Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Články pre verejnosť

Zoradiť podľa
Hľadať text:

Investujte do nehnuteľností bez starostí a užívajte - v Demänová Village

V srdci Slovenska, v Liptovskej kotline, na úpätí Demänovskej doliny a v susedstve najväčšieho lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry sa bude od polovice budúceho roka vynímať rezort Demäňová Villlage so 40 apartmánmi, 3 viladomami a 22 rekreačnými domami. Tento ekologický projekt je určený hlavne pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí chcú mať dlhodobú investíciu bez starostí, s vysokou návratnosťou a chcú si ju dlhodobo užívať.
Dátum vloženia13.3.2018 Aktualizované13.3.2018

Zmeny na stavebnom trhu. Rezort dopravy chystá legislatívne novinky

Rezort dopravy plánuje zmeny na stavebnom trhu. Súčasný stavebný zákon, ktorý platí už viac ako 40 rokov, majú nahradiť dva nové zákony. Jeden sa bude venovať územnému plánovaniu, druhý výstavbe.
Dátum vloženia12.3.2018 Aktualizované12.3.2018

Trenčín - Nepatríme medzi megapolis, ale máme viacero výhod

Mesto Trenčín nemôže žiť len z obchodných centier, ale musí ponúkať aj ostatné služby pre verejnosť, či už šport, rekreáciu, kultúru... Taká je vízia primátora Richarda Rybníčka, ktorý tvrdí, že Trenčín má z tohto pohľadu určité výhody oproti iným mestám.
Dátum vloženia8.3.2018 Aktualizované8.3.2018

Trenčín sa rozvíja a investuje do ďalšieho rozvoja

Začína sa s výstavbou futbalového štadióna, investične rieši cyklotrasy, pracuje na príprave komplexnej modernizácie zimného štadióna. Ako prezrádza v rozhovore primátor Richard Rybníček, mesto bude bohatšie o viacero zaujímavých investícií, ktoré pozitívne vplývajú na jeho ďalší rozvoj.
Dátum vloženia6.3.2018 Aktualizované6.3.2018

V roku 2017 dosiahli realitné transakcie na trhu s komerčnými nehnuteľnosťami rekordný objem

Podľa najnovšej analýzy spoločnosti Cushman & Wakefield dosiahli investície v strednej a východnej Európe takmer 13 mld. eur, čo predstavuje zvýšenie o 5 %. Vo všetkých krajinách regiónu CEE dosahoval rast podobnú mieru. Navzdory pociťovanému politickému riziku najrýchlejšie rástlo Poľsko.
Dátum vloženia27.2.2018 Aktualizované27.2.2018

Mať živnosť „na prenájom“ sa môže vyplatiť. Ak to viete využiť

Aj vy patríte medzi tých, ktorí si privyrábajú prenájmom bytu, domu či kancelárie? Veľa závisí od toho, či máte nehnuteľnosť zaradenú do obchodného majetku alebo nie, prípadne máte na túto činnosť živnosť. Podľa toho treba pripraviť daňové priznanie za rok 2017 a takéto príjmy správne zdaniť.
Dátum vloženia26.2.2018 Aktualizované26.2.2018

Zarábali ste vlani na prenájme? Nezabudnite ich správne zdaniť

Ak ste vlani prenajímali nehnuteľnosť a mali z nej príjmy, do konca marca tohto roka musíte podať daňové priznanie a riadne ich zdaniť. Na čo sa teda oplatí v takýchto prípadoch myslieť?
Dátum vloženia23.2.2018 Aktualizované23.2.2018

Nájomné bývanie v krajských mestách: Tu sú názory primátorov

Chcete bývať v nájomnom byte v krajskom meste? Nájsť voľný nájomný mestský byt nie je práve jednoduché, a tak sme na to spýtali priamo primátorov krajských miest. Aký spôsob prideľovania nájomných bytov sa im osvedčuje a ako vnímajú situáciu v praxi?
Dátum vloženia19.2.2018 Aktualizované19.2.2018

Andrea Tomčanová, primátorka Prešova: „Záleží nám na kvalitnom a zdravom obytnom prostredí“

Prešov, tretie najľudnatejšie mesto Slovenska, má potenciál v oblasti výstavby nájomných bytov, ale investovať plánuje aj do sociálneho bývania. S tým býva spojená aj potreba dostatku parkovacích miesta a parkovej zelene. Podľa primátorky Andrei Turčanovej, vlani sa im podarilo vybudovať takmer 500 nových parkovacích miest a v nastolenom trende plánujú pokračovať.
Dátum vloženia16.2.2018 Aktualizované16.2.2018

Prešov sa má stať inteligentným mestom. Toto je jeho stratégia

Plnohodnotné pripojenie na nadregionálnu diaľničnú sieť, čistejšie životné prostredie a väčšia kvalita života v krajskom meste Prešov. Primátorka Andrea Turčanová oceňuje, že mesto bude v blízkej budúcnosti plnohodnotne pripojené na nadregionálnu diaľničnú sieť. „V súčasnosti spracovávame tiež stratégiu Smart City a aktualizujeme územný plán mesta,“ potvrdzuje v rozhovore.
Dátum vloženia14.2.2018 Aktualizované14.2.2018
  • Zobraziť publikovaný inzerát