Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info

Nehnuteľnosť 4-izb. byt Predaj Bratislava - Staré Mesto

RE0004234-18-000002
Aktualizovaný 22.2.2018 1. publikácia 22.2.2018

Predaj, krásny nadštandardný 4-izbový byt v polyfunkčnom objekte ŽIVNOSTENSKÝ DOM, 3./7, 132 m2 + loggia, KOMPLETNÁ KVALITNÁ REKONŠTRUKCIA, VLASTNÉ KÚRENIE, VYNIKAJÚCA POLOHA V CENTRE MESTA

Druh / Typ

4-izb. byt / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Bratislava - Staré Mesto


[ Reality okres Bratislava I ]
Ulica

Živnostenská

Cena vrátane provízie 296 000 €
Celková podlahová plocha 132,00 m2
  share on facebook

Popis nehnuteľnosti
Ponúkame na predaj priestranný a kvalitne zrekonštruovaný 4-izbový byt s loggiou v Živnostenskom dome („Živnodome“) na Živnostenskej ulici v Bratislave – Starom Meste. Byt s výmerou 128 m2 + pivničná kobka o výmere 4 m2 a loggia o výmere 5 m2 sa nachádza treťom poschodí sedemposchodového polyfunkčného bytového domu s výťahom. Byt je orientovaný na J, SZ a SV s pekným výhľadom na Kollárovo námestie, pozostáva z priestrannej vstupnej predsiene s východom na loggiu, samostatnej kúpeľne s vaňou a WC, ďalej z priestrannej nadštandardnej kuchyne kompletne vybavenej spotrebičmi, priestrannej obývacej izby a troch ďalších izieb. Byt prešiel kompletnou kvalitnou rekonštrukciou: má nové plastové okná, nové obklady a dlažby v predsieni, kuchyni, kúpeľni a WC, novú sanitu, prebrúsené a nalakované pôvodné kvalitné drevené parkety a interiérové dvere, nové inštalácie, stierky, vlastný kotol, je tu moderná kuchyňa kompletne vybavená značkovými spotrebičmi. Rovnako bytový dom prešiel rekonštrukciou: nové vchodové dvere, nový výťah, pekne upravené schodisko, bola realizovaná výmena rozvodov, plánuje sa rekonštrukcia fasády. K bytu je možné používať taktiež terasu na streche domu. Veľkým plusom je vlastný kotol, nízke mesačné náklady a úžasná poloha priamo v centre mesta so všetkými výhodami, čo sa týka občianskej vybavenosti. BYT JE VHODNÝ PRE NÁROČNÉHO KLIENTA.

Živnostenský dom v Bratislave vznikol v roku 1930 ako rozsiahly polyfunkčný objekt, ktorý mal podľa projektu poskytovať priestory pre živnostenské prevádzky a kancelárie a malo tu byť vytvorené stredisko živnostenských organizácií. Okrem tohto špeciálneho účelu sa však mal získať priestor aj pre byty, reštaurácie, kaviareň a väčšiu sálu k schôdzam živnostenských inštitúcií, prednáškam alebo eventuálne pre kinematografické premietanie. V priebehu výstavby sa účel sály pozmenil a vytvorili sa priestory pre divadlo. Dom bol rozdelený do dvoch samostatných blokov, prepojených mostíkom na úrovni prvého poschodia. Pôvodný návrh počítal s vytvorením ľahkej funkcionalistickej stavby s hladkými fasádami, stĺpovou kolonádou a horizontálnymi oknami, zapĺňajúcimi plnú šírku medzi nosnými piliermi. V realizovanej podobe však boli okná nahradené tradičnejšími vertikálnymi. Strechy objektu sa využili na vytvorenie terás, spoločných pre všetkých majiteľov bytov. Živnostenský dom predstavoval svojho času jednu z najrozsiahlejších polyfunkčných stavieb v Bratislave.
Charakteristiky
Celková podlahová plocha 132,00 m2
Nadzemné podlažie ostatné podlažie
Poschodie 3 z 7
Výťah Áno
Stav nehnuteľnosti kompletná rekonštrukcia
Vybavenie štandard
Forma vlastníctva osobné
Konštrukcia bytu zmiešaná
Kategória bytu I. kategória
Rok výstavby 1930
Rok kolaudácie 1900 - 1945
Lodžia 5,00 m2
Spôsob vykurovania ústredné kúrenie
Zdroj tepla zemný plyn
Príprava teplej vody súbežne s ÚK
Internet Áno
Káblová televízia Áno
Ostatné informácie
Táto nehnuteľnost je sprostredkovávaná touto realitnou kanceláriou prostredníctvom exkluzívneho zastúpenia klienta.
Realitná kancelária
ALEXUS realitná kancelária, s. r. o. img Počet inzerátov: 20
Mgr. Alexander Fotta
Mobil +421 905 510 346
Email fotta.alexander@gmail.com
Iné kontaktné údaje
Adresa
Kremencová 9
841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves
Slovenská republika
Telefón: +421 905 510 346
Fax
Adresa webovej stránky:
Email fotta.alexander@gmail.com
Iné kontaktné údaje
Hovoríme SlovenskyAnglicky

e-Vizitka
Obrázok
Mapa
 • Zobraziť publikovaný inzerát