré sú inak pri mladých rodinách zaparkované v predsieni a zavadzajú.

Kúpeľňa je kompletne zariadená sanitou, pričom dlažbou a obkladom je zladená s toaletou. V kúpeľni s výmerou 4m2 je dostatok miesta pre práčku, umývadlo s umývadlovou skrinkou a komfortnú vaňu. Toaleta má odvetranie do stúpacieho vedenia, ako to býva zvykom. Dlažba v predsieni plynule pokračuje do kuchyne, pričom prístup do šatníka a do ďalšieho úložného priestoru v predsieni je riešený posuvným systémom roll-door, ktorý povrchom ladí s kuchyňou, bezpečnostnými vstupnými dverami a zvyškom interiéru. Rovnaký úložný systém nájdete aj v oboch spálňach, ktoré disponujú takýmto objemným a elegantne riešeným úložným priestorom, pričom v prípade spálni je v kontraste s laminátovou plávajúcou podlahou s bukovým vzorom. Spálne sú okrem iného kompletne zariadené, manželská posteľ vo väčšej a detská posteľ s písacím stolom v detskej izbe. Ak máte dve deti, tak väčšia izba sa poschodovou posteľou pretransformovať na detskú, aspoň do času, kým deti nevyrastú a vy sa nepresuniete do väčšieho.

Kuchyňa je kompletne zariadená, jadrom je kuchynská linka na mieru so vstavanou teplovzdušnou elektrickou rúrou, varnou doskou, či digestorom. Samostatne stojaca chladnička je amerického typu, a je zapustená do skrinkovej sústavy. Väčšinu poteší jedálenské sedenie, kde sa môžete každé ráno spoločne naraňajkovať, pričom pozadie Vám bude robiť šum z obývacej časti. Tá má jednoduché usporiadanie, pričom jej dominuje sedacia súprava a obývačková stena s televíziou. Výhodou je balkón s krásnym výhľadom na kopce Malých Karpát. Výmera 4m2, podlahovina z príjemného materiálu a vkusné dvojdielne sedenie ponúkajú dostatok priestoru na relax s hrnčekom kávy.

Lokalita:
Aj keď opis dnešného stavu lokality nebude pôsobiť vábne, na túto investíciu sa treba pozerať s perspektívou. V horizonte dekády sa bude nachádzať v bezprostrednom susedstve, respektíve bude priamo súčasťou jedného z najväčších developerských zámerov v Bratislave. S dobudovaním Nových Vajnorov je neoddeliteľne spojený aj prudký rast cien v tejto lokalite.

Už dnes však ponúka toto dostupné bývanie zázemie v podobe obchodného domu OC Vajnoria len 7 minút od vchodu, novo otvorené potraviny Lidl, či vynikajúce napojenie na obchvat. Doprava Vajnorského privádzača bude čoskoro odľahčená akútnou potrebou pomaly dokončeného obchvatu Chorvátskeho Grobu. Vy tak budete v centre a naspäť domov ešte rýchlejšie ako kedykoľvek pred tým.

Výhodou je aj priamy kontakt s Vajnorami s charakterom prímestskej dedinky s prevažujúcou zástavbou rodinných domov a základnou školou 20 minút na peši od bytového domu. Cesta do školy je doplnená o ďalšie prevádzky menších potravín, či prevádzkou kaviarni a zmrzlinárne.

Napojenie na mestskú hromadnú dopravu je zabezpečené autobusovými spojmi a o rekreáciu sa postarajú vyhľadávané a aj na kultúrny program bohaté Zlaté piesky. V prípade ak hľadáte dostupný 3 izbový byt s výmerou podlahovej plochy viac ako 62 m2, s dobrou dispozíciu na okraji Bratislavy s ideálnym kompromisom dostupnosti do mesta a zázemia služieb, je toto ponuka pre ktorú si určite dohodnite obhliadku.
Prečítať viac
Charakteristika

Úžitková plocha:
62,17 m²

Podlažie:
2

Počet nadzemných podlaží:
4

Stav nehnuteľnosti:
Kompletná rekonštrukcia

Vlastníctvo:
Osobné

Typ konštrukcie:
Panelová

Prechodová izba:
Nie

Počet balkónov:
1

power_costs_in_the_price:
Nie

Vybavenie:
Vyhradené parkovanie, Vonkajšie parkovacie miesto, Výťah

Zariadenie:
Čiastočne zariadené
Zobraziť viac

Doplňujúce údaje


kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.


Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

Juraj Novotný

osobnimakleri.sk

0910960004 zobraziť číslo

osobnimakleri.sk

Vajnorská 100/B 0 • 81106, Bratislava (100000000)
Celá ponuka spoločnosti

195 990 € 3161 €/m²

Kontakt na predajcu

Juraj Novotný

osobnimakleri.sk

0910960004 zobraziť číslo